„Čigono daržas“: iš pomėgio gimęs verslas moko kantrybės
Įkelta:
2021-12-12
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

„Čigono daržo“ įkūrėja Vilma

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Autorės ir „Čigono daržo“ paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Autorės ir „Čigono daržo“ feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

„Čigono daržo“ feisbuko paskyros nuotrauka

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

„Čigono  daržo“ feisbuko paskyros nuotrauka

„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.

Veikla „atėjo netyčia“

Populiari egzotinių augalų internetinė parduotuvė „Čigono daržas“ veikia jau ketverius metus ir prekiauja ne tik internete – važinėja ir į įvairiuose miestuose rengiamas muges. Tauragiškiai irgi galėjo gyvai susipažinti su „Čigono daržu“ miesto šventės metu. O štai dabar ši parduotuvė įsikūrė ir mūsų mieste, pačiame centre. 

Paprašyta papasakoti, kaip viskas prasidėjo, jo įkūrėja Vilma pasakoja, kad ši veikla atėjo labai netyčia. 

– Su gėlėmis ir dekoru dirbu labai seniai. Daugiau nei 10 metų buvau vestuvių dekoratorė. Kažkokią šventę reikėjo dekoruoti būtent sukulentais. Tai buvo visokių technikų miksas, tačiau vyravo sukulentai. Po to jų labai daug liko. Skintas gėles po šventės paprastai kam nors išdovanoji, o vazoninių gėlių, puikiai galinčių gyventi, juk neišmesi. Tad ir pradėjau su jais žaisti, daryti kompozicijas, paveikslus, paveiksliukus. Ir man patiko. 

Tuo pačiu metu ji prisipažįsta labai tyliai svarsčiusi kažką ramesnio gyvenime veikti, kur būtų mažiau streso, nebereikėtų laiko skaičiuoti minutėmis. Ir visą laiką svajojusi, kad būtų smagu užsiimti kažkuo savo. Veiklos pradžia, pasak jos, buvo labai lėta ir rami. 

– Daug visur važinėjom, per muges kalbėjom, kas mes tokie ir kaip čia siųsim tuos augalus paštu, ir žmonėms tikrai buvo labai keista. Dabar situaciją pakeitė karantinas, nes žmonėms tapo priimtina, kad visi viską siunčiasi paštu, per kurjerius, ir tuo jau niekas nebesistebi... – sako ji.

Žinoma, norint imtis augalų reikia labai daug žinių, tad svarbu daug domėtis, skaityti, gilintis.

– Metams bėgant susikaupia tų žinių. Kaip aš sakau, brangiai, bet išmoksti... – savo kailiu išmoktas sėkmingo augalų auginimo pamokas vertina Vilma.

 

Į Daugėlius atvedė dar vienas pomėgis

 

Paskui šeima nutarė iš miesto – jie gyveno Klaipėdoje – kraustytis į kaimą. Iš pradžių buvo mintis tik apie namelį vasarai, kur būtų galima ką nors auginti. Taip jie atsirado Jurbarko rajone, Daugėliuose. O atvedė į tą vietą kitas senas pomėgis.

– Daug ieškojome, važinėjome, domėjomės, bet nieko neradome. Visada domėjausi senomis dvarvietėmis, senais, apleistais dvarais, juos aplankyti būdavo tarsi toks poilsis. Taigi įsikraustėme į visiškai apleistą Daugėlių dvarą. Istoriškai žiūrint, ten žymių žmonių buvusi gimtoji sodyba. Vos išlipusi iš automobilio supratau, kad noriu ten gyventi. Ir ne tik vasaromis. Nes ten be proto gražu... – pasakoja Vilma. 

Nors kaimas labai nuošalus, privažiavimas prastas, o jei tiksliau, jo visai nėra, pati sodyba apgriuvusi, Vilmos tai neišgąsdino. Paaiškėjo, dar kad ir kaimynystėje labai daug trukdžių. Žiemą su mažu vaiku ant rankų į trobą kiauru stogu, be krosnies, vandens ir dar daugelio įprastų dalykų atsikrausčiusi moteris savo sprendimo nesigaili. Žinoma, viską tenka daryti savo jėgomis, nes, pasak jos, gyvena per daug nuošaliai, kad kam nors rūpėtų jų vienų problemos. Blogiausia, kad gyvenant tokioje vietoje labai sunku plėtoti internetinį verslą – juk kasdien tenka siųsti ir gauti  dešimtis siuntų, o net nesi tikras, kad kitą dieną pasieksi paštą. Mat automobilį prastu oru dažnai tenka palikti likus 5 kilometrams iki namų ir eiti pėsčiomis.  

– Tik dėl tavęs vieno niekas nieko nedarys – sniego nenuvalys ar ko nors nepataisys. Viską turi daryti pats savo rankomis ir jėgomis... – atsidūsta moteris, tačiau šypsena nuo veido nenuslenka.

Tiesą, sakant, būtent todėl „Čigono daržas“ atsirado Tauragėje. Vaikai eina vienas į mokyklą, kitas į darželį Eržvilke, o Vilmai su vyru patogu atvažiuoti į Tauragę. Dabar čia jie turi vietą, kur gali ramiai supakuoti ir išsiųsti siuntas, o kartu – ir susitikti su savo klientais gyvai. Juo labiau, kad nuolatinių klientų mūsų mieste „Čigono daržas“ turi nemažai.

– Žinoma, su savo klientais bendraujam internetu, tačiau išties malonu susitikti gyvai, todėl, manau, daugelis jų, gyvenančių Tauragėje ar netoliese, tikrai apsidžiaugs, – įsitikinusi Vilma.

Ji prisipažįsta pasvajojanti, kad būtų smagu susėdus tarp augalų ar vasarą lauke vaišinti klientus kava ar arbata...  

Čigonais vadina giminaičiai

Paklausta, kokia tokio intriguojančio pavadinimo atsiradimo istorija, Vilma pasakoja:

– „Čigono daržas“ yra labai asmeniškas pavadinimas – kai jau reikėjo pasivadinti, tai pasivadinom taip, kaip mus giminaičiai vadina. Dažnai jie mums sako, kad esam kaip čigonai – atvažiuojam apsikrovę daiktais, triukšmingi, nuo mūsų juoko visas rajonas skamba, vaikai rėkia, durims atsidarius pirmiausiai per visų galvas šoka šuo... Tas pavadinimas jau iškart mums buvo toks prilipęs, nusėdęs, savas. Pavadinimas dar ir dėl to prilipo, kad mūsų daržas ir sodas tikrai kitoks nei įprastai – ne įprastais palangių augalėliais prekiaujam, o kaktusais, sukulentais ir kitokiomis retenybėmis, kurias sumedžiojam. Ir dabar „Čigono daržas“ ypač tinka, nes kol neturėjom fizinės vietos, fizinės parduotuvės, tai tam, kad žmonės galėtų gyvai pamatyti ir pačiupinėti, važinėdavom po muges. Tai irgi labai čigoniškai – susikrauni visą mantą ir keliauji, – pasakoja Vilma.
Na, o pati Vilma ir kartais prisikviečiamos pagalbininkės natūraliai tapo „Čigono mergomis“...

Auginti sekasi... nerūpestingiems 

Egzotiški augalai, sukulentai, kaktusai – labai skirtingos ir įdomios augalų rūšys. Kai kurie jų net į augalus nepanašūs – kai kurie net labiau į akmenukus. O ar labai tos egzotiškos grožybės ir meilybės lepios? Galbūt Vilma randa laiko kiekvieną jų pakalbinti ir pagirti, todėl jos taip klesti?

– Deja, kiekvieno augalo tikrai nepakalbinu – tam visos dienos neužtektų, tačiau rytą duris atidariusi visada pasisveikinu, o vakare atsisveikinu, – šypsosi moteris ir pasakoja, kad daugiausia dėmesio tenka skirti tiems, kurie ima nesveikuoti – gelsti ar vysti. Tokį augalą ji sako pasistatanti tokioje vietoje, kad nuolat galėtų stebėti ir suprasti, kas jam nepatinka. Pasak jos, augalus tiesiog reikia stebėti ir stengtis suprasti, ko jiems reikia.

Pasak jos, sukulentai tuo ir geri, kad jiems daug dėmesio nereikia, kai kurie net po pusmetį „pramiega“. Todėl dažnai jie geriau auga tiems, kurie nėra labai rūpestingi augintojai.     

 

Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-09
​​​​​​​Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Tauragėje duris atveria dar vienas restoranas – Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje įsikūrė „Jazz Pizza & Grill“, prie kurio įkūrimo ranką pridėjo ir italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Į iškilmingą restorano atidarymą tauragiškiai kviečiami šeštadienį, nuo 15 valandos.
Nuotrauka
sulčių spaudykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Pasak sulčių spaudimu užsiimančių verslininkų, šiemet skubančių spausti sultis mažiau nei ankstesniais metais. Kalta sausra. Kai kurie nesitiki, jog iš anksti nukritusių obuolių sultys bus skanios, tad tokiu derliaus realizavimu nesirūpina. Nors, kita vertus, dar nėra pats sulčių spaudimo įkarštis – kai kurie obuoliai dar noksta ir eilės prie sulčių spaudyklų, tikėtina, dar nusidrieks. „Tauragės žinios“ pakalbino vienus populiariausių sulčių spaudėjų Tauragės rajone: „Du obuoliukus“ ir Kęsčių bendruomenės atstovą Remigijų Šiaudvytį.
Nuotrauka
verslo liudijimas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Trečiadienį savivaldybės taryba nustatė, kiek kitąmet teks mokėti už verslo liudijimus. Politikai pritarė, kad jie kainuotų tiek pat, kiek ir užpernai, prieš pandemiją. 
Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.