„Čigono daržas“: iš pomėgio gimęs verslas moko kantrybės
Įkelta:
2021-12-12
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

„Čigono daržo“ įkūrėja Vilma

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Autorės ir „Čigono daržo“ paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Autorės ir „Čigono daržo“ feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

„Čigono daržo“ feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

„Čigono  daržo“ feisbuko paskyros nuotrauka

„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.

Veikla „atėjo netyčia“

Populiari egzotinių augalų internetinė parduotuvė „Čigono daržas“ veikia jau ketverius metus ir prekiauja ne tik internete – važinėja ir į įvairiuose miestuose rengiamas muges. Tauragiškiai irgi galėjo gyvai susipažinti su „Čigono daržu“ miesto šventės metu. O štai dabar ši parduotuvė įsikūrė ir mūsų mieste, pačiame centre. 

Paprašyta papasakoti, kaip viskas prasidėjo, jo įkūrėja Vilma pasakoja, kad ši veikla atėjo labai netyčia. 

– Su gėlėmis ir dekoru dirbu labai seniai. Daugiau nei 10 metų buvau vestuvių dekoratorė. Kažkokią šventę reikėjo dekoruoti būtent sukulentais. Tai buvo visokių technikų miksas, tačiau vyravo sukulentai. Po to jų labai daug liko. Skintas gėles po šventės paprastai kam nors išdovanoji, o vazoninių gėlių, puikiai galinčių gyventi, juk neišmesi. Tad ir pradėjau su jais žaisti, daryti kompozicijas, paveikslus, paveiksliukus. Ir man patiko. 

Tuo pačiu metu ji prisipažįsta labai tyliai svarsčiusi kažką ramesnio gyvenime veikti, kur būtų mažiau streso, nebereikėtų laiko skaičiuoti minutėmis. Ir visą laiką svajojusi, kad būtų smagu užsiimti kažkuo savo. Veiklos pradžia, pasak jos, buvo labai lėta ir rami. 

– Daug visur važinėjom, per muges kalbėjom, kas mes tokie ir kaip čia siųsim tuos augalus paštu, ir žmonėms tikrai buvo labai keista. Dabar situaciją pakeitė karantinas, nes žmonėms tapo priimtina, kad visi viską siunčiasi paštu, per kurjerius, ir tuo jau niekas nebesistebi... – sako ji.

Žinoma, norint imtis augalų reikia labai daug žinių, tad svarbu daug domėtis, skaityti, gilintis.

– Metams bėgant susikaupia tų žinių. Kaip aš sakau, brangiai, bet išmoksti... – savo kailiu išmoktas sėkmingo augalų auginimo pamokas vertina Vilma.

 

Į Daugėlius atvedė dar vienas pomėgis

 

Paskui šeima nutarė iš miesto – jie gyveno Klaipėdoje – kraustytis į kaimą. Iš pradžių buvo mintis tik apie namelį vasarai, kur būtų galima ką nors auginti. Taip jie atsirado Jurbarko rajone, Daugėliuose. O atvedė į tą vietą kitas senas pomėgis.

– Daug ieškojome, važinėjome, domėjomės, bet nieko neradome. Visada domėjausi senomis dvarvietėmis, senais, apleistais dvarais, juos aplankyti būdavo tarsi toks poilsis. Taigi įsikraustėme į visiškai apleistą Daugėlių dvarą. Istoriškai žiūrint, ten žymių žmonių buvusi gimtoji sodyba. Vos išlipusi iš automobilio supratau, kad noriu ten gyventi. Ir ne tik vasaromis. Nes ten be proto gražu... – pasakoja Vilma. 

Nors kaimas labai nuošalus, privažiavimas prastas, o jei tiksliau, jo visai nėra, pati sodyba apgriuvusi, Vilmos tai neišgąsdino. Paaiškėjo, dar kad ir kaimynystėje labai daug trukdžių. Žiemą su mažu vaiku ant rankų į trobą kiauru stogu, be krosnies, vandens ir dar daugelio įprastų dalykų atsikrausčiusi moteris savo sprendimo nesigaili. Žinoma, viską tenka daryti savo jėgomis, nes, pasak jos, gyvena per daug nuošaliai, kad kam nors rūpėtų jų vienų problemos. Blogiausia, kad gyvenant tokioje vietoje labai sunku plėtoti internetinį verslą – juk kasdien tenka siųsti ir gauti  dešimtis siuntų, o net nesi tikras, kad kitą dieną pasieksi paštą. Mat automobilį prastu oru dažnai tenka palikti likus 5 kilometrams iki namų ir eiti pėsčiomis.  

– Tik dėl tavęs vieno niekas nieko nedarys – sniego nenuvalys ar ko nors nepataisys. Viską turi daryti pats savo rankomis ir jėgomis... – atsidūsta moteris, tačiau šypsena nuo veido nenuslenka.

Tiesą, sakant, būtent todėl „Čigono daržas“ atsirado Tauragėje. Vaikai eina vienas į mokyklą, kitas į darželį Eržvilke, o Vilmai su vyru patogu atvažiuoti į Tauragę. Dabar čia jie turi vietą, kur gali ramiai supakuoti ir išsiųsti siuntas, o kartu – ir susitikti su savo klientais gyvai. Juo labiau, kad nuolatinių klientų mūsų mieste „Čigono daržas“ turi nemažai.

– Žinoma, su savo klientais bendraujam internetu, tačiau išties malonu susitikti gyvai, todėl, manau, daugelis jų, gyvenančių Tauragėje ar netoliese, tikrai apsidžiaugs, – įsitikinusi Vilma.

Ji prisipažįsta pasvajojanti, kad būtų smagu susėdus tarp augalų ar vasarą lauke vaišinti klientus kava ar arbata...  

Čigonais vadina giminaičiai

Paklausta, kokia tokio intriguojančio pavadinimo atsiradimo istorija, Vilma pasakoja:

– „Čigono daržas“ yra labai asmeniškas pavadinimas – kai jau reikėjo pasivadinti, tai pasivadinom taip, kaip mus giminaičiai vadina. Dažnai jie mums sako, kad esam kaip čigonai – atvažiuojam apsikrovę daiktais, triukšmingi, nuo mūsų juoko visas rajonas skamba, vaikai rėkia, durims atsidarius pirmiausiai per visų galvas šoka šuo... Tas pavadinimas jau iškart mums buvo toks prilipęs, nusėdęs, savas. Pavadinimas dar ir dėl to prilipo, kad mūsų daržas ir sodas tikrai kitoks nei įprastai – ne įprastais palangių augalėliais prekiaujam, o kaktusais, sukulentais ir kitokiomis retenybėmis, kurias sumedžiojam. Ir dabar „Čigono daržas“ ypač tinka, nes kol neturėjom fizinės vietos, fizinės parduotuvės, tai tam, kad žmonės galėtų gyvai pamatyti ir pačiupinėti, važinėdavom po muges. Tai irgi labai čigoniškai – susikrauni visą mantą ir keliauji, – pasakoja Vilma.
Na, o pati Vilma ir kartais prisikviečiamos pagalbininkės natūraliai tapo „Čigono mergomis“...

Auginti sekasi... nerūpestingiems 

Egzotiški augalai, sukulentai, kaktusai – labai skirtingos ir įdomios augalų rūšys. Kai kurie jų net į augalus nepanašūs – kai kurie net labiau į akmenukus. O ar labai tos egzotiškos grožybės ir meilybės lepios? Galbūt Vilma randa laiko kiekvieną jų pakalbinti ir pagirti, todėl jos taip klesti?

– Deja, kiekvieno augalo tikrai nepakalbinu – tam visos dienos neužtektų, tačiau rytą duris atidariusi visada pasisveikinu, o vakare atsisveikinu, – šypsosi moteris ir pasakoja, kad daugiausia dėmesio tenka skirti tiems, kurie ima nesveikuoti – gelsti ar vysti. Tokį augalą ji sako pasistatanti tokioje vietoje, kad nuolat galėtų stebėti ir suprasti, kas jam nepatinka. Pasak jos, augalus tiesiog reikia stebėti ir stengtis suprasti, ko jiems reikia.

Pasak jos, sukulentai tuo ir geri, kad jiems daug dėmesio nereikia, kai kurie net po pusmetį „pramiega“. Todėl dažnai jie geriau auga tiems, kurie nėra labai rūpestingi augintojai.     

 

Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 22 valandas
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.