Tauragės dėvėtų drabužių rinkoje kaunasi plungiškiai
Įkelta:
2020-11-18
Nuotrauka
Aprašymas

Gedimino gatvėje „Second hand“ įsikūrė šių metų vasarą. Autorės nuotrauka

 

 
,
Nuotrauka
Aprašymas

Nauja verslininkų gudrybė – dėvėtų drabužių asortimentą papildyti ir naujais drabužiais itin išrankioms pirkėjoms. Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
Aprašymas

Respublikos gatvėje veikiančios dėvėtų drabužių parduotuvės savininkas pripažįsta – konkurentai mina ant kulnų. Autorės nuotrauka

 

margarita@taurageszinios.lt
A
A

Vietelės, kur drabužių galima įsigyti pigiau, – vienas didesnių traukos objektų moterims mieste. Per keletą metų tauragiškės ypač pamėgo dėvėtų drabužių parduotuves Bažnyčių ir Respublikos gatvėse. Jos priklauso verslininkui iš Plungės. Nors verslas sekasi, plungiškis jau nebėra pagrindinis žaidėjas mūsų miesto dėvėtų drabužių rinkoje. Jam įkandin šią vasarą atsekė pigios aprangos tinklas „Second hand“. Tinklo savininkai – taip pat iš Plungės.

Užsuka kas savaitę

Pirmadienį šią dėvėtų prekių parduotuvę aplankė ir šių eilučių autorė. Per 300 kv.m  ploto salėje apsipirkinėjo  kelios moterys ir trys vyrai. Megztinių skyriuje sutikta ir pakalbinta vidutinio amžiaus moteris teigė į dėvėtų drabužių parduotuves užsukanti beveik kas savaitę. Pasibaigus darbo dienai ji ieškojo kreminės spalvos megztuko arba tunikos.
–  Kadangi dirbu, laiko turiu tik po darbo. Tai spėju užsukti tik į vieną-dvi parduotuves. Šią savaitę aplankiau gal tris dėvėtų prekių parduotuves, nes ieškau megztinio. Noriu, kad jis būtų tokios pat spalvos kaip paltas. Vieną man patinkantį megztuką buvau aptikusi Bažnyčių gatvėje. Nenudėvėtas, geros būklės, matosi, kad siūlai kokybiški, nenutampytas. Ispanų firmos „Stradivarius“. Kainavo 4,5 euro. Jau būčiau ėmusi, tačiau neturėjau pasiėmusi grynųjų, o ten bankine kortele atsiskaityti negalima. Jei čia ko nors geresnio nerasiu, išsigryninsiu, grįšiu ir nusipirksiu tą megztinį, – teigė žurnalistei pirkėja.
Moteris pasakojo mėgstanti kruopščiai derinti aprangos detales, tačiau, pasak jos, vienu ypu apsipirkti pagal savo įsivaizduojamą įvaizdį būtų per brangu. Kokybiški drabužiai kainuoja daug – naujas megztinis perkant  internetu – nuo 30 eurų.
– Dažniausiai aprangą derinu prie kurios nors vienos pagrindinės aprangos detalės. Neseniai įsigijau naują paltą, tad man norisi, kad ir batai, ir megztinis, ir šalikas dėvint jį atrodytų nepriekaištingai. Kartais, ieškodama trokštamo rūbo, užtrunku keletą savaičių, mat naujų prekių parduotuvėje atsiranda tik kartą per savaitę, – sakė moteris.

Nuotrauka

„Medžioja“ prekinius ženklus

Tai, kad dėvėtų drabužių parduotuvės masina ne tik ribotų pajamų asmenis, žinoma seniai. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Gedimino gatvėje veikiančio „Second hand“ tinklo savininkė Asta Petkuvienė, pirkėjų trokštamiausios prekės – firminiai drabužiai.
– Žmonės nebesigėdija lankyti dėvėtų drabužių parduotuvių. Keičiasi žmonių požiūris, jie vis drąsiau tiems dėvėtiems drabužiams suteikia tą antrą šansą. Net jei ir kartą užsivilktas bei išplautas, tačiau žinomo prekinio ženklo drabužiss gali kur kas ilgiau tarnauti nei pirktas naujas, nežinomos firmos. Taip pat tikima šalių ekonominiu suskirstymu: jog yra pirmos, antros, trečios rūšies šalys, kad Lietuvą pasiekia „prastesnėms“ šalims skirti, net ir žinomų firmų, tačiau prastesnės kokybės drabužiai. Tarkim, jei žinomos firmos kašmyro megztuką pirksi už 100 eurų, o tu čia ateini ir geros kokybės, be etiketės, randi už 7, tai skirtumas – ryškus, – kalbėjo moteris.
Verslininkės pasakojimu, pasitaiko, jog tarp parduotuvių tinklo pardavėjų ir nuolatinių pirkėjų užsimezga bendradarbiavimas. Kokios ypatingos prekės ieškantys pirkėjai prašo, jog šiai atsiradus būtų jiems pranešta ar prekė būtų atidėta.
– Gal kam kailinukų ar striukės reikia. Būna vyrų su ypatingai didelėmis pėdomis, jiems itin sudėtinga rasti tinkamą avalynę. Pavyzdžiui, 48-o dydžio. Naujos kaina ne kiekvienam įkandama. Vyrai užsuka pas mus įsigyti pigios darbinės aprangos. Taip pat ir nestandartinių pėdų savininkės. Pavyzdžiui, jei pėda platesnė, nauji batai gali spausti, o padėvėti jau būna pralaisvėję, – dėstė verslininkė.

Nuotrauka

Ko ieško vyrai?

Pasak pašnekovės, pagal pirkėjų poreikius kuriama ir rinkodara. Kadangi vyrai – nekantrūs, jiems prekės būna iškabinamos kuo geriau matomoje vietoje, kad netektų ieškoti.
– Siekdami klientų patogumo, kad netektų stumdytis ankštoje parduotuvėlėje, specialiai kiekvienai tinklo parduotuvei ieškome ir nuomojamės didelę prekybos salę. Pavyzdžiui, Kretingoje esančios mūsų tinklo parduotuvės prekybos salė – per 500 kv.m. Beje, mūsų asortimente rasite ir naujų drabužių. Jei pirkėjas neišsirenka iš dėvėtų, gal jis negailės sumokėti kiek brangiau, tačiau įsigyti naują rūbą. Prekiaujame ir naujomis rankinėmis. Pastebėjome, jei moterys pataupo drabužiams, rankinę dažniausiai perka tik naują, – subtilybėmis dalijosi „Second hand“ savininkė.
Pigios aprangos tinklas, kaip ir ne viena iki šiol mieste veikianti dėvėtų drabužių parduotuvė, taiko tą patį pirkėjų masinimo modelį: ant durų skelbiama, kada prekybos salė papildoma drabužiais. Šių eilučių autorei yra tekę pastebėti, kad tokiomis dienomis pulkelis pirkėjų už durų susispiečia dar prieš parduotuvei atveriant duris.  
– Yra pirkėjų, kurie mūsų drabužius perka glėbiais. Tiesiog verčia, ieško gerų prekinių ženklų aprangos, radę ima net gerai neapžiūrėję. Tai perpardavinėtojai. Mes juos juokais vadiname prekybos magnatais. Kartais man net gaila stebėti, galvoju – kažkas, radęs tą ar aną geros kokybės rūbelį už kelis eurus, išties nudžiugtų, o va dabar turguje jis bus perparduodamas kur kas brangiau. Tai dėl to prie parduotuvių ir susidaro pulkelis žmonių, kurie tikisi į prekybos salę patekti pirmiau nei tie mūsų vadinamieji magnatai, – kalbėjo verslininkė.
Jos įkurto „Second hand“ tinklo parduotuvės veikia Klaipėdoje, Kretingoje, Plungėje, Šilutėje, Telšiuose ir nuo šių metų vasaros – mūsų mieste.
Kur kas anksčiau, prieš aštuonerius metus, į dėvėtų drabužių rinką įžengė plungiškio UAB „Launedva“. Kaip sakė šio tinklo parduotuvių savininkas Visvaldas Paulauskas, jų konkurentai – taip pat plungiškiai. „Second hand“ veiklą pradėjo gerokai vėliau nei jie, tačiau parduotuvių gausa jau lenkia. UAB „Launedva“ parduotuvės veikia Gargžduose, Plungėje, Tauragėje – Respublikos gatvėje („Jūratės“ vaistinės kieme) bei Bažnyčių gatvėje, virš knygyno „Vaga“.
Apie tai, kodėl mūsų mieste veikia net dvi tinklo parduotuvės, verslininkas kalbėti nepanoro, pasak jo, verslas Tauragėje sekasi „normaliai“ ir ne ypatingiau nei kituose miestuose įkurtose tinklo parduotuvėse.

Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.