Susivienijo regioninės radijo stotys
Įkelta:
2014-05-16
Nuotrauka
Aprašymas
Regioninių radijo stočių asociacijos įkūrėjai – asociacijos valdyba (pirmas dešinėje Tauragės radijo vadovas Valdas Latoža)

info@taurageszinios.lt

Minėdamos Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, regioninės radijo stotys susivienijo į asociaciją. Oficialus jos pristatymas surengtas Seime vykusios konferencijos „Valstybės vaidmuo ir galimybės stiprinant žiniasklaidos atsparumą svetimoms įtakoms“ metu. Šiuo metu asociacija vienija dešimt regioninių radijo stočių, kurios savo programą transliuoja Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Druskininkuose, Marijampolėje, Biržuose, Utenoje, Plungėje, Mažeikiuose ir Tauragėje.

Į asociacijos veiklą įsijungusios radijo stotys jau dabar keičiasi savo kuriamomis laidomis, kuria bendrus reklamos projektus, planuoja steigti bendrą žinių tarnybą.

– Regioninė žiniasklaida – vienas pilietiškumo ir politinio stabilumo garantų regionuose. Tačiau arčiausiai žmonių esanti nemokama ir lengviausiai pasiekiama žiniasklaidos priemonė šiuo metu ties išnykimo riba, – Seime kalbėjo naujosios asociacijos prezidentas, radijo stoties FM99 direktorius Liudas Ramanauskas.

Ekonominė krizė ir išaugę autorinių atlyginimų mokesčiai bei padidintas PVM, kuriuo radijas prilygintas eiliniam tik pelno siekiančiam subjektui, ne vieną radijo stotį mažinant sąnaudas privertė pakeisti programos turinį ir kokybę arba visai atsisakyti autorinių ir informacinių programų. Pasak regioninių radijo stočių vadovų, didžiausios regioninių radijo stočių sąnaudos yra darbo jėga, kurios apmokestinimas Lietuvoje vienas didžiausių visoje Europos Sąjungoje. Santykinai didžiausią dalį radijo programos kūrimo sąnaudų sudaro mokesčiai į biudžetą.

– Regionų radijai yra ir kultūrinių, sportinių renginių, socialinių projektų informaciniai rėmėjai, – kalbėjo L. Ramanauskas.

Anot jo, savo regiono, miesto radijo stotis puikiai pažįsta ir vertina gyventojai, jos turi didelę įtaką savo transliacijos zonoje.

– Regioninės radijo stotys – operatyviausia informavimo priemonė regione, tikrai ne kiekvienas mažesnių miestelių ir rajonų gyventojas kiauras dienas leidžia internete siurbdamas naujienas, – kalbėjo asociacijos prezidentas.

Anot L. Ramanausko, ši žiniasklaidos priemonė gali tuoj pat pranešti apie savivaldybėse priimtus sprendimus ar suteikti galimybę dalyvauti „spaudos konferencijoje“ kiekvienam savo klausytojui ir tiesioginiame eteryje klausti politikų, tarnautojų, atsakingų pareigūnų apie jo gyvenamosios vietovės reikalus. Lietuvos regioninių radijo stočių asociacija ketina plėstis. Artimiausiu metu prisijungti planuoja dar trys radijo stotys, transliuojančios Klaipėdoje, Neringoje ir Telšiuose. Lietuvos regioninių radijo stočių asociacijos nariais jau tapo A2 (Vilnius), FM99 (Alytus, Druskininkai), Kapsai (Marijampolė), Mažeikių aidas (Mažeikiai), Pulsas (Panevėžys, Biržai), RS2 (Šiauliai), Saulės radijas (Šiauliai), Spindulys (Plungė), Tau (Kaunas) ir Tauragės radijas.

Kodėl nutarta steigti regioninių radijo stočių asociaciją ir kokios įtakos šis žingsnis turės mūsų miesto radijo stočiai, klausiame vieno asociacijos steigėjų ir valdybos nario Tauragės radijo vadovo Valdo Latožos. Pasak V. Latožos, regioninės radijo stotys šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus ir tokia situacija verčia prisiminti seną liaudies išmintį – vienas lauke ne karys.

– Susibūrę į asociaciją, turime galimybę veikti drauge kaip vieninga tinklinė radijo stotis, galinti vienu metu visai Lietuvai ištransliuoti reklamą, reportažus, laidas, svarbius pranešimus ir naujienas. Siekiame ir jau dirbame realius darbus, kad būtų įvestos pataisos Visuomenės informavimo ir Viešųjų pirkimų įstatymuose. Šiuo metu įstatymiškai tokia sąvoka, kaip regioninis radijas, neegzistuoja, yra tik regioninė spauda, kuri tarsi jungia visas žiniasklaidos formas, bet toli gražu taip nėra. Dalyvausime ir teiksime savo siūlymus dėl Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo pertvarkos, sieksime šios institucijos dalininko statuso. Jau kuriamas bendras asociacijos žinių tarnybos modelis, tai dar labiau sustiprins regioninio radijo įtaką informacinėje erdvėje. Asociacijos atsiradimas atveria platesnes reklamos rinkas – mūsų asociacijos narių klausomumo aprėptis gerokai didesnė negu bet kurio nacionalinio transliuotojo, o daugelyje vietų ir „persidengia“, pavyzdžiui, Šiaulių rajone ta pati reklama tuo pačiu metu gali skambėti keturiose stotyse: Saulės radijo, RS2, Mažeikių aido ir Panevėžio Pulso, – sakė V. Latoža.

Tauragės radijo įkūrėjas įsitikinęs, kad įsteigus regioninių radijo stočių asociaciją atsiveria platesnės galimybės ir Tauragės regiono savireklamai. Įvykiai ir renginiai, pasak jo, dažniau bus minimi kitose regioninėse radijo stotyse, o tai suteiks didesnio patrauklumo kraštui ir naudos verslui.

– Pastaruoju metu Tauragės vardas nacionalinėse žiniasklaidos priemonėse pirmiausiai nuskamba neigiamai – pranešama, kaip išniekinama prakartėlė miesto aikštėje ar įvykdomas koks kitas nusikaltimas. Gražūs įvykiai Tauragės krašte dažniausiai nacionalinių transliuotojų nedomina, tai ne pirmo puslapio naujiena. Jau turime eksperimentinę idėją – Alytaus miesto šventės pagrindinio vakarinio „gyvo“ garso pramoginio koncerto tiesioginę transliaciją išgirs dešimties regioninių radijo stočių klausytojai. Gal kada nors tokia idėja atkeliaus ir į Tauragės miesto šventę? – svarstė V. Latoža.

Nuotrauka
verlas
Įkelta:
2024-05-30
Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.