„Vero cafe“ vyr. barista Simona: „Lankytojus patraukia aplinka, o sugrįžtama čia dėl kavos“
Įkelta:
2021-05-21
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Dvejus metus kavinukėje dirbanti Simona spėjo užsitarnauti pasitikėjimą ir tapti kavinukės vyr. barista. Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Lankytojus „Vero cafe“ baristos pasitinka gera nuotaika ir šypsenomis. Autorės nuotrauka

Kitą savaitę Tauragės „Vero cafe“ minės šešerių metų gimtadienį. Apžvelgdama nueitus žingsnelius vadovė Jurgita Alijošienė džiaugiasi pasirinkusi šį verslo valdymo modelį, kai asortimentas, interjeras, net spalvų deriniai internete numatyti frančizės davėjo. Kaip sako verslininkė, lieka rūpintis tik patikimo ir draugiško kolektyvo subūrimu, o laimingas kolektyvas, kaip žinia, – laimingi klientai. Neseniai viena baristų, dvidešimtmetė Simona, ėmė kelti kvalifikaciją ir siekti technologės vardo. „Tauragės žinioms“ mergina papasakojo, kodėl jai patinka baristos darbas ir ką tauragiškiai dažniausiai renkasi iš gausybės tinklo siūlomų kavos gėrimų.

Šešeri metai buvo sėkmingi

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė J. Alijošienė, viena priežasčių, kodėl prieš šešerius metus ji pasirinko būtent „Vero Cafe“ tinklo frančizę, buvo sklandžiai užmegztas draugiškas ryšys su šio tinklo įkūrėjais. Be to, norėjosi imtis jau išbandyto verslo.

– Tarkim, būtume įkūrę kokią kavinukę „Tomo kava“, visa tai būtų nauja, padarytume daug klaidų. O kai imiesi frančizės, viskas diktuojama tinklo: interjeras, marketingas, receptūros. Įsivaizduokite, jei reikėtų patiems atrasti geriausias kavas, išmėginti įvairius receptus. Žinoma, įsigyti frančizę kainuoja, tačiau tai yra patogu, belieka pasitikėti anksčiau jau padarytu kitų įdirbiu. Mes atidarėme 2015 m., „Vero Cafe“ Lietuvoje veikia nuo 2007 m. Anksčiau jau turėjome soliariumų tinklo „La Bamba“ frančizę, tad jau žinojome, kokie yra tokio verslo valdymo pliusai ir minusai, – kalbėjo verslininkė.

Penkerius metus verslas plėtojosi itin sėkmingai, be netikėtumų. Vienas didžiausių iššūkių, kaip sako J. Alijošienė, buvo nežinomybę atnešusi pandemija. Nerimastauta ne dėl sustojusio verslo – baimintasi, kad namuose sėdintys klientai atpras nuo poreikio leisti laiką viešumoje su draugais.

– Buvo neramu, o kas, jei žmonės pripras kavą gerti namie. Gal jie pamirš, ką reiškia rytą sutikti jaukiame miesto šurmulyje. Žmonės pas mus ateina atsipalaiduoti, susitikti su draugais, bendrauti. O jei šio poreikio nebeliks? Laimei, šiemet, vos tik atšilus orams, terasa prigužėjo klientų. Supratau – viskas gerai. Žmonės pasiilgo žmonių ir kavos, – kalbėjo verslininkė.

Tam, kad užtikrintų karantino saugos reikalavimus, praplėsta „Vero cafe“ lauko terasa, tarp stalelių palikti didesni tarpai.

Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka

Pandemija išėjo į naudą

Šiuo metu „Vero cafe“ kolektyve dirba keturios merginos, viena jų – dvidešimtmetė Simona. Mergina kavinukėje sukiodavosi nuo paauglystės, ateidavo čia pasėdėti su draugais, dalyvavo įvairių jaunimo organizacijų veikloje, neretai susitikimai būdavo organizuojami šioje kavinukėje. Baigusi mokyklą mergina ieškojo darbo vasarai, jai duris atvėrė „Vero cafe“.

– Norėjau tokio darbo, kuriame būtų galima bendrauti su žmonėmis. Man tai teikia malonumą. Pamenu, tada Jurgita ieškojo ilgalaikio darbuotojo, o kadangi mano šeimoje keitėsi aplinkybės, nutariau pasilikti Tauragėje ir čia padirbėti ilgiau. Įstojau mokytis neakivaizdiniu būdu. Esu laiminga turėdama galimybę derinti mokslus su darbu, kuris man patinka. Mėgstu kavą, mane supa pažįstami žmonės, kas gali būti geriau, – nuotaikingai dėstė mergina.

Prieš tai dirbusiai vyr. baristai išėjus į motinystės atostogas Simonai buvo pasiūlyta užimti jos vietą. „Vero cafe“ vadovei Jurgitai patiko merginos atsakingumas. Kai prasidėjus pandemijai darbai sustojo, imta svarstyti apie galimybę kelti Simonos kvalifikaciją. Šiuo metu mergina siekia technologės pareigų. O tai reiškia, jog ši jaunutė barista įgis pakankamai įgūdžių, kad apmokytų kitus kavinukėje įsidarbinančius baristas. Iki šiol tam, kad asmuo galėtų ruošti kavą „Vero cafe“ tinklo kavinėje, tekdavo vykti į Kaune ar Klaipėdoje vykstančius specialius apmokymus.

– Nutarėme, jog apmokyti žmones vietoje paprasčiau. Mokytis ir siekti technologės vardo pradėjau pernai gegužę. Tikrinami mano įgūdžiai. Net, pavyzdžiui, ar pakankamai stiprūs mano pieno plakimo įgūdžiai, ar aš sugebėčiau pasidalinti jais su kitais. Tikrinamos ir mano žinios apie kavą, jos paruošimo būdus ir kita, – pasakojo Simona.

Apie kavą

Pasak pašnekovės, be tvirtų įgūdžių,  ne ką mažiau svarbios ir baristos psichologijos žinios, sugebėjimas bendrauti su žmonėmis. Anot jos, kiekviena Tauragės „Vero cafe“ dirbanti barista siekia su klientais užmegzti draugišką ryšį. Tauragiškiai pasižymi santūrumu, tačiau gera barista, anot jos, geba atrasti kelią į kliento širdį, užmegzti su juo pokalbį.

– Džiugina, kad mūsų miesto jaunimas yra drąsus, atsipalaidavęs. Kiek kuklesnė vyresnioji karta. Pirmą kartą čia atvykę vedami smalsumo, noro pabūti gražioje, jaukioje aplinkoje žmonės čia sugrįžta dėl kavos. Mes turime platų rūšinių kavos pupelių pasirinkimą. Ir kai prie baro lankytojo paklausi iš kokių, klasikinių ar rūšinių, kavos pupelių jis pageidauja kavos, užsimezga pokalbis, kurio metu lankytoją supažindini su kavos skonių įvairove. Paaiškini skirtumus. Geriant iš klasikinių kavos pupelių pagamintą kavą jaučiasi juodojo šokolado, lazdyno riešutų, medaus saldumas. Kava iš rūšinių kavos pupelių yra gaivesnė, geriant jaučiasi kivių, agrastų, pieninio šokolado poskonis, – žiniomis dalijosi „Vero cafe“ vyr. barista.

Pasak jos, kavinukėje rūšinės pupelės dažnai keičiamos, atsivežama vis naujų, kad lankytojai pasimėgautų kuo įvairesniais skoniais. Jaunesni lankytojai mieliau renkasi iš klasikinių kavos pupelių pagamintą kavą, vyresnieji – rūšinių.

Na, o viena tauragiškių mėgstamiausių gėrimų, kaip sako Simona, yra atšaldytas tirpios kavos gėrimas „Frappe“. Kodėl? Todėl, kad šį gėrimą gali gerti visa šeima. Vaikams jis gaminamas be kavos.

– „Frappe“ galima daryti su kava, ir be jos. Yra keletas skonių: balto, tamsaus, irisų ir kavos. Ji gaminama su pienu, jei norima saldumo, maišoma su „Snikers“ šokoladu. Tauragiškiai ją dievina, – pasakojo vyr. barista.

Kitą savaitę gimtadienį švenčianti „Vero cafe“ lankytojus kviečia užsukti ir žada staigmenų. Su šeštuoju „Vero cafe“ gimtadieniu į kavinukės asortimentą atkeliauja ir naujas patiekalas – salotos.

Nuotrauka
sulčių spaudykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Pasak sulčių spaudimu užsiimančių verslininkų, šiemet skubančių spausti sultis mažiau nei ankstesniais metais. Kalta sausra. Kai kurie nesitiki, jog iš anksti nukritusių obuolių sultys bus skanios, tad tokiu derliaus realizavimu nesirūpina. Nors, kita vertus, dar nėra pats sulčių spaudimo įkarštis – kai kurie obuoliai dar noksta ir eilės prie sulčių spaudyklų, tikėtina, dar nusidrieks. „Tauragės žinios“ pakalbino vienus populiariausių sulčių spaudėjų Tauragės rajone: „Du obuoliukus“ ir Kęsčių bendruomenės atstovą Remigijų Šiaudvytį.
Nuotrauka
verslo liudijimas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Trečiadienį savivaldybės taryba nustatė, kiek kitąmet teks mokėti už verslo liudijimus. Politikai pritarė, kad jie kainuotų tiek pat, kiek ir užpernai, prieš pandemiją. 
Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Ruošdamiesi vizitui pas kirpėją sukame galvas, kaip suderinti grožio pasaulyje vyraujančias tendencijas ir praktiškumą. Mados egzistuoja ne tik žmonių, bet ir gyvūnų pasaulyje. Kaip teigia dar šių metų pradžioje Tauragėje šuniukų kirpyklą „Grožio būda“ atidariusi dvidešimt penkerių Akvilė Peldžiūtė, keturkojai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį, todėl svarbu rūpintis jų išvaizda.
Nuotrauka
freja
Įkelta:
2021-07-17
Bažnyčių gatvėje įsikūrusi parduotuvė „Frėja“ liepos mėnesį mini devynerių metų veiklos sukaktį. Parduotuvės vadovė Monika Candarienė džiaugiasi, jog metams bėgant grožio meistrių itin pamėgtą profesionalių grožio priemonių parduotuvę pamilo ir grožio industrijoje nedirbančios tauragiškės. Pasak jos, ieškančios priemonių plaukams, odai moterys „Frėją“ vertina dėl kokybiškų prekių už prieinamą kainą.
Nuotrauka
dyzelinas
Įkelta:
2021-07-17
Šią savaitę portalas „Delfi“ aprašė mokestinių lengvatų peržiūros darbo grupės susitikimo metu aplinkos ministro Simono Gentvilo pasisakymą apie būtinybę šaliai atsisakyti dyzelinių automobilių. Pasak ministro, 2023 metais benzino ir dyzelino akcizai turėtų būti suvienodinti. Taip pat planuojama, kad taršesni dyzeliniai automobiliai galės būti nebeįleidžiami į miestų centrus.
Nuotrauka
Stovyklos
Įkelta:
2021-07-13
Vasara - pramogų ir poilsio metas. Daugelis vaikų laiką leidžia vaikų poilsio stovyklose, kuriose šalia įvairių pramogų teikiamos ir maitinimo paslaugos. Tam, kad poilsis tokiose stovyklose neapkarstų, Valstybinės maisto ir veterinarijos ( VMVT) specialistai primena, kad stovyklų organizatoriai turi atidžiai rinktis maitinimo paslaugas teikiančias įmones, o tėvai iš anksto pasidomėti  kaip bus maitinami jų vaikai.
Nuotrauka
statybos
Įkelta:
2021-07-12
Pramonės ir verslo atstovus vienijančios asociacijos skambina pavojaus varpais: užsakymų daugėja, darbo yra, bet dirbančiųjų po pandemijos prisikviesti nepavyksta. Verslo struktūros kalba, kad teks didinti darbo užmokestį. Dabartinėmis sąlygomis bedarbiai renkasi gyventi iš pašalpos ar subsidijų nei dirbti.
Nuotrauka
baidares
Įkelta:
2021-07-10
Šiemet vasara stovyklautojams ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams nešykšti saulėtų dienų. Itin džiaugiasi ir baidarių nuomos paslaugas siūlantys verslininkai: beveik visi liepos ir rugpjūčio savaitgaliai jau rezervuoti. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Nepaisant COVID-19 pandemijos iššūkių praėję metai buvo palyginti sėkmingi mažmeninės prekybos maisto produktais sektoriui – didesnė dalis įmonių sugebėjo auginti savo apyvartą, o pelningai dirbti pavyko 3 iš 4 sektoriaus įmonių. Panašios tendencijos fiksuotos tiek tarp didžiųjų sektoriaus žaidėjų, tiek tarp vidutinio dydžio, tiek ir tarp smulkiųjų prekybininkų, rodo Registrų centro atlikta mažmeninės prekybos maisto produktais sektoriaus įmonių pateiktų 2020 metų finansinių ataskaitų analizė.
Nuotrauka
TAuragė
Įkelta:
2021-06-23
Specialistai pastebi, kad nekilnojamojo turto (NT) rinka šoka į neregėtas aukštumas. Namų ir butų kainos auga, statybinės medžiagos brangsta. Klientai darosi įnoringi, vis daugiau žmonių grįžta iš užsienio. Tauragėje tokios beprotybės kaip didmiesčiuose nėra, bet sutaupyti nepavyks – namą įsigyti čia ar Kauno priemiestyje – tas pats, sako kalbinti specialistai.
Nuotrauka
bendr
Įkelta:
2021-06-15
Bendruomenės vis dažniau imasi verslų, taip ne tik įkurdamos darbo vietas, bet ir spręsdamos gyventojų socialines problemas. Tauragės 514 metų gimtadienio šventės metu savo veiklą nuo pavėžėjimo, aplinkos tvarkymo, vaikų užimtumo iki interaktyvių batutų pramogų „Išsitaškom“ pristatė asociacijos Dacijonų kaimo bendruomenė ir Dacijonų paslaugos. Bendruomenės pirmininkė Andžela Jakienė džiaugėsi tauragiškių dėmesiu ir teigė besididžiuojanti, kad gyvena šiame krašte.
Nuotrauka
Castle Lounge
Įkelta:
2021-06-08
„Šimtmečio“ pastate šią vasarą planuojama atidaryti nedidelį naujovišką kino teatrą-kavinę „Castle Lounge“ – jame bus ne tik rodomi filmai, čia bus galima atsigerti kavos, užkąsti, patalpą bus galima naudoti ir kaip konferencijų salę.