Skęsta rinkos banginis „Lignesa“
Įkelta:
2014-03-04
Nuotrauka
Aprašymas
Kadaise „Lignesa“ buvo viena galingiausių Tauragės įmonių. „Tauragės žinių“ nuotrauka

Tomas RAULINAVIČIUS

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

info@taurageszinios.lt

Tauragės darbo rinka su nerimu laukia dar vieno smūgio. Bankroto byla gresia vienai seniausių Tauragės įmonių – UAB „Lignesa“. Žuvų perdirbimo bendrovės direktorius Jonas Dungveckis patvirtino, kad įmonė nebedirba ir laukia kreditorių nuosprendžio. Esą per trejus pastaruosius metus bendrovę prispaudė mokesčių našta, nebeliko stropių darbuotojų. Vis sunkiau įmonei tapo atlaikyti konkurenciją rinkoje, susikaupė ketvirčio milijono litų skola „Sodrai“. Pasak J. Dungveckio, „Lignesoje“ pastaruoju metu dirbo apie 160 darbuotojų, kurie ieško kitos darbovietės. Spėlioti ilgai nereikia – šie žmonės arba papildys Darbo biržos klientų gretas, arba emigruos.

Griūva Tauragės pramonė

Netylančias kalbas apie nykstantį Tauragės verslą byloja faktai. Restruktūrizacijos byla iškelta „Stragutės mėsos“ bendrovei, apie sunkią įmonės situaciją kalba „Tauragės maisto“ vadovai. Šią savaitę beveik dvidešimtmetį veikusios bendrovės „Lignesa“ vadovas Jonas Dungveckis patvirtino, kad įmonė gamybinės veiklos nebevykdo.

– Jei žmonės nori bankroto, jis bus. Daug faktorių lėmė tokią situaciją: prispaudė dideli mokesčiai, turėjome aplaidžių darbuotojų, kurie kenkė įmonei, sugadino žuvį. Galbūt patys per ilgai tempėm ir gailėjom darbuotojų, nenorėjom jų atleisti, – apie gresiamą bankrotą kalbėjo J. Dungveckis.

Portalo Rekvizitai.lt duomenimis, nuo 2013 metų gruodžio „Lignesos“ skola Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai („Sodrai“) nuo 85 tūkstančių litų šoktelėjo iki 262 tūkst. litų. Bendrovę sparčiai palieka darbuotojai, kurių prieš metus buvo 220. „Lignesa“ neatsiskaičiusi tiek su užsienio, tiek su Lietuvos įmonėmis.

„Taurų žuvys“ dirbs

Apie sunkią „Lignesos“ situaciją puikiai žinantis Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) vadovas Sigitas Mičiulis priekaištus beria valdžios institucijoms.

– Kada valdžia supras, kad verslui reikia pagalbos? Kokias konsultacijas ir pagalbą teikia Tauragės turizmo ir verslo informacijos centras? Ne visada reikia finansinės pagalbos. Kartais užtenka žmogiškųjų išteklių. Dabar paskaičiuokite: įmonė nuo fizinio darbuotojo sumoka 67 procentus mokesčių, kurie keliauja į rajono biudžetą. Po bankroto ne tik neliks šių pajamų, bet ir teks mokėti pašalpas. Matau, kad savivaldybėje nėra žmogaus, jaučiančio verslo pulsą, – apie Tauragės situaciją kalbėjo S. Mičiulis.

TAVA pirmininkas tikina, kad neseniai lankėsi „Lignesoje“, o šiandien apgailestauja, nes ši įmonė buvo įvairių sporto ir kitokių renginių rėmėja.

1995 metais įkurta UAB „Lignesa“ importuojamas žuvis perdirbdavo Tauragėje ir tiekdavo ne tik Lietuvos prekybos centrams, bet ir užsienio rinkoms. 2003 metais „Lignesa“ buvo pripažinta geriausia Tauragės įmone ir atidarė filialus Alytuje, Vilniuje ir net Anglijoje.

Prieš penkerius metus J. Dungveckis ėmėsi vystyti žuvų auginimą. Bendrovei „Taurų žuvys“ vadovauja jo dukra Ligita Dungveckytė-Bakaitienė. Pastarosios įmonės akcininke nesenai tapo viena didžiausių Lietuvoje žuvų perdirbėjų bendrovė „Norvelita“.

– „Taurų žuvys“ dirbs. Yra žuvies trūkumas rinkoje, todėl, manau, dukrai su „Norvelita“ seksis gerai, – spėliojo 66-erių metų J. Dungveckis, prisipažinęs, kad jau pavargo, todėl verslui skiria vis mažiau dėmesio.

„Reikės pradėti viską nuo nulio“

Šią arba artėjančią savaitę J. Dungveckis teigė susitiksiantis su „Lignesos“ kreditoriais ir nuspręs, ar įmonei bus pradėta bankroto procedūra. Bus svarstoma, galbūt ją išgelbėti pavyks restruktūrizuojant. Anot pašnekovo, kreditoriai labiau suinteresuoti įmonės bankrotu.

– Sunku pasakyti, kaip įvyks. Yra norvegai, kurie norėtų nuomoti gamybos patalpas. Yra kitokių užsakymų. Jei bus bankrotas, teks atsiskaityti pirmiausia su darbuotojais, gal įrangą kas nupirks ir vystys veiklą, – spėliojo J. Dungveckis, pridūręs, kad kažkam teks pradėti viską nuo nulio.

Šiuo metu „Lignesa“ gamybinės veiklos nevykdo. Didžiajame Tauragės turguje nebeliko šios įmonės pardavimo vietos ir produktų. Kai kurie darbuotojai ieško darbo kitose įmonėse, kai kurie laukia galutinio „Lignesos“ verdikto.

Tauragės teritorinės darbo biržos direktoriaus Mindaugo Maco duomenimis, jokių pranešimų apie masinius atleidimus iš „Lignesos“ negauta.

Svarbiausia – reitingai

„Tauragės žinių“ kalbintas Tauragės turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Aivaras Betingis, iš biudžeto gaunantis algą ir privalantis jei ne pagelbėti, tai bent jau žinoti realią situaciją apie sunkumų kamuojamą rajono verslą, apie „Lignesos“ padėtį nelabai ką galėjo pasakyti.

Paklaustas, galbūt žino, kokias problemas šiuo metu sprendžia viena didžiausių rajono bendrovių, patikino, kad prieš keletą savaičių buvo susitikęs su „Lignesos“ direktoriumi J. Dungveckiu, šis informavęs, kad įmonė restruktūrizuojama. Daugiau A. Betingis sakė nieko nežinąs – nei ar bendrovė šiuo metu veikia, ar neveikia, nei kiek žmonių netrukus gali tapti bedarbiais.

Paklaustas, kodėl kaip verslo informacijos centro vadovas tuo nesidomi, A. Betingis aiškino, kad „Lignesa“ jam tokios informacijos neteikia.

Tauragės turizmo ir verslo informacijos centrui išlaikyti iš biudžeto šiems metams skirta 179 tūkst. Lt (pernai buvo skirta 140 tūkst. Lt).

Kad Tauragės verslo ir turizmo informacijos centras vargiai gali padėti jau egzistuojančioms įmonėms, A. Betingiui kritikos išsakyta daugybę kartų. Tačiau, matyt, dirbti tiesioginio savo darbo valdininkas nelabai turi kada. „Tauragės žinias“ prieš keletą dienų pasiekė jau ketvirtas A. Betingio skundas. Šįkart valdininkas žurnalistus skundžia Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai, jo nuomone, rašydama apie jį žiniasklaida jį šmeižia.

Kad padėtis Tauragėje atvirkščiai – gera, tiesioginėje Tauragės kabelinės televizijos laidoje prieš savaitę kalbėjo Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius, viešai pasigyręs, koks puikus jo reitingas. Tarybos posėdžio metu rajono vadovas dėl verslo padėties sunerimusiems kolegoms atkirto, kad į jį neretai kreipiasi darbdaviai ir tikina, jog laisvų darbo vietų Tauragėje yra, tačiau žmonės nenori dirbti. Dar vienas savivaldybės atstovų pasiteisinimas dėl menkstančio verslo – „savivaldybė darbo vietų nekuria“, todėl šios problemos tiesiogiai spręsti jai nepriklauso.

Tik ar ne per vėlai ieškome atsakymų į klausimą, kiek toli su tokia politika eisime?

Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku.