Tauragės žinios logotipas
Butų nuoma Tauragėje: be 200 eurų apie miestą gali tik pasvajoti

Butų nuoma Tauragėje: be 200 eurų apie miestą gali tik pasvajoti

Jau ne vienerius metus Tauragėje kalbama, kad naujakuriams Tauragėje susirasti nuomojamą būstą yra tikras iššūkis. Dažnai nuomininkai turi gerokai patuštinti kišenes, konkurencija tarp nuomininkų – didelė. Ja pasinaudoja ir sukčiai, viliodami iš patiklių žmonių pinigus. Tačiau nutinka ir taip, kad nukenčia ir nuomotojai – vaizdai, kuriuos jie pamato išsikrausčius nuomininkams, kartais priverčia žiaukčioti. „Tauragės žinioms“ teisininkas Deivis Valiulis atskleidė, ką reikėtų žinoti nuomojantis ar nuomojant būstą.

Gyventojų mažėja

Tauragės apskrityje gyventojų mažėja. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2017 metais visoje apskrityje gyveno beveik 97 tūkst. gyventojų, o štai 2020 metais – jau tik apie 91 tūkst.

Pačiame Tauragės mieste gyventojų skaičius, nors ir nežymiai, bet mažėja. 2017 metais čia savo gyvenamąją vietą deklaravo 23 tūkst. 720 žmonių, o 2020 metais – 22 tūkst. 873 gyventojai.

Nors, regis, rodiklis ir nėra itin pasikeitęs, kalbama apie kitą problemą – Tauragėje trūksta nuomojamų būstų, tad naujakuriams mieste įsikurti gana sudėtinga.

„Tauragės žinios“ pasidomėjo, ar lengva Tauragėje išsinuomoti būstą, kokius reikalavimus nuomininkams kelia butų savininkai ir kiek prašo už nuomą.

Kiek kainuoja?

Vienoje feisbuko grupių apstu skelbimų, kuriuose žmonės teigia ieškantys nuomojamo būsto. Panašaus pobūdžio įrašų kur kas daugiau nei tų, kuriuose skelbiama apie išnuomojamą būstą. Gal tikrai išsinuomoti butą Tauragės mieste ne tokia jau ir lengva užduotis ir visiems butų neužtenka?

Už butą mikrorajone kai kurie pasiryžę mokėti daugiau nei 200 eurų, nors, palyginimui, net Klaipėdos, trečiojo pagal dydį Lietuvos miesto, centre galima rasti vieno kambario butą su visais patogumais iki 180 eurų. Tiesa, tokiam butui dažniausiai reikalingas remontas.

O štai Tauragėje, Dariaus ir Girėno gatvėje, esantis 2 kambarių butas trečiajame aukšte išnuomojamas už 250 eurų. Nuomotojas reikalauja ir depozito už 2 mėnesius, taigi, norintysis įsikelti į naujus namus savo kišenėje turi turėti mažiausiai 500 eurų. Dalis nuomotojų prašo sumokėti ir nuomos mokestį vieną mėnesį į priekį.

Kitame skelbime vienas tauragiškis teigia išnuomojantis j. Tumo-Vaižganto gatvėje 2 kambarių butą už 200 eurų. Būstas su visais patogumais, yra reikalingi baldai ir technika.

Toje grupėje vienam vartotojui paskelbus įrašą, kad norėtų išsinuomoti būstą už maždaug 180 eurų mokestį, kitas internautas atsakė: „Tauragėje kainos prasideda nuo 200 eurų“. Žvalgantis po skelbimų portalus ir Tauragėje nuomojamų būstų grupes tenka pripažinti, kad toks teiginys neprasilenkia su tikrove.

Toje grupėje vienam vartotojui paskelbus įrašą, kad norėtų išsinuomoti būstą už maždaug 180 eurų mokestį, kitas internautas atsakė: „Tauragėje kainos prasideda nuo 200 eurų“. Žvalgantis po skelbimų portalus ir Tauragėje nuomojamų būstų grupes tenka pripažinti, kad toks teiginys neprasilenkia su tikrove.

Paragavę pramogų, bėga iš didmiesčių

Bankas „Luminor“ prieš kelis metus atliko tyrimą, kuris atskleidė, kad daugiau nei trečdalis jaunų žmonių norėtų gyventi privačiame name, bet tik ne Vilniuje. Net 23 procentai tyrime dalyvavusių apklaustųjų nurodė, kad rinktųsi būstą praktiškai bet kuriame Lietuvos mieste, išskyrus sostinę, tad ekspertai įsitikinę, kad didieji Lietuvos miestai po truputį praranda savo patrauklumą.

„Luminor“ būsto kredito produkto vadovas Andrius Kvakšius portalui tv3.lt yra komentavęs, kad Lietuvojė nėra pastebima tendencija, kad jaunimas gyventi rinktųsi tik vieną miestą.

„Apklausos duomenys rodo, kad kuo žmogus jaunesnis, tuo labiau nori gyventi miesto šurmuly. Kai pažiūri į 20–25 metų jaunimą, kone 23 proc. jų teigia norintys gyventi sostinės centre, tačiau šiek tiek vyresni asmenys, tarp 26 ir 30 metų, jau nori daugiau ramybės – tik 15 proc. jų svajoja apie gyvenimą miesto įvykių sūkuryje. Akivaizdu, kad socialinis gyvenimas ir pramogos yra svarbesnės jaunesniems žmonėms, tačiau tie, kurie galbūt jau paragavo gyvenimo didmiestyje ir pradėjo galvoti apie šeimą, pirmenybę teiktų būstui už centro ribų, ekologiškesnėje ir labiau šeimai palankioje aplinkoje“, – A. Kvakšį cituoja tv3.lt

Pakliūva į sukčių pinkles

Tačiau yra ir kita problema – būna, kad į regionus išsikelti norinčios jaunos šeimos susiduria su sukčiais, kurie pažada išnuomoti būstą, todėl nieko nelaukusios iš anksto sumoka depozitą ir nuomos mokestį į priekį, tačiau tariamas nuomotojas dingsta lyg į vandenį.

Tauragės apskrities Vyriausiasis policijos komisariatas praėjusių metų rugpjūčio pabaigoje paskelbė, kad 26-erių metų moteris sumokėjo buto savininku prisistačiusiam asmeniui 220 eurų avanso, bet vėliau su juo susisiekti nebepavyko. Tad buvo pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo.

Policija perspėja, kad dažniausiai sukčiai, apsimetantys butų nuomotojais, aiškina, kad nėra kada apžiūrėti būsto, esą yra daug pretenduojančiųjų, iškart prašo avanso ir bendrauja tik telefonu.

Pareigūnai rekomenduoja prieš pervedant pinigus nuomotojams apžiūrėti būstą, įsitikinti, kad bendraujama būtent su buto savininku, nes esą pasitaiko ir tokių situacijų, kai išsinuomoję butus asmenys juos pernuomoja, reikalauja avanso net iš kelių asmenų, o jį gavę dingsta.

Nukenčia ir nuomotojai

2018 metų rugsėjį šalies portaluose paviešinta Tauragėje nutikusi istorija, kai 8 mėnesius namą vienai moteriai išnuomojusi tauragiškė liko šokiruota, kai pamatė, kas liko iš jos patalpų.

Moteris tikino gyvenusi užsienyje, norėjusi, kad kas prižiūrėtų namą.

Socialiniuose tinkluose tauragiškė aiškino, kad po 8 mėnesių pamatė, jog namo kiemas – visiškai nesutvarkytas, žolė nepjauta, žoliapjovės nebėra, varteliai išlūžę, o iš garažo liko sąvartynas. Be to, nuomotoja aiškino, kad buvo sugadintos ir durys, išdaužta dalis langų.

Pasirodo, kad nuomininkai turėjo reikalų ir su teisėsauga – name lankėsi policijos pareigūnai. Nuomininkai galiausiai išsikraustė, bet namo nesutvarkė.

Teisininko patarimai

Advokatų kontoros „Triniti Jurex“ advokatas D. Valiulis tinklaraštyje trinitijurex.lt įvardijo patarimus, į ką atkreipti dėmesį prieš sudarant nuomos sutartį. Jais advokatų kontora sutiko pasidalyti ir su „Tauragės žiniomis“.

D. Valiulis teigia, kad nuomos sutartis yra būtinybė. „Nuomos sutartis ne visada turi būti rašytinė, tačiau tik raštu įforminti šalių įsipareigojimai padės išvengti ginčų ar juos išspręsti“, – rašo advokatas.

Be to, D. Valiulis atkreipia dėmesį, kad nuomos sutartis turi būti išsami. „Nuomos sutartyje svarbu tinkamai nurodyti objektą – išnuomojamų patalpų adresą, kambarių ir kitokių patalpų skaičių, bendrą plotą, patalpose esančią įrangą, priklausinius ir naudojimosi bendromis patalpomis sąlygas, nuomos mokesčio dydį, jo mokėjimo tvarką, terminus, atsiskaitymų už komunalinius patarnavimus tvarką. Nuomos mokestis nustatomas šalių susitarimu ir gali būti perskaičiuojamas, tačiau ne daugiau kaip vieną kartą per metus“, – aiškina D. Valiulis.

Be to, anot advokato, einamąjį remontą turi atlikti nuomininkas, o nuomotojo pareiga yra atlikti tik kapitalinį remontą. „Kapitalinis remontas – tai remontas, kai yra stiprinamos ar keičiamos susidėvėjusios laikančiosios konstrukcijos, pvz., avarinės būklės sienos, lubos, keičiamos ar įrengiamos inžinerinės sistemos ar jų elementai, atliekami inžinerinių sistemų remonto darbai, pvz., elektros instaliacija, vandentiekis ir panašiai. Būtent šių darbų atlikimo nuomininkas turi teisę reikalauti iš nuomotojo.

Be to, anot advokato, einamąjį remontą turi atlikti nuomininkas, o nuomotojo pareiga yra atlikti tik kapitalinį remontą. „Kapitalinis remontas – tai remontas, kai yra stiprinamos ar keičiamos susidėvėjusios laikančiosios konstrukcijos, pvz., avarinės būklės sienos, lubos, keičiamos ar įrengiamos inžinerinės sistemos ar jų elementai, atliekami inžinerinių sistemų remonto darbai, pvz., elektros instaliacija, vandentiekis ir panašiai. Būtent šių darbų atlikimo nuomininkas turi teisę reikalauti iš nuomotojo.

Kadangi viena iš nuomininko pareigų yra išlaikyti išnuomotą būstą tvarkingą ir atlyginti būsto išlaikymo išlaidas, nuomininkas turi pareigą daryti einamąjį remontą, nebent būtų susitarta kitaip. Einamuoju remontu laikomas eilinis taisymas, pavyzdžiui, elektros lemputės pakeitimas, įbrėžimų sienose užglaistymas ir panašiai. Tai yra nuomininko atsakomybė“, – konstatuoja D. Valiulis.

Advokatas tikina, kad prieš mokant depozitą svarbu įsitikinti, ar mokėsite asmeniui, turinčiam teisę to reikalauti. „Tokiu atveju vertėtų paprašyti pateikti Nekilnojamojo turto registro išrašą, kuriame matysite, kas yra būsto savininkas“, – pataria jis.

D. Valiulis teigia, kad gyvenant būste gali atsirasti įbrėžimų sienose, gali būti apgadinti baldai ar įskeltos plytelės, dėl ko pasibaigus nuomos sutarčiai dažnai kyla ginčų su nuomotoju. „Nuomotojas tuo gali piktnaudžiauti, norėdamas pasilikti sumokėtą depozitą. Pirmiausia patartina visus matomus trūkumus aprašyti nuomos sutartyje, vertėtų gyvenamąjį būstą nufilmuoti ar nufotografuoti ir šias nuotraukas ar įrašą pridėti kaip nuomos sutarties priedą“, – dėsto teisininkas.

Be to, anot D. Valiulio, sudarydamas nuomos sutartį, nuomininkas įgyja teisę deklaruoti gyvenamąją vietą išsinuomotame būste. „Jei savininkas nesuteikia atskiro sutikimo deklaruoti gyvenamąją vietą jo būste, tokiu atveju sudaryta nuomos sutartis gali būti dokumentas, kurį užteks pateikti gyvenamąją vietą deklaruojančiai įstaigai“, – teigia jis.

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

Moterys vadovauja tik trečdaliui verslų: kas stabdo jas nuo nuosavo verslo ir ką dėl to daryti?

Lietuvoje moterų yra daugiau nei vyrų, tačiau vos trečdaliui verslų vadovauja moterys, o startuolius jos kuria dar rečiau – Inovacijų agentūros duomenimis, moterys vadovauja vos 14 proc. Lietuvoje veikiančių startuolių. Skirtumus lemia ne vien motyvacija ar įgūdžiai – dažnai jie kyla iš gilesnių, aplinkos nulemtų veiksnių. Kaip &

Eismo ribojimai „Rally Tauragė 2025“ metu

Jau šį savaitgalį Tauragė taps ralio centru! Čia vyks Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato (LARSČ) ir Lietuvos Extreme ralio čempionato (LXRČ) trečiasis etapas „Rally Tauragė 2025“.    Dėl vyksiančio ralio liepos 5 d. bus uždaryta: 7.00–22.00 val. Vytauto g. atkarpa nuo „Tauragė Hotel“ iki

„Nuostabūs dalykai nutinka, kai nustoji bijoti“

Tuo įsitikinusi iš Upynos kilusi  ryškaus sopraninio balso savininkė Sandra Lebrikaitė, kurios kelias į didžiausias pasaulio scenas prasidėjo nuo giedojimo gimtojo miestelio bažnyčioje ir nuvedė iki „Dainų dainelės“, o nuo jos – iki operos scenų Europoje, Amerikoje, Azijoje ir netgi Afrikoje. Tokia – kupin

Tauragėje organizuotas jautrus renginys „Mano akims reikia Tavo akių“, minint Vaikų globos savaitę

Birželio 30 d. Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kiemelyje įvyko jautrus ir prasmingas renginys – fotografijų parodos „Mano akims reikia tavo akių“ atidarymas ir diskusija apie vaikų globą. Šis vakaras tapo emocingu susitikimu, kuriame atskleistos vaikų ir jų globėjų istorijos, išgyv

Aplinkosaugininkai pradeda akciją „Poilsiauk atsakingai“: ką reikia žinoti?

Nuo liepos 1 d. pradedama aplinkosaugos akcija „Poilsiauk atsakingai“, kuri tęsis iki pat vasaros pabaigos, rugpjūčio 31 d. Gyventojams primenama, kad ilsėdamiesi gamtoje saugotų vandens telkinius, pakrantes, miškus ir atsakingai elgtųsi saugomose teritorijose.  Mėgaujantis poilsiu ir pramogomis gamtoje, svarbu būti atsakin

Tauragės apskrities policijos suvestinė: smurtas, sukčiavimo atvejai ir narkotinės medžiagos

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja apie pastarąją parą užregistruotus svarbiausius įvykius. Sveikatos sutrikdymasBirželio 30 d. apie 22.30 val. Tauragės r., Dauglaukio k., kieme, kilus konfliktui, neblaivus (3,20 prom.) vyras, gimęs 1965 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (1,73 prom.) moteriai, gimusiai 1990 m. Įt

Liepos mėnesį bus vykdomos prevencinės eismo dalyvių kontrolės priemonės

Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir mažindami eismo įvykių skaičių, liepos mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys prevencines priemones. Liepos 3-5 d. ir liepos 20-22 d. vyks elektrinių mikrojudrumo priemonių, dviračių, elektrinių mopedų, vairuotojų kontrolė. Liepos 7-10 d

Tauragės rajono maudyklų vandens kokybė – tinkama maudynėms

Tauragės rajono savivaldybė informuoja, kad  birželio 19 d. atlikus maudyklų vandens kokybės tyrimus, nustatyta, jog visuose tirtuose rajono vandens telkiniuose vandens kokybė atitinka higienos normos HN 92:2018 reikalavimus – maudytis galima. Tyrimai buvo atlikti šiose vietose: Jūros upės maudykla Balskų tvenkinys Keramikos

Klaipėdos apygardos teismas nuteisė jaunuolį už pasikėsinimą nužudyti mažametę

Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje 18-metis pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo atimti gyvybę mažametei mergaitei bei fizinio smurto prieš kitą nepilnametę. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras, tyrimą atliko Taur

Vagys siautėja kaimiškose vietovėse – pavogti grūdai ir akmenų grilius

Policija tiria du svetimo turto pagrobimo atvejus, įvykusius Šilalės ir Šilutės rajonuose. Šilalės rajone, Vingininkų kaime, laikotarpiu nuo birželio 28 d. 15.00 val. iki birželio 29 d. 10.00 val., iš 1951 m. gimusiai moteriai priklausančio neužrakinto ūkinio pastato buvo pavogti grūdai. Dėl šio įvykio pradėtas i

Paribių Lietuvos adresas: 200 km nuo Vilniaus

Per du dešimtmečius Lietuva tapo šimtaprocentine europietiška šalimi, tačiau vos už kelių šimtų kilometrų nuo sostinės, kurioje sukoncentruotas valstybės valdymas, mokslas ir verslas su gerai  apmokamomis darbo vietomis, europietiškos kultūros šalis vis labiau panašėja į skurdžią pensinin

Rūta MUR - Jausmas kitoks

Rūta MUR - Jausmas kitoks