Vytauto gatvėje įsikūrusi dviračių parduotuvė šeimą suburia ne tik verslui, bet ir sportui
Įkelta:
2021-08-19
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Dviračių parduotuvė – šeimos verslas

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Pirkėjai gali rinktis kone tarp visų rūšių dviračių

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Dviračiai mažiesiems

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Feisbuko nuotrauka
Aprašymas

Verslininkų šeima aktyviai dalyvauja dviračių žygiuose

 

Per mėnesį – net 400 kilometrų! Skaičiai kalba patys už save, o Vytauto gatvėje įsikūrusios dviračių parduotuvės savininkas Vincas Augaitis ryžtingai kalba ne tik apie laisvalaikiu dviračiu įveikiamus kilometrus, bet ir apie sėkmingai jau septynerius metus plėtojamą šeimos verslą. 

– Užteko išmėginti gerą, tik ką žmonos brolio įsigytą dviratį, kad vienoje pagrindinių Tauragės miestą kertančių – Vytauto – gatvių dar 2014-aisiais metais būtų atidaryta dviračių parduotuvė, – sakė įmonės „Vinipreka“ įkūrėjas Vincas Augaitis.

Tauragiškio Vinco šeima turbūt nė nesitikėjo, kad ši dažniausiai laisvalaikio praleidimui skirta priemonė gali „duoti pradžią“ šiandien jau septintus metus skaičiuojančiam šeimos verslui. Vytauto gatvėje įsikūrusi parduotuvė kuria kontrastingą vaizdą praėjusio dešimtmečio Tauragei – Vincas prisimena, kad tada mieste nebuvo nė vienos parduotuvės, kurioje būtų galima įsigyti naujų dviračių. Šiandien pravėrę parduotuvės duris lankytojai gali rinktis tarp kone visų rūšių dviračių. Įmonė prekiauja visoms amžiaus kategorijoms skirtais bet kokio dydžio dviračiais: balansiniais, miesto, sportiniais, turistiniais ar net elektriniais. 

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

– Dviračiai dažniausiai perkami pagal sezoniškumą – ankstyvą pavasarį žmonės nori įsigyti vaikiškų dviračių, vėliau atsiranda poreikis ir miesto bei sportiniams dviračiams, o prasidėjus atostogų metui populiariausi tampa turistiniai. Mažiausia paklausa – plento dviračių, todėl tai vieninteliai dviračiai, kurių mūsų parduotuvėje pirkėjas neras, – tendencijomis dalijosi verslininkas.

Šeimos verslo įkūrėjas pasakoja, kad įmonei pradėjus veiklą šeima kelis metus dviračius veždavosi iš Vokietijos. Užsienio gamyklai susikoncentravus į elektrinius dviračius, sportiniai pradėti gaminti tik JAV rinkai, tad pastaruoju metu verslininkas dviračius perka tik iš Lietuvoje didmenine prekyba užsiimančių firmų. Daugiausia šioje parduotuvėje galima rasti prekinio ženklo „Romet“ dviračių.

Pirkėjams – ne tik dviračiai

Parduotuvėje siūlomas prekių asortimentas turtingas ne tik įvairiausiems laisvalaikio leidimo būdams skirtais dviračiais bei jų detalėmis, bet ir naujausiomis miestų tendencijoms – paspirtukais. Šių pirkėjai gali rasti ir rampinių, ir elektrinių.

Tiesa, dviratininkams skirti šalmai ar kojų bei rankų apsaugos paties dviračio apsaugoti nepajėgs. Tai padaryti gali tik saugus dviratininkų elgesys. Visgi esant poreikiui verslininkai siūlo ir dviračių, paspirtukų ar net vaikų vežimėlių remontą.

– Dviračius remontuojame parduotuvės patalpose. Beveik visuomet darbą atliekame tą pačią dieną, tačiau būna išimčių, kai remontui prireikia specifinės detalės. Tokiais atvejais remontas gali užsitęsti iki savaitės, nes detales tenka užsakyti atskirai. Ilgiausiai trunka elektrinių dviračių remontas – šis užsitęsia ne tik iki vienos, bet ir dviejų savaičių. Trukmė, žinoma, priklauso ir nuo gedimo, tačiau elektrinių dviračių detales vis vien turime užsakinėti, – pasakojo V. Augaitis.

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

Apsilanko ir dviračių sporto entuziastų

Įmonės „Vinipreka“ įkūrėjas džiaugiasi trečiadieniais po darbo matydamas prie Tauragės pilies su dviračiais besibūriuojančius tauragiškius. Norėdami tinkamai pasiruošti žygiams miško keliukais, žvyrkeliais ar bekele, dviračių sporto mėgėjai užsuka ir į parduotuvę Vytauto gatvėje.

–Tauragėje yra stiprių dviračių sporto mėgėjų, entuziastų, kurie, atsidūrę tinkamoje vietoje, tinkamu laiku, būtų galėję tapti profesionaliais dviratininkais. Manau, kad Tauragėje nėra nė vieno specialisto, galinčio paruošti profesionalų dviratininką, o ir miesto infrastruktūra nėra pritaikyta dviratininkams, – mintimis dalijosi parduotuvės savininkas.

Žygiuose dalyvauja ir Augaičių šeima

Verslininkas pasakoja, kad nors kartais dėl ne pačių geriausių kelių bei oro sąlygų dviračių ir gaila, pats su šeima noriai stengiasi dalyvauti dviračių žygiuose.

– Pirmas tokiu laisvalaikio leidimo būdu susidomėjo sūnus. Nors sakoma, kad tėvų pėdomis turėtų sekti vaikai, sūnaus pavyzdžiu šiemet su žmona pasekėme ir mes. Su visa šeima jau dalyvavome Tauragės laisvalaikio centro „Fortūna“ organizuotame liepos 6-ajai paminėti skirtame 100 kilometrų žygyje. Su sūnumi spėjome prisijungti ir prie Dubysos regioninio parko organizuoto maždaug 85 kilometrų atstumo žygio, – apie įveiktus kilometrus pasakojo vyras.

Nuotrauka
a
Feisbuko nuotrauka

Dviračių parduotuvės savininkas neslepia, kad ir trečiadienio vakarais į žygius besileidžiančius tauragiškius pastebi visai ne netyčia – šeima stengiasi sudalyvauti „Tauragės MTB klubo“ trečiadieniais organizuojamuose kelionėse, kurių atstumai – nuo 40 iki 60 kilometrų. Vis dėlto vasaros metu verslininkų šeima dirba intensyviausiai, todėl dviratininkų žygiuose sudalyvauti ne visuomet spėja. Tokiais atvejais visa šeima išsiruošia pasivažinėti vėliau arba kitą dieną, o paprastai per mėnesį nuvažiuoja apie 400 kilometrų.

Gyventi ekologiškai verta

400 dviračiu numintų kilometrų neginčijamai prisideda ir prie aplinkos taršos mažinimo. V. Augaitis džiaugiasi, kad kompensacijos, nuo 2020 m. valstybės skiriamos už sunaikinus taršų automobilį įsigytą paprastą ar elektrinį dviratį arba elektrinį paspirtuką, lėmė, kad 2020 m. vasaros sezonas tapo geriausiu per visus darbo metus.

– Šiemet vyriausybės skiriama kompensacija už sunaikintą taršų automobilį nebe tokia solidi, kaip praėjusiais metais, taigi ir šios vasaros sezonas ne toks geras kaip 2020 m.,– pastebėjo verslininkas.

 

Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
prieš 12 minučių
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-09
​​​​​​​Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Tauragėje duris atveria dar vienas restoranas – Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje įsikūrė „Jazz Pizza & Grill“, prie kurio įkūrimo ranką pridėjo ir italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Į iškilmingą restorano atidarymą tauragiškiai kviečiami šeštadienį, nuo 15 valandos.
Nuotrauka
sulčių spaudykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Pasak sulčių spaudimu užsiimančių verslininkų, šiemet skubančių spausti sultis mažiau nei ankstesniais metais. Kalta sausra. Kai kurie nesitiki, jog iš anksti nukritusių obuolių sultys bus skanios, tad tokiu derliaus realizavimu nesirūpina. Nors, kita vertus, dar nėra pats sulčių spaudimo įkarštis – kai kurie obuoliai dar noksta ir eilės prie sulčių spaudyklų, tikėtina, dar nusidrieks. „Tauragės žinios“ pakalbino vienus populiariausių sulčių spaudėjų Tauragės rajone: „Du obuoliukus“ ir Kęsčių bendruomenės atstovą Remigijų Šiaudvytį.
Nuotrauka
verslo liudijimas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Trečiadienį savivaldybės taryba nustatė, kiek kitąmet teks mokėti už verslo liudijimus. Politikai pritarė, kad jie kainuotų tiek pat, kiek ir užpernai, prieš pandemiją. 
Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.