Tauragės žinios logotipas
Šilauogėmis susidomėjo vos paragavę

Šilauogėmis susidomėjo vos paragavę

Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.

– Kaip ir kada gimė idėja įkurti ūkį? Nuo ko pradėjote? Ar sunki buvo pradžia?

– Idėja gimė per draugą. Jis pradėjo silauoges auginti 2016-aisiais. Kitais metais jis atvežė paragauti, mums labai patiko tos uogos. 2018 metais jau pasisodinome pirmąsias savo šilauoges.

Šios uogos reikalauja tikrai daug investicijų – ir durpės, ir patys sodinukai turi savo kainą. Mes susitaupėme pinigėlių ir 2018 m. nusipirkome pirmuosius 200 šilauogių krūmų. Pievoje greta gyvenamojo namo planavome išsikasti tvenkinuką. Galvojom, bus smagu kaime turėti savo vandens telkinuką, bet visgi nusprendėme tą plotą „įdarbinti“.

Iš pradžių buvo sunku – darbų daug, o laiko mažai. Prašėme ir draugų, ir kaimynų pagalbos. Tiesa, iš pradžių ne viską galėjome sau leisti. Štai plėvelės nusipirkti pirmaisiais metais negalėjome. Nusipirkome tikriausiai tik 2020 m., todėl iki tol viską teko ravėti, o žemė buvo itin gerai laistoma.

– Kodėl pasirinkote auginti šilauoges?

– Pasirinkome auginti šilauoges, nes sužavėjo uogos. Prieš tai net nebuvome ragavę šių uogų, kai draugas atvežė. Pamatėme, kokios jos didelės, paragavome ir iš karto užsimanėme auginti šilauoges. Ir dar vienas dalykas, kodėl pasirinkome šilauoges, – jos dera daug metų. Kadangi norėjome išnaudoti sklypą, mums reikėjo daugiamečio augalo. Iš pradžių vis galvodavome apie braškes, bet braškės nebederės, tarkim po kokių penkerių metų, o šilauogės dera apie 25 metus, jei tinkamai prižiūrimos.

– Kodėl nusprendėte gyventi kaime?

– Mes abu esame kilę iš kaimo. Kai pradėjome draugauti, gyventi išvykome į Tauragę. Iš vieno nuomojamo buto kėlėmes į kitą. Kadangi abudu iš kaimo, elementariai norėjom tos erdvės, nes tie nuomojami butai dažniausiai būdavo vieno kambario, erdvės trūko, labai norėjosi savo kiemo, kad būtų kur šašlykų pasikepti, su draugais pasėdėti.

– Abu esate pareigūnai, auginate mažą sūnų. Kaip pavyksta padalinti laiką darbui ir verslui?

– Taip, abu dirbame. Raimondas yra Tauragės vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas, o aš irgi dirbu Tauragės komisariate, tik mano darbo vieta yra nuotolinė, kadangi dirbu Policijos departamente. Mūsų visi uogų priežiūros darbai ir skynimai vyksta tik po darbo valandų.

– Kiek laiko skiriate augalų priežiūrai? Kokie priežiūros ypatumai? Netikėtumai?

– Atrodo, kad mes visur nespėjame. Pernai pasisodinome ir braškių. Jas sodinome gal gegužės mėnesį ir jau birželį pradėjome skinti, bet atostogų neturėjome, nes mūsų atostogos buvo suplanuotos šilauogių skynimui. Grįždavome po darbo, skubėdami pavalgydavome, net normalios vakarienės nespėdavome pasigaminti. Užkąsdavome kažką greito – koldūnų, dešrelių ir pan. Darbų tikrai nemažai, o ir visur reikia suspėti – reikia ir ravėti, ir nupjauti tarpvagius, laistyti ir dar uogas rinkti. Šiemet jau darom šiek tiek protingiau. Pernai galvojom, kad bus mažai uogų, gal spėsim viską, bet ne taip viskas lengva – dažnai ir orai kiša koją, nes jeigu lyja, rinkti uogų jau negalime, nors ir būname susiplanavę ar pasikvietę pagalbininkų. Šiais metais jau ir atostogas su vyru rinkomės kitaip – aš rinkausi braškių sezonui, o vyras – šilauogių sezonui. Kartu paatostogauti sunkiai išeis, bet stengėmės susiderinti nors vieną savaitę.

– Su kokiais sunkumais susiduriate augindami uogas?

– Oi, visko būna. Pavyzdžiui, pernai braškes užpuolė kenkėjai tripsai, paskui paukščiai. Kitų braškių net nepradėjome skinti, nes jas visas iškapojo. Turėjom didžiausias uogas ir jų netekome. Galvojom, šiais metais irgi užtiesim tinklą ant šilauogių, nes pirmaisiais metais po sodinimo jau pirmąsias mėlynas uogas paukščiai iškart nulesė. Iš karto tinklu tik pačius medelius apdengėm, bet tai labai traumavo augalus. Tikėjomės sau pasilengvinti darbus baidydami paukščius, tačiau tai ne visada pavyksta, tad 2020 m. kokį mėnesį ar šiek tiek trumpiau siuvome tinklus. Pasiuvome ir išsaugojome uogas jau 100 procentų. Nors vėjas šiek tiek ir suplėšo tinklą, bet jį palopome, ir vėl gerai.

– Ar planuojate plėstis, įvairinti sodinukų rūšis?

– Pernai pasisodinome apie 20 arų braškių Ropkojuose (Pagėgių savivaldybė – aut. past.), pas Raimondo mamą. Nors buvo sunku apsispręsti, pabandėme auginti ir braškes. Tiesa, pradėjome su nedaug braškių sodinukų, nes norėjome išsiaiškinti visas auginimo subtilybes.

O plėstis daugiau norėtume būtent su šilauogėmis. Šiemet parašėme projektą smulkiųjų ūkių paramai gauti. Dar laukiame atsakymo. Jei gautume 15 tūkstančių eurų paramos, tikrai plėstumėmės.

– Kada prasideda uogavimo sezonas? Ar kyla sunkumų parduodant uogas?

– Braškių sezonas prasideda birželio pradžioje. Auginame trijų veislių, nuo ankstyvųjų iki vėlyvųjų – „Rumba“, „Sonata“, „Malvina“. Braškių pernai turėjome visą birželį ir dar liepą. O šilauogės vaisių duoda maždaug liepos paskutinę savaitę. Nuo maždaug liepos 20 dienos pradedame skinti. Tvarkomės su uogomis vieni, nes nemažai investavome ir kol kas investicija neatsipirkusi, tad plušėti tenka patiems. O parduoti uogas problemų nekyla. Galėtume ir daugiau užauginti, tik plotas nėra didelis, o norinčiųjų įsigyti netrūksta. Smagu, kad pirkėjai po metų grįžta. Klientų patiems ieškoti nereikia, nes jų yra pakankamai ir iš mūsų aplinkos. Na, pirmaisiais braškių sodinimo metais galvojome, kad bus kiek sudėtingiau, bet viskas vyko sklandžiai ir turėjome klientų. Buvo ir tokių, kurie užsisakė net 70 kg braškių.

– Kaip manote, ar šiemet uogos brangs?

– Dėl augančios infliacijos visos kainos kyla. Žiūrėsime, kokios bus kainos, tai sužinosime tik sezono pradžioje. Nemanau, kad kainas kelsime tiek, kad žmonės neįpirktų. Patys suprantame, kokia pasaulinė padėtis.Mūsų klientų ratas nėra didelis, uogų kol kas irgi neturime labai daug, tad tikimės, kad tie patys klientai išliks.

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas suteiktas – Daivai Genienei

Lietuvos Respublikos apsaugos ministerija, siekdama pagerbti sveikatos apsaugos darbuotojus už ilgametį ir nepriekaištingą darbą, ypač didelį indėlį plėtojant sveikatos apsaugą, sveikos gyvensenos propagavimą, plėtojant farmacijos pramonę, Lietuvos Respublikos, kaip sveikos valstybės, prestižo kėlimą bei aukštos kvalifikacijos sveikat

Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimuose pagerbta Tauragės ligoninės gydytoja Vitalija Cholomskienė

Gegužės 8 d., Kauno Nacionaliniame dramos teatre įvyko iškilminga Sveikatos apsaugos ministerijos organizuota Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimų ceremonija. Renginys subūrė šalies medicinos bendruomenę pagerbti ilgamečius profesionalus, kurių atsidavimas ir darbštumas palieka neišdildomą pėdsaką Lietuvos sveikato

Atvejo vadybos modelis psichosocialinę negalią turintiems asmenims: metiniai rezultatai ir patirtys

Gegužės 7d. Tauragės rajono savivaldybėje vyko Tauragės ir Marijampolės regionų atvejo vadybininkų renginys „Atvejo vadybos metodo organizavimo metinių rezultatų apžvalga. Pirmųjų metų patirtys“, sutelkęs gausų dalyvių būrį iš įvairių šalies savivaldybių. Renginio metu dalyviai dalijosi patirtimis, iššūkiais

Startuoja pavasarinė „Maisto banko“ akcija: pagalbos reikia 620 tūkst. žmonių

Jau 38-ąjį kartą visoje Lietuvoje rengiama „Maisto banko“ akcija parduotuvėse  prasideda šį penktadienį nuo 15 val. ir tęsis šeštadienį nuo 10 iki 19 val. Šiemet ji vyks 438 prekybos vietose, 78 miestuose ir miesteliuose, o paramą rinks ne tik iniciatyvos organizatorius „Maisto bankas“, bet i

Prieš teismą stos nužudymu kaltinamas tauragiškis

Kauno apygardos prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo ir nužudymo pareikšti 36-erių Tauragės gyventojui. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo perseki

Dėl nepalankių oro sąlygų yra galimybė pratęsti šildymo tiekimą

UAB Tauragės šilumos tinklai informuoja, kad nors šildymo sezonas oficialiai pasibaigė, esant nepalankioms oro sąlygoms (žemai oro temperatūrai, drėgmei ar komforto stokai), yra galimybė laikinai pratęsti šildymo tiekimą. Ką daryti, norint pratęsti šildymą?1. Prašymas administratoriui, surinkus gyventojų sutikimą

Knygą apie Putiną parašęs prancūzas Michel Eltchaninoff: Norėjau kuo greičiau perduoti žinią vakariečiams, kad Putinas nėra pokštas, ne tik įvaizdis

Vilniuje gegužės 21-22 dienomis vyksiančioje tarptautinėje Sacharovo konferencijoje pranešimą skaitysiantis filosofas iš Prancūzijos Michel Eltchaninoff sako: „Putinas įsitikinęs, kad Rusija yra imperija. Jis pats sakė, kad imperijos sienos „kvėpuoja“ – tai reiškia, kad jas galima keisti, galima „ž

Pavasarinė alergija kamuoja trečdalį gyventojų, tačiau gydosi ne visi – kuo tai gresia?

Kiekvieną pavasarį pradėjus žydėti medžiams ir augalams, žiedadulkių koncentracija ore ženkliai išauga, sukeldama alergines reakcijas jautriems asmenims. Ši problema kamuoja nemenką šalies gyventojų dalį – kone trečdalis jų (30 proc.) kasmet patiria įvairaus intensyvumo alerginius simptomus, rodo „Lietuvos draudimo"

Varžybos, kurių metu dalyviai leisis į įspūdingą, beveik 400 kilometrų maršrutą po Tauragės kraštą

Prie mikrofono - Rimgaudas Gruzdys, vienas organizatorių ir VšĮ „APK Motorsport“ direktorius. Kalbamės apie unikalų renginį Tauragėje – „Asfalto ir purvo nuotykis: Tauragės pavasaris 2025“. Kalbino Arūnas Graželiūnas. https://open.spotify.com/episode/0PxOiEnxRJUYIYBxicrjED  Gegužės 10 dieną, še&sca

Pokalbis su dailininke Areta Didžioniene. Apie drąsą pradėti kurti

Kalbamės su Tauragės kultrūos centro dailininke, edukatore Areta Didžioniene. Pokalbis sukosi apie... meną – tokį neaprėpiamą, tokį begalinį, įvairų ir nenuspėjamą.  https://open.spotify.com/episode/4OUP3Ies07Z29SJDn9Pen4 Kalbino Arūnas Graželiūnas. Tauragės kultūros centro nuotr.

Dovydas Pancerovas: didžiausia dovana, kai skaitytojas pagauna mano žaidimo taisykles

Penktadienį, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje žurnalistas ir knygų autorius Dovydas Pancerovas pristatė savo knygą  „Pragaro vartai“.Prieš susitikimą bibliotekoje Dovydas Pancerovas apsilankė Tauragės radijo studijoje. Kalbėjomės apie romaną „Pragaro vartai“

Tauragėje demaskuoti narkotinių medžiagų platintojai ir pirkėjai

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sėkmingai demaskavo narkotinių medžiagų platintojus bei pirkėjus. Kratų metu pareigūnai aptiko ir paėmė narkotinių bei psichotropinių medžiagų, taip pat grynųjų pinigų, įtariama, gautų iš nusikalstamos veikos. Balandžio 30 d. apie 17.40 val. Tauragėje, Bernotiškės gatvė