Valerija Klimienė „Gustinos“ vardo į garsų prekės ženklą nekeistų
Įkelta:
2014-03-10
Nuotrauka
Aprašymas
Verslininkė Valerija sako, kad išlikti versle jai padėjo kolektyvas, su kuriuo koja kojon eina nuo pirmųjų verslo žingsnių. Ievos Liorančaitės nuotrauka

Ieva LIORANČAITĖ

Kovo 11-oji bus ypatinga visiems Lietuvos piliečiams, tačiau ilgametės Tauragės verslininkės Valerijos Klimienės laukia dviguba šventė. Jos vadovaujamas prekybos centras „Gustina“ tądien minės apvalią sukaktį – brandų ir prasmingą įmonės veiklos dvidešimtmetį. „Tauragės žinių“ korespondentė kalbėjosi su V. Klimiene apie sukauptą patirtį, versle tykančius pavojus ir darbą, kurio ji nekeistų į nieką kita. Kodėl? Atsakymas paprastas – per daug jį myli.

Apie dvidešimt metų – keliais žodžiais

1994-aisiais pradėjusi mažmeninę prekybą, Valerija ją vysto iki šiol. Keitėsi laikai, verslo įpročiai, tačiau veiklos pobūdis išliko tas pats.

– Pradėję verslą nuo vienos mažos parduotuvėlės, po to dar vienos ir dar kelių kitų, dabar esame prekybos centras, vis dar prekiaujantis vaikiškomis prekėmis, drabužiais, avalyne ir kanceliariniais reikmenimis. Prekes importuojame iš Lenkijos, Turkijos, Ispanijos. Seniau vykdavome į svečias šalis patys, o dabar prekes užsakome, – pasakojo verslininkė.

Pasak V. Klimienės, apžvelgiant prabėgusius metus, jų būta visokių. Moteris mena tikrą aukso amžių, kai per dieną parduodavo aštuonis ar devynis vaikiškus vežimėlius. Deja, dabar tie laikai kelia tik malonius prisiminimus, o realybė verčia atsimerkti prieš skaudžią tiesą – išlikti versle sugeba tik stipriausi.

– Kaip ir visi, ekonominę krizę išgyvenom sunkiai. Didžiausią įtaką turėjo demografinis veiksnys, kai stipriai sumažėjęs gimstamumas lėmė, kad vaikiškų prekių pardavimas krito. Vartojimas sumažėjęs ir dabar, bet rankų nenuleidžiam. Esam optimistai ir kantrūs žmonės. Visada ieškom įvairių variantų, galvojam, kaip išlaviruoti iš situacijos, dažnai prekėms taikom nuolaidas. Tuomet, atrodo, parduodam daug, bet iš tikrųjų, kai suskaičiuoji, pirkėjui dar ir primokam, – šypteli V. Klimienė.

Išskirtinis dėmesys – klientui ir kokybei

Kalbėdama apie prekybos centro „Gustina“ prekių pasirinkimą, verslininkė akcentavo jų išskirtinumą kokybės ir pripažinimo rinkoje atžvilgiu.

– Dauguma mūsų klientų itin vertina lietuvišką produkciją. Mamos noriai renkasi „Utenos trikotažo“ ar „Loritos“ firmų drabužėlius. Nuolat stebime mados tendencijas, atnaujiname asortimentą, dalyvaujame seminaruose, siekiame patenkinti kiekvieno pirkėjo skonį, kad jis užėjęs į mūsų parduotuvę rastų prekę, kuri jam būtų priimtina kokybės ir kainos santykiu. Tiesa, mums kiša koją mažo miesto sindromas. Žmonės važiuoja apsipirkti į didmiesčius, kai tas pačias kokybiškas žymių firmų prekes galima įsigyti ir pas mus, – teigė moteris.

Pasak pašnekovės, nemažai klientų pasiglemžia ir internetinės parduotuvės. Jaunos mamos mėgsta pirkti vaikiškus drabužėlius neiškeldamos kojos iš namų. Bet Valerija Klimienė, būdama ne tik verslininkė, bet ir trijų dukrų mama, tokią maniją vertina neigiamai, sakydama, kad niekada nepirktų savo vaikui drabužėlių, jų nepalietusi savomis rankomis.

Kantrybė versle – geriausia sąjungininkė

Pašnekovė neslėpė, kad vyrauja požiūris, neva žmonės verslininkais nepasitiki. Bet, pasak jos, tik verslo dėka visuomenė gali išsilaikyti. „Tauragės žinių“ korespondentė teiravosi, ką ilgamečio verslo vadovė galėtų patarti jaunajai ateities kartai, kuri dar tik brandina mintis pradėti kurti savo verslą.

– Pirmiausiai jauniems žmonėms linkiu kantrybės, noro dirbti ir užsispyrimo. Rezultatas greit neateina, jo reikia siekti ir ilgai laukti. Jei žmogus tam pasiruošęs, tuomet aš jam sakau – bandyk, – drąsinančiai nuteikė V. Klimienė.

Nors moteris prasitarė, kad savo atžalas atkalbinėja nuo noro eiti mamos pėdomis, paradoksalu, bet visos trys dukros puikiai draugauja su skaičiais. Vyriausioji dirba viename Lietuvos bankų, vidurinioji pasirinko finansų ekspertės darbą Dubajuje, o jaunėlė yra ne tik šokėja, bet ir tarptautinio verslo studentė.

Bristi į tą pačią upę nebaisu

Paklausta, ar prabėgus dvidešimčiai verslininkystės metų, patyrus ne vieną sunkumą, pasirinkus kelią, kurio vingiuose laukė ne vienas rimtas išbandymas, dabar, jei būtų galimybė grįžti į tuos laikus ir pakeisti kelio kryptį, ar ji tam ryžtųsi, V. Klimienė net nedvejodama atsakė, kad nieko nekeistų.

– Daryčiau viską taip pat. Aš myliu savo darbą ir ypač vertinu savo kolektyvą, nes tai tikri žmonės. Juk dauguma mano pardavėjų dirba nuo pat parduotuvės atidarymo. Tai laiko patikrinta komanda. Aš visad pagalvoju, jei kažkas pasikeistų, kas lauktų tų žmonių, kurie kartu dirba, – didžiuodamasi savo darbuotojais kalbėjo Valerija.

V. Klimienė teigė, kad atsisakyti verslo minčių niekada nekilo, bet buvo svarstymų jį plėsti kituose Lietuvos miestuose.

– Norėjom atidaryti savo parduotuvę „Megoje“ Kaune, tačiau mums pateikė ultimatumą ateiti kartu su garsiu ir populiariu parduotuvės ženklu, o ne su mūsų firminiu – „Gustina“. Atsisakėme šios galimybės ir likom Tauragėje, mieste, kuris man labai mielas ir kurio pirkėją pažįstu geriausiai, – pasakojo verslininkė.

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.