Gyvenimo keliu veda meilė gyvūnams 
Įkelta:
2021-10-10
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Aprašymas

Linas Grigalavičius. Raimondos Alysienės nuotrauka

,
Nuotrauka
Bela
Nuotraukos autorius:
LIno Grigalavičiaus nuotrauka

Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.

Namuose karaliauja Bela

Kaime augęs Linas Grigalavičius prisimena – namie, Dauglaukyje, gyvūnų buvo visada. 

– Karvių, kiaulių, vištų, šunų, kačių – visko turėjom, – prisimena jis. – Mėgau su jais užsiimti. Nors ne tik pomėgis tai buvo, bet ir būtinybė. Žinot, kaip kaime – kai reikia, nori nenori – eini padėti tėvams. Ir šienauti, ir karves šerti bei melžti – visus ūkio darbus mokėjau.

O kaipgi kaime be šuns? Jis – neatsiejama kaimo gyvenimo dalis. Linas pasakoja visada mylėjęs sodyboje gyvenusius šuniukus, daug laiko su jais praleisdavęs, žaisdavęs. 

Dabar Grigalavičių namuose visada yra šuo, o vienu metu, sako, turėjo ir triušį. Šiuo metu juose karaliauja Bela – trejų metų cvergšnaucerių kalytė. Ji – visateisė šeimos narė, dalyvaujanti visose išvykose, visada kartu vykstanti į tolimesnes keliones.  

– Planuodami keliones visada žiūrim, kad apartamentai būtų draugiški gyvūnams, – sako Linas. – Nes be jos – niekur. 

Bela labai judri, be galo mėgsta keliauti, nors važiuoti automobiliu ir prisibijo, labai džiaugiasi atvykusi į naują vietą, viskuo domisi. Jai labai svarbu būti šalia savo šeimininkų. Linas pasakoja apie Belos pomėgį žaisti kamuoliuku: atneša numestą kamuoliuką ir nori, kad vėl mestum. Pasak jo, kiaurą parą taip galėtų žaisti.

Linas didžiuodamasis rodo sūnaus Pauliaus piešinį, kuriame – šeimos numylėtinė Bela.

Nuotrauka
Bela
LIno Grigalavičiaus nuotrauka

Lėmė gyvenimo kelio pasirinkimą

Meilė gyvūnams, artimas ryšys su jais, ko gero, lėmė ir gyvenimo kelio pasirinkimą – Linas įstojo mokytis į veterinarijos technikumą, o paskui įgijo ir aukštojo mokslo diplomą. 

Dirbdamas Dauglaukyje veterinaru Linas vedė, kaip pats sako, „miesčionką“ ir išsikraustė į Tauragę, važinėti kasdien buvo nepatogu, tad viršininkas pasiūlė dirbti mieste, veterinarijos vaistinėje. Darbas Linui patiko – ir su gyvūnais susijęs, ir su žmonėmis daug bendravimo. Ten dirbant ir kilo mintis atidaryti veterinarijos vaistinę pačiam. 

 O tada, žinoma, laikai buvo kiti – prekių nebūdavo, reikdavo jų ieškoti. Atradę kokią gyvūnų prekėmis prekiaujančią firmą, sako, rankomis trindavę... 

– Pirmuosius konservus šunims pamatėm gal 1999-aisiais. Prisimenu, į Jurbarką važiavom jų parsivežti, – prisimena Linas. – Bet mažai kas tada juos pirko. Niekam jų nereikėjo. Prisimenu, paseno jie ir išdalinom dykai...

Paskui, po kelių metų, vėl pabandė atsivežti „šuniškų skanėstų“, tada po truputį žmonės ėmė jais domėtis, pirkti savo augintiniams. Žmonės labai greit įprato gyvūnams pirkti specialų maistą. Linas sako, kad gamintojai gerai „sužaidė“ rinkodaros prasme – ėmė labai jį reklamuoti, tvirtindami, kad gyvūnams žmonių maisto duoti negalima.

– O dabar ir gyvūnai jau išveisti taip, kad šerti kitokiu maistu jų iš tiesų nebegalima, – sako L. Grigalavičius, – nuo žmonių maisto jie suserga. 

Jis prisimena, kaip 2008 ar 2009 metais pirmą kartą nuvažiavo į vieną didžiausių pasaulyje gyvūnų prekių parodą „Interzoo“ Vokietijoje, Niurnberge. 

– Nežinojau nė kur žiūrėti, – prisimena verslininkas. – Akys lipo ant kaktos... Viską fotografavau... Viskas buvo nauja, viskas stebino. 

Dabar Lino veterinarijos vaistinei jau 21-eri, tauragiškiams ji gerai žinoma. Daugybę kartų čia organizuojamos akcijos, kurių metu gyvūnai būdavo skiepijami, bei vaistinės gimtadieniai su akcijomis, loterijomis.

L. Grigalavičiaus vaistinė nuolat remia gyvūnų globėjus, seniai bendradarbiauja su gyvūnų globėju Sigitu Klymantu.

Įkūrė didmeninę įmonę

Žinoma, užsisakyti prekių tokiai įmonei kaip Lino parodoje neįmanoma – esi mažas ir niekam neįdomus. O gyvūnams skirtas prekes perkant Lietuvoje išgyventi būtų labai sunku. Tai supratęs Linas pasakoja nusprendęs kartu su dviem draugais, šilutiškiu ir jurbarkiškiu, su kuriais kartu mokėsi, kurti didmeninę įmonę ir pradėti vežtis prekes tiesiogiai iš gamintojų. JŲ įkurtai didmeninės prekybos įmonei „Faunas“ dabar jau penkeri, ir ji į Lietuvą veža šunų pašarus, skanėstus, šampūnus, žaislus, plastikinius narvus pervežimui, gultus, guolius, prekes smulkiems gyvūnams.

– „Fauną“ dar tik „auginam“, jei galima taip pasakyti, – pasakoja Linas, – dabar tik po truputį lipam iš „minuso“. Pirmi keli metai buvo labai sunkūs. Juk tenka konkuruoti su visais gigantais. 

Pasak jo, dabar po truputį atsigauna ir elektroninė prekyba.  

Paprašytas papasakoti, ko žmonės labiausiai ieško gyvūnų prekių parduotuvėse, kokios prekės populiariausios, Linas aiškina, kad kiekvienas renkasi pagal savo galimybes.

– Pašaras, pavyzdžiui, būna ekonominės, premium ir superpremium klasės. Pagal tai ir kaina. O jų kokybė iš tiesų skiriasi. Esu buvęs gamyklose Olandijoje, Portugalijoje, Italijoje, mačiau, kaip jie gaminami, – sako jis.

 Su augintiniu niekada nebūsi vienišas

Linas džiaugiasi, kad situacija su gyvūnų priežiūra gerėja – žmonės gyvūną laiko šeimos nariu, juo rūpinasi ir myli. Jis neabejoja, kad žmonės, kurie nusprendžia į savo namus priimti katę ar šunį, nepasigaili, nes kartu priima ir visus teigiamus pokyčius, kuriuos jiems atneša keturkojai.

– Šunys teigiamai veikia žmonių sveikatą, nes įsigijęs augintinį žmogus yra priverstas jį vedžioti ir praleisti daugiau laiko gryname ore. Naminiai gyvūnėliai, kurie auga kartu su vaikais, išmoko pastaruosius atsakomybės nuo mažų dienų. Be to, su augintiniu – kate ar šunimi – žmogus niekada nesijaus vienišas. Pasiimdamas keturkojį globotinį žmogus prisiima ir didžiulę atsakomybę už naująjį šeimos narį, pasižada juo rūpintis, – įsitikinęs jis. 

Suteikia džiaugsmo

Pernai atliktos apklausos duomenimis, dauguma mūsų šalies gyventojų (84 proc.) įsitikinę, kad naminiai gyvūnai gali pagerinti emocinę savijautą ir suteikti daugiau gyvenimo džiaugsmo. Apklausa taip pat parodė, kad neabejojama, jog augintiniai padeda susikurti ir palaikyti sveikos gyvensenos įpročius, moko prisiimti daugiau atsakomybių ir rūpintis kitais bei ugdo discipliną, rašoma pranešime spaudai.
Priežastys, dėl kurių žmonės į savo namus įsileidžia keturkojus, skiriasi – jiems reikia augintinio tam, kad turėtų su kuo pabendrauti, kuo rūpintis, pakeistų nusistovėjusią rutiną. Gyvūnai suteikia su niekuo nepalyginamą emociją, o jei tarp augintinio ir žmogaus užsimezga ryšys bei pasitikėjimas, pasisekė jiems abiem. 

Visi naminiai gyvūnai į savo šeimininkų gyvenimus įneša teigiamų pokyčių. Remiantis tyrimo duomenimis, 84 proc. šalies gyventojų galvoja, kad naminiai gyvūnai gali pagerinti jų emocinę savijautą ir sukurti daugiau gyvenimo džiaugsmo, pavyzdžiui, sumažinti vienišumo jausmą, suteikti daug meilės ir šiltų emocijų.

Apklausa atskleidė, kad 70 proc. gyventojų mano, jog augintiniai gali padėti susikurti ir palaikyti sveikos gyvensenos įpročius, tokius kaip reguliarūs pasivaikščiojimai, bėgiojimas, išvykos, daugiau laiko leidimas gryname ore, gebėjimas atsipalaiduoti. 66 proc. respondentų galvoja, kad naminiai gyvūnai moko mus prisiimti daugiau atsakomybių ir rūpintis kitais. 57 proc. apklausos dalyvių neabejoja, kad namuose turint augintinį galima išsiugdyti discipliną: išmokti grįžti namo laiku, planuoti savo laiką, ieškoti, kas pasirūpintų augintiniu, jei išvykstama į ilgesnę kelionę.

Gyventojų nuomonės tyrimą 2020 m. liepos–rugpjūčio mėnesiais atliko rinkos tyrimų bendrovė „Norstat“, apklaususi daugiau nei 1000 šalies gyventojų.

 

Nuotrauka
pastas
Įkelta:
prieš 1 dieną
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-09
​​​​​​​Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Tauragėje duris atveria dar vienas restoranas – Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje įsikūrė „Jazz Pizza & Grill“, prie kurio įkūrimo ranką pridėjo ir italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Į iškilmingą restorano atidarymą tauragiškiai kviečiami šeštadienį, nuo 15 valandos.
Nuotrauka
sulčių spaudykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Pasak sulčių spaudimu užsiimančių verslininkų, šiemet skubančių spausti sultis mažiau nei ankstesniais metais. Kalta sausra. Kai kurie nesitiki, jog iš anksti nukritusių obuolių sultys bus skanios, tad tokiu derliaus realizavimu nesirūpina. Nors, kita vertus, dar nėra pats sulčių spaudimo įkarštis – kai kurie obuoliai dar noksta ir eilės prie sulčių spaudyklų, tikėtina, dar nusidrieks. „Tauragės žinios“ pakalbino vienus populiariausių sulčių spaudėjų Tauragės rajone: „Du obuoliukus“ ir Kęsčių bendruomenės atstovą Remigijų Šiaudvytį.
Nuotrauka
verslo liudijimas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Trečiadienį savivaldybės taryba nustatė, kiek kitąmet teks mokėti už verslo liudijimus. Politikai pritarė, kad jie kainuotų tiek pat, kiek ir užpernai, prieš pandemiją. 
Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.