Įgyvendinti seną svajonę paskatino ...karantinas
Įkelta:
2021-04-10
Nuotrauka
siuvėja
Aprašymas

Lina Babilienė įgyvendino seną savo svajonę – atidarė siuvyklėlę. Raimondos Alysienės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
siuvėja
Aprašymas

Raimondos Alysienės nuotrauka

,
Nuotrauka
siuvėja
Aprašymas

Raimondos Alysienės nuotrauka

Koronaviruso sukelta pandemija nemažai verslų, didelių ir visai mažų, sustabdė, o kai kuriuos privertė ir visai užsidaryti. Ne vienam darbuotojui, netekusiam darbo, teko užsidaryti namuose ir bandyti pragyventi iš menkos nedarbo išmokos. Tačiau tik ne siuvėjai Linai Babilienei – jai šis priverstinis sustojimas tapo postūmiu imtis iniciatyvos ir pasiryžti drąsiam žingsniui. Šių metų pradžioje ji atidarė savo siuvimo studiją, pavadinusi ją „Babili“.

Įgyvendino seną svajonę

Savo siuvimo studiją Lina atidarė per karantiną, sausio 4-ąją – mat siuvimo salonams, drabužių taisykloms tada buvo leista dirbti. Iki tol 18 metų ji dirbo siuvyklėlėje prie audinių parduotuvės, į kurią žmonės dažniausiai atnešdavo pataisyti drabužius. Kai dėl karantino parduotuvė buvo uždaryta, dirbti nebegalėjo ir siuvykla. Sėdėti namuose Lina nepanoro ir ėmė ieškoti, kur galėtų atidaryti savo siuvimo studiją, mat ją turėti buvo sena svajonė. Radusi patalpas miesto centre labai apsidžiaugė: jos gana erdvios, šviesios, tačiau tuo pačiu ir jaukios. 

Paklausta, ką patartų pradedantiesiems verslininkams, svajojantiems apie savo verslą, tačiau besibaiminantiems, kad nepavyks, ji skatina nieko nebijoti:

– Drąsiai siekite savo svajonės! Jei nepabandysite, niekada ir nesužinosite, ar pasiseks. O labai norint ir daug dirbant viskas įmanoma!

Teko nemažai investuoti

Dabar ji prisipažįsta į darbą kasdien einanti kaip į šventę.

– Nors studiją atidarau nuo devintos, ateinu čia gerokai anksčiau, – prisipažįsta ji. – Tiesiog man gera čia būti. O ir darbų turiu per akis.

Tai akivaizdu – lentynos ir stalai nukrauti įvairiaspalviais audiniais, kabykloje puikuojasi jau pasiūtų drabužių, mat čia jų galima ir įsigyti gatavų, ne tik pasisiūdinti.

Žinoma, atidaryti savo studiją nebuvo taip paprasta kaip burtų lazdele mostelėjus – teko nemažai investuoti: Lina įsigijo tris brangias siuvimo mašinas, atliekančias skirtingas operacijas, baldus – didžiulį sukirpimo stalą, lentynas ir visa kita. Nusipirko ir šiek tiek audinių – kad turėtų ką klientėms pasiūlyti, o atėjus į galvą modelio idėjai – ir pasiūti. 

Šalia siuvimo studijos yra kirpykla ir batų taisykla. Kaimynyste Lina džiaugiasi – su šalia dirbančiomis moterimis ji puikiai sutaria, be to, ilgas valandas dirbant vienai smagu padaryti pertraukėlę ir su kaimynėmis atsigerti kavos. 

Siūti mėgo nuo vaikystės 

Lina – šilutiškė, į Tauragę ją atvedė meilė. Klaipėdoje baigusi siuvėjų mokyklą, ji atsikraustė į Tauragę ir visus 18 metų pradirbo audinių parduotuvės siuvykloje.

Siūti Lina pasakoja mėgusi nuo vaikystės. Nuo maždaug 12 metų ji siūdavo, siuvinėdavo. Kartais nuo noro gražiai rengtis kentėdavo aplinkiniai – persiūdavo, pritaikydama sau, net ir tėčio marškinius. Jos mama siūdavo tik mašina, o Linai patikdavo siūti tik rankomis, taigi mama atlikdavo „juodą darbą“ – ką reikia, susiūdavo mašina.  

Siūti ji sako norėjusi visada, tačiau likimas galėjo nuvesti ir kitu keliu – vidurinėje ji labai gerai mokėsi ir norėjo studijuoti anglų filologiją. Deja, įstoti ten, kur norėjo, nepavyko – tais metais konkursas buvo tiesiog nežmoniškas. Numojusi ranka pasuko savo mėgstamo amato link – ir niekada dėl to nesigailėjo. Vėliau ketino tęsti mokslus – stoti į Vilniaus dizaino mokyklą, tačiau netrukus atsirado šeima, vaikai, ir norai mokytis toliau liko neįgyvendinti.

Vis dėlto amato subtilybes pažinti galima tik dirbant – įgūdžiai ateina su metais, su patirtimi. Dabar Lina gali pasiūti bet ką – suknelę, kostiumėlį, sportinį kostiumą ar ką kita. Gali pasiūti net ir viršutinį drabužį – paltą ar striukę, tiesa, tokių užsakymų būna retai. Mat yra siuvėjų, kurios specializuojasi siūti viršutinius drabužius.    

Pasiūlys ir idėją

Paklausta, ar žmonės daugiau atneša pataisyti drabužius, ar juos siūdinasi, Lina sako, kad netrūksta nei to, nei to. Taisyti dažnai atnešami nauji, ką tik nusipirkti drabužiai, nes užsisakant juos internetu neretai sunku pataikyti su dydžiu. O siuva ji, kaip pati sako, daugiausia nuolatiniams klientams. Priimtų, žinoma, ir naujų, tačiau jiems savo siuvinio tektų gerokai palūkėti – maždaug du mėnesius.

– Dabar – tikras klientų antplūdis, – pastebi Lina, – jei anksčiau klientų gerokai padaugėdavo prieš Kalėdas ir Velykas, tai dabar – keičiantis sezonams. Ypač artėjant pavasariui: vos ėmus šilti orams staiga visi prisimena, kad jau ne už kalnų – vasara, ir suskumba jai ruoštis. 

Paklausta, kas vis dėlto svarbiau – mada ar stilius, patyrusi siuvėja net nedvejoja: svarbiausia, kad žmogus su drabužiu gerai jaustųsi, kad jis būtų patogus ir atitiktų jo stilių. O mada neretai būna labai trumpalaikė, labai ja sekti neverta. Kur kas svarbiau atsirinkti, kas tinka, prisitaikyti madingas detales ar spalvas. Beje, pasak Linos, madingiausios šio sezono spalvos – geltona ir pilka.   

Siūdintis drabužius – išeitis nestandartinių figūrų žmonėms

Jei esate liekna, proporcingo kūno sudėjimo moteris, turite skonį, jaučiate audinio ir gaminio kokybę bei žinote, kuriose parduotuvėse visuomet galite įsigyti sau tinkamą drabužį, jums jo įsigijimo procesas bus malonus ir lengvas. Bet ar dažnai taip viskas gražiai susidėlioja realiame gyvenime? O jei jūsų figūra kažkiek apkūnesnė ar proporcijos nestandartinės? Parduotuvėse ieškodamos, tarkim, išsvajotos suknelės, dėl savo kūno ypatybių galite tiesiog paskęsti „amžiname ieškojime“. Tada belieka rasti siuvėją – ji įgyvendins svajonę. Lina pasakoja, kad neretai moterys ateina su rūpesčiu: pavyzdžiui, reikia eiti į vestuves, o apsirengti nėra ką. Lina tokiais atvejais ragina drąsiai kreiptis, tartis ir išeitis tikrai bus rasta – atsižvelgusi į klientės figūrą, skonį ir norus ji sukurs modelį.  

Pasak Linos, Tauragėje daug siuvėjų, taigi ir kainos čia mažesnės. Ji pasakoja, kad Šilutėje, nors miestas mažesnis, kainos – didesnės, nes siuvėjų yra mažai. Lina sako, kad pasiūti suknelę, priklausomai nuo modelio, kainuotų nuo 20 iki 30 eurų.

 

Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-09
​​​​​​​Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Tauragėje duris atveria dar vienas restoranas – Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje įsikūrė „Jazz Pizza & Grill“, prie kurio įkūrimo ranką pridėjo ir italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Į iškilmingą restorano atidarymą tauragiškiai kviečiami šeštadienį, nuo 15 valandos.
Nuotrauka
sulčių spaudykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Pasak sulčių spaudimu užsiimančių verslininkų, šiemet skubančių spausti sultis mažiau nei ankstesniais metais. Kalta sausra. Kai kurie nesitiki, jog iš anksti nukritusių obuolių sultys bus skanios, tad tokiu derliaus realizavimu nesirūpina. Nors, kita vertus, dar nėra pats sulčių spaudimo įkarštis – kai kurie obuoliai dar noksta ir eilės prie sulčių spaudyklų, tikėtina, dar nusidrieks. „Tauragės žinios“ pakalbino vienus populiariausių sulčių spaudėjų Tauragės rajone: „Du obuoliukus“ ir Kęsčių bendruomenės atstovą Remigijų Šiaudvytį.
Nuotrauka
verslo liudijimas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Trečiadienį savivaldybės taryba nustatė, kiek kitąmet teks mokėti už verslo liudijimus. Politikai pritarė, kad jie kainuotų tiek pat, kiek ir užpernai, prieš pandemiją. 
Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Ruošdamiesi vizitui pas kirpėją sukame galvas, kaip suderinti grožio pasaulyje vyraujančias tendencijas ir praktiškumą. Mados egzistuoja ne tik žmonių, bet ir gyvūnų pasaulyje. Kaip teigia dar šių metų pradžioje Tauragėje šuniukų kirpyklą „Grožio būda“ atidariusi dvidešimt penkerių Akvilė Peldžiūtė, keturkojai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį, todėl svarbu rūpintis jų išvaizda.
Nuotrauka
freja
Įkelta:
2021-07-17
Bažnyčių gatvėje įsikūrusi parduotuvė „Frėja“ liepos mėnesį mini devynerių metų veiklos sukaktį. Parduotuvės vadovė Monika Candarienė džiaugiasi, jog metams bėgant grožio meistrių itin pamėgtą profesionalių grožio priemonių parduotuvę pamilo ir grožio industrijoje nedirbančios tauragiškės. Pasak jos, ieškančios priemonių plaukams, odai moterys „Frėją“ vertina dėl kokybiškų prekių už prieinamą kainą.