Gyvenimo keliu veda meilė gyvūnams 
Įkelta:
2021-10-10
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Aprašymas

Linas Grigalavičius. Raimondos Alysienės nuotrauka

,
Nuotrauka
Bela
Nuotraukos autorius:
LIno Grigalavičiaus nuotrauka

Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.

Namuose karaliauja Bela

Kaime augęs Linas Grigalavičius prisimena – namie, Dauglaukyje, gyvūnų buvo visada. 

– Karvių, kiaulių, vištų, šunų, kačių – visko turėjom, – prisimena jis. – Mėgau su jais užsiimti. Nors ne tik pomėgis tai buvo, bet ir būtinybė. Žinot, kaip kaime – kai reikia, nori nenori – eini padėti tėvams. Ir šienauti, ir karves šerti bei melžti – visus ūkio darbus mokėjau.

O kaipgi kaime be šuns? Jis – neatsiejama kaimo gyvenimo dalis. Linas pasakoja visada mylėjęs sodyboje gyvenusius šuniukus, daug laiko su jais praleisdavęs, žaisdavęs. 

Dabar Grigalavičių namuose visada yra šuo, o vienu metu, sako, turėjo ir triušį. Šiuo metu juose karaliauja Bela – trejų metų cvergšnaucerių kalytė. Ji – visateisė šeimos narė, dalyvaujanti visose išvykose, visada kartu vykstanti į tolimesnes keliones.  

– Planuodami keliones visada žiūrim, kad apartamentai būtų draugiški gyvūnams, – sako Linas. – Nes be jos – niekur. 

Bela labai judri, be galo mėgsta keliauti, nors važiuoti automobiliu ir prisibijo, labai džiaugiasi atvykusi į naują vietą, viskuo domisi. Jai labai svarbu būti šalia savo šeimininkų. Linas pasakoja apie Belos pomėgį žaisti kamuoliuku: atneša numestą kamuoliuką ir nori, kad vėl mestum. Pasak jo, kiaurą parą taip galėtų žaisti.

Linas didžiuodamasis rodo sūnaus Pauliaus piešinį, kuriame – šeimos numylėtinė Bela.

Nuotrauka
Bela
LIno Grigalavičiaus nuotrauka

Lėmė gyvenimo kelio pasirinkimą

Meilė gyvūnams, artimas ryšys su jais, ko gero, lėmė ir gyvenimo kelio pasirinkimą – Linas įstojo mokytis į veterinarijos technikumą, o paskui įgijo ir aukštojo mokslo diplomą. 

Dirbdamas Dauglaukyje veterinaru Linas vedė, kaip pats sako, „miesčionką“ ir išsikraustė į Tauragę, važinėti kasdien buvo nepatogu, tad viršininkas pasiūlė dirbti mieste, veterinarijos vaistinėje. Darbas Linui patiko – ir su gyvūnais susijęs, ir su žmonėmis daug bendravimo. Ten dirbant ir kilo mintis atidaryti veterinarijos vaistinę pačiam. 

 O tada, žinoma, laikai buvo kiti – prekių nebūdavo, reikdavo jų ieškoti. Atradę kokią gyvūnų prekėmis prekiaujančią firmą, sako, rankomis trindavę... 

– Pirmuosius konservus šunims pamatėm gal 1999-aisiais. Prisimenu, į Jurbarką važiavom jų parsivežti, – prisimena Linas. – Bet mažai kas tada juos pirko. Niekam jų nereikėjo. Prisimenu, paseno jie ir išdalinom dykai...

Paskui, po kelių metų, vėl pabandė atsivežti „šuniškų skanėstų“, tada po truputį žmonės ėmė jais domėtis, pirkti savo augintiniams. Žmonės labai greit įprato gyvūnams pirkti specialų maistą. Linas sako, kad gamintojai gerai „sužaidė“ rinkodaros prasme – ėmė labai jį reklamuoti, tvirtindami, kad gyvūnams žmonių maisto duoti negalima.

– O dabar ir gyvūnai jau išveisti taip, kad šerti kitokiu maistu jų iš tiesų nebegalima, – sako L. Grigalavičius, – nuo žmonių maisto jie suserga. 

Jis prisimena, kaip 2008 ar 2009 metais pirmą kartą nuvažiavo į vieną didžiausių pasaulyje gyvūnų prekių parodą „Interzoo“ Vokietijoje, Niurnberge. 

– Nežinojau nė kur žiūrėti, – prisimena verslininkas. – Akys lipo ant kaktos... Viską fotografavau... Viskas buvo nauja, viskas stebino. 

Dabar Lino veterinarijos vaistinei jau 21-eri, tauragiškiams ji gerai žinoma. Daugybę kartų čia organizuojamos akcijos, kurių metu gyvūnai būdavo skiepijami, bei vaistinės gimtadieniai su akcijomis, loterijomis.

L. Grigalavičiaus vaistinė nuolat remia gyvūnų globėjus, seniai bendradarbiauja su gyvūnų globėju Sigitu Klymantu.

Įkūrė didmeninę įmonę

Žinoma, užsisakyti prekių tokiai įmonei kaip Lino parodoje neįmanoma – esi mažas ir niekam neįdomus. O gyvūnams skirtas prekes perkant Lietuvoje išgyventi būtų labai sunku. Tai supratęs Linas pasakoja nusprendęs kartu su dviem draugais, šilutiškiu ir jurbarkiškiu, su kuriais kartu mokėsi, kurti didmeninę įmonę ir pradėti vežtis prekes tiesiogiai iš gamintojų. JŲ įkurtai didmeninės prekybos įmonei „Faunas“ dabar jau penkeri, ir ji į Lietuvą veža šunų pašarus, skanėstus, šampūnus, žaislus, plastikinius narvus pervežimui, gultus, guolius, prekes smulkiems gyvūnams.

– „Fauną“ dar tik „auginam“, jei galima taip pasakyti, – pasakoja Linas, – dabar tik po truputį lipam iš „minuso“. Pirmi keli metai buvo labai sunkūs. Juk tenka konkuruoti su visais gigantais. 

Pasak jo, dabar po truputį atsigauna ir elektroninė prekyba.  

Paprašytas papasakoti, ko žmonės labiausiai ieško gyvūnų prekių parduotuvėse, kokios prekės populiariausios, Linas aiškina, kad kiekvienas renkasi pagal savo galimybes.

– Pašaras, pavyzdžiui, būna ekonominės, premium ir superpremium klasės. Pagal tai ir kaina. O jų kokybė iš tiesų skiriasi. Esu buvęs gamyklose Olandijoje, Portugalijoje, Italijoje, mačiau, kaip jie gaminami, – sako jis.

 Su augintiniu niekada nebūsi vienišas

Linas džiaugiasi, kad situacija su gyvūnų priežiūra gerėja – žmonės gyvūną laiko šeimos nariu, juo rūpinasi ir myli. Jis neabejoja, kad žmonės, kurie nusprendžia į savo namus priimti katę ar šunį, nepasigaili, nes kartu priima ir visus teigiamus pokyčius, kuriuos jiems atneša keturkojai.

– Šunys teigiamai veikia žmonių sveikatą, nes įsigijęs augintinį žmogus yra priverstas jį vedžioti ir praleisti daugiau laiko gryname ore. Naminiai gyvūnėliai, kurie auga kartu su vaikais, išmoko pastaruosius atsakomybės nuo mažų dienų. Be to, su augintiniu – kate ar šunimi – žmogus niekada nesijaus vienišas. Pasiimdamas keturkojį globotinį žmogus prisiima ir didžiulę atsakomybę už naująjį šeimos narį, pasižada juo rūpintis, – įsitikinęs jis. 

Suteikia džiaugsmo

Pernai atliktos apklausos duomenimis, dauguma mūsų šalies gyventojų (84 proc.) įsitikinę, kad naminiai gyvūnai gali pagerinti emocinę savijautą ir suteikti daugiau gyvenimo džiaugsmo. Apklausa taip pat parodė, kad neabejojama, jog augintiniai padeda susikurti ir palaikyti sveikos gyvensenos įpročius, moko prisiimti daugiau atsakomybių ir rūpintis kitais bei ugdo discipliną, rašoma pranešime spaudai.
Priežastys, dėl kurių žmonės į savo namus įsileidžia keturkojus, skiriasi – jiems reikia augintinio tam, kad turėtų su kuo pabendrauti, kuo rūpintis, pakeistų nusistovėjusią rutiną. Gyvūnai suteikia su niekuo nepalyginamą emociją, o jei tarp augintinio ir žmogaus užsimezga ryšys bei pasitikėjimas, pasisekė jiems abiem. 

Visi naminiai gyvūnai į savo šeimininkų gyvenimus įneša teigiamų pokyčių. Remiantis tyrimo duomenimis, 84 proc. šalies gyventojų galvoja, kad naminiai gyvūnai gali pagerinti jų emocinę savijautą ir sukurti daugiau gyvenimo džiaugsmo, pavyzdžiui, sumažinti vienišumo jausmą, suteikti daug meilės ir šiltų emocijų.

Apklausa atskleidė, kad 70 proc. gyventojų mano, jog augintiniai gali padėti susikurti ir palaikyti sveikos gyvensenos įpročius, tokius kaip reguliarūs pasivaikščiojimai, bėgiojimas, išvykos, daugiau laiko leidimas gryname ore, gebėjimas atsipalaiduoti. 66 proc. respondentų galvoja, kad naminiai gyvūnai moko mus prisiimti daugiau atsakomybių ir rūpintis kitais. 57 proc. apklausos dalyvių neabejoja, kad namuose turint augintinį galima išsiugdyti discipliną: išmokti grįžti namo laiku, planuoti savo laiką, ieškoti, kas pasirūpintų augintiniu, jei išvykstama į ilgesnę kelionę.

Gyventojų nuomonės tyrimą 2020 m. liepos–rugpjūčio mėnesiais atliko rinkos tyrimų bendrovė „Norstat“, apklaususi daugiau nei 1000 šalies gyventojų.

 

Nuotrauka
verlas
Įkelta:
2024-05-30
Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.