Dvi fėjos atrado verslo nišą: šveičia namus
Įkelta:
2021-07-27
Nuotrauka
a
Aprašymas

Rūta (kairėje) ir Ieva. Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Ruošiantis valymui. Asmeninio albumo nuotrauka

 

margarita@taurageszinios.lt
A
A

Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.

Pradėjo nuo pažįstamų

Moterys susipažino besimokydamos Tauragės profesinio rengimo centre, Ieva mokėsi kosmetologės, Rūta – kirpėjos specialybės. Kaip sako moterys, 2013 m. baigus mokslus tas pačias specialybes įgijusių merginų mieste buvo apstu, tad įsidarbinti buvo keblu. Jaunos moterys dirbo laikinus darbus: vasarą uždarbiavo pajūrio kurortuose bei Tauragėje – teko išbandyti ir indų plovėjos, kasininkės, pardavėjos, siuvėjos darbus. Draugių gyvenimai klostėsi gana panašiai: 21-erių jos susilaukė dukrų, po beveik poros metų Rūtai gimė ir sūnus. Ieva tuo metu augino tik vieną atžalą, dukrai pradėjus lankyti vaikų darželį atsirado laisvo laiko.

– Ėmiau dairytis galimybių užsidirbti, pažįstami žinojo, kad galiu už simbolinę sumą sutvarkyti, išvalyti namus. Pažįstamų ratas plėtėsi, sulaukdavau vis daugiau susidomėjimo mano paslaugomis. Pasikviečiau Rūtą. Nutarėme rimtai tuo užsiimti, – apie verslo užuomazgas pasakojo Ieva.

Pašnekovė, prisimindama pirmuosius namų valymus, juokiasi: pagrindinės priemonės buvo vanduo ir indų ploviklis „Fairy“. Pradėjus plaukti užsakymams moterys internetu įsigijo specialios, profesionaliam valymui skirtos chemijos ir valymo įrangos (langų valymo sistemą, dulkių siurblį). 

Dvi moterys susikūrė savo feisbuko paskyrą, logotipą ir ėmėsi populiarinti savo paslaugas „Jūsų namų fėja“ vardu. 

Mieste jos išnešiojo apie 500 skrajučių su paslaugų reklama.

Skaudėjo net pirštų galiukus

Pasak moterų, pirmoji investicija į priemones ir įrangą atsipirko per pirmuosius du mėnesius. 

– Paleidus mūsų interneto puslapį pasipylė skambučiai. Kiek nerimavome, ar viską suspėsime. Jėgos tai ribotos. Kartais po dienos šveitimo kitą dieną būdavo skausminga pakėlus rankas susirišti plaukus. Net pirštų pagalvėles skaudėdavo, – dabar prisimindama šypsosi Rūta.

Kaip sako moterys, tai nebuvo paprastutis namų tvarkymas, grindų, langų ir dulkių valymas, kaip įprasta tvarkant pažįstamų namus: skambinantieji prašydavo išvalyti nuomininkų nugyventą butą, iššvarinti patalpas po statybų, tad daugelio užsakymų metu tekdavo šveisti.

– Siaubingiausiai atrodo nuomoti butai, nesvarbu, ar juose gyventa vaikinų, ar merginų – šveisti visuomet būna ką. Kartą virtuvėje radome tiek priaugusių riebalų, kad teko juos grandyti statybine mentele. Nuo spintelių viršaus, garų surinktuvo, plytelių... Paprastai skambinantysis sako: „Man reikia tik išvalyti virtuvę ir vonią, ten nėra ką valyti“, o ateini  ir rankos nusvyra, kur beprisiliestum, dėl riebaluoto paviršiaus kimba rankos, – pasakoja moterys.

Nuotrauka
a

Kalkėtą vonios kambarį ir riebalais užleistą virtuvę iššveisti merginos trunka apie šešias valandas. Kadangi telefonu sunku įvertinti buto užterštumą, tikslią kainą už paslaugas moterys nurodo tik po darbo.

– Iš pradžių buvome nusistačiusios valymo kainą – 1,6 euro už kvadratą. Paprastas valymas – 1 euras. Padirbome porą kartų už tą kainą ir pamatėme, kad einame „į minusą“. Ėmėme domėtis, kokios paprastai būna valymo kainos. Dairėmės po didmiesčių valymo paslaugų interneto puslapius, skimbtelėdavome ir pasiteirauti. Dabar mes sulaukiame panašių skambučių: mums skambina merginos, norinčios sužinoti mūsų paslaugų kainas ir imtis to paties, – pasakoja Ieva.

Smagiausia – švaros ir gaivos pojūtis

Kaip sako moterys, patirtis parodė – būtina save tinkamai įvertinti: jei žinai, jog gerai dirbi – ir paslaugų kaina turi būti ne nuvilianti, o motyvuojanti.

O didžiausią džiaugsmą, pasak moterų, teikia švaraus ir gaiviai kvepiančio buto įspūdis.

– Nuo prigimties esu pedantė. Tokia buvo mano močiutė: tvarkinga, pasitempusi, namuose – visuomet švaru. Nuo mažens laikausi ypatingos švaros namuose ir aš: net mano kompiuterio klaviatūra turėdavo būti išardyta ir kruopščiai išvalyta ausų krapštuku, – pasakoja Ieva. – Džiaugiuosi, kad ir Rūta yra reikli sau ir mūsų požiūriai šiuo klausimu sutampa. Valydamos pasidaliname kambariais, tarkim, ji valo virtuvę, o aš – vonios kambarį. Pradedame nuo šių kambarių tolimiausio kampo ir palaipsniui artėjame lauko durų link. Šveisdamos kartu gabename ir valymo priemones, kad išvalius paskutinį buto centimetrą nereikėtų grįžti nieko pasiimti. Neapsakomas tas momentas, kai priartėjusi prie lauko durų iškeli per buto slenkstį kibirą, pabaigi valyti, atsistoji ir nužvelgi rezultatą. Atsidūstame: baigta – švaru!

Na ir, žinoma, didžiausias džiaugsmas yra uždirbti pinigus šeimai. Ieva turi planų imti paskolą butui. Šiuo metu jos ir jos draugo nuomojamame bute gyvena ir Ievos sesuo, tad išlaidų netrūksta.

Rūta ir Ieva džiaugiasi, kad jų paslaugomis domisi ne tik Tauragės, bet ir kitų rajonų gyventojai. Sulaukta užsakymo ir iš Klaipėdos, tačiau moterys privalėjo atsisakyti. Būtų nespėjusios laiku grįžti į Tauragę iš darželių pasiimti vaikučių.

Moterys pasvarsto apie galimybę ateityje veiklą plėsti, galbūt užsiimti ir baldų valymu.

– Mums iki pilnos laimės reikėtų įsigyti specialų valymo siurblį, chemijos priemonių – tam reikėtų apie 2000 eurų. Domimės ir galimybe gauti paramą iš Užimtumo tarnybos, tačiau kol kas rengti verslo plano neskubame. Turime užsakymų, reikia spėti suktis, – kalbėjo merginos.

 

Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus.