Gėlių auginimas – širdies atgaiva, o pirmajam žiedui – bučinys 
Įkelta:
2021-05-25
Nuotrauka
k
Aprašymas

Autorės nuotraukos

,
Nuotrauka
k
Aprašymas

Autorės nuotraukos

,
Nuotrauka
k
Aprašymas

Autorės nuotraukos

,
Nuotrauka
k
Aprašymas

Autorės nuotraukos

,
Nuotrauka
k
Aprašymas

Autorės nuotraukos

,
Nuotrauka
k
Aprašymas

Autorės nuotraukos

,
Nuotrauka
k
Aprašymas

Autorės nuotraukos

Auginti gėles – ne tik be galo sunkus darbas, kuriam paaukotų valandų jokiais pinigais neįvertinsi. 71-erių Genutė Juščienė įsitikinusi: darbas su gėlėmis ne tik suteikia jėgų, bet ir padeda išgyventi sunkiausius momentus. O sveikatos ir energijos jai, gėlių auginimu ir prekyba besiverčiančiai jau kone du dešimtmečius, galėtų pavydėti ne vienas.

 Pirmieji metai nenuvylė

Ketvirtį amžiaus Skaičiavimo mašinų gamykloje inžiniere-konstruktore dirbusiai Genutei apie kitą darbą teko galvoti ėmus „byrėti“ gamyklai. Nors buvo gaila palikti darbovietę, kurioje prabėgo visa jaunystė, teko ieškotis kito darbo. Teko padirbėti ir anglių sandėlyje, ir metalo supirktuvėje, kol galų gale ryžosi „įdarbinti“ savo seną pomėgį – auginti gėles.

– Galvoju, žemės turiu – o ją dirbti nuo mažumės mėgau – gal pradėti gėles auginti. Nuvažiavom į gėlininkystės ūkį Zapyškyje, prie Kauno, užsisakiau daigelių ir pradėjau. Tada dar tik du šiltnamiukus turėjau. Jei pirmaisiais metais nebūtų taip sekęsi, gal būčiau metusi šį sumanymą, – dabar svarsto Genutė, – tačiau jie buvo labai sėkmingi. Nu jau kokio gražumo surfinijos užaugo! Iš pradžių Tauragėje prekiauti kažkaip nedrąsu buvo – sakys, dar viena atsirado. Juk tarp gėlininkų didelė konkurencija. Dukra kaip tik važiavo į Klaipėdą, sakau, įsidedam kelias gėles. Prisimenu, kol nešiau gėles iš mašinos iki prekybos vietos, žmonės vorele sekė iš paskos. Nė mirktelti nespėjau – nė vienos nebeliko. Tąsyk nedaug buvome atsivežę. Vėliau veždavomės daugiau, kiek tik sutalpindavom į lengvąjį automobilį. 

Nuotrauka
k

Ta pirmųjų metų sėkmė įkvėpė nesustoti, o jau vėliau išdrįso ir Tauragėje prekiauti – vis dėlto gėles vežti į Klaipėdą buvo pernelyg didelės išlaidos, kelionė tolima. O čia viskas gerai sekėsi. Gal kad Genutė labai geranoriška, nekonfliktiška, sugeba sutarti su visais, o gal kad jos užaugintos gėlės stebina grožiu ir vešlumu. Nuo to laiko verslas tik plėtėsi, šiltnamių tik daugėjo. Taip prabėgo 18 metų. 

Vaikams tokio darbo nelinkėtų

Kad auginti gėles nelengva, turbūt niekam abejonių nekyla. Sėti gėles namuose, ant palangių, Genutė pradeda jau sausio mėnesį. Pirmiausia sėjami didieji gvazdikai, po to – lobelijos, lobilarijos, paprastosios petunijos, kitos smulkesnės gėlytės. Vien gvazdikų Genutė sako šiemet pasėjusi kokius 4 tūkstančius. Kai sudygsta, jas pincetu reikia pikiuoti į paletes, o paaugę daigeliai darkart persodinami – jau į indelius, kurie kovo mėnesį atvežami į šiltnamius. Tada ir ji pati čia, į Joniškės sodus, atsikrausto. 

O dauguma pakabinamų gėlių – surfinijos, šlamučiai ir kitos – perkamos jau sudygusios iš gėlininkystės ūkio – mat jie turi labai gerus šiltnamius, augina dideles motinines gėles, daugina jas arba atsiveža daigelių iš Olandijos ar kitų šalių. Daigeliai kasmet vis brangesni, tiesa, daug metų perkantys gėlininkai gauna nuolaidų. 

– Kol reikia šildyti, keltis tenka kaip prie mažo vaiko – kas dvi valandas ir juos kūrenti. Po du žadintuvus užsistatydavau, kad atsibusčiau, – darbo sunkumus dėsto Genutė. – Jei pramiegosi, viskas nušals, o investuota daug... Juk moki už kiekvieną žemės trupinėlį: daigus, durpes, trąšas, indelius... – vardija Genutė ir patikina – vaikams tokio darbo nelinkėtų.

Nuotrauka
k

Krosnys stovi kiekviename šiltnamyje, kūrenamos jos malkomis. Paprastai kūrenti tenka porą mėnesių, tiesa, šiemet kūrenti teko iki gegužės 10 dienos. 

Rankomis laistomos gėlės – kitokios

O kaip su laistymu, tręšimu? Genutė pasakoja dar neseniai turėjo vyro įrengtas laistymo sistemas, tačiau šiemet jas išardė.

 – Vis dėlto rankomis laistoma gėlė visai kitokia, – tvirtina ji. – Ir jos vidurys niekada neišpus, gražus bus, žalias. O laistymo sistema, būna, užstringa, turi pereiti, visus vazonus pakilnoti, ar jie tikrai palaistyti. Žinoma, su laistymo sistema gali per 40 minučių visą šiltnamį palaistyti... Su gėlėmis labai sunku dirbti, jas reikia labai prižiūrėti. Mano gėlės turi būti nesusiglaudusios, atskirtos viena nuo kitos, kad ne styptų, o augtų plačiai. Ir į mašiną kraudama labai saugau jas, nesugrūdu bet kaip, – pasakoja gėlininkė.

Mados keičiasi

Genutė pasakoja, kad gėlių rinkoje nuolat atsiranda naujovių. Nors jų daigai būna brangūs, visada norisi jas išbandyti. Tai ir taškuotosios surfinijos, ir vadinamieji angelo sparnai, ir daug kitų. Paklausta apie gėlių madas – tokios, pasirodo, irgi egzistuoja – Genutė pasakoja, kad daugelį metų karaliavusių surfinijų paklausa dabar mažėja, o visokių smilgų ar margais lapais džiuginančių augalų – didėja. Pirkėjai nori įdomių, originalių kompozicijų iš nematytų, nenusibodusių augalų.

– Sandavilijos irgi paklausios, nors atsiradusios jau prieš keletą metų, jų populiarumas tik auga. Tai brangios gėlės, užtat jų nereikia labai dažnai laistyti nei tręšti, – pasakoja gėlininkė.

Nuotrauka
k

Gėlėms kaip ir žmonėms – reikia vitaminų

Paprašyta atskleisti, kuo tręšia savo gėles, kad jos tokios vešlios, Genutė noriai dalijasi patirtimi:

– Kaip žmonėms reikia vitaminų, taip ir gėlėms. Aš tręšiu „Kemiros“ trąšomis, jos ir augimą skatina, ir žydėjimą. Perku jas ten pat, kur ir daigus. Jau daigus sodindama į durpes jos įmaišau, kad greičiau augtų: beriu jų į vandenuką, išmaišau ir tada – į durpes. Dar yra ilgalaikės trąšos, kurios tris mėnesius veiksmingos.

Ji sako girdėjusi, kad kai kas tręšia mielėmis, tačiau sako tam nepritarianti: pernelyg skatinti augimą irgi negerai, tada gėlė ilgai negyvens. Taigi persistengti irgi nereikėtų.

– Svarbiausia, manau, gėles mylėti. O kai myli, tai ir prižiūri, tręši, laistai, skabai… – svarsto gėlininkė.

Patirtis, supratimas, pasak jos, ateina su metais. Genutė juokiasi, kad kai kurie gėlininkai savo paslapčių atskleisti nelinkę, o ji patarimų pirkėjams niekada negaili. 

– Visada papasakoju, kurios gėlės lapelį nuskynęs gali naują daigą užsiauginti ar kurios gumbą išsaugojęs per žiemą kitąmet irgi džiaugsiesi pasisodinęs ir nebereikės pirkti, – pasakoja gėlininkė. 

Nuotrauka
k

Ilsėtis nesiruošia

Visą gyvenimą darbas vijo darbą, galvoti apie save nebuvo kada. Genutė sako tik dabar suvokusi, kad paseno.  

– Man jau 71-eri, mano žmogaus jau nebėra... Laimė, kad turiu sveikas kojeles, „bystra“ esu. Mano mamytė tokia buvo, – pasakoja Genutė. – Turguje man daug kas pasako, kad gal laikas pailsėti, o aš juokiuosi, kad iki 100 metų dirbsiu...

Be darbo sėdėti ji sako nemokanti. Prisisėdinti žiemą – tada ir televizorių pažiūri, ir knygą paskaito. Skaityti ji labai mėgsta, tačiau kai prasideda darbų sezonas, laiko tam nebelieka. Tiesa, dabar jau moteris turi dvi pagalbininkes, nors ir pati ilsėtis dar nesiruošia. Senatvės ji sako visai nebijanti, be to, ir senas žmogus, tikina ji, yra gražus.

Su gėlėmis šnekasi

– Man taip smagu žemę dirbti! Tikra atgaiva širdžiai. Ir jokių pirštinių man nereikia... Turiu žemę rankomis jausti. Labai gėles prižiūriu – einu ir einu. Ir šnekuosi su jomis, sakau, jūs mano gražuolės, kokios jūs nuostabios. Ir pirmą žiedą pabučiuoju. Turbūt jos supranta, todėl taip gerai ir auga. O būna, kad ir pabaru supykusi, – lyg juokais, lyg rimtai svarsto Genutė. 

2019 metais auksines vestuves atšventę Juščiai užaugino du vaikus, sulaukė trijų anūkų ir trijų proanūkių. Prieš pusmetį vyrą Stasį palaidojusi Genutė ir dabar negali apie jį kalbėti be ašarų: vis prisimena, kaip gerai jiedu sutarė, koks jis buvo darbštus, auksinių rankų žmogus. 

– 51-erius metus kartu nugyvenom ir nė karto negirdėjau, kad mane vadintų Gene, o tik Genute, o aš jį tik Stasiuku šaukdavau... – pasakodama apie gražiai drauge nugyventus metus, graudinasi moteris, žiūrėdama į vyro nuotrauką ir šalia jos degančią žvakę.

 

Nuotrauka
sulčių spaudykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 2 valandas
Pasak sulčių spaudimu užsiimančių verslininkų, šiemet skubančių spausti sultis mažiau nei ankstesniais metais. Kalta sausra. Kai kurie nesitiki, jog iš anksti nukritusių obuolių sultys bus skanios, tad tokiu derliaus realizavimu nesirūpina. Nors, kita vertus, dar nėra pats sulčių spaudimo įkarštis – kai kurie obuoliai dar noksta ir eilės prie sulčių spaudyklų, tikėtina, dar nusidrieks. „Tauragės žinios“ pakalbino vienus populiariausių sulčių spaudėjų Tauragės rajone: „Du obuoliukus“ ir Kęsčių bendruomenės atstovą Remigijų Šiaudvytį.
Nuotrauka
verslo liudijimas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Trečiadienį savivaldybės taryba nustatė, kiek kitąmet teks mokėti už verslo liudijimus. Politikai pritarė, kad jie kainuotų tiek pat, kiek ir užpernai, prieš pandemiją. 
Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Ruošdamiesi vizitui pas kirpėją sukame galvas, kaip suderinti grožio pasaulyje vyraujančias tendencijas ir praktiškumą. Mados egzistuoja ne tik žmonių, bet ir gyvūnų pasaulyje. Kaip teigia dar šių metų pradžioje Tauragėje šuniukų kirpyklą „Grožio būda“ atidariusi dvidešimt penkerių Akvilė Peldžiūtė, keturkojai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį, todėl svarbu rūpintis jų išvaizda.
Nuotrauka
freja
Įkelta:
2021-07-17
Bažnyčių gatvėje įsikūrusi parduotuvė „Frėja“ liepos mėnesį mini devynerių metų veiklos sukaktį. Parduotuvės vadovė Monika Candarienė džiaugiasi, jog metams bėgant grožio meistrių itin pamėgtą profesionalių grožio priemonių parduotuvę pamilo ir grožio industrijoje nedirbančios tauragiškės. Pasak jos, ieškančios priemonių plaukams, odai moterys „Frėją“ vertina dėl kokybiškų prekių už prieinamą kainą.
Nuotrauka
dyzelinas
Įkelta:
2021-07-17
Šią savaitę portalas „Delfi“ aprašė mokestinių lengvatų peržiūros darbo grupės susitikimo metu aplinkos ministro Simono Gentvilo pasisakymą apie būtinybę šaliai atsisakyti dyzelinių automobilių. Pasak ministro, 2023 metais benzino ir dyzelino akcizai turėtų būti suvienodinti. Taip pat planuojama, kad taršesni dyzeliniai automobiliai galės būti nebeįleidžiami į miestų centrus.
Nuotrauka
Stovyklos
Įkelta:
2021-07-13
Vasara - pramogų ir poilsio metas. Daugelis vaikų laiką leidžia vaikų poilsio stovyklose, kuriose šalia įvairių pramogų teikiamos ir maitinimo paslaugos. Tam, kad poilsis tokiose stovyklose neapkarstų, Valstybinės maisto ir veterinarijos ( VMVT) specialistai primena, kad stovyklų organizatoriai turi atidžiai rinktis maitinimo paslaugas teikiančias įmones, o tėvai iš anksto pasidomėti  kaip bus maitinami jų vaikai.
Nuotrauka
statybos
Įkelta:
2021-07-12
Pramonės ir verslo atstovus vienijančios asociacijos skambina pavojaus varpais: užsakymų daugėja, darbo yra, bet dirbančiųjų po pandemijos prisikviesti nepavyksta. Verslo struktūros kalba, kad teks didinti darbo užmokestį. Dabartinėmis sąlygomis bedarbiai renkasi gyventi iš pašalpos ar subsidijų nei dirbti.
Nuotrauka
baidares
Įkelta:
2021-07-10
Šiemet vasara stovyklautojams ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams nešykšti saulėtų dienų. Itin džiaugiasi ir baidarių nuomos paslaugas siūlantys verslininkai: beveik visi liepos ir rugpjūčio savaitgaliai jau rezervuoti. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Nepaisant COVID-19 pandemijos iššūkių praėję metai buvo palyginti sėkmingi mažmeninės prekybos maisto produktais sektoriui – didesnė dalis įmonių sugebėjo auginti savo apyvartą, o pelningai dirbti pavyko 3 iš 4 sektoriaus įmonių. Panašios tendencijos fiksuotos tiek tarp didžiųjų sektoriaus žaidėjų, tiek tarp vidutinio dydžio, tiek ir tarp smulkiųjų prekybininkų, rodo Registrų centro atlikta mažmeninės prekybos maisto produktais sektoriaus įmonių pateiktų 2020 metų finansinių ataskaitų analizė.
Nuotrauka
TAuragė
Įkelta:
2021-06-23
Specialistai pastebi, kad nekilnojamojo turto (NT) rinka šoka į neregėtas aukštumas. Namų ir butų kainos auga, statybinės medžiagos brangsta. Klientai darosi įnoringi, vis daugiau žmonių grįžta iš užsienio. Tauragėje tokios beprotybės kaip didmiesčiuose nėra, bet sutaupyti nepavyks – namą įsigyti čia ar Kauno priemiestyje – tas pats, sako kalbinti specialistai.
Nuotrauka
bendr
Įkelta:
2021-06-15
Bendruomenės vis dažniau imasi verslų, taip ne tik įkurdamos darbo vietas, bet ir spręsdamos gyventojų socialines problemas. Tauragės 514 metų gimtadienio šventės metu savo veiklą nuo pavėžėjimo, aplinkos tvarkymo, vaikų užimtumo iki interaktyvių batutų pramogų „Išsitaškom“ pristatė asociacijos Dacijonų kaimo bendruomenė ir Dacijonų paslaugos. Bendruomenės pirmininkė Andžela Jakienė džiaugėsi tauragiškių dėmesiu ir teigė besididžiuojanti, kad gyvena šiame krašte.
Nuotrauka
Castle Lounge
Įkelta:
2021-06-08
„Šimtmečio“ pastate šią vasarą planuojama atidaryti nedidelį naujovišką kino teatrą-kavinę „Castle Lounge“ – jame bus ne tik rodomi filmai, čia bus galima atsigerti kavos, užkąsti, patalpą bus galima naudoti ir kaip konferencijų salę.