Į sėklų parduotuves plūstelėjo daržininkai
Įkelta:
2021-03-16
Nuotrauka
seklos
Aprašymas

„Žalios stotelės“ Tauragėje vedėja Vaida Bagdonienė. Autorės nuotraukos

,
Nuotrauka
seklos
Aprašymas

Gėlių daigai lentynose neužsiguli

,
Nuotrauka
seklos
Aprašymas

Sėklinės bulvės parduotuvėje irgi neužsiguli

 

Specializuotos sėklų parduotuvės jau pasiruošė pavasario sėjai, atnaujino asortimentą ir laukia pirkėjų – o jų netrūksta. Kadangi dėl karantino tenka laikytis įvairių saugumo reikalavimų, į parduotuvę vienu metu galima įleisti tik 5 pirkėjus, susiruošus įsigyti sėklų ir kitų pavasario sėjai būtinų reikmenų tauragiškiams gerai pažįstamoje parduotuvėje „Žalia stotelė“ gali tekti ir luktelti gatvėje.

Žalumynai ant palangės

Prasidėjus kalendoriniam pavasariui norisi kuo daugiau žalumos. Dauguma ima sukti galvas, ką galima būtų užsiauginti čia pat – ant palangės. Tam skirti mikrožalumynai – maži (7–10 cm aukščio) valgomieji augalai. Prieskoninės žolelės ir augalai ne tik leis paįvairinti savo valgiaraštį naujais, gardesniais patiekalais, bet ir papildys organizme vitaminų ir mineralų atsargas, saugos nuo įvairių pavasarinių sveikatos negalavimų tiek savo aromatu, tiek skoniu. Ekologiškos žolelės padeda šalinti iš organizmo kenksmingas medžiagas, lėtina senėjimo procesus. Prieskoniniai augalai taip pat padailins virtuvės interjerą, taigi bus naudingi ir suteiks aplinkai grožio.

– Daržas ant palangės – puikus būdas paprastai ir natūraliai savo namuose užsiauginti žalėsių. Ir tam nereikia nei didelės patirties, nei išmonės. Ant palangės gali augti daugybė įvairiausių augalų – ne tik tradiciniai svogūnai ar pipirnės. Siūlyčiau sėti valgomųjų lapinių ridikėlių, sėjamųjų pipirnių, paprastųjų krapų, laiškinių svogūnų, sėjamųjų gražgarsčių, paprastųjų portulakų, salotinių sultenių, sėjamųjų petražolių, vaistinių agurklių, kvapiųjų bazilikų, lapinių burokėlių, lapinių kalendrų, saulėgrąžų ir žirnių, – pasakoja parduotuvės vedėja Vaida Bagdonienė. 

Pasirinktas žalumynų sėklas galima daiginti specialiose daigyklose, durpiniuose indeliuose ar dėžutėse, kurių dugne padarytos skylutės. Substrato paviršių tereikia sudrėkinti purkštuvu, padrikai išberti sėklas ir užberti jas plonu substrato sluoksniu. Laikyti reikia šiltai, ir jau po 5–14 dienų galėsite džiaugtis žalumynų derliumi – žinoma, juos reiktų vartoti be šaknų.

– Turime net specialią liniją, kurioje – tik daiginamos sėklytės, – pasakoja V. Bagdonienė. –  Galima daiginti ne tik žemėje, bet ir vandenyje. 

Pasak jos, populiariausios – saulėgrąžų sėklos, jų nespėjama vežti, šiuo metu parduotuvėje jų net nėra, ridikėliai, ožragės, labai skaniai kvepiančios grybais, pipirnės, žirnių, pupuolių.

Nuotrauka
seklos
Nuo sėklų įvairovės raibsta akys

Populiariausios – pomidorų sėklos

„Žalioje stotelėje“ jau 15 metų dirbanti V. Bagdonienė sako, kad prekyba sėklomis suaktyvėja antroje vasario pusėje, kai prasideda ilgos vegetacijos daržovių sėja ir tęsiasi iki gegužės pabaigos. Sėklomis prekiaujantieji pastebi tam tikras prekybos sėklomis tendencijas. Pavyzdžiui, kasmet vis mažiau perkama gėlių sėklų, o štai daržovių sėklos graibstomos. Ir perka jas ne tuo daugiausia užsiimantys daržininkai, o žmonės, tiesiog norintys užsiauginti daržovių sau. Populiariausios šiuo metu – pomidorų, paprikos sėklos, vis daugiau nuperkama ir baklažanų sėklų.

Daug kas bando dabar  užauginti ir ankstesnį agurkų derlių ant palangės, ypač jei turi didelius vitražinius langus. Tai savidulkiai agurkai, nes bitutės juk į kambarį neatskris. Yra ir ilgavaisių, kurie ankstyvesni, daug greičiau užauga. 

– Anksčiau, kai siūlydavom agurkų sėklų, daugelis tik numodavo ranka – ne ne, nėra vietos. O dabar, net keista, jie tampa vis populiaresni. 

Specialistė svarsto, kad žmonės pasiilgę malonių daržininkystės darbų, juo labiau, kad per karantiną daug kas sėdi namuose, taigi ir laiko tam turi daugiau. 

Jeigu pirksite ekologišką sėklą ir naudosite chemines trąšas, produktas jau  nebus ekologiškas. Turi būti visa grandinė, visa ta ekologija turi būti nuo sėklos iki galutinio produkto

 

Paklausta, ar norint pasiruošti savų daigų reikia ir specialaus grunto, žemės, ji pasakoja, kad pasisėjimui geriausia pirkti durpes, nes daiginimui daug vitaminų ar trąšų nereikia, svarbu, kad žemė būtų smulkesnės frakcijos. Paskui, jau pikiavimui, reikia žiūrėti, kad žemė būtų riebesnė, su trąšomis. 

Paklausta apie šių metų naujoves, vedėja sako galinti nudžiuginti rekordų mėgėjus – dabar jau galima įsigyti moliūgų sėklų, iš kurių gali išaugti iki 300 kg sveriantis moliūgas. Pernai buvo prekiauja sėklomis, iš kurių galima išauginti iki 70 kg sveriančius moliūgus. 

Atsisako chemijos

Sėklų parduotuvėse jau kelerius metus prekiaujama ir ekologiškomis daržovių sėklomis, kurių gauta iš daržovių, užaugintų ekologiškuose ūkiuose, be jokios chemijos. V. Bagdonienė rodo visą ekologiškų produktų liniją. Joje – ir gėlių, ir daržovių sėklos. Jos užaugintos be trąšų ir jas toliau galima auginti nuo trąšų. Pasak jos, žmonės vis labiau atsisako chemijos, o parduotuvė gali pasiūlyti ekologiškų priemonių ir nuo ligų, ir nuo vabalų. 

– Jeigu pirksite ekologišką sėklą ir naudosite chemines trąšas, produktas jau  nebus ekologiškas. Turi būti visa grandinė, visa ta ekologija turi būti nuo sėklos iki galutinio produkto, – aiškina ji.

Nuotrauka
seklos

„Daigai – garantuotas reikalas“

V. Bagdonienei sunku pasakyti, gėlių sėklų ar daigų nuperkama daugiau. Vis dėlto akivaizdu, kad susidomėjimas gėlių daigais gerokai didesnis nei anksčiau – pirkdami, pasak jos, žmonės sako, kad bus „garantuotai“. O ir pirkti juos šiemet pradėta anksčiau. Dabar lentynos, kuriose sudėti daigeliai, gerokai praretėjusios, tačiau, pasak vedėjos, netrukus jų bus atsivežta daugiau.

– Suprantama, užsiauginti gėlę iš sėklytės, ypač jei ji labai smulki, gana sudėtinga. Storiau užbersi žeme – ji gali ir neprasikalti. O daigai – garantuotas reikalas, – pasakoja V. Bagdonienė.

Tie, kas namuose turi daug vietos, daigelius sodina tiesiai į tuos vazonus ar lovelius, kuriuose jie ir augs lauke.

Svajojantiems apie žydintį balkoną

Paklausta, kokios gėlės artėjantį sezoną karaliaus kiemuose ir balkonuose, specialistė sako, kad populiarumo viršūnėje išlieka svyrančiosios pelargonijos ir surfinijos. Anksčiau surfinijas žmonės baimindavosi auginti dėl to, kad jas reikia labai daug laistyti: rytą, vakare ir dar perpiet, jei yra galimybė. Dabar, pasak jos, atsirado priemonių, leidžiančių tai daryti rečiau. Tai į žemę maišomos priemonės, kurios palaiko drėgmę ir laistyti galima rečiau.

Gėlių kompozicijoms gėlių mėgėjai ieško pernai buvusių labai madingų imopėjų, kol kas jų daigų parduotuvėje nėra. Netrukus, pasak vedėjos, parduotuvėje turėtų atsirasti šlamučio, bus ir dichondros daigų.

O svajojantiems apie žydintį balkoną – patarimas: prieš renkantis gėles verta įsidėmėti: jei auginsite jas saulėtoje pusėje, rekomenduojama rinktis juostuotąsias ir laiptuotąsias pelargonijas, kurios puikiai dera su šlamučiais, dichondromis, lakišiais, lobelijomis ar verbenomis. Jei balkonas pavėsingoje pusėje, geriau rinktis saulei nereiklias gėles: gumbines ir svyrančiąsias begonijas, fuksijas, spriges, o kompoziciją papildyti šlamučiais, dichondromis, taškuonėmis ar ipomėjomis.

 

Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-09
​​​​​​​Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Tauragėje duris atveria dar vienas restoranas – Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje įsikūrė „Jazz Pizza & Grill“, prie kurio įkūrimo ranką pridėjo ir italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Į iškilmingą restorano atidarymą tauragiškiai kviečiami šeštadienį, nuo 15 valandos.
Nuotrauka
sulčių spaudykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Pasak sulčių spaudimu užsiimančių verslininkų, šiemet skubančių spausti sultis mažiau nei ankstesniais metais. Kalta sausra. Kai kurie nesitiki, jog iš anksti nukritusių obuolių sultys bus skanios, tad tokiu derliaus realizavimu nesirūpina. Nors, kita vertus, dar nėra pats sulčių spaudimo įkarštis – kai kurie obuoliai dar noksta ir eilės prie sulčių spaudyklų, tikėtina, dar nusidrieks. „Tauragės žinios“ pakalbino vienus populiariausių sulčių spaudėjų Tauragės rajone: „Du obuoliukus“ ir Kęsčių bendruomenės atstovą Remigijų Šiaudvytį.
Nuotrauka
verslo liudijimas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Trečiadienį savivaldybės taryba nustatė, kiek kitąmet teks mokėti už verslo liudijimus. Politikai pritarė, kad jie kainuotų tiek pat, kiek ir užpernai, prieš pandemiją. 
Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Ruošdamiesi vizitui pas kirpėją sukame galvas, kaip suderinti grožio pasaulyje vyraujančias tendencijas ir praktiškumą. Mados egzistuoja ne tik žmonių, bet ir gyvūnų pasaulyje. Kaip teigia dar šių metų pradžioje Tauragėje šuniukų kirpyklą „Grožio būda“ atidariusi dvidešimt penkerių Akvilė Peldžiūtė, keturkojai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį, todėl svarbu rūpintis jų išvaizda.
Nuotrauka
freja
Įkelta:
2021-07-17
Bažnyčių gatvėje įsikūrusi parduotuvė „Frėja“ liepos mėnesį mini devynerių metų veiklos sukaktį. Parduotuvės vadovė Monika Candarienė džiaugiasi, jog metams bėgant grožio meistrių itin pamėgtą profesionalių grožio priemonių parduotuvę pamilo ir grožio industrijoje nedirbančios tauragiškės. Pasak jos, ieškančios priemonių plaukams, odai moterys „Frėją“ vertina dėl kokybiškų prekių už prieinamą kainą.