„Čigono daržas“: iš pomėgio gimęs verslas moko kantrybės
Įkelta:
2021-12-12
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

„Čigono daržo“ įkūrėja Vilma

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Autorės ir „Čigono daržo“ paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Autorės ir „Čigono daržo“ feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

„Čigono daržo“ feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

„Čigono  daržo“ feisbuko paskyros nuotrauka

„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.

Veikla „atėjo netyčia“

Populiari egzotinių augalų internetinė parduotuvė „Čigono daržas“ veikia jau ketverius metus ir prekiauja ne tik internete – važinėja ir į įvairiuose miestuose rengiamas muges. Tauragiškiai irgi galėjo gyvai susipažinti su „Čigono daržu“ miesto šventės metu. O štai dabar ši parduotuvė įsikūrė ir mūsų mieste, pačiame centre. 

Paprašyta papasakoti, kaip viskas prasidėjo, jo įkūrėja Vilma pasakoja, kad ši veikla atėjo labai netyčia. 

– Su gėlėmis ir dekoru dirbu labai seniai. Daugiau nei 10 metų buvau vestuvių dekoratorė. Kažkokią šventę reikėjo dekoruoti būtent sukulentais. Tai buvo visokių technikų miksas, tačiau vyravo sukulentai. Po to jų labai daug liko. Skintas gėles po šventės paprastai kam nors išdovanoji, o vazoninių gėlių, puikiai galinčių gyventi, juk neišmesi. Tad ir pradėjau su jais žaisti, daryti kompozicijas, paveikslus, paveiksliukus. Ir man patiko. 

Tuo pačiu metu ji prisipažįsta labai tyliai svarsčiusi kažką ramesnio gyvenime veikti, kur būtų mažiau streso, nebereikėtų laiko skaičiuoti minutėmis. Ir visą laiką svajojusi, kad būtų smagu užsiimti kažkuo savo. Veiklos pradžia, pasak jos, buvo labai lėta ir rami. 

– Daug visur važinėjom, per muges kalbėjom, kas mes tokie ir kaip čia siųsim tuos augalus paštu, ir žmonėms tikrai buvo labai keista. Dabar situaciją pakeitė karantinas, nes žmonėms tapo priimtina, kad visi viską siunčiasi paštu, per kurjerius, ir tuo jau niekas nebesistebi... – sako ji.

Žinoma, norint imtis augalų reikia labai daug žinių, tad svarbu daug domėtis, skaityti, gilintis.

– Metams bėgant susikaupia tų žinių. Kaip aš sakau, brangiai, bet išmoksti... – savo kailiu išmoktas sėkmingo augalų auginimo pamokas vertina Vilma.

 

Į Daugėlius atvedė dar vienas pomėgis

 

Paskui šeima nutarė iš miesto – jie gyveno Klaipėdoje – kraustytis į kaimą. Iš pradžių buvo mintis tik apie namelį vasarai, kur būtų galima ką nors auginti. Taip jie atsirado Jurbarko rajone, Daugėliuose. O atvedė į tą vietą kitas senas pomėgis.

– Daug ieškojome, važinėjome, domėjomės, bet nieko neradome. Visada domėjausi senomis dvarvietėmis, senais, apleistais dvarais, juos aplankyti būdavo tarsi toks poilsis. Taigi įsikraustėme į visiškai apleistą Daugėlių dvarą. Istoriškai žiūrint, ten žymių žmonių buvusi gimtoji sodyba. Vos išlipusi iš automobilio supratau, kad noriu ten gyventi. Ir ne tik vasaromis. Nes ten be proto gražu... – pasakoja Vilma. 

Nors kaimas labai nuošalus, privažiavimas prastas, o jei tiksliau, jo visai nėra, pati sodyba apgriuvusi, Vilmos tai neišgąsdino. Paaiškėjo, dar kad ir kaimynystėje labai daug trukdžių. Žiemą su mažu vaiku ant rankų į trobą kiauru stogu, be krosnies, vandens ir dar daugelio įprastų dalykų atsikrausčiusi moteris savo sprendimo nesigaili. Žinoma, viską tenka daryti savo jėgomis, nes, pasak jos, gyvena per daug nuošaliai, kad kam nors rūpėtų jų vienų problemos. Blogiausia, kad gyvenant tokioje vietoje labai sunku plėtoti internetinį verslą – juk kasdien tenka siųsti ir gauti  dešimtis siuntų, o net nesi tikras, kad kitą dieną pasieksi paštą. Mat automobilį prastu oru dažnai tenka palikti likus 5 kilometrams iki namų ir eiti pėsčiomis.  

– Tik dėl tavęs vieno niekas nieko nedarys – sniego nenuvalys ar ko nors nepataisys. Viską turi daryti pats savo rankomis ir jėgomis... – atsidūsta moteris, tačiau šypsena nuo veido nenuslenka.

Tiesą, sakant, būtent todėl „Čigono daržas“ atsirado Tauragėje. Vaikai eina vienas į mokyklą, kitas į darželį Eržvilke, o Vilmai su vyru patogu atvažiuoti į Tauragę. Dabar čia jie turi vietą, kur gali ramiai supakuoti ir išsiųsti siuntas, o kartu – ir susitikti su savo klientais gyvai. Juo labiau, kad nuolatinių klientų mūsų mieste „Čigono daržas“ turi nemažai.

– Žinoma, su savo klientais bendraujam internetu, tačiau išties malonu susitikti gyvai, todėl, manau, daugelis jų, gyvenančių Tauragėje ar netoliese, tikrai apsidžiaugs, – įsitikinusi Vilma.

Ji prisipažįsta pasvajojanti, kad būtų smagu susėdus tarp augalų ar vasarą lauke vaišinti klientus kava ar arbata...  

Čigonais vadina giminaičiai

Paklausta, kokia tokio intriguojančio pavadinimo atsiradimo istorija, Vilma pasakoja:

– „Čigono daržas“ yra labai asmeniškas pavadinimas – kai jau reikėjo pasivadinti, tai pasivadinom taip, kaip mus giminaičiai vadina. Dažnai jie mums sako, kad esam kaip čigonai – atvažiuojam apsikrovę daiktais, triukšmingi, nuo mūsų juoko visas rajonas skamba, vaikai rėkia, durims atsidarius pirmiausiai per visų galvas šoka šuo... Tas pavadinimas jau iškart mums buvo toks prilipęs, nusėdęs, savas. Pavadinimas dar ir dėl to prilipo, kad mūsų daržas ir sodas tikrai kitoks nei įprastai – ne įprastais palangių augalėliais prekiaujam, o kaktusais, sukulentais ir kitokiomis retenybėmis, kurias sumedžiojam. Ir dabar „Čigono daržas“ ypač tinka, nes kol neturėjom fizinės vietos, fizinės parduotuvės, tai tam, kad žmonės galėtų gyvai pamatyti ir pačiupinėti, važinėdavom po muges. Tai irgi labai čigoniškai – susikrauni visą mantą ir keliauji, – pasakoja Vilma.
Na, o pati Vilma ir kartais prisikviečiamos pagalbininkės natūraliai tapo „Čigono mergomis“...

Auginti sekasi... nerūpestingiems 

Egzotiški augalai, sukulentai, kaktusai – labai skirtingos ir įdomios augalų rūšys. Kai kurie jų net į augalus nepanašūs – kai kurie net labiau į akmenukus. O ar labai tos egzotiškos grožybės ir meilybės lepios? Galbūt Vilma randa laiko kiekvieną jų pakalbinti ir pagirti, todėl jos taip klesti?

– Deja, kiekvieno augalo tikrai nepakalbinu – tam visos dienos neužtektų, tačiau rytą duris atidariusi visada pasisveikinu, o vakare atsisveikinu, – šypsosi moteris ir pasakoja, kad daugiausia dėmesio tenka skirti tiems, kurie ima nesveikuoti – gelsti ar vysti. Tokį augalą ji sako pasistatanti tokioje vietoje, kad nuolat galėtų stebėti ir suprasti, kas jam nepatinka. Pasak jos, augalus tiesiog reikia stebėti ir stengtis suprasti, ko jiems reikia.

Pasak jos, sukulentai tuo ir geri, kad jiems daug dėmesio nereikia, kai kurie net po pusmetį „pramiega“. Todėl dažnai jie geriau auga tiems, kurie nėra labai rūpestingi augintojai.     

 

Nuotrauka
verlas
Įkelta:
2024-05-30
Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.