Tauragiškis verslininkas restorane Palangoje su kraštiečiais pasėdi ilgiau
Įkelta:
2021-08-03
Nuotrauka
a
Aprašymas

Verslininkai Ingrida ir Renatas Vainiai. Asmeninio albumo nuotrauka

 

 

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

„Selfish Bistro“ restoranas Palangoje. Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Restoranas Palangoje. Asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Siūlomos jūros gėrybės. Asmeninio albumo nuotrauka

 

Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 

– Kaip kilo idėja atidaryti dar vieną restoraną kitame Lietuvos gale – Palangoje?

– Mintis plėsti verslą pajūryje gimė praėjus vos metams po „Selfish Bistro“ atidarymo Vilniuje. Į restoraną atvykdavo nemažai svečių iš Palangos, taip pat ir vilniečių, turinčių nekilnojamojo turto prie jūros. Svečiai „kurstė“ šią idėją sakydami, jog Palangoje nėra kur pavalgyti jūros gėrybių, taigi pamažu ir patys svarstėme, kas būtų, jei išties praplėstume restoranų tinklą ir Palangoje. Apgalvodami galimus restorano vietos variantus žinojome, kad jo įkurti pagrindinėje miesto gatvėje – Basanavičiaus – nenorime. Norėjome būti kiek toliau nuo lankytojų šurmulio, o tuomet pavyko gauti patalpas tokioje vietoje, kokioje ir svajojome. 

Nuotrauka
a

– Ar nesvarstėte kurtis kituose pajūrio miestuose?

– Buvome nusprendę, kad jei tektų keltis į pajūrį – tai būtų Palangos miestas. Kituose miestuose, tarkim, Nidoje, turistų netrūksta, tačiau „koją pakišą“ susisiekimas. Norint patekti į Palangą nereikia plaukti keltu, o ir pats miestas lankytojų atžvilgiu klesti, taigi restoranų poreikis šiame kurorte išties nemažas. 

– Karantino metu ne tik išlaikėte jau veikiančius restoranus, bet ir įgyvendinote naują idėją – kaip tai pavyko?

– Restoranuose siūlomą racioną – vyną, didžiąją dalį maisto produkcijos – importuojamės patys, o tai padėjo išvengti įsiskolinimų tiekėjams. Išvengę šalutinių skolų galėjome galvoti apie būsimo restorano įkūrimo darbus ir apie esamų restoranų veiklos vystymą karantino metu – darbo tempą palaikėme siūlydami maistą išsinešti. Štai taip ir pavyko išgyventi praėjusį karantiną.

– Kaip sekasi pritraukti lankytojus įsikūrus kiek atokiau nuo pagrindinės miesto gatvės?

– Skleisti žinią apie atidarytą restoraną padėjo įdirbis Vilniuje ir Kaune. Patys pirmieji lankytojai buvo svečiai, kurie pas mus ateina būtent minėtuose miestuose įkurtuose restoranuose. Taip pat turime ir nemažą pažįstamų ratą, jaučiame ypatingai didelį palaikymą iš gimtosios Tauragės – dienų, kai tauragiškių į naująjį restoraną neužsuka, tikrai reta. Žinodamas, kad tarp svečių yra ir gimtojo miesto gyventojų, stengiuosi ir pats atvykti į restoraną, pasisveikinti ar pasėdėti ilgiau. Toks kraštiečių palaikymas labai džiugina. 

Nuotrauka
a

– Į Palangą susirenka žmonės kone iš visos Lietuvos – kaip apibūdintumėt savo restorano svečią?

– Manau, kad jau turime tikslinę lankytojų auditoriją. Tai lemia ir restorano vieta – Basanavičiaus gatve praeinantys žmonės renkasi iš daugybės siūlomų kavinių, restoranų – „įkiša nosį“ tai šen, tai ten. Žmonės, kurie užsuka papietauti ar pavakarieniauti pas mus, dažnai jau iš anksto žino, ką ras atsivertę meniu. Tarp mūsų restorano svečių pasitaiko ir iš kelionių užsienio šalyse grįžusių žmonių, kuriuos užklupę sentimentai atveda pas mus – jie nori austrių, midijų – tokių jūros gėrybių, kurias dažniausiai sau leidžia tik atostogų metu. 

– Kuo „Selfish Bistro“ išsiskiria iš kitų Palangos restoranų?

– Visuose įmonės restoranuose, ne išimtis ir Palangoje, turime omarų akvariumus, kuriuose laikome gyvų iš Olandijos parsivežtų omarų. Palangoje, manau, esame vieninteliai, kurie klientui užsisakius gali paruošti omarą, ištrauktą tiesiai iš akvariumo. Ir vyno pasirinkimas suteikia mums išskirtinumo, nes vyną, kuriuo prekiausime, atsirenkame patys iš Italijos, Prancūzijos ar Portugalijos vyninių, tad mūsų siūlomo asortimento nėra jokioje kitoje vietoje. Tiesa, Palangoje yra dar viena vieta, kurioje galimme rasti jūros gėrybių – tai vietinių gyventojų, ilgą laiką šioje srityje dirbančių žmonių verslas, tačiau mes su jais nekonkuruojame – juk svečių užtenka. Konkurencijos ir iš kitų Lietuvos restoranų, žinome, kad esame vieninteliai, kurie patys iš ūkininkų vežasi vyną, austres, aštuonkojus ar kitas jūros gėrybes. Žinoma, būtų kur kas paprasčiau produkciją pirkti iš didmenininkų, tačiau mūsų pasirinktas sunkesnis kelias, leidžia jaustis išskirtiniais visoje šalyje. 

Nuotrauka
a

– O kuo Palangoje esantis restoranas išsiskiria iš Vilniuje ir Kaune įrengtų „Selfish Bistro“?

– Nors meniu yra identiškas, didžiulę pridėtinę vertę Palangos restoranui suteikia aplinka – tai, kad mėgstamu valgiu galima mėgautis pušyne, vos keletas žingsnių nuo jūros, yra didelė vertybė. Turime ir išsinešti parengtą dėžutę, į kurią sudėtos austrės yra paruoštos patogiam jų valgymui. Prie rinkinio galima įsigyti ir „burbuliukų“, o komplektą nusinešę prie jūros romantiškai palydėsite ir besileidžiančią saulę.

– Turbūt šią vasarą ir pats daugiau laiko praleidžiate  Palangoje?

– Palangoje šią vasarą esu dažnas svečias, tačiau poilsį kurortiniame mieste tenka pamiršti. Žinoma, jūrą pamatyti šiemet jau spėjau, tačiau joje išsimaudyti ar pasideginti paplūdimyje galimybės dar nebuvo – tikiuosi, kad tai padaryti pavyks rugpjūtį.

 

Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.