Ledai pajudėjo – rajono valdžia atsigręžė į verslą
Įkelta:
2014-03-12
Nuotrauka
Aprašymas
Mero vadovaujama delegacija per savaitę pasikalbėjo su trylikos privataus kapitalo įmonių darbuotojais. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

redaktore@taurageszinios.lt

Turbūt pirmąkart per daugelį metų rajono galvos atsigręžė į Tauragėje veikiančias verslo įmones ir paprastus jų darbuotojus. Žurnalistų dėl menko dėmesio verslui nuolat prie sienos kalama rajono valdžia visą savaitę lankė mieste veikiančias privataus kapitalo bendroves ir klausinėjo, kaip joms sekasi. Tiesa, didelių naujienų rajono žmonėms politikai negalėjo pažerti, esą daugelio projektų įgyvendinti neįmanoma, nes nėra pinigų. Tačiau gerai jau vien tai, kad pirmas žingsnis pagaliau žengtas.

Aplankė 13 įmonių

Per savaitę rajono savivaldybės delegacija – meras Pranas Petrošius, jo pavaduotojas Silverijus Statkus, savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus, juos lydėjusi bei atminimui fotografavusi mero patarėja Rita Grigalienė ir parlamentaras Darius Petrošius apvažiavo 13 mieste veikiančių verslo įmonių. Dauguma jų verčiasi puikiai, savo produkciją eksportuoja ir retai prašo pagalbos iš savivaldybės. Politikai susitiko su „Kristensen & Kristensen“, „Apastatos“, „Tauraplasto“, „Tauro medžio“, „Netmark“, „Modest“, „Keda trans“, „Resotos“, „Heranto“, „Švyčio“, „Agavos“, „Egersund Net“, „Vitlaimos“ darbuotojais.

„Tauragės žinios“ kartu su vietos valdžios atstovais viešėjo pieno perdirbimo bendrovėje „Modest“, kur šiuo metu dirba per 150 darbuotojų. Salėje politikų pasiklausyti susirinkę žmonės nebuvo itin smalsūs, tačiau vieno kito klausimo rajono vadovų teiravosi. Deja, nė į vieną jų politikai negalėjo atsakyti teigiamai.

Pažadais nesižarstė

Paklaustas, kada aplink Tauragės miestą bus nutiestas apvažiavimas, P. Petrošius, patikino, kad bent jau iki 2030-ųjų aplinkkelio Tauragė neturės. Esą prieš kelerius metus aplink Tauragės miestą buvo numatyti du apvažiavimai – didysis ir mažasis, tačiau nė vieno jų artimiausiuose planuose nebeliko.

– Kas rytą važiuoju į darbą Gedimino gatve ir matau, kaip pro „Senukų“ prekybos centrą žmonės eina į darbus pramonės rajone. Šioje vietoje nėra nei apšvietimo, nei šaligatvio. Baisu žiūrėti, žmones gali partrenkti. Kada ši kelio atkarpa bus sutvarkyta? – mero klausė „Modest“ darbuotoja.

Meras patikino, kad šios vietos sutvarkymo projektas jau parengtas, tačiau reikalą esą stabdo problema – įvažiuojant į pramonės rajoną reikalinga žiedinė sankryža, kuriai įrengti reikia 3,6 mln. litų. Pinigų šiam reikalui nėra, tačiau bus bandoma tartis su pramonės rajone veikiančių įmonių atstovais – galbūt bendromis jėgomis pavyks padėtį pakeisti.

Kitas klausimas – kada bus išasfaltuota Taikos gatvė – taip pat teigiamo atsakymo nesulaukė. Šios gatvės gatvių asfaltavimo sąraše nėra.

Žmonės klausė ir kada bus sutvarkyta Zumpės aplinka, kuri labai tiktų Žalgirių mikrorajono ir visų miestelėnų poilsiui, kada bus įrengtos gyvūnų išvedžiojimo aikštelės. Deja, ir šiems reikalams, pasak rajono vadovo, lėšų bent jau šiemet nenumatyta.

Dujų niekam nereikia

– O kaip su dujomis? Ar jos bus atvestos į Tauragę? – klausė dar vienas „Modest“ darbuotojas.

Kol kas ne – patikino savivaldybės administracijos direktorius A. Mosėjus. Dujų poreikio Tauragėje kol kas nėra. Esą vienintelė bendrovė, kuriai jų reikėtų, – „Modest“.

Susitikime su „Modest“ darbuotojais dalyvavęs Seimo narys D. Petrošius sakė, kad jam dar niekada neteko lankytis šioje bendrovėje, todėl parlamentaras labiau buvo linkęs kalbėti apie Lietuvos ir Rusijos santykius. Politiko teigimu, pastarųjų dienų įvykiai sukėlė ant kojų daugumą šalies derybinių institucijų, tačiau, pasak jo, tokiai mažai valstybei, kaip Lietuva, karingai šūkauti nereikėtų ir koks kaimynas bebūtų, su juo derėtų sutarti.

Geriau vėliau negu niekada

Tauragės industriniame parke veikiančios „Tauraplasto“ bendrovės direktorius Irmantas Arlauskis sako, kad tokias valdžios viešnages vertina tik teigiamai.

– Nagrinėjant kai kuriuos klausimus, tik diskusijose galima rasti sprendimą. Vertinu teigiamai, kad savivaldybės atstovai domisi, kad atkreipė į mus dėmesį, – sakė verslininkas.

Paklaustas, kuo savivaldybė realiai galėtų pagelbėti jo vadovaujamam verslui ir ar ne per vėlai sumojo verslo atstovų klausti, kokios pagalbos jiems reikėtų, bendrovės vadovas atsakė, kad būtina gerinti darbuotojų atvykimo į pramonės rajoną sąlygas.

– Iki šiol didelių reikalų su savivaldybe neturėjome, todėl negaliu pasakyti, ar ne per vėlai rajono vadovai kalbasi su verslo atstovais. Svarbu, kad išvis kalbasi, – sakė I. Arlauskis, vadovaujantis 135 darbo vietas įkūrusiai įmonei.

Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms.