Tauragės dėvėtų drabužių rinkoje kaunasi plungiškiai
Įkelta:
2020-11-18
Nuotrauka
Aprašymas

Gedimino gatvėje „Second hand“ įsikūrė šių metų vasarą. Autorės nuotrauka

 

 
,
Nuotrauka
Aprašymas

Nauja verslininkų gudrybė – dėvėtų drabužių asortimentą papildyti ir naujais drabužiais itin išrankioms pirkėjoms. Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
Aprašymas

Respublikos gatvėje veikiančios dėvėtų drabužių parduotuvės savininkas pripažįsta – konkurentai mina ant kulnų. Autorės nuotrauka

 

Vietelės, kur drabužių galima įsigyti pigiau, – vienas didesnių traukos objektų moterims mieste. Per keletą metų tauragiškės ypač pamėgo dėvėtų drabužių parduotuves Bažnyčių ir Respublikos gatvėse. Jos priklauso verslininkui iš Plungės. Nors verslas sekasi, plungiškis jau nebėra pagrindinis žaidėjas mūsų miesto dėvėtų drabužių rinkoje. Jam įkandin šią vasarą atsekė pigios aprangos tinklas „Second hand“. Tinklo savininkai – taip pat iš Plungės.

Užsuka kas savaitę

Pirmadienį šią dėvėtų prekių parduotuvę aplankė ir šių eilučių autorė. Per 300 kv.m  ploto salėje apsipirkinėjo  kelios moterys ir trys vyrai. Megztinių skyriuje sutikta ir pakalbinta vidutinio amžiaus moteris teigė į dėvėtų drabužių parduotuves užsukanti beveik kas savaitę. Pasibaigus darbo dienai ji ieškojo kreminės spalvos megztuko arba tunikos.
–  Kadangi dirbu, laiko turiu tik po darbo. Tai spėju užsukti tik į vieną-dvi parduotuves. Šią savaitę aplankiau gal tris dėvėtų prekių parduotuves, nes ieškau megztinio. Noriu, kad jis būtų tokios pat spalvos kaip paltas. Vieną man patinkantį megztuką buvau aptikusi Bažnyčių gatvėje. Nenudėvėtas, geros būklės, matosi, kad siūlai kokybiški, nenutampytas. Ispanų firmos „Stradivarius“. Kainavo 4,5 euro. Jau būčiau ėmusi, tačiau neturėjau pasiėmusi grynųjų, o ten bankine kortele atsiskaityti negalima. Jei čia ko nors geresnio nerasiu, išsigryninsiu, grįšiu ir nusipirksiu tą megztinį, – teigė žurnalistei pirkėja.
Moteris pasakojo mėgstanti kruopščiai derinti aprangos detales, tačiau, pasak jos, vienu ypu apsipirkti pagal savo įsivaizduojamą įvaizdį būtų per brangu. Kokybiški drabužiai kainuoja daug – naujas megztinis perkant  internetu – nuo 30 eurų.
– Dažniausiai aprangą derinu prie kurios nors vienos pagrindinės aprangos detalės. Neseniai įsigijau naują paltą, tad man norisi, kad ir batai, ir megztinis, ir šalikas dėvint jį atrodytų nepriekaištingai. Kartais, ieškodama trokštamo rūbo, užtrunku keletą savaičių, mat naujų prekių parduotuvėje atsiranda tik kartą per savaitę, – sakė moteris.

Nuotrauka

„Medžioja“ prekinius ženklus

Tai, kad dėvėtų drabužių parduotuvės masina ne tik ribotų pajamų asmenis, žinoma seniai. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Gedimino gatvėje veikiančio „Second hand“ tinklo savininkė Asta Petkuvienė, pirkėjų trokštamiausios prekės – firminiai drabužiai.
– Žmonės nebesigėdija lankyti dėvėtų drabužių parduotuvių. Keičiasi žmonių požiūris, jie vis drąsiau tiems dėvėtiems drabužiams suteikia tą antrą šansą. Net jei ir kartą užsivilktas bei išplautas, tačiau žinomo prekinio ženklo drabužiss gali kur kas ilgiau tarnauti nei pirktas naujas, nežinomos firmos. Taip pat tikima šalių ekonominiu suskirstymu: jog yra pirmos, antros, trečios rūšies šalys, kad Lietuvą pasiekia „prastesnėms“ šalims skirti, net ir žinomų firmų, tačiau prastesnės kokybės drabužiai. Tarkim, jei žinomos firmos kašmyro megztuką pirksi už 100 eurų, o tu čia ateini ir geros kokybės, be etiketės, randi už 7, tai skirtumas – ryškus, – kalbėjo moteris.
Verslininkės pasakojimu, pasitaiko, jog tarp parduotuvių tinklo pardavėjų ir nuolatinių pirkėjų užsimezga bendradarbiavimas. Kokios ypatingos prekės ieškantys pirkėjai prašo, jog šiai atsiradus būtų jiems pranešta ar prekė būtų atidėta.
– Gal kam kailinukų ar striukės reikia. Būna vyrų su ypatingai didelėmis pėdomis, jiems itin sudėtinga rasti tinkamą avalynę. Pavyzdžiui, 48-o dydžio. Naujos kaina ne kiekvienam įkandama. Vyrai užsuka pas mus įsigyti pigios darbinės aprangos. Taip pat ir nestandartinių pėdų savininkės. Pavyzdžiui, jei pėda platesnė, nauji batai gali spausti, o padėvėti jau būna pralaisvėję, – dėstė verslininkė.

Nuotrauka

Ko ieško vyrai?

Pasak pašnekovės, pagal pirkėjų poreikius kuriama ir rinkodara. Kadangi vyrai – nekantrūs, jiems prekės būna iškabinamos kuo geriau matomoje vietoje, kad netektų ieškoti.
– Siekdami klientų patogumo, kad netektų stumdytis ankštoje parduotuvėlėje, specialiai kiekvienai tinklo parduotuvei ieškome ir nuomojamės didelę prekybos salę. Pavyzdžiui, Kretingoje esančios mūsų tinklo parduotuvės prekybos salė – per 500 kv.m. Beje, mūsų asortimente rasite ir naujų drabužių. Jei pirkėjas neišsirenka iš dėvėtų, gal jis negailės sumokėti kiek brangiau, tačiau įsigyti naują rūbą. Prekiaujame ir naujomis rankinėmis. Pastebėjome, jei moterys pataupo drabužiams, rankinę dažniausiai perka tik naują, – subtilybėmis dalijosi „Second hand“ savininkė.
Pigios aprangos tinklas, kaip ir ne viena iki šiol mieste veikianti dėvėtų drabužių parduotuvė, taiko tą patį pirkėjų masinimo modelį: ant durų skelbiama, kada prekybos salė papildoma drabužiais. Šių eilučių autorei yra tekę pastebėti, kad tokiomis dienomis pulkelis pirkėjų už durų susispiečia dar prieš parduotuvei atveriant duris.  
– Yra pirkėjų, kurie mūsų drabužius perka glėbiais. Tiesiog verčia, ieško gerų prekinių ženklų aprangos, radę ima net gerai neapžiūrėję. Tai perpardavinėtojai. Mes juos juokais vadiname prekybos magnatais. Kartais man net gaila stebėti, galvoju – kažkas, radęs tą ar aną geros kokybės rūbelį už kelis eurus, išties nudžiugtų, o va dabar turguje jis bus perparduodamas kur kas brangiau. Tai dėl to prie parduotuvių ir susidaro pulkelis žmonių, kurie tikisi į prekybos salę patekti pirmiau nei tie mūsų vadinamieji magnatai, – kalbėjo verslininkė.
Jos įkurto „Second hand“ tinklo parduotuvės veikia Klaipėdoje, Kretingoje, Plungėje, Šilutėje, Telšiuose ir nuo šių metų vasaros – mūsų mieste.
Kur kas anksčiau, prieš aštuonerius metus, į dėvėtų drabužių rinką įžengė plungiškio UAB „Launedva“. Kaip sakė šio tinklo parduotuvių savininkas Visvaldas Paulauskas, jų konkurentai – taip pat plungiškiai. „Second hand“ veiklą pradėjo gerokai vėliau nei jie, tačiau parduotuvių gausa jau lenkia. UAB „Launedva“ parduotuvės veikia Gargžduose, Plungėje, Tauragėje – Respublikos gatvėje („Jūratės“ vaistinės kieme) bei Bažnyčių gatvėje, virš knygyno „Vaga“.
Apie tai, kodėl mūsų mieste veikia net dvi tinklo parduotuvės, verslininkas kalbėti nepanoro, pasak jo, verslas Tauragėje sekasi „normaliai“ ir ne ypatingiau nei kituose miestuose įkurtose tinklo parduotuvėse.

Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Ruošdamiesi vizitui pas kirpėją sukame galvas, kaip suderinti grožio pasaulyje vyraujančias tendencijas ir praktiškumą. Mados egzistuoja ne tik žmonių, bet ir gyvūnų pasaulyje. Kaip teigia dar šių metų pradžioje Tauragėje šuniukų kirpyklą „Grožio būda“ atidariusi dvidešimt penkerių Akvilė Peldžiūtė, keturkojai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį, todėl svarbu rūpintis jų išvaizda.
Nuotrauka
freja
Įkelta:
2021-07-17
Bažnyčių gatvėje įsikūrusi parduotuvė „Frėja“ liepos mėnesį mini devynerių metų veiklos sukaktį. Parduotuvės vadovė Monika Candarienė džiaugiasi, jog metams bėgant grožio meistrių itin pamėgtą profesionalių grožio priemonių parduotuvę pamilo ir grožio industrijoje nedirbančios tauragiškės. Pasak jos, ieškančios priemonių plaukams, odai moterys „Frėją“ vertina dėl kokybiškų prekių už prieinamą kainą.
Nuotrauka
dyzelinas
Įkelta:
2021-07-17
Šią savaitę portalas „Delfi“ aprašė mokestinių lengvatų peržiūros darbo grupės susitikimo metu aplinkos ministro Simono Gentvilo pasisakymą apie būtinybę šaliai atsisakyti dyzelinių automobilių. Pasak ministro, 2023 metais benzino ir dyzelino akcizai turėtų būti suvienodinti. Taip pat planuojama, kad taršesni dyzeliniai automobiliai galės būti nebeįleidžiami į miestų centrus.
Nuotrauka
Stovyklos
Įkelta:
2021-07-13
Vasara - pramogų ir poilsio metas. Daugelis vaikų laiką leidžia vaikų poilsio stovyklose, kuriose šalia įvairių pramogų teikiamos ir maitinimo paslaugos. Tam, kad poilsis tokiose stovyklose neapkarstų, Valstybinės maisto ir veterinarijos ( VMVT) specialistai primena, kad stovyklų organizatoriai turi atidžiai rinktis maitinimo paslaugas teikiančias įmones, o tėvai iš anksto pasidomėti  kaip bus maitinami jų vaikai.
Nuotrauka
statybos
Įkelta:
2021-07-12
Pramonės ir verslo atstovus vienijančios asociacijos skambina pavojaus varpais: užsakymų daugėja, darbo yra, bet dirbančiųjų po pandemijos prisikviesti nepavyksta. Verslo struktūros kalba, kad teks didinti darbo užmokestį. Dabartinėmis sąlygomis bedarbiai renkasi gyventi iš pašalpos ar subsidijų nei dirbti.
Nuotrauka
baidares
Įkelta:
2021-07-10
Šiemet vasara stovyklautojams ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams nešykšti saulėtų dienų. Itin džiaugiasi ir baidarių nuomos paslaugas siūlantys verslininkai: beveik visi liepos ir rugpjūčio savaitgaliai jau rezervuoti. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Nepaisant COVID-19 pandemijos iššūkių praėję metai buvo palyginti sėkmingi mažmeninės prekybos maisto produktais sektoriui – didesnė dalis įmonių sugebėjo auginti savo apyvartą, o pelningai dirbti pavyko 3 iš 4 sektoriaus įmonių. Panašios tendencijos fiksuotos tiek tarp didžiųjų sektoriaus žaidėjų, tiek tarp vidutinio dydžio, tiek ir tarp smulkiųjų prekybininkų, rodo Registrų centro atlikta mažmeninės prekybos maisto produktais sektoriaus įmonių pateiktų 2020 metų finansinių ataskaitų analizė.
Nuotrauka
TAuragė
Įkelta:
2021-06-23
Specialistai pastebi, kad nekilnojamojo turto (NT) rinka šoka į neregėtas aukštumas. Namų ir butų kainos auga, statybinės medžiagos brangsta. Klientai darosi įnoringi, vis daugiau žmonių grįžta iš užsienio. Tauragėje tokios beprotybės kaip didmiesčiuose nėra, bet sutaupyti nepavyks – namą įsigyti čia ar Kauno priemiestyje – tas pats, sako kalbinti specialistai.
Nuotrauka
bendr
Įkelta:
2021-06-15
Bendruomenės vis dažniau imasi verslų, taip ne tik įkurdamos darbo vietas, bet ir spręsdamos gyventojų socialines problemas. Tauragės 514 metų gimtadienio šventės metu savo veiklą nuo pavėžėjimo, aplinkos tvarkymo, vaikų užimtumo iki interaktyvių batutų pramogų „Išsitaškom“ pristatė asociacijos Dacijonų kaimo bendruomenė ir Dacijonų paslaugos. Bendruomenės pirmininkė Andžela Jakienė džiaugėsi tauragiškių dėmesiu ir teigė besididžiuojanti, kad gyvena šiame krašte.
Nuotrauka
Castle Lounge
Įkelta:
2021-06-08
„Šimtmečio“ pastate šią vasarą planuojama atidaryti nedidelį naujovišką kino teatrą-kavinę „Castle Lounge“ – jame bus ne tik rodomi filmai, čia bus galima atsigerti kavos, užkąsti, patalpą bus galima naudoti ir kaip konferencijų salę.
Nuotrauka
Šaukštelis
Įkelta:
2021-06-03
Su įvairiausiais iššūkiais verslams tenka susidurti kone kasdien. Tikru išbandymu tapusi pandemija ir dėl jos paskelbto karantino ribojimai – toli gražu ne vienintelė problema. Nors prabilti apie tai atvirai išdrįsta retas, verslui nemažai ne tik finansinių nuostolių atneša, bet ir sukelia daug streso nesąžiningi konkurentai. „Šaukštelio studijos“ vadovė Justina Visockienė atvira: tenka patirti nemažai reputacinių nuostolių dėl svetimų klaidų ir nekokybiško kopijavimo. 
Nuotrauka
jaunuolis
Įkelta:
2021-06-01
Verslininkams, įdarbinusiems Tauragės rajone registruotą jaunimą nuo 14-23 metų, besimokantį savivaldybės ugdymo įstaigose, profesinėje ar aukštosiose mokyklose vasaros metu, Tauragės rajono savivaldybės administracija skirs ne daugiau kaip 50 proc. nuo LR nustatytos minimalios mėnesinės algos dydžio kompensaciją, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.