Skęsta rinkos banginis „Lignesa“
Įkelta:
2014-03-04
Nuotrauka
Aprašymas
Kadaise „Lignesa“ buvo viena galingiausių Tauragės įmonių. „Tauragės žinių“ nuotrauka

Tomas RAULINAVIČIUS

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

info@taurageszinios.lt

Tauragės darbo rinka su nerimu laukia dar vieno smūgio. Bankroto byla gresia vienai seniausių Tauragės įmonių – UAB „Lignesa“. Žuvų perdirbimo bendrovės direktorius Jonas Dungveckis patvirtino, kad įmonė nebedirba ir laukia kreditorių nuosprendžio. Esą per trejus pastaruosius metus bendrovę prispaudė mokesčių našta, nebeliko stropių darbuotojų. Vis sunkiau įmonei tapo atlaikyti konkurenciją rinkoje, susikaupė ketvirčio milijono litų skola „Sodrai“. Pasak J. Dungveckio, „Lignesoje“ pastaruoju metu dirbo apie 160 darbuotojų, kurie ieško kitos darbovietės. Spėlioti ilgai nereikia – šie žmonės arba papildys Darbo biržos klientų gretas, arba emigruos.

Griūva Tauragės pramonė

Netylančias kalbas apie nykstantį Tauragės verslą byloja faktai. Restruktūrizacijos byla iškelta „Stragutės mėsos“ bendrovei, apie sunkią įmonės situaciją kalba „Tauragės maisto“ vadovai. Šią savaitę beveik dvidešimtmetį veikusios bendrovės „Lignesa“ vadovas Jonas Dungveckis patvirtino, kad įmonė gamybinės veiklos nebevykdo.

– Jei žmonės nori bankroto, jis bus. Daug faktorių lėmė tokią situaciją: prispaudė dideli mokesčiai, turėjome aplaidžių darbuotojų, kurie kenkė įmonei, sugadino žuvį. Galbūt patys per ilgai tempėm ir gailėjom darbuotojų, nenorėjom jų atleisti, – apie gresiamą bankrotą kalbėjo J. Dungveckis.

Portalo Rekvizitai.lt duomenimis, nuo 2013 metų gruodžio „Lignesos“ skola Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai („Sodrai“) nuo 85 tūkstančių litų šoktelėjo iki 262 tūkst. litų. Bendrovę sparčiai palieka darbuotojai, kurių prieš metus buvo 220. „Lignesa“ neatsiskaičiusi tiek su užsienio, tiek su Lietuvos įmonėmis.

„Taurų žuvys“ dirbs

Apie sunkią „Lignesos“ situaciją puikiai žinantis Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) vadovas Sigitas Mičiulis priekaištus beria valdžios institucijoms.

– Kada valdžia supras, kad verslui reikia pagalbos? Kokias konsultacijas ir pagalbą teikia Tauragės turizmo ir verslo informacijos centras? Ne visada reikia finansinės pagalbos. Kartais užtenka žmogiškųjų išteklių. Dabar paskaičiuokite: įmonė nuo fizinio darbuotojo sumoka 67 procentus mokesčių, kurie keliauja į rajono biudžetą. Po bankroto ne tik neliks šių pajamų, bet ir teks mokėti pašalpas. Matau, kad savivaldybėje nėra žmogaus, jaučiančio verslo pulsą, – apie Tauragės situaciją kalbėjo S. Mičiulis.

TAVA pirmininkas tikina, kad neseniai lankėsi „Lignesoje“, o šiandien apgailestauja, nes ši įmonė buvo įvairių sporto ir kitokių renginių rėmėja.

1995 metais įkurta UAB „Lignesa“ importuojamas žuvis perdirbdavo Tauragėje ir tiekdavo ne tik Lietuvos prekybos centrams, bet ir užsienio rinkoms. 2003 metais „Lignesa“ buvo pripažinta geriausia Tauragės įmone ir atidarė filialus Alytuje, Vilniuje ir net Anglijoje.

Prieš penkerius metus J. Dungveckis ėmėsi vystyti žuvų auginimą. Bendrovei „Taurų žuvys“ vadovauja jo dukra Ligita Dungveckytė-Bakaitienė. Pastarosios įmonės akcininke nesenai tapo viena didžiausių Lietuvoje žuvų perdirbėjų bendrovė „Norvelita“.

– „Taurų žuvys“ dirbs. Yra žuvies trūkumas rinkoje, todėl, manau, dukrai su „Norvelita“ seksis gerai, – spėliojo 66-erių metų J. Dungveckis, prisipažinęs, kad jau pavargo, todėl verslui skiria vis mažiau dėmesio.

„Reikės pradėti viską nuo nulio“

Šią arba artėjančią savaitę J. Dungveckis teigė susitiksiantis su „Lignesos“ kreditoriais ir nuspręs, ar įmonei bus pradėta bankroto procedūra. Bus svarstoma, galbūt ją išgelbėti pavyks restruktūrizuojant. Anot pašnekovo, kreditoriai labiau suinteresuoti įmonės bankrotu.

– Sunku pasakyti, kaip įvyks. Yra norvegai, kurie norėtų nuomoti gamybos patalpas. Yra kitokių užsakymų. Jei bus bankrotas, teks atsiskaityti pirmiausia su darbuotojais, gal įrangą kas nupirks ir vystys veiklą, – spėliojo J. Dungveckis, pridūręs, kad kažkam teks pradėti viską nuo nulio.

Šiuo metu „Lignesa“ gamybinės veiklos nevykdo. Didžiajame Tauragės turguje nebeliko šios įmonės pardavimo vietos ir produktų. Kai kurie darbuotojai ieško darbo kitose įmonėse, kai kurie laukia galutinio „Lignesos“ verdikto.

Tauragės teritorinės darbo biržos direktoriaus Mindaugo Maco duomenimis, jokių pranešimų apie masinius atleidimus iš „Lignesos“ negauta.

Svarbiausia – reitingai

„Tauragės žinių“ kalbintas Tauragės turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Aivaras Betingis, iš biudžeto gaunantis algą ir privalantis jei ne pagelbėti, tai bent jau žinoti realią situaciją apie sunkumų kamuojamą rajono verslą, apie „Lignesos“ padėtį nelabai ką galėjo pasakyti.

Paklaustas, galbūt žino, kokias problemas šiuo metu sprendžia viena didžiausių rajono bendrovių, patikino, kad prieš keletą savaičių buvo susitikęs su „Lignesos“ direktoriumi J. Dungveckiu, šis informavęs, kad įmonė restruktūrizuojama. Daugiau A. Betingis sakė nieko nežinąs – nei ar bendrovė šiuo metu veikia, ar neveikia, nei kiek žmonių netrukus gali tapti bedarbiais.

Paklaustas, kodėl kaip verslo informacijos centro vadovas tuo nesidomi, A. Betingis aiškino, kad „Lignesa“ jam tokios informacijos neteikia.

Tauragės turizmo ir verslo informacijos centrui išlaikyti iš biudžeto šiems metams skirta 179 tūkst. Lt (pernai buvo skirta 140 tūkst. Lt).

Kad Tauragės verslo ir turizmo informacijos centras vargiai gali padėti jau egzistuojančioms įmonėms, A. Betingiui kritikos išsakyta daugybę kartų. Tačiau, matyt, dirbti tiesioginio savo darbo valdininkas nelabai turi kada. „Tauragės žinias“ prieš keletą dienų pasiekė jau ketvirtas A. Betingio skundas. Šįkart valdininkas žurnalistus skundžia Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai, jo nuomone, rašydama apie jį žiniasklaida jį šmeižia.

Kad padėtis Tauragėje atvirkščiai – gera, tiesioginėje Tauragės kabelinės televizijos laidoje prieš savaitę kalbėjo Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius, viešai pasigyręs, koks puikus jo reitingas. Tarybos posėdžio metu rajono vadovas dėl verslo padėties sunerimusiems kolegoms atkirto, kad į jį neretai kreipiasi darbdaviai ir tikina, jog laisvų darbo vietų Tauragėje yra, tačiau žmonės nenori dirbti. Dar vienas savivaldybės atstovų pasiteisinimas dėl menkstančio verslo – „savivaldybė darbo vietų nekuria“, todėl šios problemos tiesiogiai spręsti jai nepriklauso.

Tik ar ne per vėlai ieškome atsakymų į klausimą, kiek toli su tokia politika eisime?

Nuotrauka
verlas
Įkelta:
2024-05-30
Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.