Kavos studija „ResPublica“ žadina pavasarį
Įkelta:
2021-03-18
Nuotrauka
fb
Aprašymas

Audriaus Cibausko karantinas nesustabdė – jis turi idėjų ir kuria planus ateičiai. Kavos studijos „ResPublica“ ir Simonos Valinčiūtės nuotraukos

 

,
Nuotrauka
ResPublica
Aprašymas

Kavos studijos „ResPublica“ ir Simonos Valinčiūtės nuotraukos

,
Nuotrauka
ResPublica
Aprašymas

Kavos studijos „ResPublica“ ir Simonos Valinčiūtės nuotraukos

,
Nuotrauka
ResPublica
Aprašymas

Kavos studijos „ResPublica“ ir Simonos Valinčiūtės nuotraukos

,
Nuotrauka
ResPublica
Aprašymas

Kavos studijos „ResPublica“ ir Simonos Valinčiūtės nuotraukos

Koronaviruso pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas tarsi iš pasalų užklupęs plėšikas daugelį verslų paguldė ant menčių. Ypač – visuomeninio maitinimo. Kavinės, restoranai, barai priversti staiga užsidaryti, patyrė didžiulių nuostolių, ne vienas stovi ties bankroto riba ar netgi visam laikui užvėrė duris, parklupdytas skolų naštos. Laimė, ne visi. Štai Respublikos gatvėje įsikūrusi kavos studija „ResPublica“ prieš daugiau nei savaitę vėl atvėrė duris, tiesa, kol kas kavos ar kito gėrimo vietoje atsigerti nepavyks – ji parduodama tik išsinešti. O kavos studijos savininkas nusiteikęs optimistiškai – jis teigia pernelyg skaudžiai nenukentėjęs, džiaugiasi kiekvienu klientu ir atsargiai dėlioja ateities planus.

Dirbti būtų buvę nelogiška

Pernai, prasidėjus pirmajam karantinui, kavos studija „ResPublica“ duris užvėrė kovo 16-ąją, kaip ir visos kavinės. Paskui pakvietė kavos mėgėjus gegužės 1-ąją. Dirbo iki gruodžio 16 d., tada vėl buvo uždaryta – prasidėjo antrasis karantinas. Kavos studijos savininkas Audrius Cibauskas sako, kad galėjo tada ir neužsidaryti, tiekti kavą išsinešti, vyriausybės nurodymai tai leido, tačiau, jo įsitikinimu, tai būtų buvę nelogiška:

– Viena vertus, žmonės buvo primygtinai raginami likti namuose, be reikalo niekur nevaikščioti, o siūlydami kavą išsinešti būtume tarsi skatinę žmones eiti į gatves. Kur logika? Geriau atrodė užsidaryti visai negu elgtis nelogiškai.

Dabar, kai karantino gniaužtai laisvėja, „ResPublica“ vėl atvėrė duris. Tiesa, pasėdėti kavinėje vis dar negalima, tačiau tiekiama kava, arbata, gaivieji gėrimai ir ledai išsinešti. 

Nuotrauka
ResPublica

Pernelyg nedejuoja

Paklaustas, ar karantinas buvo skausmingas, jis sako:

– Pirmiausia, karantinas dar nesibaigė. Kasdien girdime klausimus, kada pagaliau bus galima prisėsti ir pasimėgauti kava vietoje. Juk daugeliui žmonių, ir tikrai ne vien jaunų, leisti laiką „ResPublicoje“ buvo tapę įpročiu. Deja, to dar teks palaukti.

Vis dėlto A. Cibauskas pernelyg nedejuoja. Pirmiausia, sako, jam buvo lengviau dėl to, kad nereikia mokėti nuomos – patalpos, kurioje įsikūrusi kavinė, yra jo. O kitas dalykas – visą laiką, kol kavinė nedirbo, ją pasiekė parama darbuotojos atlyginimui. Taigi išgyventi nebuvo labai sunku, į skolas įklimpti neteko. Reikėjo tik kantrybės.

– Ne taip skaudu dar ir dėl to, kad pats „gilusis“ karantinas buvo gruodį, sausį. Tie mėnesiai visuose versluose paprastai būna prastesni finansine prasme, – svarsto A. Cibauskas.

Vis dėlto jis nusiteikęs optimistiškai:

– Atsidarėme tik prieš savaitę, bet kai kurios dienos netgi nustebino, žmonių išties užsuka nemažai. Džiaugiamės, kad dirbam.

Nuotrauka
ResPublica

Apyvarta – perpus mažesnė

Paprašytas palyginti, kiek kavos parduodavo tada, kai dirbo normaliai, ir dabar, kai parduoda kavą ir kitus gėrimus tik išsinešti, Audrius svarsto, kad dabar parduodama gal maždaug 40–50 proc. mažiau. Tiesiog dabar miestas kur kas tuštesnis, žmonės sėdi namuose. Tačiau Audrius tikisi, kad bundantis pavasaris, šiltėjantys orai daugelį išvilios į miestą.

– Žiūrint, kokiomis dienomis, ką lyginsi. Pirmuosius darbo metus palyginus su praėjusiais metais jau apyvarta buvo išaugusi dvigubai. Kažkaip prisitraukėm žmones, daug kas atrado mus. Daug kam „ResPublica“ tapo kone antrais namais, ypač jaunimui. Nors ne tik – ir vyresni žmonės mėgsta mūsų kavą. Štai sekmadienį buvo užsukusios moterys, kurios buvo nuolatinės lankytojos, apgailestavo, kad negali prisėsti viduje. Pasiėmė kavos išėjusios pasivaikščioti po miestą, – pasakoja Audrius.

Iš tiesų, išeiti pasivaikščioti po pasariu dvelkiantį ir šventei išpuoštą miestą su puodeliu kavos rankoje – tikra atgaiva.

Beje, prekiauti kava „ResPublica“ nenustojo net ir užvėrusi duris – parduodavo ir dabar parduoda kavą internetu.

– Pardavimai karantino metu augo. Siunčiam užsakymus ir į kitus miestus. Žmonės, pamėgę mūsų kavą, nori ją gerti ir namuose, o ir aš pats per karantiną dar daugiau įvairių skonių, įvairių gamintojų kavos išragavau, nes vis norisi rasti ką nors įdomaus, – teigė kavinės savininkas. 

Nuotrauka
ResPublica

Darbai „nusistūmė“

Kavos studijos savininkas, pernai laimėjęs konkursą, turėjo atidaryti kavos barą ir baseino patalpose. Deja, planus teko nukelti į ateitį. 

– Tada visi klausinėjo, kada startuosime, bet neskubėjau sąmoningai, – aiškina Audrius. – Kam man rasti žmogų, kuris pradėtų dirbti, ir po poros savaičių sakyti: viskas, karantinas. Tiesiog nuolat sekiau statistiką, susirgimų skaičiai augo, ir buvo nuojauta, kad tuoj viskas užsidarys.

Vis dėlto vos karantinui pasibaigus ir kavos baras baseine būtų atidarytas. Tam jau visiškai pasiruošta – nupirktas kavos aparatas, šaldytuvas, dar keletas baldų tuoj bus pagaminti. 

– Ten daug nereikia, – sako A. Cibauskas. – Ir šiandien kalbėjau su meistru, kitą savaitę baldai jau bus pagaminti.

Investicijų kavos barui reikėjo, tačiau nelabai daug. O pati vieta, kurioje įsikurs kavos baras, jį džiugina:

– Vieta jauki, smagi. Dar prieš uždarant baseiną nuolat sulaukdavome klausimų, kada atsidarysime. Manau, tai bus puiki vietelė. Žmonės į baseiną eina nusiteikę pailsėti, gerai praleisti laiką, sportuoti, taigi būti toje atmosferoje smagu. Galiu pagirti projektuotojus – poilsiui skirta erdvė labai jauki, aukštos lubos. Esame ten sėdėję kelias valandas, kai viską planavome, tai net nepastebėjome, kaip prabėgo laikas.

Vasarą, pasak Audriaus, planuojama prie baseino ir lauke pastatyti sėdmaišius, įrengti kažką panašaus į „lounge“ zoną.

Užminė mįslę

– Kaip kavinė turim daug visokių planų, karantinas juos nukėlė. Kai kurios idėjos turėjo būti įgyvendintos dar pernai, bet viską sustabdė karantinas. Dabar pirmiausia reikia šiek tiek „stabilizuotis“, tik paskui imti įgyvendinti naujas idėjas. 

O idėjų Audriui netrūksta. Tiesa, atskleisti jų Audrius dar nelinkęs.

– Nesinori sakyti op neperšokus griovio. Galiu pasakyti tik tiek: noriu, kad Respublikos gatvė dar labiau kvepėtų kava. Tai ne apie kavinę, tačiau susiję su kava, – paslaptingai šypteli Audrius.

Parodo tik užuominą – inkiliuką su devyniaragio elnio emblema. Sako kol kas svarstąs, kur jį pakabinti. Ką tai galėtų reikšti, lieka paslaptis.

 

Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-09
​​​​​​​Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Tauragėje duris atveria dar vienas restoranas – Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje įsikūrė „Jazz Pizza & Grill“, prie kurio įkūrimo ranką pridėjo ir italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Į iškilmingą restorano atidarymą tauragiškiai kviečiami šeštadienį, nuo 15 valandos.
Nuotrauka
sulčių spaudykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Pasak sulčių spaudimu užsiimančių verslininkų, šiemet skubančių spausti sultis mažiau nei ankstesniais metais. Kalta sausra. Kai kurie nesitiki, jog iš anksti nukritusių obuolių sultys bus skanios, tad tokiu derliaus realizavimu nesirūpina. Nors, kita vertus, dar nėra pats sulčių spaudimo įkarštis – kai kurie obuoliai dar noksta ir eilės prie sulčių spaudyklų, tikėtina, dar nusidrieks. „Tauragės žinios“ pakalbino vienus populiariausių sulčių spaudėjų Tauragės rajone: „Du obuoliukus“ ir Kęsčių bendruomenės atstovą Remigijų Šiaudvytį.
Nuotrauka
verslo liudijimas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Trečiadienį savivaldybės taryba nustatė, kiek kitąmet teks mokėti už verslo liudijimus. Politikai pritarė, kad jie kainuotų tiek pat, kiek ir užpernai, prieš pandemiją. 
Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Ruošdamiesi vizitui pas kirpėją sukame galvas, kaip suderinti grožio pasaulyje vyraujančias tendencijas ir praktiškumą. Mados egzistuoja ne tik žmonių, bet ir gyvūnų pasaulyje. Kaip teigia dar šių metų pradžioje Tauragėje šuniukų kirpyklą „Grožio būda“ atidariusi dvidešimt penkerių Akvilė Peldžiūtė, keturkojai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį, todėl svarbu rūpintis jų išvaizda.
Nuotrauka
freja
Įkelta:
2021-07-17
Bažnyčių gatvėje įsikūrusi parduotuvė „Frėja“ liepos mėnesį mini devynerių metų veiklos sukaktį. Parduotuvės vadovė Monika Candarienė džiaugiasi, jog metams bėgant grožio meistrių itin pamėgtą profesionalių grožio priemonių parduotuvę pamilo ir grožio industrijoje nedirbančios tauragiškės. Pasak jos, ieškančios priemonių plaukams, odai moterys „Frėją“ vertina dėl kokybiškų prekių už prieinamą kainą.