Šilauogėmis susidomėjo vos paragavę
Įkelta:
2022-05-07
Nuotrauka
benetai
Aprašymas

Benėtų šeima prie savo šilauogių

Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
benetai
Aprašymas

Mažasis pagalbininkas Elijus

Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
benetai
Aprašymas

Benėtų uogynai praėjusią vasarą

Asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
benetai
Aprašymas

Benėtų uogynai praėjusią vasarą

Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
benetai
Aprašymas

Benėtų uogynai praėjusią vasarą

Asmeninio albumo nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  

– Kaip ir kada gimė idėja įkurti ūkį? Nuo ko pradėjote? Ar sunki buvo pradžia?

– Idėja gimė per draugą. Jis pradėjo silauoges auginti 2016-aisiais. Kitais metais jis atvežė paragauti, mums labai patiko tos uogos. 2018 metais jau pasisodinome  pirmąsias savo šilauoges.  

Šios uogos reikalauja tikrai daug investicijų – ir durpės, ir patys sodinukai turi savo kainą. Mes susitaupėme pinigėlių ir 2018 m. nusipirkome pirmuosius 200 šilauogių krūmų. Pievoje greta gyvenamojo namo planavome išsikasti tvenkinuką. Galvojom, bus smagu kaime turėti savo vandens telkinuką, bet visgi nusprendėme  tą plotą „įdarbinti“. 

Nuotrauka
benetai

Iš pradžių buvo sunku  – darbų daug, o laiko mažai. Prašėme ir draugų, ir kaimynų pagalbos. Tiesa, iš pradžių ne viską galėjome sau leisti. Štai plėvelės nusipirkti pirmaisiais metais negalėjome. Nusipirkome tikriausiai tik 2020 m., todėl iki tol viską teko ravėti, o žemė buvo itin gerai laistoma.

– Kodėl pasirinkote auginti šilauoges?

– Pasirinkome auginti šilauoges, nes sužavėjo uogos. Prieš tai net nebuvome ragavę šių uogų, kai draugas atvežė. Pamatėme, kokios jos didelės, paragavome ir iš karto užsimanėme auginti šilauoges. Ir dar vienas dalykas, kodėl pasirinkome šilauoges, – jos dera daug metų. Kadangi norėjome išnaudoti sklypą, mums reikėjo daugiamečio augalo. Iš pradžių vis galvodavome apie braškes, bet braškės nebederės, tarkim po kokių penkerių metų, o šilauogės dera apie 25 metus, jei tinkamai prižiūrimos.

– Kodėl nusprendėte gyventi kaime? 

– Mes abu esame kilę iš kaimo. Kai pradėjome draugauti, gyventi išvykome į Tauragę. Iš vieno nuomojamo buto kėlėmes į kitą. Kadangi abudu iš kaimo, elementariai norėjom tos erdvės, nes tie nuomojami butai dažniausiai būdavo vieno kambario, erdvės trūko, labai norėjosi  savo kiemo, kad būtų kur šašlykų pasikepti, su draugais pasėdėti. 

– Abu esate pareigūnai, auginate mažą sūnų. Kaip pavyksta padalinti laiką darbui ir verslui? 

– Taip, abu dirbame. Raimondas yra Tauragės vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas, o aš irgi dirbu Tauragės komisariate, tik mano darbo vieta yra nuotolinė, kadangi dirbu Policijos departamente. Mūsų visi uogų priežiūros darbai ir skynimai vyksta tik po darbo valandų. 

– Kiek laiko skiriate augalų priežiūrai? Kokie priežiūros ypatumai? Netikėtumai? 

– Atrodo, kad mes visur nespėjame. Pernai pasisodinome ir braškių. Jas sodinome gal gegužės mėnesį ir jau birželį pradėjome skinti, bet atostogų neturėjome, nes mūsų atostogos buvo suplanuotos šilauogių skynimui. Grįždavome po darbo, skubėdami pavalgydavome, net normalios vakarienės nespėdavome pasigaminti. Užkąsdavome kažką greito – koldūnų, dešrelių ir pan. Darbų tikrai nemažai, o ir visur reikia suspėti – reikia ir ravėti, ir nupjauti tarpvagius, laistyti ir dar uogas rinkti. Šiemet jau darom šiek tiek protingiau. Pernai galvojom, kad bus mažai uogų, gal spėsim viską, bet ne taip viskas lengva – dažnai ir orai kiša koją, nes jeigu lyja, rinkti uogų jau negalime, nors ir būname susiplanavę ar pasikvietę pagalbininkų. Šiais metais jau ir atostogas su vyru rinkomės kitaip –  aš rinkausi braškių sezonui, o vyras – šilauogių sezonui. Kartu paatostogauti sunkiai išeis, bet stengėmės susiderinti nors vieną savaitę.

– Su kokiais sunkumais susiduriate augindami uogas?

– Oi, visko būna. Pavyzdžiui, pernai braškes užpuolė kenkėjai tripsai, paskui paukščiai. Kitų braškių net nepradėjome skinti, nes jas visas iškapojo. Turėjom didžiausias uogas ir jų netekome. Galvojom, šiais metais irgi užtiesim tinklą ant šilauogių, nes pirmaisiais metais po sodinimo jau pirmąsias mėlynas uogas paukščiai iškart nulesė. Iš karto tinklu tik pačius medelius apdengėm, bet tai labai traumavo augalus. Tikėjomės sau pasilengvinti darbus baidydami paukščius, tačiau tai ne visada pavyksta, tad 2020 m. kokį mėnesį ar šiek tiek trumpiau siuvome tinklus. Pasiuvome ir išsaugojome uogas jau 100 procentų. Nors vėjas šiek tiek ir suplėšo tinklą, bet jį palopome, ir vėl gerai.

– Ar planuojate plėstis, įvairinti sodinukų rūšis?

– Pernai pasisodinome apie 20 arų braškių Ropkojuose (Pagėgių savivaldybė – aut. past.), pas Raimondo mamą. Nors buvo sunku apsispręsti, pabandėme auginti ir braškes. Tiesa, pradėjome su nedaug braškių sodinukų, nes norėjome išsiaiškinti visas auginimo subtilybes. 

Nuotrauka
benetai

O plėstis daugiau norėtume būtent su šilauogėmis. Šiemet parašėme projektą smulkiųjų ūkių paramai gauti. Dar laukiame atsakymo. Jei gautume 15 tūkstančių eurų paramos, tikrai plėstumėmės. 

– Kada prasideda uogavimo sezonas? Ar kyla sunkumų parduodant uogas? 

– Braškių sezonas prasideda birželio pradžioje. Auginame trijų veislių, nuo ankstyvųjų iki vėlyvųjų – „Rumba“, „Sonata“, „Malvina“. Braškių pernai turėjome visą birželį ir dar liepą. O šilauogės vaisių duoda maždaug liepos paskutinę savaitę. Nuo maždaug liepos 20 dienos pradedame skinti. Tvarkomės su uogomis vieni, nes nemažai investavome ir kol kas investicija neatsipirkusi, tad plušėti tenka patiems. O parduoti uogas problemų nekyla. Galėtume ir daugiau užauginti, tik plotas nėra didelis, o norinčiųjų įsigyti netrūksta. Smagu, kad pirkėjai po metų grįžta. Klientų patiems ieškoti nereikia, nes jų yra pakankamai ir iš mūsų aplinkos. Na, pirmaisiais braškių sodinimo metais galvojome, kad bus kiek sudėtingiau, bet viskas vyko sklandžiai ir turėjome klientų. Buvo ir tokių, kurie užsisakė net 70 kg braškių.

– Kaip manote, ar šiemet uogos brangs? 

–  Dėl augančios infliacijos visos kainos kyla. Žiūrėsime, kokios bus kainos, tai sužinosime tik sezono pradžioje. Nemanau, kad kainas kelsime tiek, kad žmonės neįpirktų. Patys suprantame, kokia pasaulinė padėtis.Mūsų klientų ratas nėra didelis, uogų kol kas irgi neturime labai daug, tad tikimės, kad tie patys klientai išliks.

Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris.