Ledai pajudėjo – rajono valdžia atsigręžė į verslą
Įkelta:
2014-03-12
Nuotrauka
Aprašymas
Mero vadovaujama delegacija per savaitę pasikalbėjo su trylikos privataus kapitalo įmonių darbuotojais. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

redaktore@taurageszinios.lt

Turbūt pirmąkart per daugelį metų rajono galvos atsigręžė į Tauragėje veikiančias verslo įmones ir paprastus jų darbuotojus. Žurnalistų dėl menko dėmesio verslui nuolat prie sienos kalama rajono valdžia visą savaitę lankė mieste veikiančias privataus kapitalo bendroves ir klausinėjo, kaip joms sekasi. Tiesa, didelių naujienų rajono žmonėms politikai negalėjo pažerti, esą daugelio projektų įgyvendinti neįmanoma, nes nėra pinigų. Tačiau gerai jau vien tai, kad pirmas žingsnis pagaliau žengtas.

Aplankė 13 įmonių

Per savaitę rajono savivaldybės delegacija – meras Pranas Petrošius, jo pavaduotojas Silverijus Statkus, savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus, juos lydėjusi bei atminimui fotografavusi mero patarėja Rita Grigalienė ir parlamentaras Darius Petrošius apvažiavo 13 mieste veikiančių verslo įmonių. Dauguma jų verčiasi puikiai, savo produkciją eksportuoja ir retai prašo pagalbos iš savivaldybės. Politikai susitiko su „Kristensen & Kristensen“, „Apastatos“, „Tauraplasto“, „Tauro medžio“, „Netmark“, „Modest“, „Keda trans“, „Resotos“, „Heranto“, „Švyčio“, „Agavos“, „Egersund Net“, „Vitlaimos“ darbuotojais.

„Tauragės žinios“ kartu su vietos valdžios atstovais viešėjo pieno perdirbimo bendrovėje „Modest“, kur šiuo metu dirba per 150 darbuotojų. Salėje politikų pasiklausyti susirinkę žmonės nebuvo itin smalsūs, tačiau vieno kito klausimo rajono vadovų teiravosi. Deja, nė į vieną jų politikai negalėjo atsakyti teigiamai.

Pažadais nesižarstė

Paklaustas, kada aplink Tauragės miestą bus nutiestas apvažiavimas, P. Petrošius, patikino, kad bent jau iki 2030-ųjų aplinkkelio Tauragė neturės. Esą prieš kelerius metus aplink Tauragės miestą buvo numatyti du apvažiavimai – didysis ir mažasis, tačiau nė vieno jų artimiausiuose planuose nebeliko.

– Kas rytą važiuoju į darbą Gedimino gatve ir matau, kaip pro „Senukų“ prekybos centrą žmonės eina į darbus pramonės rajone. Šioje vietoje nėra nei apšvietimo, nei šaligatvio. Baisu žiūrėti, žmones gali partrenkti. Kada ši kelio atkarpa bus sutvarkyta? – mero klausė „Modest“ darbuotoja.

Meras patikino, kad šios vietos sutvarkymo projektas jau parengtas, tačiau reikalą esą stabdo problema – įvažiuojant į pramonės rajoną reikalinga žiedinė sankryža, kuriai įrengti reikia 3,6 mln. litų. Pinigų šiam reikalui nėra, tačiau bus bandoma tartis su pramonės rajone veikiančių įmonių atstovais – galbūt bendromis jėgomis pavyks padėtį pakeisti.

Kitas klausimas – kada bus išasfaltuota Taikos gatvė – taip pat teigiamo atsakymo nesulaukė. Šios gatvės gatvių asfaltavimo sąraše nėra.

Žmonės klausė ir kada bus sutvarkyta Zumpės aplinka, kuri labai tiktų Žalgirių mikrorajono ir visų miestelėnų poilsiui, kada bus įrengtos gyvūnų išvedžiojimo aikštelės. Deja, ir šiems reikalams, pasak rajono vadovo, lėšų bent jau šiemet nenumatyta.

Dujų niekam nereikia

– O kaip su dujomis? Ar jos bus atvestos į Tauragę? – klausė dar vienas „Modest“ darbuotojas.

Kol kas ne – patikino savivaldybės administracijos direktorius A. Mosėjus. Dujų poreikio Tauragėje kol kas nėra. Esą vienintelė bendrovė, kuriai jų reikėtų, – „Modest“.

Susitikime su „Modest“ darbuotojais dalyvavęs Seimo narys D. Petrošius sakė, kad jam dar niekada neteko lankytis šioje bendrovėje, todėl parlamentaras labiau buvo linkęs kalbėti apie Lietuvos ir Rusijos santykius. Politiko teigimu, pastarųjų dienų įvykiai sukėlė ant kojų daugumą šalies derybinių institucijų, tačiau, pasak jo, tokiai mažai valstybei, kaip Lietuva, karingai šūkauti nereikėtų ir koks kaimynas bebūtų, su juo derėtų sutarti.

Geriau vėliau negu niekada

Tauragės industriniame parke veikiančios „Tauraplasto“ bendrovės direktorius Irmantas Arlauskis sako, kad tokias valdžios viešnages vertina tik teigiamai.

– Nagrinėjant kai kuriuos klausimus, tik diskusijose galima rasti sprendimą. Vertinu teigiamai, kad savivaldybės atstovai domisi, kad atkreipė į mus dėmesį, – sakė verslininkas.

Paklaustas, kuo savivaldybė realiai galėtų pagelbėti jo vadovaujamam verslui ir ar ne per vėlai sumojo verslo atstovų klausti, kokios pagalbos jiems reikėtų, bendrovės vadovas atsakė, kad būtina gerinti darbuotojų atvykimo į pramonės rajoną sąlygas.

– Iki šiol didelių reikalų su savivaldybe neturėjome, todėl negaliu pasakyti, ar ne per vėlai rajono vadovai kalbasi su verslo atstovais. Svarbu, kad išvis kalbasi, – sakė I. Arlauskis, vadovaujantis 135 darbo vietas įkūrusiai įmonei.

Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku.