Vasaros pramogos: baidarių nuomos paslaugos – ant bangos 
Įkelta:
2021-07-10
Nuotrauka
baidares
Aprašymas

Poilsiautojai. Pagramančio regioninio parko direkcijos albumo nuotrauka

 

 

,
Nuotrauka
baidares
Aprašymas

„Gaurės baidarės“ nuo šiemet ėmėsi ir irklenčių nuomos. „Gaurės baidarės“ feisbuko nuotrauka

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Jūros ir Akmenos santaka. Pagramančio regioninio parko direkcijos feisbuko nuotrauka

 

,
Nuotrauka
Balskai
Aprašymas

Balskų poilsiavietė. Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Indrė Macijauskaitė. Asmeninio profilio feisbuko nuotrauka

Šiemet vasara stovyklautojams ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams nešykšti saulėtų dienų. Itin džiaugiasi ir baidarių nuomos paslaugas siūlantys verslininkai: beveik visi liepos ir rugpjūčio savaitgaliai jau rezervuoti. 

Plaukiančių daugėja

Jei dar prieš keletą metų tauragiškiai naudodavosi Šilalės krašto baidarių nuoma besiverčiančių verslininkų paslaugomis, paskutiniais metais šią paslaugą siūlo vietiniai verslininkai ir veiklos jiems netrūksta. Klientų gausa džiaugiasi „Gaurės baidarės“. Kaip sako įmonės vadovė Indrė Macijauskaitė, daugiausia darbo – šeštadieniais.

– Didžiausias užimtumas yra šeštadieniais. Šeimos plaukti dažniausiai renkasi sekmadienį. O dabar, kadangi buvo ilgasis savaitgalis, tai baidarių nuoma vyko visu pajėgumu: nuo praėjusio šeštadienio kiekvieną dieną vežėme baidares. Kartą tą pačią dieną teko organizuoti plaukimus penkioms kompanijoms. Kai kurie renkasi plaukti trumpus maršrutus, pasitaiko tokių, kurie pageidauja plaukti pavakarę. Viena kompanija žygį upe pradėjo aštuntą valandą vakaro, baigė – antrą nakties, – pasakojo I. Macijauskaitė.

Nuotrauka
a

Pasak pašnekovės, baidarėmis plaukia draugų kompanijos, įmonės, įstaigų kolektyvai.

2019 m. įkurtos įmonės vadovės teigimu, mintis prieš trejus metus imtis baidarių nuomos pasiteisino: užsakymų daugėja. Nors dar tik liepos pradžia, tačiau jau žinomas ir rugpjūčio savaitgalių užimtumas. „Gaurės baidarės“ netruko tapti žinomos. O nuo šiemet imtasi ir irklenčių nuomos.

Paklausus, kas lėmė moters teikiamos baidarių nuomos paslaugos žinomumą, pašnekovė pirmiausia įvardija šeimą.

– Sėkmę lėmė mano šeima. Broliai ir tėvai sudarinėjo maršrutus, skatino kitus plaukti, dalijosi su manimi patirtimi, į verslą įtrauktas ir mano draugas. Vienas brolių dirba mokykloje, siūlydavo baidarėmis plauti savo draugams, plito pažįstamų ratas, sulaukdavome gerų atsiliepimų. O  patirtis kasmet auga, mokomės iš savo klaidų ir viskas eina vis geryn, – sakė moteris.

Anot pašnekovės, į verslą įtraukta visa šeima. Tėvas parveža baidares, mama pasitinka atvykstančius plaukti, broliai su tėčiu į priekabą sukrauna baidares.

Šešuvis, Ančia, Šaltuona

„Gaurės baidarės“ veiklą pradėjo prieš trejus metus. Kaip sako I. Macijauskaitė, nors idėja užsiimti baidarių nuoma kilo anksčiau.

– Sužinojau apie galimybę pradedantiems verslą gauti ES paramą. Būdama aštuoniolikos paėmiau paskolą. Kol sulaukiau paramos, man jau buvo dvidešimt. Tada ir ėmiausi verslo. Už ES skirtus pinigus įsigijome mikroautobusą, jis jau atsipirko. Pinigai, kuriuos skyrėme verslui, jau sugrįžo, na, o skaičiuojant visą verslui skirtą investiciją, su ES lėšomis, – dar ne, – pasakojo moteris.

I. Macijauskaitė verslo ėmėsi Vilniaus universitete studijuodama ekonomiką ir vadybą. Šiuo metu ji kremta marketingo ir prekybos vadybos studijas – tame pačiame universitete siekia magistro laipsnio.

Nuotrauka
baidares

Norintiems plaukti „Gaurės baidarėmis“ siūlomi trys maršrutai: Šešuvies, Šaltuonos ir Ančios upėmis. Tiesa, kai kuriomis upėmis plaukti galima ribotą laiką, o populiariausia – Šešuvies upė. 

– Plaukiantys su vaikais renkasi patį trumpiausią maršrutą ir plaukia Šešuvimi. Kas nori ekstremalesnio plaukimo, renkasi Šaltuoną ar Ančią. Tiesa, šiose upėse vasarą vandens lygis greit nusenka ir jomis sudėtinga plaukti, tačiau šiemet plaukimui tinkamas vandens lygis Šaltuonoje laikėsi gana ilgai, tad šis maršrutas buvo gana populiarus. Plaukimas šia upe ypatingas tuo, kad upėje nemažai medžių išvartų, tad tenka įveikti šiuos gamtos barjerus, Ančios upės krantai – labai įdomūs, kai kas sako, kad augmenijos tiek daug, jog primena džiungles, o daug kam patinka Šešuvies upės krantai – jie statūs, – maršrutus apibūdino pašnekovė.

Jūra, Akmena

Nenorintys vykti toli nuo namų, renkasi Pagramančio regioninio parko direkcijos baidarių nuomos paslaugas. Direkcija siūlo plaukti Jūros arba Akmenos upėmis. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Sigitas Mėlinavičius, Pagramančio regioninio parko direkcijos direktorius, vasarą populiariausia plaukti Jūros upe.

– Pasiilgusieji pramogų plaukia ir pavasarį. Jie ypač nori išbandyti Akmeną, kurioje tik tokių metų laiku vandens lygis plaukimui yra pakankamas. Balandį upė pradeda sekti, tad galima plaukti tik po gausaus lietaus, kaip ir gegužę: tik palijus vieną-dvi dienas plaukimas šia upe yra įmanomas, – pasakoja S. Mėlynavičius. –  Baidarių sezonas prasideda birželio pradžioje ir tęsiasi visą vasarą. Esame užsirašę plaukimus kiekvienam liepos savaitgaliui. Tiesa, plukdome tik darbo dienomis ir šeštadieniais. Sekmadienį ilsimės. 

Nuotrauka
a

Pasak pašnekovo, nors direkcija suteikia apgyvendinimo paslaugas, o norintys gali direkcijos teritorijoje statyti palapines, tokių atsiranda retai. Įveikę maršrutą iškylautojai vyksta namo.

Kur galima statyti palapines?

Tie, kas gamtoje pageidauja praleisti parą ar daugiau, turi galimybę stovyklauti trijose Pagramančio regioninio parko vietose. Lakštingalų slėnyje, Ringių poilsiavietėje (tauragiškių dar vadinamoje „13-u kilometru) ir Balskų poilsiavietėje.

Pastaroji – pati populiariausia. Poilsiavietėje yra keletas pavėsinių, kur poilsiautojai gali prisėsti užkandžiauti ir pasislėpti nuo saulės. Teritorijoje yra laužavietės, galima statyti palapines.

Nors poilsiavietė kasmet atnaujinama, ne visi tai vertina. Atsiranda tokių, kurie laužo suolus, transporto priemones stato draudžiamoje teritorijoje – kuo arčiau vandens.

– Palapines pasistačiusiesiems neretai prisireikia, kad  automobilis būtų kuo arčiau palapinės ir nors tai draudžia įspėjamieji ženklai, transporto priemonėmis važiuoja į teritoriją. Taisyklės numato, jog automobiliai privalo būti palikti automobilių stovėjimo aikštelėje prie kelio. Jei lankėtės, žinosite: toje vietoje, kur tualetai. Žinoma, visokių žmonių pasitaiko, kažkas birželio mėnesį pavogė teritorijoje kabančius kelio ženklus, – pasakojo S. Mėlynavičius.

Tiesa, kaip numatoma saugomų teritorijų taisyklėse, palapines poilsiautojams leidžiama statytis tik tam numatytose vietose – poilsiavietėse, o laužus kurti tik specialiai tam įrengtose laužavietėse. Tiesa, jei sumanytumėte palapinę pasistatyti ne regioninio parko teritorijoje – tai nėra draudžiama, tačiau, kaip sako Pagramančio regioninio parko direkcijos direktorius, laužo tada nekurkite, tai darantiems gresia baudos.

 

Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata.