Vytauto gatvėje įsikūrusi dviračių parduotuvė šeimą suburia ne tik verslui, bet ir sportui
Įkelta:
2021-08-19
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Dviračių parduotuvė – šeimos verslas

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Pirkėjai gali rinktis kone tarp visų rūšių dviračių

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Dviračiai mažiesiems

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Feisbuko nuotrauka
Aprašymas

Verslininkų šeima aktyviai dalyvauja dviračių žygiuose

 

Per mėnesį – net 400 kilometrų! Skaičiai kalba patys už save, o Vytauto gatvėje įsikūrusios dviračių parduotuvės savininkas Vincas Augaitis ryžtingai kalba ne tik apie laisvalaikiu dviračiu įveikiamus kilometrus, bet ir apie sėkmingai jau septynerius metus plėtojamą šeimos verslą. 

– Užteko išmėginti gerą, tik ką žmonos brolio įsigytą dviratį, kad vienoje pagrindinių Tauragės miestą kertančių – Vytauto – gatvių dar 2014-aisiais metais būtų atidaryta dviračių parduotuvė, – sakė įmonės „Vinipreka“ įkūrėjas Vincas Augaitis.

Tauragiškio Vinco šeima turbūt nė nesitikėjo, kad ši dažniausiai laisvalaikio praleidimui skirta priemonė gali „duoti pradžią“ šiandien jau septintus metus skaičiuojančiam šeimos verslui. Vytauto gatvėje įsikūrusi parduotuvė kuria kontrastingą vaizdą praėjusio dešimtmečio Tauragei – Vincas prisimena, kad tada mieste nebuvo nė vienos parduotuvės, kurioje būtų galima įsigyti naujų dviračių. Šiandien pravėrę parduotuvės duris lankytojai gali rinktis tarp kone visų rūšių dviračių. Įmonė prekiauja visoms amžiaus kategorijoms skirtais bet kokio dydžio dviračiais: balansiniais, miesto, sportiniais, turistiniais ar net elektriniais. 

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

– Dviračiai dažniausiai perkami pagal sezoniškumą – ankstyvą pavasarį žmonės nori įsigyti vaikiškų dviračių, vėliau atsiranda poreikis ir miesto bei sportiniams dviračiams, o prasidėjus atostogų metui populiariausi tampa turistiniai. Mažiausia paklausa – plento dviračių, todėl tai vieninteliai dviračiai, kurių mūsų parduotuvėje pirkėjas neras, – tendencijomis dalijosi verslininkas.

Šeimos verslo įkūrėjas pasakoja, kad įmonei pradėjus veiklą šeima kelis metus dviračius veždavosi iš Vokietijos. Užsienio gamyklai susikoncentravus į elektrinius dviračius, sportiniai pradėti gaminti tik JAV rinkai, tad pastaruoju metu verslininkas dviračius perka tik iš Lietuvoje didmenine prekyba užsiimančių firmų. Daugiausia šioje parduotuvėje galima rasti prekinio ženklo „Romet“ dviračių.

Pirkėjams – ne tik dviračiai

Parduotuvėje siūlomas prekių asortimentas turtingas ne tik įvairiausiems laisvalaikio leidimo būdams skirtais dviračiais bei jų detalėmis, bet ir naujausiomis miestų tendencijoms – paspirtukais. Šių pirkėjai gali rasti ir rampinių, ir elektrinių.

Tiesa, dviratininkams skirti šalmai ar kojų bei rankų apsaugos paties dviračio apsaugoti nepajėgs. Tai padaryti gali tik saugus dviratininkų elgesys. Visgi esant poreikiui verslininkai siūlo ir dviračių, paspirtukų ar net vaikų vežimėlių remontą.

– Dviračius remontuojame parduotuvės patalpose. Beveik visuomet darbą atliekame tą pačią dieną, tačiau būna išimčių, kai remontui prireikia specifinės detalės. Tokiais atvejais remontas gali užsitęsti iki savaitės, nes detales tenka užsakyti atskirai. Ilgiausiai trunka elektrinių dviračių remontas – šis užsitęsia ne tik iki vienos, bet ir dviejų savaičių. Trukmė, žinoma, priklauso ir nuo gedimo, tačiau elektrinių dviračių detales vis vien turime užsakinėti, – pasakojo V. Augaitis.

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

Apsilanko ir dviračių sporto entuziastų

Įmonės „Vinipreka“ įkūrėjas džiaugiasi trečiadieniais po darbo matydamas prie Tauragės pilies su dviračiais besibūriuojančius tauragiškius. Norėdami tinkamai pasiruošti žygiams miško keliukais, žvyrkeliais ar bekele, dviračių sporto mėgėjai užsuka ir į parduotuvę Vytauto gatvėje.

–Tauragėje yra stiprių dviračių sporto mėgėjų, entuziastų, kurie, atsidūrę tinkamoje vietoje, tinkamu laiku, būtų galėję tapti profesionaliais dviratininkais. Manau, kad Tauragėje nėra nė vieno specialisto, galinčio paruošti profesionalų dviratininką, o ir miesto infrastruktūra nėra pritaikyta dviratininkams, – mintimis dalijosi parduotuvės savininkas.

Žygiuose dalyvauja ir Augaičių šeima

Verslininkas pasakoja, kad nors kartais dėl ne pačių geriausių kelių bei oro sąlygų dviračių ir gaila, pats su šeima noriai stengiasi dalyvauti dviračių žygiuose.

– Pirmas tokiu laisvalaikio leidimo būdu susidomėjo sūnus. Nors sakoma, kad tėvų pėdomis turėtų sekti vaikai, sūnaus pavyzdžiu šiemet su žmona pasekėme ir mes. Su visa šeima jau dalyvavome Tauragės laisvalaikio centro „Fortūna“ organizuotame liepos 6-ajai paminėti skirtame 100 kilometrų žygyje. Su sūnumi spėjome prisijungti ir prie Dubysos regioninio parko organizuoto maždaug 85 kilometrų atstumo žygio, – apie įveiktus kilometrus pasakojo vyras.

Nuotrauka
a
Feisbuko nuotrauka

Dviračių parduotuvės savininkas neslepia, kad ir trečiadienio vakarais į žygius besileidžiančius tauragiškius pastebi visai ne netyčia – šeima stengiasi sudalyvauti „Tauragės MTB klubo“ trečiadieniais organizuojamuose kelionėse, kurių atstumai – nuo 40 iki 60 kilometrų. Vis dėlto vasaros metu verslininkų šeima dirba intensyviausiai, todėl dviratininkų žygiuose sudalyvauti ne visuomet spėja. Tokiais atvejais visa šeima išsiruošia pasivažinėti vėliau arba kitą dieną, o paprastai per mėnesį nuvažiuoja apie 400 kilometrų.

Gyventi ekologiškai verta

400 dviračiu numintų kilometrų neginčijamai prisideda ir prie aplinkos taršos mažinimo. V. Augaitis džiaugiasi, kad kompensacijos, nuo 2020 m. valstybės skiriamos už sunaikinus taršų automobilį įsigytą paprastą ar elektrinį dviratį arba elektrinį paspirtuką, lėmė, kad 2020 m. vasaros sezonas tapo geriausiu per visus darbo metus.

– Šiemet vyriausybės skiriama kompensacija už sunaikintą taršų automobilį nebe tokia solidi, kaip praėjusiais metais, taigi ir šios vasaros sezonas ne toks geras kaip 2020 m.,– pastebėjo verslininkas.

 

Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.