„Vero cafe“ vyr. barista Simona: „Lankytojus patraukia aplinka, o sugrįžtama čia dėl kavos“
Įkelta:
2021-05-21
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Dvejus metus kavinukėje dirbanti Simona spėjo užsitarnauti pasitikėjimą ir tapti kavinukės vyr. barista. Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Lankytojus „Vero cafe“ baristos pasitinka gera nuotaika ir šypsenomis. Autorės nuotrauka

margarita@taurageszinios.lt
A
A

Kitą savaitę Tauragės „Vero cafe“ minės šešerių metų gimtadienį. Apžvelgdama nueitus žingsnelius vadovė Jurgita Alijošienė džiaugiasi pasirinkusi šį verslo valdymo modelį, kai asortimentas, interjeras, net spalvų deriniai internete numatyti frančizės davėjo. Kaip sako verslininkė, lieka rūpintis tik patikimo ir draugiško kolektyvo subūrimu, o laimingas kolektyvas, kaip žinia, – laimingi klientai. Neseniai viena baristų, dvidešimtmetė Simona, ėmė kelti kvalifikaciją ir siekti technologės vardo. „Tauragės žinioms“ mergina papasakojo, kodėl jai patinka baristos darbas ir ką tauragiškiai dažniausiai renkasi iš gausybės tinklo siūlomų kavos gėrimų.

Šešeri metai buvo sėkmingi

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė J. Alijošienė, viena priežasčių, kodėl prieš šešerius metus ji pasirinko būtent „Vero Cafe“ tinklo frančizę, buvo sklandžiai užmegztas draugiškas ryšys su šio tinklo įkūrėjais. Be to, norėjosi imtis jau išbandyto verslo.

– Tarkim, būtume įkūrę kokią kavinukę „Tomo kava“, visa tai būtų nauja, padarytume daug klaidų. O kai imiesi frančizės, viskas diktuojama tinklo: interjeras, marketingas, receptūros. Įsivaizduokite, jei reikėtų patiems atrasti geriausias kavas, išmėginti įvairius receptus. Žinoma, įsigyti frančizę kainuoja, tačiau tai yra patogu, belieka pasitikėti anksčiau jau padarytu kitų įdirbiu. Mes atidarėme 2015 m., „Vero Cafe“ Lietuvoje veikia nuo 2007 m. Anksčiau jau turėjome soliariumų tinklo „La Bamba“ frančizę, tad jau žinojome, kokie yra tokio verslo valdymo pliusai ir minusai, – kalbėjo verslininkė.

Penkerius metus verslas plėtojosi itin sėkmingai, be netikėtumų. Vienas didžiausių iššūkių, kaip sako J. Alijošienė, buvo nežinomybę atnešusi pandemija. Nerimastauta ne dėl sustojusio verslo – baimintasi, kad namuose sėdintys klientai atpras nuo poreikio leisti laiką viešumoje su draugais.

– Buvo neramu, o kas, jei žmonės pripras kavą gerti namie. Gal jie pamirš, ką reiškia rytą sutikti jaukiame miesto šurmulyje. Žmonės pas mus ateina atsipalaiduoti, susitikti su draugais, bendrauti. O jei šio poreikio nebeliks? Laimei, šiemet, vos tik atšilus orams, terasa prigužėjo klientų. Supratau – viskas gerai. Žmonės pasiilgo žmonių ir kavos, – kalbėjo verslininkė.

Tam, kad užtikrintų karantino saugos reikalavimus, praplėsta „Vero cafe“ lauko terasa, tarp stalelių palikti didesni tarpai.

Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka

Pandemija išėjo į naudą

Šiuo metu „Vero cafe“ kolektyve dirba keturios merginos, viena jų – dvidešimtmetė Simona. Mergina kavinukėje sukiodavosi nuo paauglystės, ateidavo čia pasėdėti su draugais, dalyvavo įvairių jaunimo organizacijų veikloje, neretai susitikimai būdavo organizuojami šioje kavinukėje. Baigusi mokyklą mergina ieškojo darbo vasarai, jai duris atvėrė „Vero cafe“.

– Norėjau tokio darbo, kuriame būtų galima bendrauti su žmonėmis. Man tai teikia malonumą. Pamenu, tada Jurgita ieškojo ilgalaikio darbuotojo, o kadangi mano šeimoje keitėsi aplinkybės, nutariau pasilikti Tauragėje ir čia padirbėti ilgiau. Įstojau mokytis neakivaizdiniu būdu. Esu laiminga turėdama galimybę derinti mokslus su darbu, kuris man patinka. Mėgstu kavą, mane supa pažįstami žmonės, kas gali būti geriau, – nuotaikingai dėstė mergina.

Prieš tai dirbusiai vyr. baristai išėjus į motinystės atostogas Simonai buvo pasiūlyta užimti jos vietą. „Vero cafe“ vadovei Jurgitai patiko merginos atsakingumas. Kai prasidėjus pandemijai darbai sustojo, imta svarstyti apie galimybę kelti Simonos kvalifikaciją. Šiuo metu mergina siekia technologės pareigų. O tai reiškia, jog ši jaunutė barista įgis pakankamai įgūdžių, kad apmokytų kitus kavinukėje įsidarbinančius baristas. Iki šiol tam, kad asmuo galėtų ruošti kavą „Vero cafe“ tinklo kavinėje, tekdavo vykti į Kaune ar Klaipėdoje vykstančius specialius apmokymus.

– Nutarėme, jog apmokyti žmones vietoje paprasčiau. Mokytis ir siekti technologės vardo pradėjau pernai gegužę. Tikrinami mano įgūdžiai. Net, pavyzdžiui, ar pakankamai stiprūs mano pieno plakimo įgūdžiai, ar aš sugebėčiau pasidalinti jais su kitais. Tikrinamos ir mano žinios apie kavą, jos paruošimo būdus ir kita, – pasakojo Simona.

Apie kavą

Pasak pašnekovės, be tvirtų įgūdžių,  ne ką mažiau svarbios ir baristos psichologijos žinios, sugebėjimas bendrauti su žmonėmis. Anot jos, kiekviena Tauragės „Vero cafe“ dirbanti barista siekia su klientais užmegzti draugišką ryšį. Tauragiškiai pasižymi santūrumu, tačiau gera barista, anot jos, geba atrasti kelią į kliento širdį, užmegzti su juo pokalbį.

– Džiugina, kad mūsų miesto jaunimas yra drąsus, atsipalaidavęs. Kiek kuklesnė vyresnioji karta. Pirmą kartą čia atvykę vedami smalsumo, noro pabūti gražioje, jaukioje aplinkoje žmonės čia sugrįžta dėl kavos. Mes turime platų rūšinių kavos pupelių pasirinkimą. Ir kai prie baro lankytojo paklausi iš kokių, klasikinių ar rūšinių, kavos pupelių jis pageidauja kavos, užsimezga pokalbis, kurio metu lankytoją supažindini su kavos skonių įvairove. Paaiškini skirtumus. Geriant iš klasikinių kavos pupelių pagamintą kavą jaučiasi juodojo šokolado, lazdyno riešutų, medaus saldumas. Kava iš rūšinių kavos pupelių yra gaivesnė, geriant jaučiasi kivių, agrastų, pieninio šokolado poskonis, – žiniomis dalijosi „Vero cafe“ vyr. barista.

Pasak jos, kavinukėje rūšinės pupelės dažnai keičiamos, atsivežama vis naujų, kad lankytojai pasimėgautų kuo įvairesniais skoniais. Jaunesni lankytojai mieliau renkasi iš klasikinių kavos pupelių pagamintą kavą, vyresnieji – rūšinių.

Na, o viena tauragiškių mėgstamiausių gėrimų, kaip sako Simona, yra atšaldytas tirpios kavos gėrimas „Frappe“. Kodėl? Todėl, kad šį gėrimą gali gerti visa šeima. Vaikams jis gaminamas be kavos.

– „Frappe“ galima daryti su kava, ir be jos. Yra keletas skonių: balto, tamsaus, irisų ir kavos. Ji gaminama su pienu, jei norima saldumo, maišoma su „Snikers“ šokoladu. Tauragiškiai ją dievina, – pasakojo vyr. barista.

Kitą savaitę gimtadienį švenčianti „Vero cafe“ lankytojus kviečia užsukti ir žada staigmenų. Su šeštuoju „Vero cafe“ gimtadieniu į kavinukės asortimentą atkeliauja ir naujas patiekalas – salotos.

Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.