Kodėl ūkininkai agurkus iškeitė į gėles?
Įkelta:
2014-07-14
Nuotrauka
Aprašymas
Gėlių Aukštupiuose galima įsigyti tiesiai iš jas užauginusių ūkininkų Steponaičių rankų. Daivos Sitnikienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Tokios gėlės negali nedžiuginti. Daivos Sitnikienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Daivos Sitnikienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Daivos Sitnikienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Daivos Sitnikienės nuotrauka

Daiva SITNIKIENĖ

daiva@taurageszinios.lt

Aukštupių kaimas daugeliui tauragiškių žinomas jau vien todėl, kad ten tiesiai iš vietos ūkininkų šiltnamių galima nusipirkti agurkų, ypač gerai, kai susiruoši konservuoti žiemai. Tačiau ne tik dėl agurkų žinomi Aukštupiai. Ne vienas šio kaimo ūkis šiltnamius pavertė nuostabiai spalvotomis ir kvapniomis gėlių oazėmis.

Laimėjo konkursą miestui puošti

Vieni gėlių verslo atstovų Aukštupių kaimo ūkininkai Saulytis ir Vitalija Steponaičiai taip pat kažkada augino agurkus. Per 30 metų bendro gyvenimo ši šeima žemės ūkio sferoje išbandė daug ką. Šiandien jų ūkyje galima įsigyti apie 100 rūšių ir porūšių įvairiausių lauko gėlių. Ūkininkai Steponaičiai Tauragės turguose savo išaugintomis gėlėmis neprekiauja, dėl palankesnių sąlygų prekybai gėles jie veža į Klaipėdą, Šilutę, Švėkšną. Tačiau šios šeimos rankomis išpuoselėtos gėlės šiemet puošia mūsų miesto gėlynus. Ūkininkai dalyvavo ir laimėjo konkursą miestui puošti už 19 tūkstančių litų. Nuo pavasario iki rudens.

Užsukome netikėtai

Į Steponaičių ūkį užsukome, galima sakyti, atsitiktinai, nekviesti ir patys iš anksto neplanavę, tiesiog važinėdami po rajoną ir stebėdami, kaip gyvuoja rajono kaimai. Tačiau kieme sutikti šeimininkai Saulius, taip jį vadina šeima ir draugai, ir Vitalija sutiko mums skirti savo brangaus laiko ir aprodyti ūkį.

Jei ir jūs turite, ką papasakoti, parodyti – ką nors akiai malonaus arba priešingai – širdžiai skaudaus, paskambinkite į „Tauragės žinių“ redakciją ir pakvieskite mus. Atvyksime.

Be gėlių – 11 melžiamų karvių

O dabar grįžkime ten, kur žydi gėlės ir triūsia darbšti Steponaičių šeima. Taip, į verslą įtraukta visa šeima. Nors Saulyčio ir Vitalijos sūnus Darius ir odontologinę priežiūrą studijuojanti 20-metė dukra Margarita jau suaugę, be jų pagalbos tėvams būtų sunku. Kartais keturių rankų neužtenka, o kartais tiesiog reikia nors trumpo atokvėpio ar atostogų. Anot mūsų apsilankymo dieną šiltnamyje plušėjusios Margaritos, pernai penkioms dienoms tėvus jiedu su broliu išleido pailsėti prie Baltijos jūros. Šiame ūkyje, be gėlių,nuolatinės priežiūros reikia ir melžiamoms karvėms, kurių nei daug, nei mažai – vienuolika.

Paklausta, ar iš gėlių verslo įmanoma, išgyventi, Vitalija paaiškino:

– Gėlės – sezoninis verslas. Be to, ką karvutės duoda žiemą, pavasarį įdedi į gėles.

Nėra norinčių dirbti

Steponaičių ūkyje po šiltnamiais – 10 arų. Gėlininkystė reikalauja nemažai investicijų. Tačiau užtenka šeimos pajėgų. Kad suspėtų nudirbti darbus, Steponaičiai keliasi 5 valandą ryto, gulasi apie vidurnaktį ir vėliau. Prie vėlyvos vakarienės stalo dar ir laikraščius paskaito.

Auginant daržoves prekybai, reikėdavo samdyti pagalbinių darbininkų, o tai ir buvo didžiausia problema – sunku rasti žmonių, kurie norėtų dirbti. Esą netiesa, kad darbų nėra. Žmonės, pasak Steponaičių, nenori dirbti. Dar viena problema, kaip pusiau juokais, pusiau rimtai sakė Vitalija, – paroje trūksta valandų.

–Darbštūs kaimo žmonės ūkininkauja savo ūkiuose. Kiti dirbti nenori, įprato gyventi iš pašalpų. Moki 5–6 litus už valandą ir negauni žmonių. Girdėjom, kad tie, kurie stovi prie Darbo biržos, nori 100 litų už dieną, – išklojo gėlininkas.

Pasirodo, kad ieškantys darbo į Steponaičių ūkį užsuka nedažnai. Ūkininkai prisimena, kad pernai buvo pora tokių atvykę.

Klientai nori įvairovės

Tačiau įsigyti gėlių atvažiuoja nemažai. Gėlininkai turi nuolatinių klientų. Yra, kurie užsuka netikėtai kaip mes, važiuodami ir pamatę gėlių šiltnamius. Užsuka ir tuščiomis neišvažiuoja. Kai kuriems pirkėjams dar ir dovanų Steponaičiai įdeda.

Anot Vitalijos, kiekvienas sezonas turi savo gėles. Vieni nori į balkonus, kiemus, kiti – kapines. Vasarą populiariausios pelargonijos, surfinijos. Nemažai yra tokių pirkėjų, kurie kasmet pageidauja įsigyti ką nors naujo.Todėl ir stengiamasi užauginti kuo įvairesnių gėlių.

Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.