Į sėklų parduotuves plūstelėjo daržininkai
Įkelta:
2021-03-16
Nuotrauka
seklos
Aprašymas

„Žalios stotelės“ Tauragėje vedėja Vaida Bagdonienė. Autorės nuotraukos

,
Nuotrauka
seklos
Aprašymas

Gėlių daigai lentynose neužsiguli

,
Nuotrauka
seklos
Aprašymas

Sėklinės bulvės parduotuvėje irgi neužsiguli

 

Specializuotos sėklų parduotuvės jau pasiruošė pavasario sėjai, atnaujino asortimentą ir laukia pirkėjų – o jų netrūksta. Kadangi dėl karantino tenka laikytis įvairių saugumo reikalavimų, į parduotuvę vienu metu galima įleisti tik 5 pirkėjus, susiruošus įsigyti sėklų ir kitų pavasario sėjai būtinų reikmenų tauragiškiams gerai pažįstamoje parduotuvėje „Žalia stotelė“ gali tekti ir luktelti gatvėje.

Žalumynai ant palangės

Prasidėjus kalendoriniam pavasariui norisi kuo daugiau žalumos. Dauguma ima sukti galvas, ką galima būtų užsiauginti čia pat – ant palangės. Tam skirti mikrožalumynai – maži (7–10 cm aukščio) valgomieji augalai. Prieskoninės žolelės ir augalai ne tik leis paįvairinti savo valgiaraštį naujais, gardesniais patiekalais, bet ir papildys organizme vitaminų ir mineralų atsargas, saugos nuo įvairių pavasarinių sveikatos negalavimų tiek savo aromatu, tiek skoniu. Ekologiškos žolelės padeda šalinti iš organizmo kenksmingas medžiagas, lėtina senėjimo procesus. Prieskoniniai augalai taip pat padailins virtuvės interjerą, taigi bus naudingi ir suteiks aplinkai grožio.

– Daržas ant palangės – puikus būdas paprastai ir natūraliai savo namuose užsiauginti žalėsių. Ir tam nereikia nei didelės patirties, nei išmonės. Ant palangės gali augti daugybė įvairiausių augalų – ne tik tradiciniai svogūnai ar pipirnės. Siūlyčiau sėti valgomųjų lapinių ridikėlių, sėjamųjų pipirnių, paprastųjų krapų, laiškinių svogūnų, sėjamųjų gražgarsčių, paprastųjų portulakų, salotinių sultenių, sėjamųjų petražolių, vaistinių agurklių, kvapiųjų bazilikų, lapinių burokėlių, lapinių kalendrų, saulėgrąžų ir žirnių, – pasakoja parduotuvės vedėja Vaida Bagdonienė. 

Pasirinktas žalumynų sėklas galima daiginti specialiose daigyklose, durpiniuose indeliuose ar dėžutėse, kurių dugne padarytos skylutės. Substrato paviršių tereikia sudrėkinti purkštuvu, padrikai išberti sėklas ir užberti jas plonu substrato sluoksniu. Laikyti reikia šiltai, ir jau po 5–14 dienų galėsite džiaugtis žalumynų derliumi – žinoma, juos reiktų vartoti be šaknų.

– Turime net specialią liniją, kurioje – tik daiginamos sėklytės, – pasakoja V. Bagdonienė. –  Galima daiginti ne tik žemėje, bet ir vandenyje. 

Pasak jos, populiariausios – saulėgrąžų sėklos, jų nespėjama vežti, šiuo metu parduotuvėje jų net nėra, ridikėliai, ožragės, labai skaniai kvepiančios grybais, pipirnės, žirnių, pupuolių.

Nuotrauka
seklos
Nuo sėklų įvairovės raibsta akys

Populiariausios – pomidorų sėklos

„Žalioje stotelėje“ jau 15 metų dirbanti V. Bagdonienė sako, kad prekyba sėklomis suaktyvėja antroje vasario pusėje, kai prasideda ilgos vegetacijos daržovių sėja ir tęsiasi iki gegužės pabaigos. Sėklomis prekiaujantieji pastebi tam tikras prekybos sėklomis tendencijas. Pavyzdžiui, kasmet vis mažiau perkama gėlių sėklų, o štai daržovių sėklos graibstomos. Ir perka jas ne tuo daugiausia užsiimantys daržininkai, o žmonės, tiesiog norintys užsiauginti daržovių sau. Populiariausios šiuo metu – pomidorų, paprikos sėklos, vis daugiau nuperkama ir baklažanų sėklų.

Daug kas bando dabar  užauginti ir ankstesnį agurkų derlių ant palangės, ypač jei turi didelius vitražinius langus. Tai savidulkiai agurkai, nes bitutės juk į kambarį neatskris. Yra ir ilgavaisių, kurie ankstyvesni, daug greičiau užauga. 

– Anksčiau, kai siūlydavom agurkų sėklų, daugelis tik numodavo ranka – ne ne, nėra vietos. O dabar, net keista, jie tampa vis populiaresni. 

Specialistė svarsto, kad žmonės pasiilgę malonių daržininkystės darbų, juo labiau, kad per karantiną daug kas sėdi namuose, taigi ir laiko tam turi daugiau. 

Jeigu pirksite ekologišką sėklą ir naudosite chemines trąšas, produktas jau  nebus ekologiškas. Turi būti visa grandinė, visa ta ekologija turi būti nuo sėklos iki galutinio produkto

 

Paklausta, ar norint pasiruošti savų daigų reikia ir specialaus grunto, žemės, ji pasakoja, kad pasisėjimui geriausia pirkti durpes, nes daiginimui daug vitaminų ar trąšų nereikia, svarbu, kad žemė būtų smulkesnės frakcijos. Paskui, jau pikiavimui, reikia žiūrėti, kad žemė būtų riebesnė, su trąšomis. 

Paklausta apie šių metų naujoves, vedėja sako galinti nudžiuginti rekordų mėgėjus – dabar jau galima įsigyti moliūgų sėklų, iš kurių gali išaugti iki 300 kg sveriantis moliūgas. Pernai buvo prekiauja sėklomis, iš kurių galima išauginti iki 70 kg sveriančius moliūgus. 

Atsisako chemijos

Sėklų parduotuvėse jau kelerius metus prekiaujama ir ekologiškomis daržovių sėklomis, kurių gauta iš daržovių, užaugintų ekologiškuose ūkiuose, be jokios chemijos. V. Bagdonienė rodo visą ekologiškų produktų liniją. Joje – ir gėlių, ir daržovių sėklos. Jos užaugintos be trąšų ir jas toliau galima auginti nuo trąšų. Pasak jos, žmonės vis labiau atsisako chemijos, o parduotuvė gali pasiūlyti ekologiškų priemonių ir nuo ligų, ir nuo vabalų. 

– Jeigu pirksite ekologišką sėklą ir naudosite chemines trąšas, produktas jau  nebus ekologiškas. Turi būti visa grandinė, visa ta ekologija turi būti nuo sėklos iki galutinio produkto, – aiškina ji.

Nuotrauka
seklos

„Daigai – garantuotas reikalas“

V. Bagdonienei sunku pasakyti, gėlių sėklų ar daigų nuperkama daugiau. Vis dėlto akivaizdu, kad susidomėjimas gėlių daigais gerokai didesnis nei anksčiau – pirkdami, pasak jos, žmonės sako, kad bus „garantuotai“. O ir pirkti juos šiemet pradėta anksčiau. Dabar lentynos, kuriose sudėti daigeliai, gerokai praretėjusios, tačiau, pasak vedėjos, netrukus jų bus atsivežta daugiau.

– Suprantama, užsiauginti gėlę iš sėklytės, ypač jei ji labai smulki, gana sudėtinga. Storiau užbersi žeme – ji gali ir neprasikalti. O daigai – garantuotas reikalas, – pasakoja V. Bagdonienė.

Tie, kas namuose turi daug vietos, daigelius sodina tiesiai į tuos vazonus ar lovelius, kuriuose jie ir augs lauke.

Svajojantiems apie žydintį balkoną

Paklausta, kokios gėlės artėjantį sezoną karaliaus kiemuose ir balkonuose, specialistė sako, kad populiarumo viršūnėje išlieka svyrančiosios pelargonijos ir surfinijos. Anksčiau surfinijas žmonės baimindavosi auginti dėl to, kad jas reikia labai daug laistyti: rytą, vakare ir dar perpiet, jei yra galimybė. Dabar, pasak jos, atsirado priemonių, leidžiančių tai daryti rečiau. Tai į žemę maišomos priemonės, kurios palaiko drėgmę ir laistyti galima rečiau.

Gėlių kompozicijoms gėlių mėgėjai ieško pernai buvusių labai madingų imopėjų, kol kas jų daigų parduotuvėje nėra. Netrukus, pasak vedėjos, parduotuvėje turėtų atsirasti šlamučio, bus ir dichondros daigų.

O svajojantiems apie žydintį balkoną – patarimas: prieš renkantis gėles verta įsidėmėti: jei auginsite jas saulėtoje pusėje, rekomenduojama rinktis juostuotąsias ir laiptuotąsias pelargonijas, kurios puikiai dera su šlamučiais, dichondromis, lakišiais, lobelijomis ar verbenomis. Jei balkonas pavėsingoje pusėje, geriau rinktis saulei nereiklias gėles: gumbines ir svyrančiąsias begonijas, fuksijas, spriges, o kompoziciją papildyti šlamučiais, dichondromis, taškuonėmis ar ipomėjomis.

 

Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 2 valandas
Antradienį Gedimino gatvės 23-ajame name duris atvėrė žuvies krautuvėlė „Pelekas“. Apie tai skelbia iš tolo mėlynuojantys balionai prie parduotuvėlės laiptelių. O viduje net akys raibsta nuo įvairiausių skanėstų gausybės.
Nuotrauka
feniksas
Įkelta:
2021-04-21
Vaikštinėjant bet kuria didesne miesto gatvių galima pastebėti bent po vieną skelbimą, pranešantį apie komercinių patalpų nuomą. Tai, kad pandemija privertė smulkiuosius verslus stabdyti veiklą, – tik viena priežasčių, kodėl tuštėja patalpos. Pasak vietinių verslininkų, mieste – komercinių patalpų perteklius.
Nuotrauka
vmi
Įkelta:
2021-04-13
Gyventojams, planuojantiems įsigyti naudotą automobilį, dėmesį vertėtų atkreipti ne tik į technines transporto priemonės charakteristikas, bet ir į sandorį patvirtinančius dokumentus. Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) sukaupta patirtis rodo, kad neretai transporto priemonę perkantys gyventojai yra įtraukiami į mokesčių slėpimo schemas ir nukenčia nuo nesąžiningų automobilių perpardavinėtojų veiksmų.
Nuotrauka
siuvėja
Įkelta:
2021-04-10
Koronaviruso sukelta pandemija nemažai verslų, didelių ir visai mažų, sustabdė, o kai kuriuos privertė ir visai užsidaryti. Ne vienam darbuotojui, netekusiam darbo, teko užsidaryti namuose ir bandyti pragyventi iš menkos nedarbo išmokos. Tačiau tik ne siuvėjai Linai Babilienei – jai šis priverstinis sustojimas tapo postūmiu imtis iniciatyvos ir pasiryžti drąsiam žingsniui. Šių metų pradžioje ji atidarė savo siuvimo studiją, pavadinusi ją „Babili“.
Nuotrauka
iki
Įkelta:
2021-04-01
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, ketvirtadienį, atidaryta atnaujinta prekybos tinklo „Iki“ parduotuvė Tauragėje, adresu Šilalės pl. 83a. Rekonstrukcijos metu, siekiant pirkėjams pasiūlyti gausesnę prekių įvairovę ir didesnę pasiūlą, įrengtas šviežios sveriamos mėsos skyrius, padidinti vaisių ir daržovių, vietoje kepamos duonos skyriai. Parduotuvės atnaujinimui prekybos tinklas skyrė apie 692,4 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-03-19
Tauragės rajono savivaldybė skelbia atrankas dėl maitinimo paslaugų teikimo vasaros lauko kavinėse Tauragės rajono savivaldybės tarybos nustatytose viešose vietose: Pilies aikštėje, miesto pliaže (Kranto g. 5) ir Tauragės vasaros estradoje. Paraiškos bus priimamos nuo kovo 22 dienos.
Nuotrauka
fb
Įkelta:
2021-03-18
Koronaviruso pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas tarsi iš pasalų užklupęs plėšikas daugelį verslų paguldė ant menčių. Ypač – visuomeninio maitinimo. Kavinės, restoranai, barai priversti staiga užsidaryti, patyrė didžiulių nuostolių, ne vienas stovi ties bankroto riba ar netgi visam laikui užvėrė duris, parklupdytas skolų naštos. Laimė, ne visi. Štai Respublikos gatvėje įsikūrusi kavos studija „ResPublica“ prieš daugiau nei savaitę vėl atvėrė duris, tiesa, kol kas kavos ar kito gėrimo vietoje atsigerti nepavyks – ji parduodama tik išsinešti. O kavos studijos savininkas nusiteikęs optimistiškai – jis teigia pernelyg skaudžiai nenukentėjęs, džiaugiasi kiekvienu klientu ir atsargiai dėlioja ateities planus.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-03-03
Vyriausybei paskelbus karantiną, dalies savarankiškai dirbančių asmenų veikla nėra ribojama ir jie gali tęsti darbą, tačiau dėl partnerių apribotos veiklos susiduria su finansiniais sunkumais. Jei į VMI skelbiamą Savarankiškai dirbančių asmenų, nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų, sąrašą nepatekusio asmens pajamos per pandemiją sumažėjo 30 proc., į fiksuoto dydžio išmoką pretenduoti jis galės, – skelbia Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-02-25
Tauragės rajono savivaldybės taryba pakeitė smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo tvarkos aprašą. Jame numatyta nauja rėmimo priemonė – savivaldybė kompensuos išlaidas, susijusias su verslo plano ar investicinio projekto dokumentų parengimu. Taip pat skirs kompensacijas už įkurtas darbo vietas. Apraše numatytas ir biurokratijos mažinimas.
Nuotrauka
humana
Įkelta:
2021-02-19
Pačame miesto centre, Vytauto gatvėje, įsikūrusios „Humanos“ parduotuvės netrukus pirkėjai neberas – ji persikelia į naujas patalpas mikrorajone. Atidarymas planuojamas kovo 15 dieną.
Nuotrauka
Taurų parkas
Įkelta:
2021-02-12
Kiek daugiau nei prieš dešimt metų tai, kad buvusiame Tauragės kariniame miestelyje, Tauragės dvaro kaime, kažkada klegės vaikai, o užsieniečiai ropšis į medžius, kad galėtų pernakvoti medyje įkurtame viešbutyje, dažnam būtų atrodžiusi ne tik neįtikėtina, bet ir juokinga. Tauragiškių pamėgtas Taurų nuotykių parkas šiemet mini dešimtmetį. Tokį pramogų parką, koks per dešimt metų išaugo Tauragės priemiestyje, turi retas miestas.
Nuotrauka
Rudzkis
Įkelta:
2021-02-04
Naujuosius metus nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka pradėjo pakankamai aktyviai – sudarytų ir įregistruotų pirkimo-pardavimo sandorių kiekis beveik nesiskyrė nuo praėjusių metų. Kaip įprasta, 2021 metų pradžioje didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukė žemės sklypai, butai ir gyvenamieji namai, skelbia Registrų centras.
Nuotrauka
greičio matuoklis
Įkelta:
2021-02-04
Dariaus ir Girėno gatvėje, prie Šimtmečio pastato, praėjusių metų pabaigoje įrengtas momentinis greičio matuoklis sukėlė ne tik vairuotojų nerimo būti užfiksuotiems viršijant greitį – įrenginys, kaip baiminasi verslininkai, taps pretekstu  nuo šiol jiems mokėti kelių mokestį. Dariaus ir Girėno gatvė priskiriama magistraliniam keliui A12  Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas. Diena tokiame kelyje komerciniam transportui kainuoja 6–11 eurų, metams – 1000 eurų. Iš miesto pasiekti Taurus, Tarailius yra vienintelis kelias – įvažiuojant į magistralinį kelią. O naujas momentinis greičio matuoklis, pasirodo, ne tik fiksuoja greitį, bet įrašo vaizdą.
Nuotrauka
pakuotės
Įkelta:
2021-02-02
Beveik 11,4 tūkst. tonų PET plastiko, daugiau kaip 9,2 tūkst. tonų stiklo ir per 4 tūkst. tonų aliuminio virto aukštos kokybės žaliavomis naujiems gaminiams, nes Lietuvos gyventojai pernai grąžino beveik 612,7 mln. į rinką išleistų vienkartinių užstato pakuočių. Apie tai informuoja VšĮ „Užstato sistemos administratorius“.
Nuotrauka
liveta
Įkelta:
2021-01-28
Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacija įsitikinusi, kad grožio paslaugas teikiančiam smulkiam verslui kyla reali galimybė neišgyventi karantino. „Gaunama 257 eurų išmoka, kurią gauna net ne visi paslaugų teikėjai, nėra pakankama padengti patiriamus nuostolius ir būtinoms reikmėms, tad grožio paslaugų smulkiajam verslui, neturinčiam galimybės užsitikrinti ilgalaikio saugaus finansinio rezervo, kyla reali grėsmė neišgyventi ilgesnio karantino“, – teigiama asociacijos rašte premjerei Ingridai Šimonytei ir sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui. Kad situacija grėsminga, patvirtina ir su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi Liveta Austinaitė – jos grožio studiją ,,Liva nagų stiliaus namai“ teko uždaryti vos spėjus įsivažiuoti darbams. „Esi jaunas žmogus, sukuri pirmiausia darbo vietą sau, tada dar kolegoms, ir tau trenkia lyg su šlapiu skuduru į veidą“, – nusivylimo neslepia ji.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Įkelta:
2021-01-27
Pereinant iš fizinės prekybos į elektroninę erdvę, nebeužtenka pasirūpinti tvarkingu prekių išdėstymu internetinės parduotuvės lentynoje. Elektroninės prekybos ekspertai sako, kad bene daugiausiai dėmesio turėtų sulaukti būtent logistika ir prekių srautų valdymas bei produkcijos saugojimas. Natūralu, kad augant paklausai, didinama ir pasiūla, tačiau augantys užsakymų skaičiai nepadeda praplėsti sandėliuose turimos vietos.
Nuotrauka
Raudones pilis
Įkelta:
2021-01-18
Paskutiniame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje pritarta partnerystės projektui, pagal kurį savivaldybė perduotų objektą investuotojui, kuris pilyje įrengtų viešbutį, restoraną ir konferencijų centrą. Tokia idėja galėtų būti įgyvendinta per keletą metų.
Nuotrauka
butai
Įkelta:
2021-01-16
Jau ne vienerius metus Tauragėje kalbama, kad naujakuriams Tauragėje susirasti nuomojamą būstą yra tikras iššūkis. Dažnai nuomininkai turi gerokai patuštinti kišenes, konkurencija tarp nuomininkų – didelė. Ja pasinaudoja ir sukčiai, viliodami iš patiklių žmonių pinigus. Tačiau nutinka ir taip, kad nukenčia ir nuomotojai – vaizdai, kuriuos jie pamato išsikrausčius nuomininkams, kartais priverčia žiaukčioti. „Tauragės žinioms“ teisininkas Deivis Valiulis atskleidė, ką reikėtų žinoti nuomojantis ar nuomojant būstą.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-01-13
Vos pradėjusi dirbti pagal individualią veiklą jauna kosmetologė liko be nieko, kai paskelbus karantiną teko uždaryti grožio salonus. Mergina baigė įvairius kursus, jaunimo integracijos į darbo rinką programą, sumokėjo už darbo vietą salone. Užimtumo tarnyba aiškina, kad kiekvieną atvejį sprendžia individualiai, bet realybėje situacija kitokia. Mokesčius mokėti reikia, o pajamų gauti neįmanoma.
Nuotrauka
alantas
Įkelta:
2021-01-12
Pandemija stipriai paveikė tiek asmeninį žmonių gyvenimą, tiek verslą ir šalies ekonomiką. Valstybinė mokesčių inspekcija neseniai paskelbė sąrašą įmonių, kurios nukentėjo nuo COVID-19 – Tauragės apskrityje tokių įmonių per tūkstantį. Dalis kalbintų verslininkų sako, kad kol kas nepatogumų didelių nėra, bet kaip bus ateityje, jei karantinas užsitęs, kol kas sunku pasakyti.
Nuotrauka
plovykla
Įkelta:
2021-01-01
Londone (Didžioji Britanija) gyvenantis Vaidas savo gimtojo krašto nepamiršo ir investavo į automobilių plovyklą. Sako, norėjo pakeisti tautiečių požiūrį į automobilių priežiūrą. Ir lokacija pasirinkta ten, kur plovyklos Tauragėje nebuvo. „Būsiu patenkintas, jei pavyks pritraukti nuolatinių klientų“, – pasakoja pašnekovas.