Vasaros pramogos: baidarių nuomos paslaugos – ant bangos 
Įkelta:
2021-07-10
Nuotrauka
baidares
Aprašymas

Poilsiautojai. Pagramančio regioninio parko direkcijos albumo nuotrauka

 

 

,
Nuotrauka
baidares
Aprašymas

„Gaurės baidarės“ nuo šiemet ėmėsi ir irklenčių nuomos. „Gaurės baidarės“ feisbuko nuotrauka

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Jūros ir Akmenos santaka. Pagramančio regioninio parko direkcijos feisbuko nuotrauka

 

,
Nuotrauka
Balskai
Aprašymas

Balskų poilsiavietė. Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Indrė Macijauskaitė. Asmeninio profilio feisbuko nuotrauka

Šiemet vasara stovyklautojams ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams nešykšti saulėtų dienų. Itin džiaugiasi ir baidarių nuomos paslaugas siūlantys verslininkai: beveik visi liepos ir rugpjūčio savaitgaliai jau rezervuoti. 

Plaukiančių daugėja

Jei dar prieš keletą metų tauragiškiai naudodavosi Šilalės krašto baidarių nuoma besiverčiančių verslininkų paslaugomis, paskutiniais metais šią paslaugą siūlo vietiniai verslininkai ir veiklos jiems netrūksta. Klientų gausa džiaugiasi „Gaurės baidarės“. Kaip sako įmonės vadovė Indrė Macijauskaitė, daugiausia darbo – šeštadieniais.

– Didžiausias užimtumas yra šeštadieniais. Šeimos plaukti dažniausiai renkasi sekmadienį. O dabar, kadangi buvo ilgasis savaitgalis, tai baidarių nuoma vyko visu pajėgumu: nuo praėjusio šeštadienio kiekvieną dieną vežėme baidares. Kartą tą pačią dieną teko organizuoti plaukimus penkioms kompanijoms. Kai kurie renkasi plaukti trumpus maršrutus, pasitaiko tokių, kurie pageidauja plaukti pavakarę. Viena kompanija žygį upe pradėjo aštuntą valandą vakaro, baigė – antrą nakties, – pasakojo I. Macijauskaitė.

Nuotrauka
a

Pasak pašnekovės, baidarėmis plaukia draugų kompanijos, įmonės, įstaigų kolektyvai.

2019 m. įkurtos įmonės vadovės teigimu, mintis prieš trejus metus imtis baidarių nuomos pasiteisino: užsakymų daugėja. Nors dar tik liepos pradžia, tačiau jau žinomas ir rugpjūčio savaitgalių užimtumas. „Gaurės baidarės“ netruko tapti žinomos. O nuo šiemet imtasi ir irklenčių nuomos.

Paklausus, kas lėmė moters teikiamos baidarių nuomos paslaugos žinomumą, pašnekovė pirmiausia įvardija šeimą.

– Sėkmę lėmė mano šeima. Broliai ir tėvai sudarinėjo maršrutus, skatino kitus plaukti, dalijosi su manimi patirtimi, į verslą įtrauktas ir mano draugas. Vienas brolių dirba mokykloje, siūlydavo baidarėmis plauti savo draugams, plito pažįstamų ratas, sulaukdavome gerų atsiliepimų. O  patirtis kasmet auga, mokomės iš savo klaidų ir viskas eina vis geryn, – sakė moteris.

Anot pašnekovės, į verslą įtraukta visa šeima. Tėvas parveža baidares, mama pasitinka atvykstančius plaukti, broliai su tėčiu į priekabą sukrauna baidares.

Šešuvis, Ančia, Šaltuona

„Gaurės baidarės“ veiklą pradėjo prieš trejus metus. Kaip sako I. Macijauskaitė, nors idėja užsiimti baidarių nuoma kilo anksčiau.

– Sužinojau apie galimybę pradedantiems verslą gauti ES paramą. Būdama aštuoniolikos paėmiau paskolą. Kol sulaukiau paramos, man jau buvo dvidešimt. Tada ir ėmiausi verslo. Už ES skirtus pinigus įsigijome mikroautobusą, jis jau atsipirko. Pinigai, kuriuos skyrėme verslui, jau sugrįžo, na, o skaičiuojant visą verslui skirtą investiciją, su ES lėšomis, – dar ne, – pasakojo moteris.

I. Macijauskaitė verslo ėmėsi Vilniaus universitete studijuodama ekonomiką ir vadybą. Šiuo metu ji kremta marketingo ir prekybos vadybos studijas – tame pačiame universitete siekia magistro laipsnio.

Nuotrauka
baidares

Norintiems plaukti „Gaurės baidarėmis“ siūlomi trys maršrutai: Šešuvies, Šaltuonos ir Ančios upėmis. Tiesa, kai kuriomis upėmis plaukti galima ribotą laiką, o populiariausia – Šešuvies upė. 

– Plaukiantys su vaikais renkasi patį trumpiausią maršrutą ir plaukia Šešuvimi. Kas nori ekstremalesnio plaukimo, renkasi Šaltuoną ar Ančią. Tiesa, šiose upėse vasarą vandens lygis greit nusenka ir jomis sudėtinga plaukti, tačiau šiemet plaukimui tinkamas vandens lygis Šaltuonoje laikėsi gana ilgai, tad šis maršrutas buvo gana populiarus. Plaukimas šia upe ypatingas tuo, kad upėje nemažai medžių išvartų, tad tenka įveikti šiuos gamtos barjerus, Ančios upės krantai – labai įdomūs, kai kas sako, kad augmenijos tiek daug, jog primena džiungles, o daug kam patinka Šešuvies upės krantai – jie statūs, – maršrutus apibūdino pašnekovė.

Jūra, Akmena

Nenorintys vykti toli nuo namų, renkasi Pagramančio regioninio parko direkcijos baidarių nuomos paslaugas. Direkcija siūlo plaukti Jūros arba Akmenos upėmis. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Sigitas Mėlinavičius, Pagramančio regioninio parko direkcijos direktorius, vasarą populiariausia plaukti Jūros upe.

– Pasiilgusieji pramogų plaukia ir pavasarį. Jie ypač nori išbandyti Akmeną, kurioje tik tokių metų laiku vandens lygis plaukimui yra pakankamas. Balandį upė pradeda sekti, tad galima plaukti tik po gausaus lietaus, kaip ir gegužę: tik palijus vieną-dvi dienas plaukimas šia upe yra įmanomas, – pasakoja S. Mėlynavičius. –  Baidarių sezonas prasideda birželio pradžioje ir tęsiasi visą vasarą. Esame užsirašę plaukimus kiekvienam liepos savaitgaliui. Tiesa, plukdome tik darbo dienomis ir šeštadieniais. Sekmadienį ilsimės. 

Nuotrauka
a

Pasak pašnekovo, nors direkcija suteikia apgyvendinimo paslaugas, o norintys gali direkcijos teritorijoje statyti palapines, tokių atsiranda retai. Įveikę maršrutą iškylautojai vyksta namo.

Kur galima statyti palapines?

Tie, kas gamtoje pageidauja praleisti parą ar daugiau, turi galimybę stovyklauti trijose Pagramančio regioninio parko vietose. Lakštingalų slėnyje, Ringių poilsiavietėje (tauragiškių dar vadinamoje „13-u kilometru) ir Balskų poilsiavietėje.

Pastaroji – pati populiariausia. Poilsiavietėje yra keletas pavėsinių, kur poilsiautojai gali prisėsti užkandžiauti ir pasislėpti nuo saulės. Teritorijoje yra laužavietės, galima statyti palapines.

Nors poilsiavietė kasmet atnaujinama, ne visi tai vertina. Atsiranda tokių, kurie laužo suolus, transporto priemones stato draudžiamoje teritorijoje – kuo arčiau vandens.

– Palapines pasistačiusiesiems neretai prisireikia, kad  automobilis būtų kuo arčiau palapinės ir nors tai draudžia įspėjamieji ženklai, transporto priemonėmis važiuoja į teritoriją. Taisyklės numato, jog automobiliai privalo būti palikti automobilių stovėjimo aikštelėje prie kelio. Jei lankėtės, žinosite: toje vietoje, kur tualetai. Žinoma, visokių žmonių pasitaiko, kažkas birželio mėnesį pavogė teritorijoje kabančius kelio ženklus, – pasakojo S. Mėlynavičius.

Tiesa, kaip numatoma saugomų teritorijų taisyklėse, palapines poilsiautojams leidžiama statytis tik tam numatytose vietose – poilsiavietėse, o laužus kurti tik specialiai tam įrengtose laužavietėse. Tiesa, jei sumanytumėte palapinę pasistatyti ne regioninio parko teritorijoje – tai nėra draudžiama, tačiau, kaip sako Pagramančio regioninio parko direkcijos direktorius, laužo tada nekurkite, tai darantiems gresia baudos.

 

Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Ruošdamiesi vizitui pas kirpėją sukame galvas, kaip suderinti grožio pasaulyje vyraujančias tendencijas ir praktiškumą. Mados egzistuoja ne tik žmonių, bet ir gyvūnų pasaulyje. Kaip teigia dar šių metų pradžioje Tauragėje šuniukų kirpyklą „Grožio būda“ atidariusi dvidešimt penkerių Akvilė Peldžiūtė, keturkojai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį, todėl svarbu rūpintis jų išvaizda.
Nuotrauka
freja
Įkelta:
2021-07-17
Bažnyčių gatvėje įsikūrusi parduotuvė „Frėja“ liepos mėnesį mini devynerių metų veiklos sukaktį. Parduotuvės vadovė Monika Candarienė džiaugiasi, jog metams bėgant grožio meistrių itin pamėgtą profesionalių grožio priemonių parduotuvę pamilo ir grožio industrijoje nedirbančios tauragiškės. Pasak jos, ieškančios priemonių plaukams, odai moterys „Frėją“ vertina dėl kokybiškų prekių už prieinamą kainą.
Nuotrauka
dyzelinas
Įkelta:
2021-07-17
Šią savaitę portalas „Delfi“ aprašė mokestinių lengvatų peržiūros darbo grupės susitikimo metu aplinkos ministro Simono Gentvilo pasisakymą apie būtinybę šaliai atsisakyti dyzelinių automobilių. Pasak ministro, 2023 metais benzino ir dyzelino akcizai turėtų būti suvienodinti. Taip pat planuojama, kad taršesni dyzeliniai automobiliai galės būti nebeįleidžiami į miestų centrus.
Nuotrauka
Stovyklos
Įkelta:
2021-07-13
Vasara - pramogų ir poilsio metas. Daugelis vaikų laiką leidžia vaikų poilsio stovyklose, kuriose šalia įvairių pramogų teikiamos ir maitinimo paslaugos. Tam, kad poilsis tokiose stovyklose neapkarstų, Valstybinės maisto ir veterinarijos ( VMVT) specialistai primena, kad stovyklų organizatoriai turi atidžiai rinktis maitinimo paslaugas teikiančias įmones, o tėvai iš anksto pasidomėti  kaip bus maitinami jų vaikai.
Nuotrauka
statybos
Įkelta:
2021-07-12
Pramonės ir verslo atstovus vienijančios asociacijos skambina pavojaus varpais: užsakymų daugėja, darbo yra, bet dirbančiųjų po pandemijos prisikviesti nepavyksta. Verslo struktūros kalba, kad teks didinti darbo užmokestį. Dabartinėmis sąlygomis bedarbiai renkasi gyventi iš pašalpos ar subsidijų nei dirbti.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Nepaisant COVID-19 pandemijos iššūkių praėję metai buvo palyginti sėkmingi mažmeninės prekybos maisto produktais sektoriui – didesnė dalis įmonių sugebėjo auginti savo apyvartą, o pelningai dirbti pavyko 3 iš 4 sektoriaus įmonių. Panašios tendencijos fiksuotos tiek tarp didžiųjų sektoriaus žaidėjų, tiek tarp vidutinio dydžio, tiek ir tarp smulkiųjų prekybininkų, rodo Registrų centro atlikta mažmeninės prekybos maisto produktais sektoriaus įmonių pateiktų 2020 metų finansinių ataskaitų analizė.
Nuotrauka
TAuragė
Įkelta:
2021-06-23
Specialistai pastebi, kad nekilnojamojo turto (NT) rinka šoka į neregėtas aukštumas. Namų ir butų kainos auga, statybinės medžiagos brangsta. Klientai darosi įnoringi, vis daugiau žmonių grįžta iš užsienio. Tauragėje tokios beprotybės kaip didmiesčiuose nėra, bet sutaupyti nepavyks – namą įsigyti čia ar Kauno priemiestyje – tas pats, sako kalbinti specialistai.
Nuotrauka
bendr
Įkelta:
2021-06-15
Bendruomenės vis dažniau imasi verslų, taip ne tik įkurdamos darbo vietas, bet ir spręsdamos gyventojų socialines problemas. Tauragės 514 metų gimtadienio šventės metu savo veiklą nuo pavėžėjimo, aplinkos tvarkymo, vaikų užimtumo iki interaktyvių batutų pramogų „Išsitaškom“ pristatė asociacijos Dacijonų kaimo bendruomenė ir Dacijonų paslaugos. Bendruomenės pirmininkė Andžela Jakienė džiaugėsi tauragiškių dėmesiu ir teigė besididžiuojanti, kad gyvena šiame krašte.
Nuotrauka
Castle Lounge
Įkelta:
2021-06-08
„Šimtmečio“ pastate šią vasarą planuojama atidaryti nedidelį naujovišką kino teatrą-kavinę „Castle Lounge“ – jame bus ne tik rodomi filmai, čia bus galima atsigerti kavos, užkąsti, patalpą bus galima naudoti ir kaip konferencijų salę.
Nuotrauka
Šaukštelis
Įkelta:
2021-06-03
Su įvairiausiais iššūkiais verslams tenka susidurti kone kasdien. Tikru išbandymu tapusi pandemija ir dėl jos paskelbto karantino ribojimai – toli gražu ne vienintelė problema. Nors prabilti apie tai atvirai išdrįsta retas, verslui nemažai ne tik finansinių nuostolių atneša, bet ir sukelia daug streso nesąžiningi konkurentai. „Šaukštelio studijos“ vadovė Justina Visockienė atvira: tenka patirti nemažai reputacinių nuostolių dėl svetimų klaidų ir nekokybiško kopijavimo. 
Nuotrauka
jaunuolis
Įkelta:
2021-06-01
Verslininkams, įdarbinusiems Tauragės rajone registruotą jaunimą nuo 14-23 metų, besimokantį savivaldybės ugdymo įstaigose, profesinėje ar aukštosiose mokyklose vasaros metu, Tauragės rajono savivaldybės administracija skirs ne daugiau kaip 50 proc. nuo LR nustatytos minimalios mėnesinės algos dydžio kompensaciją, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
automobilis
Įkelta:
2021-05-26
Viena pagrindinių naudotų automobilių rinkos problemų yra ta, kad pirkėjai rizikuoja patekti į gudraujančių pardavėjų pinkles, kurie siekia atsikratyti naudotais automobiliais. Iš pirmo žvilgsnio jie atrodo viliojančiai, tačiau iš tikrųjų turi užslėptą ne vieną rimtą gedimą. Naudotų automobilių pirkėjams neatsižvelgus į įvairiausias rekomendacijas, vėliau susiduriama su netikėtomis problemomis ir gąsdinančiomis išlaidomis, – skelbia „carVertical“.