Išeivijos lietuvius subūrusi konferencija „Atgal i Lietuvą!“ į gimtinę paskatino pažvelgti naujai
Įkelta:
2014-05-14
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Konferencijos Londone dalyviai, suburti tauragiškių Lino Stankaus ir Gedimino Tamulyno, džiaugėsi ne tik susitikę, bet ir svarstė galimybę grįžti gyventi ir dirbti į Lietuvą. Backto.lt nuotrauka

info@taurageszinios.lt

Didžiosios Britanijos sostinėje įvyko konferencija, skirta išeivijos lietuviams, skambiu šūkiu „Atgal į Lietuvą!“ Grįžti gyventi, kurti ir kelti Lietuvą geresniam gyvenimui raginantis projektas Backto.lt į Londoną sukvietė verslo, kultūros ir žiniasklaidos grandus.

– Siekiame, kad lietuviai ne tik grįžtų namo, bet ir likę užsienyje prisidėtų prie ekonominio, visuomeninio gyvenimo Lietuvoje gerinimo: galvotų apie verslo steigimą, investavimą Lietuvoje, šią šalį savo rato žmonėms pristatytų kaip tinkamą investuoti, aktyviai dalyvautų visuomeniniame gyvenime. Labai džiaugiuosi, kad konferencija sulaukė didžiulio dėmesio. Smagu, kad projektas pateisina lūkesčius, – sakė projekto Backto.lt („Atgal į Lietuvą“)iniciatorius, jo vadovas, vienas Tauragės industrinio parko steigėjų Linas Stankus.

Konferencijoje dalyvavo, su išeivijos lietuviais susitiko ir apie investavimą Lietuvoje diskutavo visuomenei puikiai žinomi verslo atstovai – Gitanas Nausėda (SEB banko prezidento patarėjas), Giedrius Dzekunskas (Didžiosios Britanijos banko „Barclays“ Technologijų centro Lietuvoje vadovas), Šarūnas Šiugžda (investicijų fondo „Litcapital“ steigėjas), Ramūnas Bagdonas (TEO Personalo skyriaus vadovas), Justinas Klimašauskas (bendrovės „Lewben“ vadovas), Kristijonas Vizbaras (bendrovės „Brolis Semiconductors“ technikos direktorius), Laimutis Paškevičius (bendrovės „SK Impeks Medicinos diagnostikos centras“ direktorius), Žaneta Skilandytė (bendrovės „Mantinga“ Marketingo skyriaus vadovė), Monika Garbačiauskaitė-Budrienė (portalo „Delfi“ vyriausioji redaktorė), Rūta Mačiulytė(jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai“ atstovė), Darius Tamauskas (Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos atstovas), Daumantas Mockus (Kanados karališkojo banko Londono padalinio atstovas), atlikėjas Jurgis Didžiulis, Gediminas Tamulynas (bendrovės „Wide Wings“ įkūrėjas).

Konferencija nustebino dalyvių gausa. Pilnutėlė salė užsienyje gyvenančių ir dirbančių lietuvių itin susidomėję klausėsi pranešėjų ir negailėjo jiems klausimų. Tauragiškiai verslininkas Linas Stankus ir Gediminas Tamulynas susirinkusiesiems pristatė asmeninę verslo kūrimo ir plėtros patirtį. Ypatingo dėmesio sulaukė L. Stankaus mintys ir gyvas pavyzdys, kaip ir mažame Lietuvos mieste galima rasti investavimo galimybių, gaivinti ekonomiką ir kurti ten naujas pridėtinę vertę kuriančias darbo vietas. Tauragiškių Stankų šeimos sukurtas industrinis parkas į Tauragės miestą pritraukė per 80 mln. litų užsienio investicijų. Įmonės „Wide Wings“ atstovas G. Tamulynas atskleidė, kaip grupė tauragiškių jaunuolių puikiai įsikūrė Vilniuje – reklamos studiją sostinėje įkūręs jaunimas šiandien dirba su didžiausiomis šalies įmonėmis.

Pristatyta sėkmingiausia investicija į trijų brolių Vizgirdų įmonę „Brolis Semiconductors“. Trys broliai, krimtę mokslus įvairiose šalyse, įkūrė lazerių gamybos įmonę, kuri sėkmingai konkuruoja visame pasaulyje.

Rūta Mačiulytė, „Kurk Lietuvai“ programos vadovė, pristatė galimybes išeiviams atlikti praktiką ar įsidarbinti ne tik valstybinėse įmonėse, bet dabar jau ir savivaldoje.

Renginyje dalyvavusio SEB banko prezidento patarėjo, finansų analitiko Gitano Nausėdos manymu, pastaruoju metu Lietuvoje vykstantys procesai itin palankūs grįžti į gimtąją šalį: pragyvenimo lygis kyla, finansinė padėtis gerėja, mažėja nedarbas ir laukiama euro įvedimo.

– Esu už protingą grįžimą, nes prieš vykdamas žmogus turėtų pasidomėti darbovietėmis, kuriose norėtų dirbti, užmegzti ryšius su jomis. Lietuva – kaip adresas, kuriuo bet kada galima grįžti. Šiuo metu šalis išgyvena labai įdomų etapą, viskas dinamiškai keičiasi, todėl jaunam žmogui turėtų būti įdomu dalyvauti šiame procese, – mano G. Nausėda.

„Barclays“ technologijų centro Lietuvoje vadovas Giedrius Dzekunskas konferencijos dalyviams pasakojo apie IT sektoriaus perspektyvas Lietuvoje.

– Nors mūsų šalies žmonės gabūs ir išsilavinę, tačiau mums vis tiek trūksta gerų IT specialistų. Lietuvos IT rinka vystosi, užsienio įmonės domisi Lietuva. Turime daug neišnaudoto potencialo, – kalbėjo G. Dzekunskas.

Pasak vyriausiosios portalo „Delfi“ redaktorės Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės, skaičiusios pranešimą apie žiniasklaidos ir verslo Lietuvoje bei pasaulyje sąsajas, lietuviai turi didžiulį potencialą investuoti, tai gabūs ir intelektualūs žmonės, pasaulyje įkūrę ne vieną žinomą įmonę. Panašaus turinio naujienos, skelbiamos portale „Delfi“, sulaukia milžiniško visuomenės dėmesio.

Žinomas atlikėjas Jurgis Didžiulis akcentavo, kad neužtenka didžiuotis didinga Lietuvos istorija, bet reikia galvoti apie modernios Lietuvos kūrimą.

– Jeigu mes patys nesukursime Lietuvos vizijos, kažkas padarys tai už mus. Išeiviai taip pat turi būti įtraukti į Lietuvos vizijos kūrimą, – kalbėjo Jurgis.

Renginį vainikavo J. Didžiulio koncertas – Londono lietuvaičiai ne tik klausėsi gyvos muzikos, bet ir artimiau pabendravo su pranešėjais iš Lietuvos.

Tai jau ketvirtasis projekto Backto.lt užsienyje surengtas renginys. Visi projekto renginiai išeivijos lietuvių buvo sutikti džiaugsmingai, su daugybe puikių minčių ir pasiūlymų. Į šią konferenciją užsiregistravusių išeivijos lietuvių buvo prašoma pažymėti, ar per ateinančius penkerius metus jie planuoja grįžti į Lietuvą. 165 iš 210 užsiregistravusiųjų atsakė teigiamai. Projekto direktoriaus L. Stankaus teigimu, tokie rezultatai ir tokie išeivijos planai džiugina ir skatina dar artimesnį bendravimą su užsienyje gyvenančiais lietuviais.

Konferencijos Londone generalinis rėmėjas – „Barclays“ banko padalinys Lietuvoje.

Projekto mecenatas – Tauragės industrinis parkas.

Nuotrauka
verlas
Įkelta:
2024-05-30
Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.