Gėlių auginimas – širdies atgaiva, o pirmajam žiedui – bučinys 
Įkelta:
2021-05-25
Nuotrauka
k
Aprašymas

Autorės nuotraukos

,
Nuotrauka
k
Aprašymas

Autorės nuotraukos

,
Nuotrauka
k
Aprašymas

Autorės nuotraukos

,
Nuotrauka
k
Aprašymas

Autorės nuotraukos

,
Nuotrauka
k
Aprašymas

Autorės nuotraukos

,
Nuotrauka
k
Aprašymas

Autorės nuotraukos

,
Nuotrauka
k
Aprašymas

Autorės nuotraukos

Auginti gėles – ne tik be galo sunkus darbas, kuriam paaukotų valandų jokiais pinigais neįvertinsi. 71-erių Genutė Juščienė įsitikinusi: darbas su gėlėmis ne tik suteikia jėgų, bet ir padeda išgyventi sunkiausius momentus. O sveikatos ir energijos jai, gėlių auginimu ir prekyba besiverčiančiai jau kone du dešimtmečius, galėtų pavydėti ne vienas.

 Pirmieji metai nenuvylė

Ketvirtį amžiaus Skaičiavimo mašinų gamykloje inžiniere-konstruktore dirbusiai Genutei apie kitą darbą teko galvoti ėmus „byrėti“ gamyklai. Nors buvo gaila palikti darbovietę, kurioje prabėgo visa jaunystė, teko ieškotis kito darbo. Teko padirbėti ir anglių sandėlyje, ir metalo supirktuvėje, kol galų gale ryžosi „įdarbinti“ savo seną pomėgį – auginti gėles.

– Galvoju, žemės turiu – o ją dirbti nuo mažumės mėgau – gal pradėti gėles auginti. Nuvažiavom į gėlininkystės ūkį Zapyškyje, prie Kauno, užsisakiau daigelių ir pradėjau. Tada dar tik du šiltnamiukus turėjau. Jei pirmaisiais metais nebūtų taip sekęsi, gal būčiau metusi šį sumanymą, – dabar svarsto Genutė, – tačiau jie buvo labai sėkmingi. Nu jau kokio gražumo surfinijos užaugo! Iš pradžių Tauragėje prekiauti kažkaip nedrąsu buvo – sakys, dar viena atsirado. Juk tarp gėlininkų didelė konkurencija. Dukra kaip tik važiavo į Klaipėdą, sakau, įsidedam kelias gėles. Prisimenu, kol nešiau gėles iš mašinos iki prekybos vietos, žmonės vorele sekė iš paskos. Nė mirktelti nespėjau – nė vienos nebeliko. Tąsyk nedaug buvome atsivežę. Vėliau veždavomės daugiau, kiek tik sutalpindavom į lengvąjį automobilį. 

Nuotrauka
k

Ta pirmųjų metų sėkmė įkvėpė nesustoti, o jau vėliau išdrįso ir Tauragėje prekiauti – vis dėlto gėles vežti į Klaipėdą buvo pernelyg didelės išlaidos, kelionė tolima. O čia viskas gerai sekėsi. Gal kad Genutė labai geranoriška, nekonfliktiška, sugeba sutarti su visais, o gal kad jos užaugintos gėlės stebina grožiu ir vešlumu. Nuo to laiko verslas tik plėtėsi, šiltnamių tik daugėjo. Taip prabėgo 18 metų. 

Vaikams tokio darbo nelinkėtų

Kad auginti gėles nelengva, turbūt niekam abejonių nekyla. Sėti gėles namuose, ant palangių, Genutė pradeda jau sausio mėnesį. Pirmiausia sėjami didieji gvazdikai, po to – lobelijos, lobilarijos, paprastosios petunijos, kitos smulkesnės gėlytės. Vien gvazdikų Genutė sako šiemet pasėjusi kokius 4 tūkstančius. Kai sudygsta, jas pincetu reikia pikiuoti į paletes, o paaugę daigeliai darkart persodinami – jau į indelius, kurie kovo mėnesį atvežami į šiltnamius. Tada ir ji pati čia, į Joniškės sodus, atsikrausto. 

O dauguma pakabinamų gėlių – surfinijos, šlamučiai ir kitos – perkamos jau sudygusios iš gėlininkystės ūkio – mat jie turi labai gerus šiltnamius, augina dideles motinines gėles, daugina jas arba atsiveža daigelių iš Olandijos ar kitų šalių. Daigeliai kasmet vis brangesni, tiesa, daug metų perkantys gėlininkai gauna nuolaidų. 

– Kol reikia šildyti, keltis tenka kaip prie mažo vaiko – kas dvi valandas ir juos kūrenti. Po du žadintuvus užsistatydavau, kad atsibusčiau, – darbo sunkumus dėsto Genutė. – Jei pramiegosi, viskas nušals, o investuota daug... Juk moki už kiekvieną žemės trupinėlį: daigus, durpes, trąšas, indelius... – vardija Genutė ir patikina – vaikams tokio darbo nelinkėtų.

Nuotrauka
k

Krosnys stovi kiekviename šiltnamyje, kūrenamos jos malkomis. Paprastai kūrenti tenka porą mėnesių, tiesa, šiemet kūrenti teko iki gegužės 10 dienos. 

Rankomis laistomos gėlės – kitokios

O kaip su laistymu, tręšimu? Genutė pasakoja dar neseniai turėjo vyro įrengtas laistymo sistemas, tačiau šiemet jas išardė.

 – Vis dėlto rankomis laistoma gėlė visai kitokia, – tvirtina ji. – Ir jos vidurys niekada neišpus, gražus bus, žalias. O laistymo sistema, būna, užstringa, turi pereiti, visus vazonus pakilnoti, ar jie tikrai palaistyti. Žinoma, su laistymo sistema gali per 40 minučių visą šiltnamį palaistyti... Su gėlėmis labai sunku dirbti, jas reikia labai prižiūrėti. Mano gėlės turi būti nesusiglaudusios, atskirtos viena nuo kitos, kad ne styptų, o augtų plačiai. Ir į mašiną kraudama labai saugau jas, nesugrūdu bet kaip, – pasakoja gėlininkė.

Mados keičiasi

Genutė pasakoja, kad gėlių rinkoje nuolat atsiranda naujovių. Nors jų daigai būna brangūs, visada norisi jas išbandyti. Tai ir taškuotosios surfinijos, ir vadinamieji angelo sparnai, ir daug kitų. Paklausta apie gėlių madas – tokios, pasirodo, irgi egzistuoja – Genutė pasakoja, kad daugelį metų karaliavusių surfinijų paklausa dabar mažėja, o visokių smilgų ar margais lapais džiuginančių augalų – didėja. Pirkėjai nori įdomių, originalių kompozicijų iš nematytų, nenusibodusių augalų.

– Sandavilijos irgi paklausios, nors atsiradusios jau prieš keletą metų, jų populiarumas tik auga. Tai brangios gėlės, užtat jų nereikia labai dažnai laistyti nei tręšti, – pasakoja gėlininkė.

Nuotrauka
k

Gėlėms kaip ir žmonėms – reikia vitaminų

Paprašyta atskleisti, kuo tręšia savo gėles, kad jos tokios vešlios, Genutė noriai dalijasi patirtimi:

– Kaip žmonėms reikia vitaminų, taip ir gėlėms. Aš tręšiu „Kemiros“ trąšomis, jos ir augimą skatina, ir žydėjimą. Perku jas ten pat, kur ir daigus. Jau daigus sodindama į durpes jos įmaišau, kad greičiau augtų: beriu jų į vandenuką, išmaišau ir tada – į durpes. Dar yra ilgalaikės trąšos, kurios tris mėnesius veiksmingos.

Ji sako girdėjusi, kad kai kas tręšia mielėmis, tačiau sako tam nepritarianti: pernelyg skatinti augimą irgi negerai, tada gėlė ilgai negyvens. Taigi persistengti irgi nereikėtų.

– Svarbiausia, manau, gėles mylėti. O kai myli, tai ir prižiūri, tręši, laistai, skabai… – svarsto gėlininkė.

Patirtis, supratimas, pasak jos, ateina su metais. Genutė juokiasi, kad kai kurie gėlininkai savo paslapčių atskleisti nelinkę, o ji patarimų pirkėjams niekada negaili. 

– Visada papasakoju, kurios gėlės lapelį nuskynęs gali naują daigą užsiauginti ar kurios gumbą išsaugojęs per žiemą kitąmet irgi džiaugsiesi pasisodinęs ir nebereikės pirkti, – pasakoja gėlininkė. 

Nuotrauka
k

Ilsėtis nesiruošia

Visą gyvenimą darbas vijo darbą, galvoti apie save nebuvo kada. Genutė sako tik dabar suvokusi, kad paseno.  

– Man jau 71-eri, mano žmogaus jau nebėra... Laimė, kad turiu sveikas kojeles, „bystra“ esu. Mano mamytė tokia buvo, – pasakoja Genutė. – Turguje man daug kas pasako, kad gal laikas pailsėti, o aš juokiuosi, kad iki 100 metų dirbsiu...

Be darbo sėdėti ji sako nemokanti. Prisisėdinti žiemą – tada ir televizorių pažiūri, ir knygą paskaito. Skaityti ji labai mėgsta, tačiau kai prasideda darbų sezonas, laiko tam nebelieka. Tiesa, dabar jau moteris turi dvi pagalbininkes, nors ir pati ilsėtis dar nesiruošia. Senatvės ji sako visai nebijanti, be to, ir senas žmogus, tikina ji, yra gražus.

Su gėlėmis šnekasi

– Man taip smagu žemę dirbti! Tikra atgaiva širdžiai. Ir jokių pirštinių man nereikia... Turiu žemę rankomis jausti. Labai gėles prižiūriu – einu ir einu. Ir šnekuosi su jomis, sakau, jūs mano gražuolės, kokios jūs nuostabios. Ir pirmą žiedą pabučiuoju. Turbūt jos supranta, todėl taip gerai ir auga. O būna, kad ir pabaru supykusi, – lyg juokais, lyg rimtai svarsto Genutė. 

2019 metais auksines vestuves atšventę Juščiai užaugino du vaikus, sulaukė trijų anūkų ir trijų proanūkių. Prieš pusmetį vyrą Stasį palaidojusi Genutė ir dabar negali apie jį kalbėti be ašarų: vis prisimena, kaip gerai jiedu sutarė, koks jis buvo darbštus, auksinių rankų žmogus. 

– 51-erius metus kartu nugyvenom ir nė karto negirdėjau, kad mane vadintų Gene, o tik Genute, o aš jį tik Stasiuku šaukdavau... – pasakodama apie gražiai drauge nugyventus metus, graudinasi moteris, žiūrėdama į vyro nuotrauką ir šalia jos degančią žvakę.

 

Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.