Šiemet vasara stovyklautojams ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams nešykšti saulėtų dienų. Itin džiaugiasi ir baidarių nuomos paslaugas siūlantys verslininkai: beveik visi liepos ir rugpjūčio savaitgaliai jau rezervuoti.
Plaukiančių daugėja
Jei dar prieš keletą metų tauragiškiai naudodavosi Šilalės krašto baidarių nuoma besiverčiančių verslininkų paslaugomis, paskutiniais metais šią paslaugą siūlo vietiniai verslininkai ir veiklos jiems netrūksta. Klientų gausa džiaugiasi „Gaurės baidarės“. Kaip sako įmonės vadovė Indrė Macijauskaitė, daugiausia darbo – šeštadieniais.
– Didžiausias užimtumas yra šeštadieniais. Šeimos plaukti dažniausiai renkasi sekmadienį. O dabar, kadangi buvo ilgasis savaitgalis, tai baidarių nuoma vyko visu pajėgumu: nuo praėjusio šeštadienio kiekvieną dieną vežėme baidares. Kartą tą pačią dieną teko organizuoti plaukimus penkioms kompanijoms. Kai kurie renkasi plaukti trumpus maršrutus, pasitaiko tokių, kurie pageidauja plaukti pavakarę. Viena kompanija žygį upe pradėjo aštuntą valandą vakaro, baigė – antrą nakties, – pasakojo I. Macijauskaitė.
Pasak pašnekovės, baidarėmis plaukia draugų kompanijos, įmonės, įstaigų kolektyvai.
2019 m. įkurtos įmonės vadovės teigimu, mintis prieš trejus metus imtis baidarių nuomos pasiteisino: užsakymų daugėja. Nors dar tik liepos pradžia, tačiau jau žinomas ir rugpjūčio savaitgalių užimtumas. „Gaurės baidarės“ netruko tapti žinomos. O nuo šiemet imtasi ir irklenčių nuomos.
Paklausus, kas lėmė moters teikiamos baidarių nuomos paslaugos žinomumą, pašnekovė pirmiausia įvardija šeimą.
– Sėkmę lėmė mano šeima. Broliai ir tėvai sudarinėjo maršrutus, skatino kitus plaukti, dalijosi su manimi patirtimi, į verslą įtrauktas ir mano draugas. Vienas brolių dirba mokykloje, siūlydavo baidarėmis plauti savo draugams, plito pažįstamų ratas, sulaukdavome gerų atsiliepimų. O patirtis kasmet auga, mokomės iš savo klaidų ir viskas eina vis geryn, – sakė moteris.
Anot pašnekovės, į verslą įtraukta visa šeima. Tėvas parveža baidares, mama pasitinka atvykstančius plaukti, broliai su tėčiu į priekabą sukrauna baidares.
Šešuvis, Ančia, Šaltuona
„Gaurės baidarės“ veiklą pradėjo prieš trejus metus. Kaip sako I. Macijauskaitė, nors idėja užsiimti baidarių nuoma kilo anksčiau.
– Sužinojau apie galimybę pradedantiems verslą gauti ES paramą. Būdama aštuoniolikos paėmiau paskolą. Kol sulaukiau paramos, man jau buvo dvidešimt. Tada ir ėmiausi verslo. Už ES skirtus pinigus įsigijome mikroautobusą, jis jau atsipirko. Pinigai, kuriuos skyrėme verslui, jau sugrįžo, na, o skaičiuojant visą verslui skirtą investiciją, su ES lėšomis, – dar ne, – pasakojo moteris.
I. Macijauskaitė verslo ėmėsi Vilniaus universitete studijuodama ekonomiką ir vadybą. Šiuo metu ji kremta marketingo ir prekybos vadybos studijas – tame pačiame universitete siekia magistro laipsnio.
Norintiems plaukti „Gaurės baidarėmis“ siūlomi trys maršrutai: Šešuvies, Šaltuonos ir Ančios upėmis. Tiesa, kai kuriomis upėmis plaukti galima ribotą laiką, o populiariausia – Šešuvies upė.
– Plaukiantys su vaikais renkasi patį trumpiausią maršrutą ir plaukia Šešuvimi. Kas nori ekstremalesnio plaukimo, renkasi Šaltuoną ar Ančią. Tiesa, šiose upėse vasarą vandens lygis greit nusenka ir jomis sudėtinga plaukti, tačiau šiemet plaukimui tinkamas vandens lygis Šaltuonoje laikėsi gana ilgai, tad šis maršrutas buvo gana populiarus. Plaukimas šia upe ypatingas tuo, kad upėje nemažai medžių išvartų, tad tenka įveikti šiuos gamtos barjerus, Ančios upės krantai – labai įdomūs, kai kas sako, kad augmenijos tiek daug, jog primena džiungles, o daug kam patinka Šešuvies upės krantai – jie statūs, – maršrutus apibūdino pašnekovė.
Jūra, Akmena
Nenorintys vykti toli nuo namų, renkasi Pagramančio regioninio parko direkcijos baidarių nuomos paslaugas. Direkcija siūlo plaukti Jūros arba Akmenos upėmis. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Sigitas Mėlinavičius, Pagramančio regioninio parko direkcijos direktorius, vasarą populiariausia plaukti Jūros upe.
– Pasiilgusieji pramogų plaukia ir pavasarį. Jie ypač nori išbandyti Akmeną, kurioje tik tokių metų laiku vandens lygis plaukimui yra pakankamas. Balandį upė pradeda sekti, tad galima plaukti tik po gausaus lietaus, kaip ir gegužę: tik palijus vieną-dvi dienas plaukimas šia upe yra įmanomas, – pasakoja S. Mėlynavičius. – Baidarių sezonas prasideda birželio pradžioje ir tęsiasi visą vasarą. Esame užsirašę plaukimus kiekvienam liepos savaitgaliui. Tiesa, plukdome tik darbo dienomis ir šeštadieniais. Sekmadienį ilsimės.
Pasak pašnekovo, nors direkcija suteikia apgyvendinimo paslaugas, o norintys gali direkcijos teritorijoje statyti palapines, tokių atsiranda retai. Įveikę maršrutą iškylautojai vyksta namo.
Kur galima statyti palapines?
Tie, kas gamtoje pageidauja praleisti parą ar daugiau, turi galimybę stovyklauti trijose Pagramančio regioninio parko vietose. Lakštingalų slėnyje, Ringių poilsiavietėje (tauragiškių dar vadinamoje „13-u kilometru) ir Balskų poilsiavietėje.
Pastaroji – pati populiariausia. Poilsiavietėje yra keletas pavėsinių, kur poilsiautojai gali prisėsti užkandžiauti ir pasislėpti nuo saulės. Teritorijoje yra laužavietės, galima statyti palapines.
Nors poilsiavietė kasmet atnaujinama, ne visi tai vertina. Atsiranda tokių, kurie laužo suolus, transporto priemones stato draudžiamoje teritorijoje – kuo arčiau vandens.
– Palapines pasistačiusiesiems neretai prisireikia, kad automobilis būtų kuo arčiau palapinės ir nors tai draudžia įspėjamieji ženklai, transporto priemonėmis važiuoja į teritoriją. Taisyklės numato, jog automobiliai privalo būti palikti automobilių stovėjimo aikštelėje prie kelio. Jei lankėtės, žinosite: toje vietoje, kur tualetai. Žinoma, visokių žmonių pasitaiko, kažkas birželio mėnesį pavogė teritorijoje kabančius kelio ženklus, – pasakojo S. Mėlynavičius.
Tiesa, kaip numatoma saugomų teritorijų taisyklėse, palapines poilsiautojams leidžiama statytis tik tam numatytose vietose – poilsiavietėse, o laužus kurti tik specialiai tam įrengtose laužavietėse. Tiesa, jei sumanytumėte palapinę pasistatyti ne regioninio parko teritorijoje – tai nėra draudžiama, tačiau, kaip sako Pagramančio regioninio parko direkcijos direktorius, laužo tada nekurkite, tai darantiems gresia baudos.
Valstybinių miškų urėdija kviečia gamtai neabejingus piliečius į „Nacionalinį miškasodį“ – kasmetinę medžių sodinimo šventę, rengiamą visuose 25-iuose urėdijos regioniniuose padaliniuose balandžio 12 d. Šiemet miškasodis kviečia švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 35-metį, tad kur o&
Jei demencija sergantis asmuo nelaiko šlapimo, gali būti sudėtinga palaikyti higieną ir komfortą, taip pat parinkti tinkamas higienos priemones. Žmogus, kuriam dėl demencijos sutrikusi orientacija, gali nesuprasti tradicinių sauskelnių naudojimo principo ir atsisakyti jas dėvėti. Sauskelnės-kelnaitės dėvimos kaip įprasti apatiniai drabužiai,
Magistralinio kelio A12 žiedinės sankryžos įrengimo darbai vis dar neužbaigti – dėl iškilusių nenumatytų priežasčių jie buvo du kartus sustabdyti, o šiuo metu jų negalima užbaigti, nes asfaltavimo darbams reikiamas asfaltas pradedamas gaminti tik nuo balandžio mėnesio vidurio ir anksčiau nėra galimybės jo gauti. Asfaltbetonio ba
Kodėl tai svarbu? Gyvenamųjų namų rūsių paruošimas priedangai yra itin svarbus dėl kelių pagrindinių priežasčių: Visų pirma, tai suteikia greitą ir prieinamą apsaugą. Savivaldybės parinktų priedangų skaičius yra ribotas, o kritinėje situacijoje gali nebūti pakankamai laiko jas pasiekti. Turint iš anksto paruoštą rūsį, gyven
Veiklą pradėjo jaunimo politikos ambasadorius iš Tauragės. Jaunimo politikos ambasadoriai – tai aktyvūs jauni žmonės, kurie savo savivaldybėse skatina bendraamžių įsitraukimą į jaunimo politiką. Jie prisideda prie nacionalinės ir tarptautinės jaunimo politikos įgyvendinimo, domisi priimamais sprendimais, jaunimui skirtomis galimybėmis
Kovo 25 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai tikrindami gautą informaciją apie neteisėtai laikomas cigaretes, atliko kratą vyro, gimusio 1952 m., gyvenamosiose patalpose, esančiose Klaipėdos mieste. Kratos metu rasta ir paimta 1 964 pakelių cigarečių nepaž
Pasibaigus „Nostra.lt-RKL“ reguliariajam sezonui, keturios komandos iškeliavo ruoštis „Lyderių taurei“ ir prisijungimui ketvirtifinalio etape, o likęs aštuonetas jau šią savaitę stos į kovą savo aštuntfinalio porose Tauragės „Tauragė“ (17/13, 6 vieta) vs Prienų „Tikodenta
Kovo 25 d. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje įvyko jaunos moters, gamtos fotografės ir tekstų rašytojos Austėjos Šidlauskaitės knygos „Gimę jausti“ pristatymas. Knyga, parašyta atviro dienoraščio forma, atveria gilų ir jautrų pasakojimą apie tai, kaip priimti savo jautrią prigimt
Tauragiškės, rankininkės įveikė Pasvalio SM ir iškovojo kelialapį į Lietuvos merginų rankinio U19 čempionato finalinį ketvertą Kovo 25 d., savo aikštelėje, Inetos Laugalienės treniruojamos rankininkės iškovojo svarbią pergalę ir užsitikrino kelialapį į Lietuvos jaunimo rankinio U19 čempionato finalinį ketvertą. Merginos
Kovo 19 d. Tauragės bendruomenių namuose įvyko regioninis mokyklų aplinkosaugos konkursas „Mini Žalioji olimpiada“, skirtas Žemės dienai ir Tauragės rajono Garbės piliečio, aplinkosaugininko R. Barščiausko jubiliejui paminėti. Renginyje savo jėgas išbandė 14 komandų iš Tauragės miesto ir rajono mokykl
Šiandien netyla diskusijos apie įtraukųjį ugdymą, jo pliusus ir minusus. Mes, Tauragės rajono „Karšuvos“ mokyklos specialieji pedagogai, daug nediskutuojame, o tiesiog dirbame, kad mūsų vaikams su skirtingais poreikiais ir galimybėmis būtų gera, – gera visomis prasmėmis: saugia aplinka, pasitikėjimu, naujais įs