„Iki“ griežtina savo prekybos centrų kontrolę Tauragėje
Įkelta:
2014-04-30
Nuotrauka
Aprašymas
Tauragiškė Simona užfiksavo prekybos centro klaidas

Daiva SITNIKIENĖ

daiva@taurageszinios.lt

Už nesąžiningą komercinę veiklą numatytos ir kartais skiriamos didžiulės baudos, o prekybos tinklams, savo veiklą vykdantiems visoje šalyje, keliami didesni profesinio atidumo, rūpestingumo reikalavimai. Tačiau vis tiek pasitaiko atvejų, kai prekybos centruose prie prekės nurodyta viena kaina, o pirkėjas sumoka brangiau. Tauragiškė Simona „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip Šilalės gatvėje veikiančiame prekybos centre „Iki“ už alyvuogių aliejų kasoje sumokėjo dar daugiau nei prekė, kaip nurodyta lentynos etiketėje, kainavo iki akcijos. Tačiau ilgai besiginčijusi su prekybos centro atstovais moteris teigia tiesos taip ir neradusi.

Pardavėjos už savo klaidas neatsako?

– Lentynoje prie prekės buvo nurodyta, kad alyvuogių aliejui „IKI Extra Virgin“ taikoma akcija – vietoj 9,50 lito kainuoja 6,50 lito. Susigundę nedidele kaina įsigijome du šio aliejaus butelius. Kadangi pirkome daugiau prekių, tik grįžę į namus pirkimo čekyje pastebėjome, kad sumokėjome ne tą kainą, kuri buvo nurodyta lentynoje prie prekės. Aliejaus kaina pirkimo čekyje nurodyta 11,99 lito. Buvome nemaloniai nustebinti, juk tokios didelės kainos, jei tikėti etikete, net prieš akciją nebuvo, – stebėjosi Simona.

Pasak pirkėjos, jai grįžus aiškintis į prekybos centrą jo vedėja tegalėjo pasiūlyti grąžinti už prekę sumokėtus pinigus. Prekybos centro pardavėjos parduoti prekės pagal etiketėje nurodytą kainą nesutiko. Kaip Simonai aiškino vedėja, skirtumą iš savo kišenės būtų turėjusi sumokėti pardavėja.

– Ši melaginga akcija buvo skelbiama labai ilgai, gal net mėnesį. Kiek dar žmonių nusipirko šią prekę už „akcijinę“ kainą ir net nepastebėjo, kad buvo apgauti? Kodėl pirkėjai turi atsakyti už parduotuvės klaidas? O už klaidas pirkėjui nenumatyta jokia kompensacija. Sunervino. Sugaišau laiką. O ir kuras kainuoja, juk ne dėl savo kaltės teko grįžti į parduotuvę, – piktinosi pirkėja.

Simona pasakojo, kad toks atvejis šioje parduotuvėje jai ir jos šeimos nariams pasitaikė ne pirmą kartą, todėl negalėjusi nereaguoti. Esą ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų pirkėjų.

Parduotuvės vedėja jai nurodė surašyti pretenziją ir pažadėjo išsiųsti „į Vilnių“.

Prekybos centro pareiga – suteikti teisingą informaciją

Viešai skelbiama, kad vartotojui privaloma tinkamai pateikti teisingą ir neklaidinančią informaciją apie parduodamas prekes. Komercinės veiklos subjekto veiksmai negali būti laikomi sąžiningais, jeigu jis, teikdamas vartotojams informaciją apie prekės kainai taikomas nuolaidas, paskatina juos atvykti į parduotuves pirkti prekę, tačiau nesuteikia vartotojui galimybės įsigyti produktą nurodyta kaina. Tiesa, niekur neskelbiama, kur tokiu atveju kreiptis pirkėjui, kad už nesąžiningumą prekybos centrai sulauktų atitinkamo įvertinimo. Įvairios institucijos tokius „mažareikšmius ekonominius nusikaltimus“ mėto viena kitai. Ir vargu, ar apgautas pirkėjas pats norėtų kreiptis į teisėsaugininkus ir dėl to gaišti laiką.

Simonos skundą perdavėme Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai. Šios tarnybos Maisto produktų, turizmo ir rekreacinių paslaugų departamento Maisto produktų ir rekreacinių paslaugų skyriaus vedėja Neringa Baronienė paaiškino, kad teisės aktai, reglamentuojantys vartotojams teikiamą informaciją apie parduodamas prekes įtvirtina pardavėjo pareigą informuoti pirkėją ir nustato, kad pardavėjas nurodydamas parduodamo daikto etiketėse ar kitokiu būdu privalo suteikti pirkėjui būtiną, teisingą ir visapusišką informaciją apie parduodamus daiktus: jų kainą (įskaitant visus mokesčius), kokybę, vartojimo būdą ir saugumą, kokybės garantijos terminą, tinkamumo naudoti terminą. Pardavėjas, pažeidęs šią pareigą, turi atlyginti dėl to pirkėjo patirtus nuostolius.

Anot N. Baronienės, reikalavimą teikti vartotojams teisingą informaciją apie maistą ir draudimą klaidinti vartotojus įtvirtina ir Maisto įstatymas bei kiti teisės aktai. Kaip laikomasi maisto produktų ženklinimo ir kainų nurodymo reikalavimų, kontroliuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Kai prekybos salėje nurodytos kainos nesutampa su kasoje apskaičiuota kaina, vartotojai turi teisę kreiptis į šią instituciją. Tačiau Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos laikinai einanti pareigas viršininko pavaduotoja-veterinarijos inspektorė Lina Mėlinienė „Tauragės žinioms“ sakė, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tokių situacijų nekontroliuoja.

– Tai pirkėjų apgaudinėjimas, – situaciją trumpai apibūdino L. Mėlinienė.

Tauragėje sugriežtino kainolapių kontrolę

Prekybos tinklo „Iki“ Viešųjų ryšių departamento vadovas Andrius Petraitis „Tauragės žinias“ tikino esąs už sąžiningą verslą.

– Tikrai niekuomet nesiekiame klaidinti savo pirkėjų. Tačiau kartais pasitaiko atvejų, kai dėl žmogiškojo faktoriaus įvyksta klaidų. Labai atsiprašome, kad mūsų parduotuvės darbuotoja, keičiantis aliejaus išdėstymo vietai ir kainai, ties aliejumi paliko senąją kainą, dėl tos priežasties aliejui, kurį įsigijo pirkėja, nebuvo taikyta nuolaida, reguliari jo kaina yra 11,99 lito, kokia ir buvo nurodyta pirkimo kvite. Tik gavus pirkėjos nusiskundimą dėl neteisingos aliejaus kainos, šios prekės kainolapis iš karto buvo pakeistas. Šiuo metu imamės visų priemonių, kad būtų sugriežtinta prekių kainolapių ir produkcijos pateikimo lentynose kontrolė, ypač prieš ir po akcijų, kai keičiasi prekių kainos. Norime paprašyti, kad pirkėja susisiektų su mumis asmeniškai „Iki“ info linijos telefonu 8 800 11 454 arba el. paštu atsiliepimai@iki.lt, kad galėtume kompensuoti patirtus nuostolius, – situaciją aiškino prekybos tinklo „Iki“ atstovas.

Nuotrauka
verlas
Įkelta:
2024-05-30
Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.