Tauragėje išaugę sparnai nunešė į tarptautines rinkas
Įkelta:
2020-02-07
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Tauragiškio Gedimino Tamulyno vadovaujama kūrybos studija „Wide wings“ švenčia septintąjį gimtadienį. Per šį laikotarpį komanda išaugo iki 17 žmonių, o jų kuriami vaizdo klipai užkariauja ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio rinkas. Šią savaitę pristatyta Vilniaus reklaminė kampanija „Vilnius – nuostabus, kur bebūtų“, taip pat neapsiėjo be kūrybiškųjų „Wide Wings‘ų“. Istorijos, kurios keičia pasaulį, – taip savo kūrybą pristato kompanija.

Neria į tarptautinius vandenis

Apie „Wide Wings“ ištakas Tauragės pilyje esame rašę jau nekartą. Kadaise būrio nenuoramų jaunuolių puoselėta svajonė užkariauti pasaulį išaugo į vieno jų, Gedimino Tamulyno, vadovaujamą kūrybinę studiją, šiuo metu kuriančią Lietuvą pasaulyje reprezentuojančius vaizdo klipus.

– Mūsų kompanija prasidėjo garaže. Iš didelio noro išreikšti save pasiryžome tai, ką mėgome – filmavimą – paversti savo kasdieniu užsiėmimu. Tuomet baugu buvo svajoti, tačiau norėjome sukurti po mažą kino filmą visos Lietuvos įmonėms, įrodyti, kad maža komanda gali sukurti filmą, kuris pamoko žiūrovą, praturtina jo vidų. Nuo įkūrimo praėjo 7 metai ir, atrodo, ta svajonė vis labiau tampa tikrove. Norime, kad istorijos ir toliau būtų paveikios ir keičiančios pasaulį į teigiamą pusę, – dėstė G. Tamulynas.  

Per praėjusius metus komanda sukūrė iš koto verčiančias reklamas tokiems projektams, kaip „Lympo app“, filmą apie legendinę Kauno krepšinio komandą „Žalgiris“, vaizdo klipą sparčiai melomanų širdis užkariaujantiems atlikėjams „Beisoul & Einius“, socialinę reklamą, kviečiančią prisijungti prie kilnios budinčių globotojų misijos, pasakojo partizaninio karo istoriją bei kodėl lietuviai nešvenčia Helovino, ir tai tik maža dalis kompaniją reprezentuojančių išskirtinių darbų.

O šią savaitę „Go Vilnius“ pristatė jų kurtą sostinės reklamą „Vilnius – nuostabus, kur bebūtų“ („Vilnius, amazing wherever you think it is“, – angl.), kuri adresuota Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Izraelio ir Italijos gyventojams. Viešoje erdvėje išskirtinė šmaikšti kampanija vertinama itin palankiai, mat pastebimas jos išskirtinumas. Kūrėjai sugebėjo į faktą, kad Vilniaus lokacijos nežino daugelis užsieniečių, su humoru pateikti kaip privalumą. 

Tačiau tai ne pirmasis auditoriją toli už Lietuvos ribų siekiantis komandos žingsnis. Nuo maždaug 2016 m. „Wide wings“ portfelį pradėjo pildyti didžiųjų Lietuvos kompanijų bei tarptautinių, tačiau mūsų šalyje veikiančių korporacijų istorijos. Su tokiu patirties bagažu komanda drąsiai žvalgosi į tarptautinius vandenis. G. Tamulyno teigimu, šiuo metu jie aktyviai tyrinėja eksporto galimybes Vakarų ir Šiaurės Europoje. Praėjusiais metais studija dalyvavo tokiose tarptautinėse kūrybinių industrijų parodose kaip „Online Marketing Rockstars“ ar DMEXCO, o dabar ketina dažniau vykti į susitikimus su vietos verslininkais, rengti pristatymus apie istorijų pasakojimą tarptautinių kompanijų atstovams.

– Pirmieji įspūdžiai nuteikia optimistiškai, tačiau iššūkių tikrai laukia. Mūsų darbus Vakarų Europos kompanijos vertina itin palankiai – paprastai kalbant, daugeliui būna sunku patikėti, kad tokia kokybė pasiekiama Lietuvoje su pastebimai mažesniais biudžetais nei vietinėje rinkoje, – teigė G. Tamulynas.

Nuotrauka

Svarbiausia – istorija

„Wide Wings‘ai“ skelbia, jog svarbiausias jų kūrybos išskirtinumas – istorijos, kurias pasakodami jie pristato reprezentuojamą reiškinį, įmonę, miestą ar valstybę, kas tai bebūtų. Jų klipuose svarbus ne tik vizualinis išpildymas, bet ir siužetas, istorijos turinys.

– Mes ieškome tikrų istorijų. Kurdami pirmiausia bandome atrasti, kuo klientas yra ypatingas. Semiamės įkvėpimo iš tikrų darbuotojų, vadovų nutikimų. Pastebime, kad pati įmonė pamiršta, kuo ji įdomi pirmą kartą ją matančiam žmogui. Kartais tai procesas, kartais – paslauga. Įdomu, kad mūsų istorijose ir pats darbuotojas dažnai gali tapti įmone reprezentuojančiu veidu. Jie geriausiai jaučia įmonės pulsą, todėl išgalvoti ar gražinti tikrovės nebereikia, – apie tai, kaip gimsta vaizdo klipų idėjos, pasakojo „Wide wings“ komunikacijos vadovas Aretas Kisielius.

Pasak jo, yra tam tikri algoritmai, kaip žmonės priima informaciją. Neužtenka susakyti klipe „sausą“, faktinę informaciją, kad žmogus giliai įsisavintų ir įsimintų dalykus. Kad žiūrovas išjaustų emociją, svarbu tas emocijas ir sužadinti: rodyti tam tikrus kadrus, sukurti garso takelį. Dėl šių detalių, istorijų pasakojimo žmogus sugeba išlaikyti dėmesį ir priimti informaciją viso klipo metu. 

Kartais prireikia drąsos pasakyti ir daugelio jaučiamą, tik dar neįgarsintą mintį.

Svarsto apie akademiją

„Wide Wings“ studija tarp panašaus tipo įmonių Lietuvoje išsiskiria neįprasta žmogiškųjų išteklių strategija – beveik visus specialistus bendrovė samdo kaip etatinius darbuotojus. Rekvizitai.lt duomenimis, įmonėje šiuo metu dirba 17 nuolatinių komandos narių. Nors trumpuoju laikotarpiu toks sprendimas nėra finansiškai patogus, G. Tamulyno teigimu, daug svarbesnis ilgalaikis tikslas: su vidine komanda įmanoma išlaikyti vientisą stilių, nuoseklią kokybę ir organizacijos stabilumą.

„Gerų darbuotojų rinkoje nėra itin daug, todėl juos užsiauginame. Džiaugiamės, kad kūrybinių industrijų srityje tarp pasaulinių lyderių etatinių darbuotojų tendencija vis labiau ryškėja: tai ženklas, kad klientai vertina atidumą detalėms, stabilumą ir kokybę, bei kartu signalas mums, kad savo laiku priėmėme teisingą ilgalaikį sprendimą. Kita vertus, nors esame pažįstami su daugeliu rinkos profesionalų ir kūrėjai patys į mus kreipiasi dėl darbo, svarstome galimybę ateityje įkurti ir savo akademiją“, – tvirtina G. Tamulynas.

Pasak jo, „Wide Wings“ projektus kuria projektų vadovai, režisieriai, scenaristai, operatoriai, montuotojai, garsistai. Todėl su tokių sričių atstovais norėtųsi dalintis savo žiniomis, o galbūt ir pakviesti darbuotis drauge. Kad pavyktų sukurti paveikų vaizdo klipą, dažniausiai darbuojasi 5–10 skirtingų sričių profesionalų. Vieno klipo kūrimas gali užtrukti nuo kelių savaičių iki metų. 

Nuotrauka
feniksas
Įkelta:
2021-04-21
Vaikštinėjant bet kuria didesne miesto gatvių galima pastebėti bent po vieną skelbimą, pranešantį apie komercinių patalpų nuomą. Tai, kad pandemija privertė smulkiuosius verslus stabdyti veiklą, – tik viena priežasčių, kodėl tuštėja patalpos. Pasak vietinių verslininkų, mieste – komercinių patalpų perteklius.
Nuotrauka
vmi
Įkelta:
2021-04-13
Gyventojams, planuojantiems įsigyti naudotą automobilį, dėmesį vertėtų atkreipti ne tik į technines transporto priemonės charakteristikas, bet ir į sandorį patvirtinančius dokumentus. Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) sukaupta patirtis rodo, kad neretai transporto priemonę perkantys gyventojai yra įtraukiami į mokesčių slėpimo schemas ir nukenčia nuo nesąžiningų automobilių perpardavinėtojų veiksmų.
Nuotrauka
siuvėja
Įkelta:
2021-04-10
Koronaviruso sukelta pandemija nemažai verslų, didelių ir visai mažų, sustabdė, o kai kuriuos privertė ir visai užsidaryti. Ne vienam darbuotojui, netekusiam darbo, teko užsidaryti namuose ir bandyti pragyventi iš menkos nedarbo išmokos. Tačiau tik ne siuvėjai Linai Babilienei – jai šis priverstinis sustojimas tapo postūmiu imtis iniciatyvos ir pasiryžti drąsiam žingsniui. Šių metų pradžioje ji atidarė savo siuvimo studiją, pavadinusi ją „Babili“.
Nuotrauka
iki
Įkelta:
2021-04-01
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, ketvirtadienį, atidaryta atnaujinta prekybos tinklo „Iki“ parduotuvė Tauragėje, adresu Šilalės pl. 83a. Rekonstrukcijos metu, siekiant pirkėjams pasiūlyti gausesnę prekių įvairovę ir didesnę pasiūlą, įrengtas šviežios sveriamos mėsos skyrius, padidinti vaisių ir daržovių, vietoje kepamos duonos skyriai. Parduotuvės atnaujinimui prekybos tinklas skyrė apie 692,4 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-03-19
Tauragės rajono savivaldybė skelbia atrankas dėl maitinimo paslaugų teikimo vasaros lauko kavinėse Tauragės rajono savivaldybės tarybos nustatytose viešose vietose: Pilies aikštėje, miesto pliaže (Kranto g. 5) ir Tauragės vasaros estradoje. Paraiškos bus priimamos nuo kovo 22 dienos.
Nuotrauka
fb
Įkelta:
2021-03-18
Koronaviruso pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas tarsi iš pasalų užklupęs plėšikas daugelį verslų paguldė ant menčių. Ypač – visuomeninio maitinimo. Kavinės, restoranai, barai priversti staiga užsidaryti, patyrė didžiulių nuostolių, ne vienas stovi ties bankroto riba ar netgi visam laikui užvėrė duris, parklupdytas skolų naštos. Laimė, ne visi. Štai Respublikos gatvėje įsikūrusi kavos studija „ResPublica“ prieš daugiau nei savaitę vėl atvėrė duris, tiesa, kol kas kavos ar kito gėrimo vietoje atsigerti nepavyks – ji parduodama tik išsinešti. O kavos studijos savininkas nusiteikęs optimistiškai – jis teigia pernelyg skaudžiai nenukentėjęs, džiaugiasi kiekvienu klientu ir atsargiai dėlioja ateities planus.
Nuotrauka
seklos
Įkelta:
2021-03-16
Specializuotos sėklų parduotuvės jau pasiruošė pavasario sėjai, atnaujino asortimentą ir laukia pirkėjų – o jų netrūksta. Kadangi dėl karantino tenka laikytis įvairių saugumo reikalavimų, į parduotuvę vienu metu galima įleisti tik 5 pirkėjus, susiruošus įsigyti sėklų ir kitų pavasario sėjai būtinų reikmenų tauragiškiams gerai pažįstamoje parduotuvėje „Žalia stotelė“ gali tekti ir luktelti gatvėje.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-03-03
Vyriausybei paskelbus karantiną, dalies savarankiškai dirbančių asmenų veikla nėra ribojama ir jie gali tęsti darbą, tačiau dėl partnerių apribotos veiklos susiduria su finansiniais sunkumais. Jei į VMI skelbiamą Savarankiškai dirbančių asmenų, nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų, sąrašą nepatekusio asmens pajamos per pandemiją sumažėjo 30 proc., į fiksuoto dydžio išmoką pretenduoti jis galės, – skelbia Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-02-25
Tauragės rajono savivaldybės taryba pakeitė smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo tvarkos aprašą. Jame numatyta nauja rėmimo priemonė – savivaldybė kompensuos išlaidas, susijusias su verslo plano ar investicinio projekto dokumentų parengimu. Taip pat skirs kompensacijas už įkurtas darbo vietas. Apraše numatytas ir biurokratijos mažinimas.
Nuotrauka
humana
Įkelta:
2021-02-19
Pačame miesto centre, Vytauto gatvėje, įsikūrusios „Humanos“ parduotuvės netrukus pirkėjai neberas – ji persikelia į naujas patalpas mikrorajone. Atidarymas planuojamas kovo 15 dieną.
Nuotrauka
Taurų parkas
Įkelta:
2021-02-12
Kiek daugiau nei prieš dešimt metų tai, kad buvusiame Tauragės kariniame miestelyje, Tauragės dvaro kaime, kažkada klegės vaikai, o užsieniečiai ropšis į medžius, kad galėtų pernakvoti medyje įkurtame viešbutyje, dažnam būtų atrodžiusi ne tik neįtikėtina, bet ir juokinga. Tauragiškių pamėgtas Taurų nuotykių parkas šiemet mini dešimtmetį. Tokį pramogų parką, koks per dešimt metų išaugo Tauragės priemiestyje, turi retas miestas.
Nuotrauka
Rudzkis
Įkelta:
2021-02-04
Naujuosius metus nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka pradėjo pakankamai aktyviai – sudarytų ir įregistruotų pirkimo-pardavimo sandorių kiekis beveik nesiskyrė nuo praėjusių metų. Kaip įprasta, 2021 metų pradžioje didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukė žemės sklypai, butai ir gyvenamieji namai, skelbia Registrų centras.
Nuotrauka
greičio matuoklis
Įkelta:
2021-02-04
Dariaus ir Girėno gatvėje, prie Šimtmečio pastato, praėjusių metų pabaigoje įrengtas momentinis greičio matuoklis sukėlė ne tik vairuotojų nerimo būti užfiksuotiems viršijant greitį – įrenginys, kaip baiminasi verslininkai, taps pretekstu  nuo šiol jiems mokėti kelių mokestį. Dariaus ir Girėno gatvė priskiriama magistraliniam keliui A12  Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas. Diena tokiame kelyje komerciniam transportui kainuoja 6–11 eurų, metams – 1000 eurų. Iš miesto pasiekti Taurus, Tarailius yra vienintelis kelias – įvažiuojant į magistralinį kelią. O naujas momentinis greičio matuoklis, pasirodo, ne tik fiksuoja greitį, bet įrašo vaizdą.
Nuotrauka
pakuotės
Įkelta:
2021-02-02
Beveik 11,4 tūkst. tonų PET plastiko, daugiau kaip 9,2 tūkst. tonų stiklo ir per 4 tūkst. tonų aliuminio virto aukštos kokybės žaliavomis naujiems gaminiams, nes Lietuvos gyventojai pernai grąžino beveik 612,7 mln. į rinką išleistų vienkartinių užstato pakuočių. Apie tai informuoja VšĮ „Užstato sistemos administratorius“.
Nuotrauka
liveta
Įkelta:
2021-01-28
Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacija įsitikinusi, kad grožio paslaugas teikiančiam smulkiam verslui kyla reali galimybė neišgyventi karantino. „Gaunama 257 eurų išmoka, kurią gauna net ne visi paslaugų teikėjai, nėra pakankama padengti patiriamus nuostolius ir būtinoms reikmėms, tad grožio paslaugų smulkiajam verslui, neturinčiam galimybės užsitikrinti ilgalaikio saugaus finansinio rezervo, kyla reali grėsmė neišgyventi ilgesnio karantino“, – teigiama asociacijos rašte premjerei Ingridai Šimonytei ir sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui. Kad situacija grėsminga, patvirtina ir su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi Liveta Austinaitė – jos grožio studiją ,,Liva nagų stiliaus namai“ teko uždaryti vos spėjus įsivažiuoti darbams. „Esi jaunas žmogus, sukuri pirmiausia darbo vietą sau, tada dar kolegoms, ir tau trenkia lyg su šlapiu skuduru į veidą“, – nusivylimo neslepia ji.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Įkelta:
2021-01-27
Pereinant iš fizinės prekybos į elektroninę erdvę, nebeužtenka pasirūpinti tvarkingu prekių išdėstymu internetinės parduotuvės lentynoje. Elektroninės prekybos ekspertai sako, kad bene daugiausiai dėmesio turėtų sulaukti būtent logistika ir prekių srautų valdymas bei produkcijos saugojimas. Natūralu, kad augant paklausai, didinama ir pasiūla, tačiau augantys užsakymų skaičiai nepadeda praplėsti sandėliuose turimos vietos.
Nuotrauka
Raudones pilis
Įkelta:
2021-01-18
Paskutiniame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje pritarta partnerystės projektui, pagal kurį savivaldybė perduotų objektą investuotojui, kuris pilyje įrengtų viešbutį, restoraną ir konferencijų centrą. Tokia idėja galėtų būti įgyvendinta per keletą metų.
Nuotrauka
butai
Įkelta:
2021-01-16
Jau ne vienerius metus Tauragėje kalbama, kad naujakuriams Tauragėje susirasti nuomojamą būstą yra tikras iššūkis. Dažnai nuomininkai turi gerokai patuštinti kišenes, konkurencija tarp nuomininkų – didelė. Ja pasinaudoja ir sukčiai, viliodami iš patiklių žmonių pinigus. Tačiau nutinka ir taip, kad nukenčia ir nuomotojai – vaizdai, kuriuos jie pamato išsikrausčius nuomininkams, kartais priverčia žiaukčioti. „Tauragės žinioms“ teisininkas Deivis Valiulis atskleidė, ką reikėtų žinoti nuomojantis ar nuomojant būstą.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-01-13
Vos pradėjusi dirbti pagal individualią veiklą jauna kosmetologė liko be nieko, kai paskelbus karantiną teko uždaryti grožio salonus. Mergina baigė įvairius kursus, jaunimo integracijos į darbo rinką programą, sumokėjo už darbo vietą salone. Užimtumo tarnyba aiškina, kad kiekvieną atvejį sprendžia individualiai, bet realybėje situacija kitokia. Mokesčius mokėti reikia, o pajamų gauti neįmanoma.
Nuotrauka
alantas
Įkelta:
2021-01-12
Pandemija stipriai paveikė tiek asmeninį žmonių gyvenimą, tiek verslą ir šalies ekonomiką. Valstybinė mokesčių inspekcija neseniai paskelbė sąrašą įmonių, kurios nukentėjo nuo COVID-19 – Tauragės apskrityje tokių įmonių per tūkstantį. Dalis kalbintų verslininkų sako, kad kol kas nepatogumų didelių nėra, bet kaip bus ateityje, jei karantinas užsitęs, kol kas sunku pasakyti.
Nuotrauka
plovykla
Įkelta:
2021-01-01
Londone (Didžioji Britanija) gyvenantis Vaidas savo gimtojo krašto nepamiršo ir investavo į automobilių plovyklą. Sako, norėjo pakeisti tautiečių požiūrį į automobilių priežiūrą. Ir lokacija pasirinkta ten, kur plovyklos Tauragėje nebuvo. „Būsiu patenkintas, jei pavyks pritraukti nuolatinių klientų“, – pasakoja pašnekovas.