Verslo struktūrų susitikimas žadino viltį
Įkelta:
2014-07-07
Nuotrauka
Aprašymas
Susitikimo dalyviai aktyviai įsijungė į diskusiją, kėlė probleminius klausimus. Urtės Drąsutytės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Urtės Drąsutytės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Urtės Drąsutytės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Urtės Drąsutytės nuotrauka

Urtė DRĄSUTYTĖ

urte@taurageszinios.lt

Kokios verslo perspektyvos mūsų regione? Kokios galimybės gali išjudinti vietos verslininkus, užtikrinti regiono sėkmę ir stiprinti konkurencingumą? Ką daryti, norint pritraukti užsienio investuotojus? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų bandyta atsakyti trečiadienį. Tauragėje viešėjo Ūkio ministerijos ir jai pavaldžių institucijų atstovai, su jais susitikti buvo kviečiami rajono savivaldybių atstovai, verslininkai. Dalyviai aptarė galimybes ir priemones, Tauragės regioną galinčias paversti traukos centru. Ūkio ministerijos iniciatyva regionuose aiškinama, kaip ruoštis naujam Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos laikotarpiui, renginių ciklas skirtas verslumui skatinti. Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, visos galimybės – vietinių iniciatyvų rankose. Susirinkusieji neslėpė besidžiaugią, kad valdžia gręžiasi į verslo sektorių.

Rodikliai rajonui nežada nieko gero

Renginių ciklas „Atraskite galimybes savo verslui“ keliauja per Lietuvą. Šįkart Ūkio ministerijos inicijuotame renginyje buvo aptariamos Europos Sąjungos paramos 2014–2020 m. perspektyvos, su euro įvedimu susiję klausimai, teiktos individualios konsultacijos, praktiniais patarimais ir žiniomis dalijosi specialistai. Atskiros sesijos surengtos verslininkams ir savivaldybių darbuotojams. Renginyje, kurį moderavo žurnalistas Virginijus Savukynas, verslo galimybes regionuose pristatė „Investicijų ir verslo garantijos“, Mokslo ir inovacijų technologijų agentūros, Lietuvos verslo paramos agentūros, „Investuok Lietuvoje“ ir „Verslios Lietuvos“ atstovai.

Ūkio ministras Evaldas Gustas, tardamas įžanginį žodį dėliojo pagrindinius akcentus, kurie svarbūs kalbant apie mūsų regiono politiką. E. Gustas atkreipė dėmesį, kad Tauragės apskritis – mažiausia gyventojų skaičiumi, Tauragės regione generuojamas BVP pastaraisiais metais taip pat mažiausias. Žemiausias Tauragės apskrityje ir vidutinis darbo užmokestis. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2014 m. pirmąjį ketvirtį daugiausiai uždirbo Vilniaus (vidutiniškai 2596,3 Lt), Klaipėdos (2282,6 Lt) ir Kauno (2217,7 Lt) apskričių įmonėse, įstaigose ir organizacijose dirbantys darbuotojai. Tauragės apskrityje dirbančių žmonių vidutinis bruto darbo užmokestis (1859,1 Lt) buvo mažiausias (737,2 Lt mažesnis nei Vilniaus apskrities).

Ūkio ministras atskleidė, kad planuojama sudaryti investicinį Lietuvos žemėlapį, kuris turėtų išryškinti regionų stipriąsias puses. Pasak ministro, džiugu tai, kad esame lyderiai tarp apskričių eksporto augimo srityje. Kita vertus, E. Gustas apgailestavo, kad tiesioginės užsienio investicijos Tauragėje 2013 metais tesudarė 0,1 proc. šalies mastu.

Ministras džiaugėsi, kad Tauragėje veikia privačia iniciatyva įkurtas Tauragės industrinis parkas, kuris pritraukia nemažai investuotojų, sukurta daugiau nei 600 darbo vietų. Diskusijos metu užsiminta, kad visai realu, jog mieste atsirastų ir menų inkubatorius, juolab, kad čia jau įkurtas vienas stipriausių fotografų klubų.

Kreipia žvilgsnį į regionus

Ankstesniu, 2007–2013 metų, laikotarpiu struktūrinių fondų paramos suma Tauragės regionui sudarė mažiausią dalį palyginti su kitais regionais. Teigiama, kad ir ateinančiu septynerių metų laikotarpiu Tauragės regionui numatoma mažiausia parama. Rajono meras Pranas Petrošius, išsakydamas savo poziciją, kalbėjo, kad regionui centrinės valdžios dėmesio reikia išskirtinai daug, nes, pasak P. Petrošiaus, jei lėšos ir toliau bus skirstomos pagal numatytą programą, atotrūkis tarp rajonų tik didės.

Skelbiama, kad Ūkio ministerija 2014–2020 metais administruos apie 3,5 mlrd. litų ES struktūrinių lėšų, iš kurių parama smulkiajam ir vidutiniam verslui sieks apie 1,8 mlrd. Lt ir palankesnėmis sąlygomis bus teikiama įmonėms, vykdančioms projektus regionuose.

Prieš euro įvedimą – sąžiningumo išbandymas

Nors daugelis eilinių piliečių jau dabar susirūpinę pamažu didėjančiomis kainomis, Tauragėje viešėjęs Ūkio ministerijos ES reikalų departamento direktoriaus pavaduotojas Raimundas Velička teigia, kad nenumaldomai artėjant euro įvedimui kainų kilimo neišvengsime. Ūkio ministras pranešėjui antrino, kad šalyje galiojant rinkos dėsniams kainas išlaikyti stabilias beveik neįmanoma, kainų apvalinimas vartotojo naudai esąs verslininkų sąžiningumo reikalas.

Verslo organizacijų, savivaldybių įmonių ir verslo subjektai kviečiami prisijungti prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo ir laikytis sąžiningo kainų perskaičiavimo tvarkos.

Potencialas neišnaudotas?

Diskusijoje akcentuota, kad Tauragės privalumai – tai, kad esame pasienio regionas, šalia driekiasi valstybinės reikšmės magistralinis kelias Ryga–Kaliningradas. Valdininkai sutaria, kad kvalifikuotos darbo jėgos netrūksta, tačiau tikslingai neišnaudojami laisvi žemės plotai ir stūkso nenaudojamos gamybinės patalpos.

Jurbarko meras Ričardas Juška tvirtino taip pat pasigendantis savivaldybių bendradarbiavimo.

– Neturėjom patirties bendrauti regione. Kalbama tik apie Tauragę, o kur Jurbarkas, Šilalė, Pagėgiai? – klausė meras. – Reikia apjungti verslą ir idėjas. Pasigendam galimybių, kaip savivaldybės gali padėti verslui, turbūt tik jis pats sau ir gali padėti.

Ministras: turime puikių pavyzdžių

Susitikimo metu E. Gustas paatviravo, kad, jo nuomone, regioninė politika turėtų būti vienose rankose, tačiau paprašytas patikslinti, ką turėjo galvoje, ministras tik užsiminė, kad „tai yra perspektyvos diskusija“.

– Viziją aš turiu, bet ji dar neišdiskutuota, – sakė ministras.

Po bendrosios renginio dalies, atsakydamas į „Tauragės žinių“ klausimus, ūkio ministras E. Gustas akcentavo, kad mūsų rajone ypač trūksta susikalbėjimo, bendradarbiavimo, reiktų atsigręžti į kaimyninius rajonus. Semtis gerosios praktikos, pasak ministro, tikrai yra iš ko.

– Bendra problematika mažiesiems regionams – tai yra vyraujantis smulkusis ir vidutinis verslas, sudėtinga pritraukti investitorius. Sunku juos pritraukti visų pirma dėl kvalifikuotos darbo jėgos trūkumo ir būtent pasiūlos, kur tai būtų galima daryti. O šiaip išskirtinumas, niša, matyt, čia iš tikro yra transporto koridoriai ir aš manau, reikėtų intensyviai padirbėti ir pagalvoti apie logistinių centrų steigimus, – kalbėjo E. Gustas.

Ministro pasiteiravus, ar vis dėlto regionai pajėgūs plėtoti verslą ir konkuruoti su didžiaisiais miestais, E. Gustas buvo užtikrintas:

– Tikrai pajėgūs. Ir galiu pasakyti – ne dėl savo geografinės padėties ar kažkokių savo natūralių resursų, bet turime puikių pavyzdžių Lietuvoje, kur iniciatyva padaro viską. Druskininkai, Birštonas, kitos nedidelės savivaldybės, kurios tiesiog savo iniciatyvų, užsispyrimo dėka išsivystė ir galima rodyti pavyzdžiu.

Juokaudamas bendrąją susitikimo dalį renginio moderatorius baigė ironiška mintimi, kad visgi „nėra Tauragėje taip blogai, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio“.

Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.