Valerija Klimienė „Gustinos“ vardo į garsų prekės ženklą nekeistų
Įkelta:
2014-03-10
Nuotrauka
Aprašymas
Verslininkė Valerija sako, kad išlikti versle jai padėjo kolektyvas, su kuriuo koja kojon eina nuo pirmųjų verslo žingsnių. Ievos Liorančaitės nuotrauka

Ieva LIORANČAITĖ

Kovo 11-oji bus ypatinga visiems Lietuvos piliečiams, tačiau ilgametės Tauragės verslininkės Valerijos Klimienės laukia dviguba šventė. Jos vadovaujamas prekybos centras „Gustina“ tądien minės apvalią sukaktį – brandų ir prasmingą įmonės veiklos dvidešimtmetį. „Tauragės žinių“ korespondentė kalbėjosi su V. Klimiene apie sukauptą patirtį, versle tykančius pavojus ir darbą, kurio ji nekeistų į nieką kita. Kodėl? Atsakymas paprastas – per daug jį myli.

Apie dvidešimt metų – keliais žodžiais

1994-aisiais pradėjusi mažmeninę prekybą, Valerija ją vysto iki šiol. Keitėsi laikai, verslo įpročiai, tačiau veiklos pobūdis išliko tas pats.

– Pradėję verslą nuo vienos mažos parduotuvėlės, po to dar vienos ir dar kelių kitų, dabar esame prekybos centras, vis dar prekiaujantis vaikiškomis prekėmis, drabužiais, avalyne ir kanceliariniais reikmenimis. Prekes importuojame iš Lenkijos, Turkijos, Ispanijos. Seniau vykdavome į svečias šalis patys, o dabar prekes užsakome, – pasakojo verslininkė.

Pasak V. Klimienės, apžvelgiant prabėgusius metus, jų būta visokių. Moteris mena tikrą aukso amžių, kai per dieną parduodavo aštuonis ar devynis vaikiškus vežimėlius. Deja, dabar tie laikai kelia tik malonius prisiminimus, o realybė verčia atsimerkti prieš skaudžią tiesą – išlikti versle sugeba tik stipriausi.

– Kaip ir visi, ekonominę krizę išgyvenom sunkiai. Didžiausią įtaką turėjo demografinis veiksnys, kai stipriai sumažėjęs gimstamumas lėmė, kad vaikiškų prekių pardavimas krito. Vartojimas sumažėjęs ir dabar, bet rankų nenuleidžiam. Esam optimistai ir kantrūs žmonės. Visada ieškom įvairių variantų, galvojam, kaip išlaviruoti iš situacijos, dažnai prekėms taikom nuolaidas. Tuomet, atrodo, parduodam daug, bet iš tikrųjų, kai suskaičiuoji, pirkėjui dar ir primokam, – šypteli V. Klimienė.

Išskirtinis dėmesys – klientui ir kokybei

Kalbėdama apie prekybos centro „Gustina“ prekių pasirinkimą, verslininkė akcentavo jų išskirtinumą kokybės ir pripažinimo rinkoje atžvilgiu.

– Dauguma mūsų klientų itin vertina lietuvišką produkciją. Mamos noriai renkasi „Utenos trikotažo“ ar „Loritos“ firmų drabužėlius. Nuolat stebime mados tendencijas, atnaujiname asortimentą, dalyvaujame seminaruose, siekiame patenkinti kiekvieno pirkėjo skonį, kad jis užėjęs į mūsų parduotuvę rastų prekę, kuri jam būtų priimtina kokybės ir kainos santykiu. Tiesa, mums kiša koją mažo miesto sindromas. Žmonės važiuoja apsipirkti į didmiesčius, kai tas pačias kokybiškas žymių firmų prekes galima įsigyti ir pas mus, – teigė moteris.

Pasak pašnekovės, nemažai klientų pasiglemžia ir internetinės parduotuvės. Jaunos mamos mėgsta pirkti vaikiškus drabužėlius neiškeldamos kojos iš namų. Bet Valerija Klimienė, būdama ne tik verslininkė, bet ir trijų dukrų mama, tokią maniją vertina neigiamai, sakydama, kad niekada nepirktų savo vaikui drabužėlių, jų nepalietusi savomis rankomis.

Kantrybė versle – geriausia sąjungininkė

Pašnekovė neslėpė, kad vyrauja požiūris, neva žmonės verslininkais nepasitiki. Bet, pasak jos, tik verslo dėka visuomenė gali išsilaikyti. „Tauragės žinių“ korespondentė teiravosi, ką ilgamečio verslo vadovė galėtų patarti jaunajai ateities kartai, kuri dar tik brandina mintis pradėti kurti savo verslą.

– Pirmiausiai jauniems žmonėms linkiu kantrybės, noro dirbti ir užsispyrimo. Rezultatas greit neateina, jo reikia siekti ir ilgai laukti. Jei žmogus tam pasiruošęs, tuomet aš jam sakau – bandyk, – drąsinančiai nuteikė V. Klimienė.

Nors moteris prasitarė, kad savo atžalas atkalbinėja nuo noro eiti mamos pėdomis, paradoksalu, bet visos trys dukros puikiai draugauja su skaičiais. Vyriausioji dirba viename Lietuvos bankų, vidurinioji pasirinko finansų ekspertės darbą Dubajuje, o jaunėlė yra ne tik šokėja, bet ir tarptautinio verslo studentė.

Bristi į tą pačią upę nebaisu

Paklausta, ar prabėgus dvidešimčiai verslininkystės metų, patyrus ne vieną sunkumą, pasirinkus kelią, kurio vingiuose laukė ne vienas rimtas išbandymas, dabar, jei būtų galimybė grįžti į tuos laikus ir pakeisti kelio kryptį, ar ji tam ryžtųsi, V. Klimienė net nedvejodama atsakė, kad nieko nekeistų.

– Daryčiau viską taip pat. Aš myliu savo darbą ir ypač vertinu savo kolektyvą, nes tai tikri žmonės. Juk dauguma mano pardavėjų dirba nuo pat parduotuvės atidarymo. Tai laiko patikrinta komanda. Aš visad pagalvoju, jei kažkas pasikeistų, kas lauktų tų žmonių, kurie kartu dirba, – didžiuodamasi savo darbuotojais kalbėjo Valerija.

V. Klimienė teigė, kad atsisakyti verslo minčių niekada nekilo, bet buvo svarstymų jį plėsti kituose Lietuvos miestuose.

– Norėjom atidaryti savo parduotuvę „Megoje“ Kaune, tačiau mums pateikė ultimatumą ateiti kartu su garsiu ir populiariu parduotuvės ženklu, o ne su mūsų firminiu – „Gustina“. Atsisakėme šios galimybės ir likom Tauragėje, mieste, kuris man labai mielas ir kurio pirkėją pažįstu geriausiai, – pasakojo verslininkė.

Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku.