Tauragės žinios logotipas
Studijoje „PinuPinu“ gimsta nuostabūs darbai

Studijoje „PinuPinu“ gimsta nuostabūs darbai

Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.

– Kada pati pradėjote pinti?

– Aš pradėjau pinti prieš maždaug ketverius metus. Dar net nežinojau, kad yra tokia meno kryptis. Ruošėmės dukros krikštynoms ir turėjome išsinuomoję patalpas, kuriose sunku buvo priderinti papuošimus – rožiniai balionai ir gėlytės man ten nelabai derėjo, o netyčia radau moterį, pinančią tokius darbus, ir nusprendžiau, kad tai bus puiki puošmena. Išsinuomojome, pasipuošėme ir pačiai atėjo mintis, kad norėčiau pradėti pinti. Ilgiau nei metus buvau motinystės atostogose, norėjosi kažko imtis, o į samdomą darbą grįžti nenorėjau.

– Kur mokėtės šio amato?

– Pradėjusi domėtis pynimu supratau, kad pačiai išmokti bus tikrai nelengva. Tuo metu Lietuvoje pinančių buvo nemažai, bet niekas nenorėjo mokyti nė už jokią kainą. Atsakydavo, kad nemoka mokyti kitų arba tiesiog nemokys. Žiūrėjau įvairių mokomųjų vaizdo įrašų, tačiau mokytis iš jų irgi buvo sunku. Gerai, kad turiu labai palaikantį vyrą, kuris neleido pasiduoti ir pats parsiuntė man įvairių programėlių, kuriose mokoma, kaip pinti makramė technika. Tie pirmieji darbai kreivi, šleivi, bet jie man mieli. Kai išmokau pinti, ėmiau pinti nuolat, dieną naktį. Pati juokiausi, kad skaičiuodavau laiką dukros košėms, pavalgė – vadinasi, turiu 3 valandas. Vėl pinu, kai jau dukra ima niurzgėti, vadinasi, vėl einame valgyti.

– Kuo dirbote iki tol?

– Gyvendama Lietuvoje dirbau įvairius darbus – pardavėja, šalia to nagus lakuodavau, sesė parsiųsdavo visokių šampūnų iš Anglijos, juos pardavinėdavau. Niekada nebūdavo tik viena veikla, nes man būdavo nuobodu. Po to susipažinom su būsimu vyru, išvykome į Norvegiją ir dirbau žuvies fabrike. Ten irgi ieškojau papildomų veiklų, nors darbas fabrike ir nebuvo lengvas. Pirmi tokie darbeliai buvo čiulptukų pakabukai su karoliukais, kadangi pati laukiausi, tai ir savo dukrytei nusipyniau, bandžiau ir pardavinėti.

– Kada nusprendėte imtis mokymų bei edukacijų?

– Mokyti pradėjau tik žmonių prašymu. Iš pradžių maniau, kad turėsiu savo kampelį, kuriame ramiai galėsiu pinti, ir tikrai neplanavau mokyti kitų. Mergina iš Kauno klausė, ar neplanuoju pradėti mokyti. Tada atsakiau, kad nesijaučiu tiek mokanti ir gebanti mokyti kitus. Ji mėnesį ar kelis vis klausė, gal jau nusprendžiau pradėti mokymus. Galų gale ji įspraudė mane į kampą – sakė jau susiradusi ir draugę, kuri kartu norėtų išmokti pinti. Vyras taip pat palaikė mane, ragino pabandyti. Kol nuvažiavau į Kauną, susidarė jau 4 moterų grupelė. Nuvažiavau tikrai su daug abejonių ir baime, kad nepasiseks. Prieš pirmuosius mokymus, pamenu, mokiau visus – ir savo drauges ir vyrą, kad tik nesuklysčiau. O pirmieji mokymai Kaune praėjo labai sklandžiai, tad nusprendžiau tęsti.

– Kaip kilo mintis įkurti studiją?

– Iš tikrųjų studiją įkūriau visai netyčia, nors svajojau apie studiją dar pindama namuose. Paskui žmonės patys pradėjo prašyti, kad mokyčiau juos. Kurį laiką važinėjau iš namų į kitus miestus ir atėjo diena, kai reikėjo vesti mokymus savo gimtajame mieste, Tauragėje, tačiau nebuvo tam tinkamos vietos. Pirmieji mokymai vyko Taurų parke, vasarą, pamenu, buvo labai karšta. Po šių mokymų nusprendžiau, kad reikia rasti erdvę, kurioje galėčiau įsikurti ir vesti mokymus. Tuo metu patalpos viešbutyje, kuriose dirbu lig šiol, buvo tuščios, tad vieniems mokymams išsinuomojau jas. Po to pabandžiau nuomotis jas kiek ilgiau, mėnesį ar pusmetį. Susitarėme dėl nuomos. Laikas prabėgo nepastebimai – liepos mėnesį jau švęsime pirmąjį studijos gimtadienį. Viskas įsibėgėjo labai greitai, nes ir moterys labai įsiliejo į veiklas. Jos pačios ateidamos vis atneša man naujų idėjų, ką dar galėtume veikti.

– Kaip atsirado pavadinimas „PinuPinu“?

– Kai manęs klausia, ką veikiu, vis atsakau „Pinu pinu“. Vyras dar juokėsi, kad užtektų tiesiog „Pinu“, bet nesutikau su šia mintimi. Juk nėra taip, kad aš tik pinu, yra daugiau nei vien pynimas. Taip ir gimė pavadinimas. Sukūriau ir feisbuko puslapį, o dabar jau keliamės ir į internetinę svetainę, kuri veiks ir kaip parduotuvė. Iš pradžių feisbuko puslapis vadinosi „My macrame“, bet supratau, kad nesu labai orientuota į užsienio rinką, man reikėjo, kad mane suprastų iš poros žodžių Lietuvoje.

– Ar jūsų studijoje vyksta ir kitokių užsiėmimų?

– Taip. Prasidėjo bendrystė su kitomis edukatorėmis, gyvenančiomis Tauragėje, – žvakių liejimo, neurografikos. Vėliau pradėjome kviestis ir edukatores iš kitų miestų, moterys pasiūlė, kad norėtų išmokti gaminti muilą, kitokias žvakes, kurti darbelius iš molio. Visada prašau moterų, kad sakytų, ko jos nori, ir vėliau stengiuosi įvykdyti jų pageidavimus. Įsikūrėme be didelio planavimo. Iš pradžių, kai išsinuomojau šias patalpas, įsivaizdavau, kad tai bus mano virvių namai. Aš pati vedu tik makramė edukacijas, o iš atvykstančių edukatorių mokausi ir pati. Turiu viziją, kad edukacijas, kurios man pačiai įdomios, perimčiau ir vesčiau pati. Dabar tik svajoju, tačiau tikiuosi, kad svajonės išsipildys.

– Ar daug žmonių susirenka į edukacijas?

– Iš pradžių būdavo sunku įsivaizduoti, kad ateis daug žmonių. Studijoje buvo tik keli stalai, vėliau palaipsniui teko pasipildyti, nes žmonės netilpdavo. Pati džiaugiuosi, kad ateina visiškai nuo menų nutolę žmonės – buhalteriai, ekonomistai, mokytojai. Jie džiaugiasi galėdami kažkur atsipalaiduoti. Kai kurie žmonės sako ateinantys ne vien tam, kad išmoktų pinti, bet ir smagiai praleisti laiką. Ateina labai skirtingų asmenybių. Buvo nutikimas, kad į edukaciją atėjo ne su gerais tikslais, tiesiog norėjo iškamantintėti mano verslo subtilybes. Suprantu, kai žmonės šiaip domisi, bet kai ateina su blogais kėslais, labai nemalonu. Džiaugiuosi, kad tokių žmonių mažai.

– Ar dirbate tik savo studijoje?

– Ne, renku grupes ir kituose miestuose. Mokymų pradžioje paskelbiau kvietimą visose didžiųjų miestų feisbuko grupėse, tai susidarė grupelės į edukacijas Kaune, Klaipėdoje, Jonavoje. Taip ir prasidėjo edukacijos ir jau buvo aiškiau, kaip ir ką reikėtų daryti. Po kiekvienų mokymų visada pasirašau sau pastabas, ką reikėtų pakeisti, ko daugiau ar mažiau rodyti ar pasakoti. Mokymų metu su merginomis aptarėme net ir stovyklos idėją.

Su edukacijomis kituose miestuose yra buvę ir kuriozų. Buvome susitarę su viena studija Klaipėdoje, ir man jau važiuojant į Klaipėdą pranešė, kad studija užimta. Pasiūlė vykti į to žmogaus kavinę, o ta kavinė labiau panaši į kazino. Moterims išsyk pranešiau apie situaciją, bet jos nusprendė vis tiek susitikti. Žinoma, tos emocijos, kurią stengiuosi perteikti per edukacijas, suteikti nepavyko, bet vis tiek puikiai praleidome laiką.

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

Pacientų pavėžėjimo paslauga Tauragėje: ką reikia žinoti?

Tauragėje, kaip ir visoje Lietuvoje, pacientai jau pusmetį turi galimybę naudotis nemokama pavėžėjimo paslauga – 2024 m. antrąjį pusmetį Tauragėje ja pasinaudota jau 146 kartus. Ši paslauga apima tiek paciento vykimą į asmens sveikatos priežiūros įstaigą (toliau – ASPĮ), tiek grįžimą namo. Registracija ir konsultacijos pacientų p

Krašto apsaugos ministerija teikia Vyriausybei svarstyti nutarimą dėl 17-mečių sveikatos patikros

Krašto apsaugos ministerijos siūlymu nuo šių metų pradžios 17-mečių jaunuolių, kurie sulaukę pilnametystės kitąmet privalės atlikti karo prievolę, sveikata bus tikrinama elektroniniu būdu naudojantis nekarinių sveikatos priežiūros įstaigų turima ir pačių asmenų pateikta informacija apie sveikatą. Šiais pakeitimais bus mažinama

Dapkiškių piliakalnio nuniokojimas kelia susirūpinimą

Tauragės rajone esantis Dapkiškių piliakalnis, laikomas kultūros paveldo objektu ir saugomas pagal valstybės teisės aktus, pastaruoju metu patiria rimtą žalą. Vietos gyventojai ir gamtosaugos aktyvistai pastebėjo, kad ant piliakalnio ir aplink jį nuolat važinėjama keturračiais, kas sukelia ilgalaikę žalą tiek archeologinei, tiek gamtinei apl

Kelininkai primena – vairuotojams svarbu neprarasti budrumo

Nepaisant to, kad pastarosiomis dienomis daugelyje Lietuvos vietovių vyravo teigiama oro temperatūra, AB „Kelių priežiūra“ primena, kad žiemos sezono metu vairuotojams itin svarbu neprarasti budrumo. Kaip indikuoja bendrovėje pasitelkiamos sistemos, šiąnakt Rytų Lietuvoje galimas reiškinys – lijundra. „Kelių p

Nuo kūdikio iki paauglio – kokie iššūkiai laukia kiekviename etape ir kaip juos įveikti?

Vaiko teisių gynėjai pastebi, kad augindami vaiką su iššūkiais tėvai susiduria kone visais vaiko raidos tarpsniais. Vos pradėjęs vaikščioti vaikas tėvams – vos pagaunamas ir vis kur nors užkliūvantis vijurkas, trejų-ketverių metų mažylis vis drąsiau ima rodyti charakterį ir bando tėvų kantrybę, o jau devynerių ar de&scaro

Oro kondicionierių montavimas: ką verta žinoti

Įrengiant oro kondicionierių bute ar name, svarbu pasirinkti tinkamą įrenginį ir profesionalius montuotojus, kurie užtikrins kokybišką darbą. Ši paslauga apima kelis svarbius etapus: nuo pradinės konsultacijos ir tinkamo įrenginio pasirinkimo iki montavimo ir funkcionalumo patikrinimo. Kondicionieriaus įrengimas ilgai neužtrunka, dažn

Lauksargiuose įrengta jauki susitikimų ir laisvalaikio erdvė

Lauksargiuose, atlikus seniūnijos pastate buvusios parduotuvės patalpų remontą, įrengta jauki susitikimų ir laisvalaikio erdvė. Čia kviečiami įvairaus amžiaus ir pomėgių žmonės, norintys prasmingai praleisti laiką. Ypatingas dėmesys skiriamas tiems, kurie jaučiasi socialiai atskirti ar kenčia nuo vienatvės – ši erdvė taps vieta, kurioj

Aktualu auginantiems vaikus: kas priklauso gausioms šeimoms?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, ką valstybė garantuoja gausioms šeimoms. Gausia šeima laikoma tokia šeima, kurioje auginami, globojami trys ir daugiau vaikų.   Didesni vaiko pinigai. Kiekvienam vaikui Lietuvoje kas mėnesį mokama išmoka vaikui arba kitaip – vaiko pinigai. Jie priklauso iki va

Atnaujintos Bastilijos sporto komplekso bendrosios erdvės

Bastilijos sporto kompleksas nuo šiol dar patogesnis čia sportuojantiems tauragiškiams bei patrauklesnis čia sporto stovyklas rengiantiems, ar planuojantiems rengti, miesto svečiams. „Džiaugiamės, kad atnaujinamas Bastilijos sporto kompleksas suteikia geresnes sąlygas vykdyti neformalųjį užimtumą. Šiame sporto komplekse

Policijos pareigūnai išaiškino ir išardė narkotikų platinimo schemą

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams įkliuvo narkotinių medžiagų tiekėjas, platintojai bei pirkėjai. Kratų metu, rastos ir paimtos narkotinės bei psichotropinės medžiagos, įranga ir priemonės joms fasuoti, grynieji pinigai, galimai gauti iš nusikalstamos veikos.   Pareigūnai, turėdami išankstinės in

Patikrinimo metu bagažinėje rasta kontrabandinių cigarečių

Sausio 18 d. policijos pareigūnai vykdydami vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolę, tikrino pravažiuojančias transporto priemones.   Kaip informuoja Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Šilalės r., Požerės k., patikrinimui buvo sustabdytas automobilis „S

Rūta Bunikytė: „Matilda" skatina veikti ir įveikti gyvenimo sunkumus

Vasario 14 ir 15 d. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pakvies į miuziklo visai šeimai „Matilda pagal Roaldo Dahlio knygą premjerą. Miuziklo pastatymo kūrybinę grupę sudaro muzikos vadovas ir dirigentas Vytautas Valys, režisierė Rūta Bunikytė, scenografė ir kostiumų dailininkė Rūta Venskutė, choreografas Taurūnas Baužas. Dalyvauja