Valerija Klimienė „Gustinos“ vardo į garsų prekės ženklą nekeistų
Įkelta:
2014-03-10
Nuotrauka
Aprašymas
Verslininkė Valerija sako, kad išlikti versle jai padėjo kolektyvas, su kuriuo koja kojon eina nuo pirmųjų verslo žingsnių. Ievos Liorančaitės nuotrauka

Ieva LIORANČAITĖ

Kovo 11-oji bus ypatinga visiems Lietuvos piliečiams, tačiau ilgametės Tauragės verslininkės Valerijos Klimienės laukia dviguba šventė. Jos vadovaujamas prekybos centras „Gustina“ tądien minės apvalią sukaktį – brandų ir prasmingą įmonės veiklos dvidešimtmetį. „Tauragės žinių“ korespondentė kalbėjosi su V. Klimiene apie sukauptą patirtį, versle tykančius pavojus ir darbą, kurio ji nekeistų į nieką kita. Kodėl? Atsakymas paprastas – per daug jį myli.

Apie dvidešimt metų – keliais žodžiais

1994-aisiais pradėjusi mažmeninę prekybą, Valerija ją vysto iki šiol. Keitėsi laikai, verslo įpročiai, tačiau veiklos pobūdis išliko tas pats.

– Pradėję verslą nuo vienos mažos parduotuvėlės, po to dar vienos ir dar kelių kitų, dabar esame prekybos centras, vis dar prekiaujantis vaikiškomis prekėmis, drabužiais, avalyne ir kanceliariniais reikmenimis. Prekes importuojame iš Lenkijos, Turkijos, Ispanijos. Seniau vykdavome į svečias šalis patys, o dabar prekes užsakome, – pasakojo verslininkė.

Pasak V. Klimienės, apžvelgiant prabėgusius metus, jų būta visokių. Moteris mena tikrą aukso amžių, kai per dieną parduodavo aštuonis ar devynis vaikiškus vežimėlius. Deja, dabar tie laikai kelia tik malonius prisiminimus, o realybė verčia atsimerkti prieš skaudžią tiesą – išlikti versle sugeba tik stipriausi.

– Kaip ir visi, ekonominę krizę išgyvenom sunkiai. Didžiausią įtaką turėjo demografinis veiksnys, kai stipriai sumažėjęs gimstamumas lėmė, kad vaikiškų prekių pardavimas krito. Vartojimas sumažėjęs ir dabar, bet rankų nenuleidžiam. Esam optimistai ir kantrūs žmonės. Visada ieškom įvairių variantų, galvojam, kaip išlaviruoti iš situacijos, dažnai prekėms taikom nuolaidas. Tuomet, atrodo, parduodam daug, bet iš tikrųjų, kai suskaičiuoji, pirkėjui dar ir primokam, – šypteli V. Klimienė.

Išskirtinis dėmesys – klientui ir kokybei

Kalbėdama apie prekybos centro „Gustina“ prekių pasirinkimą, verslininkė akcentavo jų išskirtinumą kokybės ir pripažinimo rinkoje atžvilgiu.

– Dauguma mūsų klientų itin vertina lietuvišką produkciją. Mamos noriai renkasi „Utenos trikotažo“ ar „Loritos“ firmų drabužėlius. Nuolat stebime mados tendencijas, atnaujiname asortimentą, dalyvaujame seminaruose, siekiame patenkinti kiekvieno pirkėjo skonį, kad jis užėjęs į mūsų parduotuvę rastų prekę, kuri jam būtų priimtina kokybės ir kainos santykiu. Tiesa, mums kiša koją mažo miesto sindromas. Žmonės važiuoja apsipirkti į didmiesčius, kai tas pačias kokybiškas žymių firmų prekes galima įsigyti ir pas mus, – teigė moteris.

Pasak pašnekovės, nemažai klientų pasiglemžia ir internetinės parduotuvės. Jaunos mamos mėgsta pirkti vaikiškus drabužėlius neiškeldamos kojos iš namų. Bet Valerija Klimienė, būdama ne tik verslininkė, bet ir trijų dukrų mama, tokią maniją vertina neigiamai, sakydama, kad niekada nepirktų savo vaikui drabužėlių, jų nepalietusi savomis rankomis.

Kantrybė versle – geriausia sąjungininkė

Pašnekovė neslėpė, kad vyrauja požiūris, neva žmonės verslininkais nepasitiki. Bet, pasak jos, tik verslo dėka visuomenė gali išsilaikyti. „Tauragės žinių“ korespondentė teiravosi, ką ilgamečio verslo vadovė galėtų patarti jaunajai ateities kartai, kuri dar tik brandina mintis pradėti kurti savo verslą.

– Pirmiausiai jauniems žmonėms linkiu kantrybės, noro dirbti ir užsispyrimo. Rezultatas greit neateina, jo reikia siekti ir ilgai laukti. Jei žmogus tam pasiruošęs, tuomet aš jam sakau – bandyk, – drąsinančiai nuteikė V. Klimienė.

Nors moteris prasitarė, kad savo atžalas atkalbinėja nuo noro eiti mamos pėdomis, paradoksalu, bet visos trys dukros puikiai draugauja su skaičiais. Vyriausioji dirba viename Lietuvos bankų, vidurinioji pasirinko finansų ekspertės darbą Dubajuje, o jaunėlė yra ne tik šokėja, bet ir tarptautinio verslo studentė.

Bristi į tą pačią upę nebaisu

Paklausta, ar prabėgus dvidešimčiai verslininkystės metų, patyrus ne vieną sunkumą, pasirinkus kelią, kurio vingiuose laukė ne vienas rimtas išbandymas, dabar, jei būtų galimybė grįžti į tuos laikus ir pakeisti kelio kryptį, ar ji tam ryžtųsi, V. Klimienė net nedvejodama atsakė, kad nieko nekeistų.

– Daryčiau viską taip pat. Aš myliu savo darbą ir ypač vertinu savo kolektyvą, nes tai tikri žmonės. Juk dauguma mano pardavėjų dirba nuo pat parduotuvės atidarymo. Tai laiko patikrinta komanda. Aš visad pagalvoju, jei kažkas pasikeistų, kas lauktų tų žmonių, kurie kartu dirba, – didžiuodamasi savo darbuotojais kalbėjo Valerija.

V. Klimienė teigė, kad atsisakyti verslo minčių niekada nekilo, bet buvo svarstymų jį plėsti kituose Lietuvos miestuose.

– Norėjom atidaryti savo parduotuvę „Megoje“ Kaune, tačiau mums pateikė ultimatumą ateiti kartu su garsiu ir populiariu parduotuvės ženklu, o ne su mūsų firminiu – „Gustina“. Atsisakėme šios galimybės ir likom Tauragėje, mieste, kuris man labai mielas ir kurio pirkėją pažįstu geriausiai, – pasakojo verslininkė.

Nuotrauka
verlas
Įkelta:
2024-05-30
Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.