Tauragės žinios logotipas
Įgyvendinti seną svajonę paskatino ...karantinas

Įgyvendinti seną svajonę paskatino ...karantinas

Koronaviruso sukelta pandemija nemažai verslų, didelių ir visai mažų, sustabdė, o kai kuriuos privertė ir visai užsidaryti. Ne vienam darbuotojui, netekusiam darbo, teko užsidaryti namuose ir bandyti pragyventi iš menkos nedarbo išmokos. Tačiau tik ne siuvėjai Linai Babilienei – jai šis priverstinis sustojimas tapo postūmiu imtis iniciatyvos ir pasiryžti drąsiam žingsniui. Šių metų pradžioje ji atidarė savo siuvimo studiją, pavadinusi ją „Babili“.

Įgyvendino seną svajonę

Savo siuvimo studiją Lina atidarė per karantiną, sausio 4-ąją – mat siuvimo salonams, drabužių taisykloms tada buvo leista dirbti. Iki tol 18 metų ji dirbo siuvyklėlėje prie audinių parduotuvės, į kurią žmonės dažniausiai atnešdavo pataisyti drabužius. Kai dėl karantino parduotuvė buvo uždaryta, dirbti nebegalėjo ir siuvykla. Sėdėti namuose Lina nepanoro ir ėmė ieškoti, kur galėtų atidaryti savo siuvimo studiją, mat ją turėti buvo sena svajonė. Radusi patalpas miesto centre labai apsidžiaugė: jos gana erdvios, šviesios, tačiau tuo pačiu ir jaukios.

Paklausta, ką patartų pradedantiesiems verslininkams, svajojantiems apie savo verslą, tačiau besibaiminantiems, kad nepavyks, ji skatina nieko nebijoti:

– Drąsiai siekite savo svajonės! Jei nepabandysite, niekada ir nesužinosite, ar pasiseks. O labai norint ir daug dirbant viskas įmanoma!

Teko nemažai investuoti

Dabar ji prisipažįsta į darbą kasdien einanti kaip į šventę.

– Nors studiją atidarau nuo devintos, ateinu čia gerokai anksčiau, – prisipažįsta ji. – Tiesiog man gera čia būti. O ir darbų turiu per akis.

Tai akivaizdu – lentynos ir stalai nukrauti įvairiaspalviais audiniais, kabykloje puikuojasi jau pasiūtų drabužių, mat čia jų galima ir įsigyti gatavų, ne tik pasisiūdinti.

Žinoma, atidaryti savo studiją nebuvo taip paprasta kaip burtų lazdele mostelėjus – teko nemažai investuoti: Lina įsigijo tris brangias siuvimo mašinas, atliekančias skirtingas operacijas, baldus – didžiulį sukirpimo stalą, lentynas ir visa kita. Nusipirko ir šiek tiek audinių – kad turėtų ką klientėms pasiūlyti, o atėjus į galvą modelio idėjai – ir pasiūti.

Šalia siuvimo studijos yra kirpykla ir batų taisykla. Kaimynyste Lina džiaugiasi – su šalia dirbančiomis moterimis ji puikiai sutaria, be to, ilgas valandas dirbant vienai smagu padaryti pertraukėlę ir su kaimynėmis atsigerti kavos.

Siūti mėgo nuo vaikystės

Lina – šilutiškė, į Tauragę ją atvedė meilė. Klaipėdoje baigusi siuvėjų mokyklą, ji atsikraustė į Tauragę ir visus 18 metų pradirbo audinių parduotuvės siuvykloje.

Siūti Lina pasakoja mėgusi nuo vaikystės. Nuo maždaug 12 metų ji siūdavo, siuvinėdavo. Kartais nuo noro gražiai rengtis kentėdavo aplinkiniai – persiūdavo, pritaikydama sau, net ir tėčio marškinius. Jos mama siūdavo tik mašina, o Linai patikdavo siūti tik rankomis, taigi mama atlikdavo „juodą darbą“ – ką reikia, susiūdavo mašina.

Siūti ji sako norėjusi visada, tačiau likimas galėjo nuvesti ir kitu keliu – vidurinėje ji labai gerai mokėsi ir norėjo studijuoti anglų filologiją. Deja, įstoti ten, kur norėjo, nepavyko – tais metais konkursas buvo tiesiog nežmoniškas. Numojusi ranka pasuko savo mėgstamo amato link – ir niekada dėl to nesigailėjo. Vėliau ketino tęsti mokslus – stoti į Vilniaus dizaino mokyklą, tačiau netrukus atsirado šeima, vaikai, ir norai mokytis toliau liko neįgyvendinti.

Vis dėlto amato subtilybes pažinti galima tik dirbant – įgūdžiai ateina su metais, su patirtimi. Dabar Lina gali pasiūti bet ką – suknelę, kostiumėlį, sportinį kostiumą ar ką kita. Gali pasiūti net ir viršutinį drabužį – paltą ar striukę, tiesa, tokių užsakymų būna retai. Mat yra siuvėjų, kurios specializuojasi siūti viršutinius drabužius.

Pasiūlys ir idėją

Paklausta, ar žmonės daugiau atneša pataisyti drabužius, ar juos siūdinasi, Lina sako, kad netrūksta nei to, nei to. Taisyti dažnai atnešami nauji, ką tik nusipirkti drabužiai, nes užsisakant juos internetu neretai sunku pataikyti su dydžiu. O siuva ji, kaip pati sako, daugiausia nuolatiniams klientams. Priimtų, žinoma, ir naujų, tačiau jiems savo siuvinio tektų gerokai palūkėti – maždaug du mėnesius.

– Dabar – tikras klientų antplūdis, – pastebi Lina, – jei anksčiau klientų gerokai padaugėdavo prieš Kalėdas ir Velykas, tai dabar – keičiantis sezonams. Ypač artėjant pavasariui: vos ėmus šilti orams staiga visi prisimena, kad jau ne už kalnų – vasara, ir suskumba jai ruoštis.

Paklausta, kas vis dėlto svarbiau – mada ar stilius, patyrusi siuvėja net nedvejoja: svarbiausia, kad žmogus su drabužiu gerai jaustųsi, kad jis būtų patogus ir atitiktų jo stilių. O mada neretai būna labai trumpalaikė, labai ja sekti neverta. Kur kas svarbiau atsirinkti, kas tinka, prisitaikyti madingas detales ar spalvas. Beje, pasak Linos, madingiausios šio sezono spalvos – geltona ir pilka.

Siūdintis drabužius – išeitis nestandartinių figūrų žmonėms

Jei esate liekna, proporcingo kūno sudėjimo moteris, turite skonį, jaučiate audinio ir gaminio kokybę bei žinote, kuriose parduotuvėse visuomet galite įsigyti sau tinkamą drabužį, jums jo įsigijimo procesas bus malonus ir lengvas. Bet ar dažnai taip viskas gražiai susidėlioja realiame gyvenime? O jei jūsų figūra kažkiek apkūnesnė ar proporcijos nestandartinės? Parduotuvėse ieškodamos, tarkim, išsvajotos suknelės, dėl savo kūno ypatybių galite tiesiog paskęsti „amžiname ieškojime“. Tada belieka rasti siuvėją – ji įgyvendins svajonę. Lina pasakoja, kad neretai moterys ateina su rūpesčiu: pavyzdžiui, reikia eiti į vestuves, o apsirengti nėra ką. Lina tokiais atvejais ragina drąsiai kreiptis, tartis ir išeitis tikrai bus rasta – atsižvelgusi į klientės figūrą, skonį ir norus ji sukurs modelį.

Pasak Linos, Tauragėje daug siuvėjų, taigi ir kainos čia mažesnės. Ji pasakoja, kad Šilutėje, nors miestas mažesnis, kainos – didesnės, nes siuvėjų yra mažai. Lina sako, kad pasiūti suknelę, priklausomai nuo modelio, kainuotų nuo 20 iki 30 eurų.

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

TOP 5 vietos, kuriose galite išbandyti savo sėkmę kelionėse

Kelionės – tai ne tik puiki galimybė pamatyti pasaulį, bet ir proga patirti įspūdžių, susijusių su sėkme ir netikėtumais. Kartais užtenka vieno drąsaus žingsnio ar sprendimo, kad kelionė taptų ne tik nuotykiu, bet ir įsimintina laimėjimų istorija. Šiame straipsnyje pristatome penkias išskirtines vietas, kuriose galite išb

2025 metų biudžetas: padidės dirbančiųjų pajamos, senjorai sulauks didesnių pensijų, ūgtels ir kitos išmokos

Valstybės, savivaldybių bei „Sodros“ biudžetai jau patvirtinti, tad aišku, kaip gyvensime 2025 metais. Socialinės apsaugos ir darbo srityje svarbu žinoti, kad kitąmet augs senatvės, negalios ir netekto darbingumo, našlių ir našlaičių pensijos, tikslinės kompensacijos žmonėms su negalia, vienišo asmens i&scaro

Sausį „Sodra" mokės po indeksavimo padidintas pensijas

Nuo kitų metų „Sodra" mokės po indeksavimo padidintas pensijas. Pirmiausia, sausio mėnesį, didesnių sumų sulauks senatvės pensijų, negalios pensijų, našlių ir našlaičių pensijų gavėjai. Vasarį didesnės išmokos pasieks išankstinių senatvės pensijų gavėjus bei žmones gaunančius šalpos, nukentėjusiųjų asmenų, m

Naujosios bibliotekos direktorės laukia dideli iššūkiai

Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorės konkursą laimėjo Žaneta Maziliauskienė – Projektų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja, visus metus laikinai vykdžiusi direktorės funkcijas. Naujas pareigas ji pradės eiti nuo sausio 2 dienos. „Šiandien rašau  pareiškimą a

Vasaros iššūkiai: kaip tinkamai prižiūrėti padangas, kad jos tarnautų ilgiau?

Vasarą padangos patiria įvairių išbandymų – nuo aukštos temperatūros iki ilgų kelionių dideliu greičiu. Netinkama priežiūra gali lemti greitesnį jų dėvėjimąsi, o tai ne tik sumažina saugumą, bet ir reikalauja papildomų išlaidų. Tinkamai prižiūrėdami padangas galite prailginti jų tarnavimo laiką ir užtikrinti geresnį sukib

Nutarta: miestas nori susigrąžinti puošniausią pastatą Tauragėje

Trečiadienį Tauragės rajono taryba pritarė visuomenės susižavėjimo sulaukusiai idėjai savivaldybės administracijai įsigyti šiuo metu privačiose rankose esantį Tauragės banko pastatą. Priimtas sprendimas pradėti procedūras siekiant įvertinti galimybę pirkti šį istorinį pastatą už konkrečią kainą, kurią atskiru sprendimu dar turės priim

Kokios yra kadastrinių matavimų taisyklės?

Kadastriniai matavimai – svarbus procesas, leidžiantis nustatyti nekilnojamojo turto ribas, tikslų plotą ir kitus reikšmingus parametrus. Lietuvoje šie matavimai atliekami pagal griežtai reglamentuotas taisykles, kurios užtikrina tikslumą ir atitiktį teisės aktams. Kas yra kadastriniai matavimai? Tai procesas, kurio metu atlie

Kur keliauti su mažu biudžetu?

Kelionės su mažu biudžetu dažnai laikomos kompromisų pilnu išbandymu, tačiau tai nėra tiesa. Jei mokate planuoti ir žinote, kur ieškoti, galite atrasti daugybę nebrangių, tačiau puikių kelionių krypčių. Šiame straipsnyje pateikiame keletą patarimų ir rekomendacijų, kur keliauti, kad sutaupytumėte, bet kartu patirtumėte nei&scar

Pokyčiai Tauragės rajono savivaldybės taryboje

Vyriausioji rinkimų komisija patenkino Tauragės savivaldybės tarybos narės Rimos Bandzinaitės-Latožienės prašymą atsistatydinti ir pripažino tarybos nario įgaliojimus nutrūkus nesuėjus terminui. R. Bandzinaitę-Latožienę Tauragės savivaldybės taryboje pakeis Liberalų sąraše pirmoji tarybos nario mandato negavusi kandidatė Sonata Jurgil

ALFONSAS ČEPAUSKAS: „Dar esu ir kažką veikiu nors „apsisukimai" sumažėjo“

Visada džiaugiuosi, kai parašo dailininkas, kraštietis, Tauragės Garbės pilietis, apdovanotas Tauragės apskrities garbės ženklu „Už nuopelnus Tauragės apskričiai“ Alfonsas Čepauskas. Jo neišmatuojamoje ir neaprėpiamoje kūrybos versmėje visada randama naujienų. Ar tai būna nauji dailės, grafikos darbai, ar skulptūros

Tradicijų puoselėjimas advento ir kalėdiniu laikotarpiu

Etninės kultūros globos taryba savivaldybių kultūros ir švietimo skyriams išsiuntė raštą, kuriame raginama puoselėti lietuviškas tradicijas advento ir kalėdiniu laikotarpiu. Jame atkreipiamas dėmesys, kad Lietuva pasižymi ypač turtingomis ir išskirtinėmis kalendorinių švenčių tradicijomis. Jų puoselėjimą i

Stipraus vėjo verčiami medžiai laidus nutraukė tūkstantyje šalies vietų

Pirmadienį gūsingo vėjo išversti medžiai ir nulaužtos šakos pridarė nemažai žalos tinklui. „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenimis, iš viso yra daugiau 1000 pažeistų tinklo vietų, kur reikia atlikti remonto darbus. Padarinius operatyviai šalina daugiau kaip 200 brigadų, tačiau darbus sunkina tebe&