Butų nuoma Tauragėje: be 200 eurų apie miestą gali tik pasvajoti
Įkelta:
2021-01-16
Nuotrauka
butai
Aprašymas

Tauragėje išsinuomoti gyvenamąjį plotą nėra paprasta. Raimondos Alysienės nuotrauka

Jau ne vienerius metus Tauragėje kalbama, kad naujakuriams Tauragėje susirasti nuomojamą būstą yra tikras iššūkis. Dažnai nuomininkai turi gerokai patuštinti kišenes, konkurencija tarp nuomininkų – didelė. Ja pasinaudoja ir sukčiai, viliodami iš patiklių žmonių pinigus. Tačiau nutinka ir taip, kad nukenčia ir nuomotojai – vaizdai, kuriuos jie pamato išsikrausčius nuomininkams, kartais priverčia žiaukčioti. „Tauragės žinioms“ teisininkas Deivis Valiulis atskleidė, ką reikėtų žinoti nuomojantis ar nuomojant būstą.

Gyventojų mažėja

Tauragės apskrityje gyventojų mažėja. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2017 metais visoje apskrityje gyveno beveik 97 tūkst. gyventojų, o štai 2020 metais – jau tik apie 91 tūkst.

Pačiame Tauragės mieste gyventojų skaičius, nors ir nežymiai, bet mažėja. 2017 metais čia savo gyvenamąją vietą deklaravo 23 tūkst. 720 žmonių, o 2020 metais – 22 tūkst. 873 gyventojai.

Nors, regis, rodiklis ir nėra itin pasikeitęs, kalbama apie kitą problemą – Tauragėje trūksta nuomojamų būstų, tad naujakuriams mieste įsikurti gana sudėtinga.

„Tauragės žinios“ pasidomėjo, ar lengva Tauragėje išsinuomoti būstą, kokius reikalavimus nuomininkams kelia butų savininkai ir kiek prašo už nuomą.

Kiek kainuoja?

Vienoje feisbuko grupių apstu skelbimų, kuriuose žmonės teigia ieškantys nuomojamo būsto. Panašaus pobūdžio įrašų kur kas daugiau nei tų, kuriuose skelbiama apie išnuomojamą būstą. Gal tikrai išsinuomoti butą Tauragės mieste ne tokia jau ir lengva užduotis ir visiems butų neužtenka?

Už butą mikrorajone kai kurie pasiryžę mokėti daugiau nei 200 eurų, nors, palyginimui, net Klaipėdos, trečiojo pagal dydį Lietuvos miesto, centre galima rasti vieno kambario butą su visais patogumais iki 180 eurų. Tiesa, tokiam butui dažniausiai reikalingas remontas.

O štai Tauragėje, Dariaus ir Girėno gatvėje, esantis 2 kambarių butas trečiajame aukšte išnuomojamas už 250 eurų. Nuomotojas reikalauja ir depozito už 2 mėnesius, taigi, norintysis įsikelti į naujus namus savo kišenėje turi turėti mažiausiai 500 eurų. Dalis nuomotojų prašo sumokėti ir nuomos mokestį vieną mėnesį į priekį.

Kitame skelbime vienas tauragiškis teigia išnuomojantis j. Tumo-Vaižganto gatvėje 2 kambarių butą už 200 eurų. Būstas su visais patogumais, yra reikalingi baldai ir technika.

Toje grupėje vienam vartotojui paskelbus įrašą, kad norėtų išsinuomoti būstą už maždaug 180 eurų mokestį, kitas internautas atsakė: „Tauragėje kainos prasideda nuo 200 eurų“. Žvalgantis po skelbimų portalus ir Tauragėje nuomojamų būstų grupes tenka pripažinti, kad toks teiginys neprasilenkia su tikrove.

 

Toje grupėje vienam vartotojui paskelbus įrašą, kad norėtų išsinuomoti būstą už maždaug 180 eurų mokestį, kitas internautas atsakė: „Tauragėje kainos prasideda nuo 200 eurų“. Žvalgantis po skelbimų portalus ir Tauragėje nuomojamų būstų grupes tenka pripažinti, kad toks teiginys neprasilenkia su tikrove.

Paragavę pramogų, bėga iš didmiesčių

Bankas „Luminor“ prieš kelis metus atliko tyrimą, kuris atskleidė, kad daugiau nei trečdalis jaunų žmonių norėtų gyventi privačiame name, bet tik ne Vilniuje. Net 23 procentai tyrime dalyvavusių apklaustųjų nurodė, kad rinktųsi būstą praktiškai bet kuriame Lietuvos mieste, išskyrus sostinę, tad ekspertai įsitikinę, kad didieji Lietuvos miestai po truputį praranda savo patrauklumą.

„Luminor“ būsto kredito produkto vadovas Andrius Kvakšius portalui tv3.lt yra komentavęs, kad Lietuvojė nėra pastebima tendencija, kad jaunimas gyventi rinktųsi tik vieną miestą.

„Apklausos duomenys rodo, kad kuo žmogus jaunesnis, tuo labiau nori gyventi miesto šurmuly. Kai pažiūri į 20–25 metų jaunimą, kone 23 proc. jų teigia norintys gyventi sostinės centre, tačiau šiek tiek vyresni asmenys, tarp 26 ir 30 metų, jau nori daugiau ramybės – tik 15 proc. jų svajoja apie gyvenimą miesto įvykių sūkuryje. Akivaizdu, kad socialinis gyvenimas ir pramogos yra svarbesnės jaunesniems žmonėms, tačiau tie, kurie galbūt jau paragavo gyvenimo didmiestyje ir pradėjo galvoti apie šeimą, pirmenybę teiktų būstui už centro ribų, ekologiškesnėje ir labiau šeimai palankioje aplinkoje“, – A. Kvakšį cituoja tv3.lt

Pakliūva į sukčių pinkles

Tačiau yra ir kita problema – būna, kad į regionus išsikelti norinčios jaunos šeimos susiduria su sukčiais, kurie pažada išnuomoti būstą, todėl nieko nelaukusios iš anksto sumoka depozitą ir nuomos mokestį į priekį, tačiau tariamas nuomotojas dingsta lyg į vandenį.

Tauragės apskrities Vyriausiasis policijos komisariatas praėjusių metų rugpjūčio pabaigoje paskelbė, kad 26-erių metų moteris sumokėjo buto savininku prisistačiusiam asmeniui 220 eurų avanso, bet vėliau su juo susisiekti nebepavyko. Tad buvo pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo.

Policija perspėja, kad dažniausiai sukčiai, apsimetantys butų nuomotojais, aiškina, kad nėra kada apžiūrėti būsto, esą yra daug pretenduojančiųjų, iškart prašo avanso ir bendrauja tik telefonu.

Pareigūnai rekomenduoja prieš pervedant pinigus nuomotojams apžiūrėti būstą, įsitikinti, kad bendraujama būtent su buto savininku, nes esą pasitaiko ir tokių situacijų, kai išsinuomoję butus asmenys juos pernuomoja, reikalauja avanso net iš kelių asmenų, o jį gavę dingsta.

Nukenčia ir nuomotojai

2018 metų rugsėjį šalies portaluose paviešinta Tauragėje nutikusi istorija, kai 8 mėnesius namą vienai moteriai išnuomojusi tauragiškė liko šokiruota, kai pamatė, kas liko iš jos patalpų.

Moteris tikino gyvenusi užsienyje, norėjusi, kad kas prižiūrėtų namą.

Socialiniuose tinkluose tauragiškė aiškino, kad po 8 mėnesių pamatė, jog namo kiemas – visiškai nesutvarkytas, žolė nepjauta, žoliapjovės nebėra, varteliai išlūžę, o iš garažo liko  sąvartynas. Be to, nuomotoja aiškino, kad buvo sugadintos ir durys, išdaužta dalis langų.

Pasirodo, kad nuomininkai turėjo reikalų ir su teisėsauga – name lankėsi policijos pareigūnai. Nuomininkai galiausiai išsikraustė, bet namo nesutvarkė.

Teisininko patarimai

Advokatų kontoros „Triniti Jurex“ advokatas D. Valiulis tinklaraštyje trinitijurex.lt įvardijo patarimus, į ką atkreipti dėmesį prieš sudarant nuomos sutartį. Jais advokatų kontora sutiko pasidalyti ir su „Tauragės žiniomis“.

D. Valiulis teigia, kad nuomos sutartis yra būtinybė. „Nuomos sutartis ne visada turi būti rašytinė, tačiau tik raštu įforminti šalių įsipareigojimai padės išvengti ginčų ar juos išspręsti“, – rašo advokatas.

Be to, D. Valiulis atkreipia dėmesį, kad nuomos sutartis turi būti išsami. „Nuomos sutartyje svarbu tinkamai nurodyti objektą – išnuomojamų patalpų adresą, kambarių ir kitokių patalpų skaičių, bendrą plotą, patalpose esančią įrangą, priklausinius ir naudojimosi bendromis patalpomis sąlygas, nuomos mokesčio dydį, jo mokėjimo tvarką, terminus, atsiskaitymų už komunalinius patarnavimus tvarką. Nuomos mokestis nustatomas šalių susitarimu ir gali būti perskaičiuojamas, tačiau ne daugiau kaip vieną kartą per metus“, – aiškina D. Valiulis.

Be to, anot advokato, einamąjį remontą turi atlikti nuomininkas, o nuomotojo pareiga yra atlikti tik kapitalinį remontą. „Kapitalinis remontas – tai remontas, kai yra stiprinamos ar keičiamos susidėvėjusios laikančiosios konstrukcijos, pvz., avarinės būklės sienos, lubos, keičiamos ar įrengiamos inžinerinės sistemos ar jų elementai, atliekami inžinerinių sistemų remonto darbai, pvz., elektros instaliacija, vandentiekis ir panašiai. Būtent šių darbų atlikimo nuomininkas turi teisę reikalauti iš nuomotojo.

 

Be to, anot advokato, einamąjį remontą turi atlikti nuomininkas, o nuomotojo pareiga yra atlikti tik kapitalinį remontą. „Kapitalinis remontas – tai remontas, kai yra stiprinamos ar keičiamos susidėvėjusios laikančiosios konstrukcijos, pvz., avarinės būklės sienos, lubos, keičiamos ar įrengiamos inžinerinės sistemos ar jų elementai, atliekami inžinerinių sistemų remonto darbai, pvz., elektros instaliacija, vandentiekis ir panašiai. Būtent šių darbų atlikimo nuomininkas turi teisę reikalauti iš nuomotojo.

Kadangi viena iš nuomininko pareigų yra išlaikyti išnuomotą būstą tvarkingą ir atlyginti būsto išlaikymo išlaidas, nuomininkas turi pareigą daryti einamąjį remontą, nebent būtų susitarta kitaip. Einamuoju remontu laikomas eilinis taisymas, pavyzdžiui, elektros lemputės pakeitimas, įbrėžimų sienose užglaistymas ir panašiai. Tai yra nuomininko atsakomybė“, – konstatuoja D. Valiulis.

Advokatas tikina, kad prieš mokant depozitą svarbu įsitikinti, ar mokėsite asmeniui, turinčiam teisę to reikalauti. „Tokiu atveju vertėtų paprašyti pateikti Nekilnojamojo turto registro išrašą, kuriame matysite, kas yra būsto savininkas“, – pataria jis.

D. Valiulis teigia, kad gyvenant būste gali atsirasti įbrėžimų sienose, gali būti apgadinti baldai ar įskeltos plytelės, dėl ko pasibaigus nuomos sutarčiai dažnai kyla ginčų su nuomotoju. „Nuomotojas tuo gali piktnaudžiauti, norėdamas pasilikti sumokėtą depozitą. Pirmiausia patartina visus matomus trūkumus aprašyti nuomos sutartyje, vertėtų gyvenamąjį būstą nufilmuoti ar nufotografuoti ir šias nuotraukas ar įrašą pridėti kaip nuomos sutarties priedą“, – dėsto teisininkas.

Be to, anot D. Valiulio, sudarydamas nuomos sutartį, nuomininkas įgyja teisę deklaruoti gyvenamąją vietą išsinuomotame būste. „Jei savininkas nesuteikia atskiro sutikimo deklaruoti gyvenamąją vietą jo būste, tokiu atveju sudaryta nuomos sutartis gali būti dokumentas, kurį užteks pateikti gyvenamąją vietą deklaruojančiai įstaigai“, – teigia jis.

 

 

Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-09
​​​​​​​Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Tauragėje duris atveria dar vienas restoranas – Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje įsikūrė „Jazz Pizza & Grill“, prie kurio įkūrimo ranką pridėjo ir italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Į iškilmingą restorano atidarymą tauragiškiai kviečiami šeštadienį, nuo 15 valandos.
Nuotrauka
sulčių spaudykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Pasak sulčių spaudimu užsiimančių verslininkų, šiemet skubančių spausti sultis mažiau nei ankstesniais metais. Kalta sausra. Kai kurie nesitiki, jog iš anksti nukritusių obuolių sultys bus skanios, tad tokiu derliaus realizavimu nesirūpina. Nors, kita vertus, dar nėra pats sulčių spaudimo įkarštis – kai kurie obuoliai dar noksta ir eilės prie sulčių spaudyklų, tikėtina, dar nusidrieks. „Tauragės žinios“ pakalbino vienus populiariausių sulčių spaudėjų Tauragės rajone: „Du obuoliukus“ ir Kęsčių bendruomenės atstovą Remigijų Šiaudvytį.
Nuotrauka
verslo liudijimas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Trečiadienį savivaldybės taryba nustatė, kiek kitąmet teks mokėti už verslo liudijimus. Politikai pritarė, kad jie kainuotų tiek pat, kiek ir užpernai, prieš pandemiją. 
Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Ruošdamiesi vizitui pas kirpėją sukame galvas, kaip suderinti grožio pasaulyje vyraujančias tendencijas ir praktiškumą. Mados egzistuoja ne tik žmonių, bet ir gyvūnų pasaulyje. Kaip teigia dar šių metų pradžioje Tauragėje šuniukų kirpyklą „Grožio būda“ atidariusi dvidešimt penkerių Akvilė Peldžiūtė, keturkojai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį, todėl svarbu rūpintis jų išvaizda.
Nuotrauka
freja
Įkelta:
2021-07-17
Bažnyčių gatvėje įsikūrusi parduotuvė „Frėja“ liepos mėnesį mini devynerių metų veiklos sukaktį. Parduotuvės vadovė Monika Candarienė džiaugiasi, jog metams bėgant grožio meistrių itin pamėgtą profesionalių grožio priemonių parduotuvę pamilo ir grožio industrijoje nedirbančios tauragiškės. Pasak jos, ieškančios priemonių plaukams, odai moterys „Frėją“ vertina dėl kokybiškų prekių už prieinamą kainą.