Vasaros pramogos: baidarių nuomos paslaugos – ant bangos 
Įkelta:
2021-07-10
Nuotrauka
baidares
Aprašymas

Poilsiautojai. Pagramančio regioninio parko direkcijos albumo nuotrauka

 

 

,
Nuotrauka
baidares
Aprašymas

„Gaurės baidarės“ nuo šiemet ėmėsi ir irklenčių nuomos. „Gaurės baidarės“ feisbuko nuotrauka

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Jūros ir Akmenos santaka. Pagramančio regioninio parko direkcijos feisbuko nuotrauka

 

,
Nuotrauka
Balskai
Aprašymas

Balskų poilsiavietė. Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Indrė Macijauskaitė. Asmeninio profilio feisbuko nuotrauka

margarita@taurageszinios.lt
A
A

Šiemet vasara stovyklautojams ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams nešykšti saulėtų dienų. Itin džiaugiasi ir baidarių nuomos paslaugas siūlantys verslininkai: beveik visi liepos ir rugpjūčio savaitgaliai jau rezervuoti. 

Plaukiančių daugėja

Jei dar prieš keletą metų tauragiškiai naudodavosi Šilalės krašto baidarių nuoma besiverčiančių verslininkų paslaugomis, paskutiniais metais šią paslaugą siūlo vietiniai verslininkai ir veiklos jiems netrūksta. Klientų gausa džiaugiasi „Gaurės baidarės“. Kaip sako įmonės vadovė Indrė Macijauskaitė, daugiausia darbo – šeštadieniais.

– Didžiausias užimtumas yra šeštadieniais. Šeimos plaukti dažniausiai renkasi sekmadienį. O dabar, kadangi buvo ilgasis savaitgalis, tai baidarių nuoma vyko visu pajėgumu: nuo praėjusio šeštadienio kiekvieną dieną vežėme baidares. Kartą tą pačią dieną teko organizuoti plaukimus penkioms kompanijoms. Kai kurie renkasi plaukti trumpus maršrutus, pasitaiko tokių, kurie pageidauja plaukti pavakarę. Viena kompanija žygį upe pradėjo aštuntą valandą vakaro, baigė – antrą nakties, – pasakojo I. Macijauskaitė.

Nuotrauka
a

Pasak pašnekovės, baidarėmis plaukia draugų kompanijos, įmonės, įstaigų kolektyvai.

2019 m. įkurtos įmonės vadovės teigimu, mintis prieš trejus metus imtis baidarių nuomos pasiteisino: užsakymų daugėja. Nors dar tik liepos pradžia, tačiau jau žinomas ir rugpjūčio savaitgalių užimtumas. „Gaurės baidarės“ netruko tapti žinomos. O nuo šiemet imtasi ir irklenčių nuomos.

Paklausus, kas lėmė moters teikiamos baidarių nuomos paslaugos žinomumą, pašnekovė pirmiausia įvardija šeimą.

– Sėkmę lėmė mano šeima. Broliai ir tėvai sudarinėjo maršrutus, skatino kitus plaukti, dalijosi su manimi patirtimi, į verslą įtrauktas ir mano draugas. Vienas brolių dirba mokykloje, siūlydavo baidarėmis plauti savo draugams, plito pažįstamų ratas, sulaukdavome gerų atsiliepimų. O  patirtis kasmet auga, mokomės iš savo klaidų ir viskas eina vis geryn, – sakė moteris.

Anot pašnekovės, į verslą įtraukta visa šeima. Tėvas parveža baidares, mama pasitinka atvykstančius plaukti, broliai su tėčiu į priekabą sukrauna baidares.

Šešuvis, Ančia, Šaltuona

„Gaurės baidarės“ veiklą pradėjo prieš trejus metus. Kaip sako I. Macijauskaitė, nors idėja užsiimti baidarių nuoma kilo anksčiau.

– Sužinojau apie galimybę pradedantiems verslą gauti ES paramą. Būdama aštuoniolikos paėmiau paskolą. Kol sulaukiau paramos, man jau buvo dvidešimt. Tada ir ėmiausi verslo. Už ES skirtus pinigus įsigijome mikroautobusą, jis jau atsipirko. Pinigai, kuriuos skyrėme verslui, jau sugrįžo, na, o skaičiuojant visą verslui skirtą investiciją, su ES lėšomis, – dar ne, – pasakojo moteris.

I. Macijauskaitė verslo ėmėsi Vilniaus universitete studijuodama ekonomiką ir vadybą. Šiuo metu ji kremta marketingo ir prekybos vadybos studijas – tame pačiame universitete siekia magistro laipsnio.

Nuotrauka
baidares

Norintiems plaukti „Gaurės baidarėmis“ siūlomi trys maršrutai: Šešuvies, Šaltuonos ir Ančios upėmis. Tiesa, kai kuriomis upėmis plaukti galima ribotą laiką, o populiariausia – Šešuvies upė. 

– Plaukiantys su vaikais renkasi patį trumpiausią maršrutą ir plaukia Šešuvimi. Kas nori ekstremalesnio plaukimo, renkasi Šaltuoną ar Ančią. Tiesa, šiose upėse vasarą vandens lygis greit nusenka ir jomis sudėtinga plaukti, tačiau šiemet plaukimui tinkamas vandens lygis Šaltuonoje laikėsi gana ilgai, tad šis maršrutas buvo gana populiarus. Plaukimas šia upe ypatingas tuo, kad upėje nemažai medžių išvartų, tad tenka įveikti šiuos gamtos barjerus, Ančios upės krantai – labai įdomūs, kai kas sako, kad augmenijos tiek daug, jog primena džiungles, o daug kam patinka Šešuvies upės krantai – jie statūs, – maršrutus apibūdino pašnekovė.

Jūra, Akmena

Nenorintys vykti toli nuo namų, renkasi Pagramančio regioninio parko direkcijos baidarių nuomos paslaugas. Direkcija siūlo plaukti Jūros arba Akmenos upėmis. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Sigitas Mėlinavičius, Pagramančio regioninio parko direkcijos direktorius, vasarą populiariausia plaukti Jūros upe.

– Pasiilgusieji pramogų plaukia ir pavasarį. Jie ypač nori išbandyti Akmeną, kurioje tik tokių metų laiku vandens lygis plaukimui yra pakankamas. Balandį upė pradeda sekti, tad galima plaukti tik po gausaus lietaus, kaip ir gegužę: tik palijus vieną-dvi dienas plaukimas šia upe yra įmanomas, – pasakoja S. Mėlynavičius. –  Baidarių sezonas prasideda birželio pradžioje ir tęsiasi visą vasarą. Esame užsirašę plaukimus kiekvienam liepos savaitgaliui. Tiesa, plukdome tik darbo dienomis ir šeštadieniais. Sekmadienį ilsimės. 

Nuotrauka
a

Pasak pašnekovo, nors direkcija suteikia apgyvendinimo paslaugas, o norintys gali direkcijos teritorijoje statyti palapines, tokių atsiranda retai. Įveikę maršrutą iškylautojai vyksta namo.

Kur galima statyti palapines?

Tie, kas gamtoje pageidauja praleisti parą ar daugiau, turi galimybę stovyklauti trijose Pagramančio regioninio parko vietose. Lakštingalų slėnyje, Ringių poilsiavietėje (tauragiškių dar vadinamoje „13-u kilometru) ir Balskų poilsiavietėje.

Pastaroji – pati populiariausia. Poilsiavietėje yra keletas pavėsinių, kur poilsiautojai gali prisėsti užkandžiauti ir pasislėpti nuo saulės. Teritorijoje yra laužavietės, galima statyti palapines.

Nors poilsiavietė kasmet atnaujinama, ne visi tai vertina. Atsiranda tokių, kurie laužo suolus, transporto priemones stato draudžiamoje teritorijoje – kuo arčiau vandens.

– Palapines pasistačiusiesiems neretai prisireikia, kad  automobilis būtų kuo arčiau palapinės ir nors tai draudžia įspėjamieji ženklai, transporto priemonėmis važiuoja į teritoriją. Taisyklės numato, jog automobiliai privalo būti palikti automobilių stovėjimo aikštelėje prie kelio. Jei lankėtės, žinosite: toje vietoje, kur tualetai. Žinoma, visokių žmonių pasitaiko, kažkas birželio mėnesį pavogė teritorijoje kabančius kelio ženklus, – pasakojo S. Mėlynavičius.

Tiesa, kaip numatoma saugomų teritorijų taisyklėse, palapines poilsiautojams leidžiama statytis tik tam numatytose vietose – poilsiavietėse, o laužus kurti tik specialiai tam įrengtose laužavietėse. Tiesa, jei sumanytumėte palapinę pasistatyti ne regioninio parko teritorijoje – tai nėra draudžiama, tačiau, kaip sako Pagramančio regioninio parko direkcijos direktorius, laužo tada nekurkite, tai darantiems gresia baudos.

 

Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus.