Sušių studijos savininkė: „Tauragę pažinau iš naujo...“
Įkelta:
2014-08-11
Nuotrauka
Aprašymas
Darnus „Šaukštelio“ kolektyvas sušių mėgėjus visada pasitinka su šypsenomis. Antri iš kairės – studijos savininkai Justina ir Gintautas. Ievos Liorančaitės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Gardieji „Šaukštelio“ sušiai. Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Asmeninio albumo nuotrauka

Ieva LIORANČAITĖ

info@taurageszinios.lt

Tarp pirštų mikliai juda medinės lazdelės. Jomis sužvejoji vieno kąsnio ryžių ritinėlį, įdarytą žuvimi ar vištiena, panardini į sojos padažą, paragauji vasabi krienų ir krimsteli imbiero juostelių. Sušio gabalėlis maloniai nuslysta gomuriu. Lietuviškam skrandžiui cepelinai ir kugelis jau pabodo, palikime vietos ir sušiui! Nors Japonijoje nebuvau, tačiau dalelę jos galima pajusti mūsų miesto centre įsikūrusioje „Šaukštelio“ studijoje, kurios dėka dar prieš prasidedant vasarai Tauragėje padvelkė rytais...

Kritikos strėles atlaikė su šypsena

Kavinės įkūrėjai – iš Tauragės kilusi Justina Marozaitė ir kaunietis Gintautas Masaitis neslepia, kad iš didmiesčio grįžti į mažą miestelį nelengva. Tačiau jaunatviškas maksimalizmas, ryžtas ir nuolat lydintis optimizmas – trys sėkmingo verslo pradžiai reikalingi komponentai, kurie įveikia visas kandžias kritikų replikas ir pavyduolių pastabas.

– Visur gausu skeptikų, tiesiog sėdinčių vietoje ir stebinčių kitų darbą. O mes stengiamės nuolat judėti į priekį, įgyvendinti visas kilusias idėjas. Kai aplinkiniams pasakėme apie norą įsteigti nuosavą verslą, daugeliui tai buvo šokas. Net pasiskelbę, kad apsistosime Tauragėje, buvome išvadinti kaimiečiais. Bet toks aplinkinių požiūris tapo paspirtimi judėti į priekį ir įrodyti, kad palaikydami vienas kitą galime rizikuoti viskuo ir beatodairiškai nerti į nežinomus vandenis. Laimei, jaučiame, kad judame tinkame linkme, – vienas kitą papildydami kalbėjo sužadėtiniai.

Justina atviravo, kad po studijų metų, apsistojus Tauragėje, ši jai atrodo pasikeitusi neatpažįstamai.

– Mūsų miestas labai išgražėjo, žmonės keičiasi kartu su juo – tapo kultūringesni, malonesni. Grįžusi čia supratau, kad Tauragę pažinau iš naujo, – atskleidė Justina.

Aistra maisto gamybai virto verslu

Paklausti, kaip kilo idėja įkurti sušių kavinę Tauragėje, jaunuoliai atsakė trumpai ir aiškiai – tiesiog valgant sušį. Jie neslėpė, kad paragavę kitose Tauragės kavinėse siūlomų sušių ir sustreikavus sveikatai nutarė, jog mūsų miestui gali pasiūlyti geriau. Virtuvėje mėgstanti sukiotis Justina pasakojo, kad pirmą kartą gaminant sušį, kaip neretai būna, išėjo „prisvilęs blynas“, tačiau atkakli mergina nepasidavė – gaminant dešimtąjį kartą, rezultatas atpirko visas pastangas.

– Nors baigusi mokyklą įstojau į Vilniaus universitetą mokytis ekonomikos, jau būdama ten supratau, kad mane traukia visai kita sritis. Galvoje nuolat sukdavosi patiekalai, todėl nutariau, kad noriu išmokti gaminti profesionaliai, Kaune baigiau kulinarijos mokyklą. Kaip dažnai pasitaiko, mano pomėgis eksperimentuoti virtuvėje tapo darbu, – kalbėjo „Šaukštelio“ studijos virtuvėje šeimininkaujanti Justina.

Jaunuoliai atviravo, kad kol kas verslas jiems einasi kuo puikiausiai. Smagu, kad klientus jie pasitinka su šypsena, o išeinantieji, paragavę jų patiekalų, šypsosi studijos šeimininkams.

– Nors dirbam jau du mėnesius, jaučiam, kad tauragiškiams vis dar esame naujiena. Lankytojai labai patenkinti mūsų veikla, sveikina ir linki sėkmės. Kai kurie net juokauja, kad mūsų dėka sutaupys pinigų kelionei į Klaipėdą, kur važiuodavo paskanauti sušių, – maloniu klientų dėmesiu džiaugiasi Justina.

Sušių „armija“ tik didės

Dabartiniame „Šaukštelio“ studijos meniu galima rasti 20 rūšių sušių, o rudeniop asortimentas gali padidėti nuo 30 iki 40 naujų skonių suktinukų. Justina atvirauja, kad ateityje maisto gurmanus lepins ne tik japoniška virtuve, bet pasiūlys ir kitų šalių tradicinių patiekalų. Ji pastebi, kad naujovės pasiteisina, nes mieste gausu smaližių, kurie itin pamėgo jos rankomis pagamintus skanėstus – prancūziškus pyragėlius kaneles ir itališką sūrio tortą.

– Šiuo metu virtuvėje intensyviai vyksta kūrybinės dirbtuvės. Eksperimentuojame, ieškome naujų skonių, konsultuojamės su maisto gamybos profesionalais, – apie maisto gamybos procesą aiškino mergina.

Justina prasitarė, kad gurmanų skrandžius stengsis pradžiuginti ne tik tradiciniais sušiais su lašiša ir vištiena, bet vilios ungurio ir tuno žuvyčių įdarais. Jaunieji verslininkai džiaugėsi, kad tauragiškiams vieni mėgstamiausių tapo kepti ir šilti sušiai, kurie sotesni. Šiuos ypač kerta vaikinai. Na, o iš merginų girdėję netgi pastabų, kad sušiai nors ir labai skanūs, tačiau labai jau dideli, galėtų gaminti mažesnius – klientų norais stebisi Justina ir Gintautas.

„Šaukštelio“ komanda – vienas kumštis

Jaunuoliai pasakojo, kad ieškodami, kuo nustebinti klientus, nepamiršta pagalvoti ir apie jiems skirtas pramogas.

– Nuo pat verslo idėjos pradžios kūrėme planus, kad atėjus rudeniui stengsimės aktyviai bendradarbiauti su Tauragės moksleivių kūrybos centru. Norime kurti bendrus projektus, organizuoti netradicinius renginius, – kalbėjo pašnekovai, nuolat pabrėždami, kad studijos šūkiu tapo gardžiai skambanti frazė „Skonis ir malonumas“, kurią stengiamasi pateisinti kuo įvairesniais būdais.

Kokybės ir išskirtinumo siekiantys kavinės savininkai sakė, kad norimą rezultatą galima pasiekti tik dirbant vardan bendro tikslo. Visa ko pagrindas – darnus ir vieningas kolektyvas.

– Sudaryti gerą ir patikimą kolektyvą buvo sunku. Niekam nekėlėme aukštų reikalavimų. Nekreipėme dėmesio net į patirties trūkumą, visko juk galima išmokti. Siekėme suburti darbščių, užsispyrusių ir motyvuotų žmonių komandą. Tačiau pagrindinis reikalavimas, kurį stengiamės įžvelgti kandidatuose – žmogiškumas, ieškojome tikrų asmenybių. Džiaugiamės, kad tokias ir radome, – su šypsena kalbėjo Gintautas.

Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.