Aplinkos tvarkymą geriau patikėti specialistams
Įkelta:
2022-03-27
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Medžių genėjimas reikalauja išmanymo. Įmonės archyvo nuotrauka

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Sparčiai ir kokybiškai atlikti darbus „Skalvio“ darbuotojams padeda naši ir galinga technika. Įmonės archyvo nuotrauka

Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.

Klientų stoka nesiskundžia

Neseniai, rudens pabaigoje įsikūrusi įmonė darbų turi tiek, kad vos spėja suktis: tauragiškiai nori turėti ne tik tvarkingus ir gražius, bet ir puikiai derančius sodus. Įmonės specialistas Gintautas Simitauskas pasakoja, kad užsakymai nugenėti medžius ar jų pasodinti, aeruoti veją, nufrezuoti kelmus, „suparkinti“ mišką, pastatyti tvorą ar įrengti terasą, kitus mažosios architektūros elementus ar tiesiog sugrėbstyti ar nušluoti kiemą plaukte plaukia. 

Natūralu, kad net ir pačiam šeimininkui prižiūrint savo sodą ar kiemą bent kartą per sezoną prireikia profesionalo pagalbos: pavasario, vasaros ir rudens darbams. Tarkim, pavasarį reikia nugrėbti likusius lapus, išaeruoti žolę, apgenėti medžius, išvalyti tvenkinius – beje, norint, kad jie būtų gražūs, juos irgi reikia prižiūrėti nuolat. Vasarą – pjauti žolę, tręšti, o rudenį viską paruošti žiemai. 

Specialistas pasakoja apie į kitą vietą perkeliamus didelius, net iki 10 m siekiančius medžius.

– Pasistatę namą žmonės sodina medžius. Bet kol tie sodinukai užaugs, teks laukti ne vienerius ir ne dvejus metus. O mes galime pasodinti net ir 8 ar 10 metrų aukščio medį, ir gyventojai iškart galės džiaugtis pavėsiu, užuovėja ir kur kas jaukesniu kiemu, – pasakoja jis.

Gali prižiūrėti nuolat

Gamta yra gana agresyvi, vos tik teritorija bent kiek apleidžiama, ji greit atsikovoja savo teises. Tad norint išlaikyti tvarką tenka ją prižiūrėti nuolat. Tad įmonė teikia ir nuolatinės priežiūros paslaugą. Mūsų krašte tai naujovė.

– Nemažo klientų dėmesio sulaukė pasiūlymas išsipirkti abonementą: sudaryti sutartį, kad teritorija bus prižiūrima ištisus metus, – aiškina specialistas, – mes atvykstame kartą ar su per mėnesį ir viską sutvarkome. Tai ypač patrauklu turintiems sodybą kaime: žmonės nori savaitgaliais atvažiuoti ilsėtis, o ne plušėti. Turime jau keletą tokių klientų, ir jie labai patenkinti.

Nuotrauka
nuotrauka

Natūralistinio dizaino šalininkai

Įmonėje šiuo metu dirba penki žmonės. Komanda nedidelė, tačiau darbuotojai profesionalūs ir motyvuoti, be to, daug investuota į profesionalią specializuotą techniką, taigi darbai vyksta sparčiai. Įsigyti ją padėjo Užimtumo tarnybos parama.

Komandoje yra ir landšafto architektas, kuris pataria, kaip galima gražiau sutvarkyti aplinką.

– Mes esame natūralistinio dizaino šalininkai. Tai reiškia, kad augalus reikia susodinti taip, tarsi taip būtų gamtos surėdyta. Jis artimiausias lietuvio sielai, turi savo išskirtinumą, tačiau nerėžia akies, neatrodo kaip svetimkūnis, be to, tai ir pats pigiausias būdas prižiūrėti. Tokio stiliaus dizainui labai tinka mūsų kraštuose įprastos, tačiau nepelnytai pamirštos gėlės – bijūnai, hortenzijos. Labai gražu ir pušys, be to, jos puikiai auga. Taip savo aplinką tvarkydavo ir mūsų protėviai, – tikina G. Simitauskas.

Įmonės darbuotojai moka puikiai suformuoti medžius – jie ne tik gražiai atrodo, bet ir, jei tai vaismedžiai, puikiai dera.

Vietoj šabakštyno – puiki vieta poilsiui 

Jis vardija ir jau nuveiktus darbus. Pavyzdžiui, įmonė šiuo metu baigia įrengti stovyklavietę miške. 

Ten buvo visiškai apleista vieta, ją teko sutvarkyti iš esmės – „suparkinti“ mišką, kai kuriuos medžius iškirsti, įrengti terasas, bendras erdves. 

– Jau turėjom ir daugiau klientų, kuriems „suparkinome“ miškelį, – patirtimi dalijasi specialistas. – Taigi jei prie namų yra apleistos žemės, neverta skubėti iškirsti medžių ar krūmynų. Tai suteikia naujų erdvių. Teritoriją galima paversti puikia ir miela akiai poilsio vieta, ten pastatyti pavėsinę, o ir prižiūrėti ją tampa kur kas lengviau.

Jis pasakoja ir apie neseniai sutvarkytą labai probleminį sodą: medžiai buvo blogai nugenėti, buvo įsimetęs puvinys, juos teko gydyti. Tokių užsakymų, pasak jo, pasitaiko gana dažnai.

– Tai nėra raketų mokslas, bet visur reikia technikos ir supratimo, – įsitikinęs G. Simitauskas.

 

Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata.