Skęsta rinkos banginis „Lignesa“
Įkelta:
2014-03-04
Nuotrauka
Aprašymas
Kadaise „Lignesa“ buvo viena galingiausių Tauragės įmonių. „Tauragės žinių“ nuotrauka

Tomas RAULINAVIČIUS

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

info@taurageszinios.lt

Tauragės darbo rinka su nerimu laukia dar vieno smūgio. Bankroto byla gresia vienai seniausių Tauragės įmonių – UAB „Lignesa“. Žuvų perdirbimo bendrovės direktorius Jonas Dungveckis patvirtino, kad įmonė nebedirba ir laukia kreditorių nuosprendžio. Esą per trejus pastaruosius metus bendrovę prispaudė mokesčių našta, nebeliko stropių darbuotojų. Vis sunkiau įmonei tapo atlaikyti konkurenciją rinkoje, susikaupė ketvirčio milijono litų skola „Sodrai“. Pasak J. Dungveckio, „Lignesoje“ pastaruoju metu dirbo apie 160 darbuotojų, kurie ieško kitos darbovietės. Spėlioti ilgai nereikia – šie žmonės arba papildys Darbo biržos klientų gretas, arba emigruos.

Griūva Tauragės pramonė

Netylančias kalbas apie nykstantį Tauragės verslą byloja faktai. Restruktūrizacijos byla iškelta „Stragutės mėsos“ bendrovei, apie sunkią įmonės situaciją kalba „Tauragės maisto“ vadovai. Šią savaitę beveik dvidešimtmetį veikusios bendrovės „Lignesa“ vadovas Jonas Dungveckis patvirtino, kad įmonė gamybinės veiklos nebevykdo.

– Jei žmonės nori bankroto, jis bus. Daug faktorių lėmė tokią situaciją: prispaudė dideli mokesčiai, turėjome aplaidžių darbuotojų, kurie kenkė įmonei, sugadino žuvį. Galbūt patys per ilgai tempėm ir gailėjom darbuotojų, nenorėjom jų atleisti, – apie gresiamą bankrotą kalbėjo J. Dungveckis.

Portalo Rekvizitai.lt duomenimis, nuo 2013 metų gruodžio „Lignesos“ skola Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai („Sodrai“) nuo 85 tūkstančių litų šoktelėjo iki 262 tūkst. litų. Bendrovę sparčiai palieka darbuotojai, kurių prieš metus buvo 220. „Lignesa“ neatsiskaičiusi tiek su užsienio, tiek su Lietuvos įmonėmis.

„Taurų žuvys“ dirbs

Apie sunkią „Lignesos“ situaciją puikiai žinantis Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) vadovas Sigitas Mičiulis priekaištus beria valdžios institucijoms.

– Kada valdžia supras, kad verslui reikia pagalbos? Kokias konsultacijas ir pagalbą teikia Tauragės turizmo ir verslo informacijos centras? Ne visada reikia finansinės pagalbos. Kartais užtenka žmogiškųjų išteklių. Dabar paskaičiuokite: įmonė nuo fizinio darbuotojo sumoka 67 procentus mokesčių, kurie keliauja į rajono biudžetą. Po bankroto ne tik neliks šių pajamų, bet ir teks mokėti pašalpas. Matau, kad savivaldybėje nėra žmogaus, jaučiančio verslo pulsą, – apie Tauragės situaciją kalbėjo S. Mičiulis.

TAVA pirmininkas tikina, kad neseniai lankėsi „Lignesoje“, o šiandien apgailestauja, nes ši įmonė buvo įvairių sporto ir kitokių renginių rėmėja.

1995 metais įkurta UAB „Lignesa“ importuojamas žuvis perdirbdavo Tauragėje ir tiekdavo ne tik Lietuvos prekybos centrams, bet ir užsienio rinkoms. 2003 metais „Lignesa“ buvo pripažinta geriausia Tauragės įmone ir atidarė filialus Alytuje, Vilniuje ir net Anglijoje.

Prieš penkerius metus J. Dungveckis ėmėsi vystyti žuvų auginimą. Bendrovei „Taurų žuvys“ vadovauja jo dukra Ligita Dungveckytė-Bakaitienė. Pastarosios įmonės akcininke nesenai tapo viena didžiausių Lietuvoje žuvų perdirbėjų bendrovė „Norvelita“.

– „Taurų žuvys“ dirbs. Yra žuvies trūkumas rinkoje, todėl, manau, dukrai su „Norvelita“ seksis gerai, – spėliojo 66-erių metų J. Dungveckis, prisipažinęs, kad jau pavargo, todėl verslui skiria vis mažiau dėmesio.

„Reikės pradėti viską nuo nulio“

Šią arba artėjančią savaitę J. Dungveckis teigė susitiksiantis su „Lignesos“ kreditoriais ir nuspręs, ar įmonei bus pradėta bankroto procedūra. Bus svarstoma, galbūt ją išgelbėti pavyks restruktūrizuojant. Anot pašnekovo, kreditoriai labiau suinteresuoti įmonės bankrotu.

– Sunku pasakyti, kaip įvyks. Yra norvegai, kurie norėtų nuomoti gamybos patalpas. Yra kitokių užsakymų. Jei bus bankrotas, teks atsiskaityti pirmiausia su darbuotojais, gal įrangą kas nupirks ir vystys veiklą, – spėliojo J. Dungveckis, pridūręs, kad kažkam teks pradėti viską nuo nulio.

Šiuo metu „Lignesa“ gamybinės veiklos nevykdo. Didžiajame Tauragės turguje nebeliko šios įmonės pardavimo vietos ir produktų. Kai kurie darbuotojai ieško darbo kitose įmonėse, kai kurie laukia galutinio „Lignesos“ verdikto.

Tauragės teritorinės darbo biržos direktoriaus Mindaugo Maco duomenimis, jokių pranešimų apie masinius atleidimus iš „Lignesos“ negauta.

Svarbiausia – reitingai

„Tauragės žinių“ kalbintas Tauragės turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Aivaras Betingis, iš biudžeto gaunantis algą ir privalantis jei ne pagelbėti, tai bent jau žinoti realią situaciją apie sunkumų kamuojamą rajono verslą, apie „Lignesos“ padėtį nelabai ką galėjo pasakyti.

Paklaustas, galbūt žino, kokias problemas šiuo metu sprendžia viena didžiausių rajono bendrovių, patikino, kad prieš keletą savaičių buvo susitikęs su „Lignesos“ direktoriumi J. Dungveckiu, šis informavęs, kad įmonė restruktūrizuojama. Daugiau A. Betingis sakė nieko nežinąs – nei ar bendrovė šiuo metu veikia, ar neveikia, nei kiek žmonių netrukus gali tapti bedarbiais.

Paklaustas, kodėl kaip verslo informacijos centro vadovas tuo nesidomi, A. Betingis aiškino, kad „Lignesa“ jam tokios informacijos neteikia.

Tauragės turizmo ir verslo informacijos centrui išlaikyti iš biudžeto šiems metams skirta 179 tūkst. Lt (pernai buvo skirta 140 tūkst. Lt).

Kad Tauragės verslo ir turizmo informacijos centras vargiai gali padėti jau egzistuojančioms įmonėms, A. Betingiui kritikos išsakyta daugybę kartų. Tačiau, matyt, dirbti tiesioginio savo darbo valdininkas nelabai turi kada. „Tauragės žinias“ prieš keletą dienų pasiekė jau ketvirtas A. Betingio skundas. Šįkart valdininkas žurnalistus skundžia Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai, jo nuomone, rašydama apie jį žiniasklaida jį šmeižia.

Kad padėtis Tauragėje atvirkščiai – gera, tiesioginėje Tauragės kabelinės televizijos laidoje prieš savaitę kalbėjo Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius, viešai pasigyręs, koks puikus jo reitingas. Tarybos posėdžio metu rajono vadovas dėl verslo padėties sunerimusiems kolegoms atkirto, kad į jį neretai kreipiasi darbdaviai ir tikina, jog laisvų darbo vietų Tauragėje yra, tačiau žmonės nenori dirbti. Dar vienas savivaldybės atstovų pasiteisinimas dėl menkstančio verslo – „savivaldybė darbo vietų nekuria“, todėl šios problemos tiesiogiai spręsti jai nepriklauso.

Tik ar ne per vėlai ieškome atsakymų į klausimą, kiek toli su tokia politika eisime?

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi.