Pokalbis su Jonu Kukanausku: apie verslą, žvejybą ir šeimą
Įkelta:
2014-02-27
Nuotrauka
Aprašymas
Jonas Kukanauskas atskleidė, kad verslas dabar išgyvena ne pačius geriausius laikus. Urtės Drąsutytės nuotrauka

Urtė DRĄSUTYTĖ

urte@taurageszinios.lt

Daiva ir Jonas Kukanauskai – Tauragėje gerai žinomi žmonės – verslininkai, aktyvūs visuomenės nariai. J. Kukanauskas su žmona mieste buvo vieni pirmųjų, aktyviai ėmęsi verslo. Dabar, kalbėdamas apie verslo sąlygas Tauragėje ir Lietuvoje, Jonas nostalgiškai prisimena, kad prieš dešimtį metų situacija buvo kur kas geresnė – netrūko nei pajamų, nei klientūros, visgi pastarasis penkmetis atnešė nemažai sumaišties. Pašnekovas atskleidė kartais susimąstantis, kad jau laikas pailsėti, pagyventi ramiau – tiesiog sau.

Verslininko gyslelė

Jaukiam pokalbiui su verslininku, žveju, tauragiškiu Jonu Kukanausku susitikome jo vadovaujamoje parduotuvėlėje „Žūklės reikmenys“. Keliskart į parduotuvę užėjus pirkėjams, stebėjausi, kaip draugiškai vadovas su jais bendrauja – pataria, padeda išsirinkti geriausią prekę, pajuokauja ir patarimais dalijasi.

– Dažniausiai užsuka nuolatiniai klientai, draugai, pažįstami. Čia ir naujienomis pasidalijame, ir pabendraujame. Darbo specifika tokia, kad norisi pabendrauti. Pats prekiauji, su žvejais pasišneki. Ir hobis čia tuo pačiu. Seni vilkai esam, žvejai visi. Čempionai daugkartiniai varžybų. Kiek save pamenu, visada sukausi prekyboje – žemės ūkio technika prekiaudavom, prekių žinovas buvau, – kalbėjo parduotuvės savininkas.

Šeimos verslo pradžia – 1991-ieji. Tauragiškis prisimena, kad juodu su žmona tuomet įkūrė bendrą zoo ir žūklės prekių parduotuvę, kuri vėliau tapo dviem specializuotomis prekybos vietomis. Respublikos ir Bažnyčių gatvėje įsikūrusios parduotuvėlės „Akvariumas“ bei „Žūklės reikmenys“ daugiau nei dvidešimtį metų siūlo nemažą prekių asortimentą žvejams ir gyvūnų augintojams. Per Lietuvą ritantis krizės bangai, prieš maždaug ketverius metus juodu su žmona Daiva uždarė taip pat ilgai gyvavusią žvejybos reikmenų krautuvėlę Jurbarke.

Verslo sektoriuje – nemažai sunkumų

Versle, pasak J. Kukanausko, vyrauja kova už būvį. Anksčiau, pašnekovo teigimu, buvo labai geri laikai ir pinigai visai kitokie. Dabar kaip pagrindines problemas šioje srityje J. Kukanauskas įvardija emigraciją, dėl kurios stipriai sumažėjo pirkėjų, ir didžiulius mokesčius, dėl kurių darbuotojams negali pakelti atlyginimų:

– Ir mūsų rinka labai traukiasi, ypač vietinė. Žinau, kad vien Kaune uždarytos 16 žvejybinių parduotuvių. Kiek pakalbini bičiulius, kurie daug metų jau versle sukasi, visi sako, kad jei jau individuali įmonė išsilaiko dešimt metų ir neužsidaro, tai ji dar gyvuos ilgai. Mūsų potencialūs pirkėjai, darbingo amžiaus žmonės, žvejai išvažinėjo. Iš tų, kas liko, žvejų daug, bet jie su tokiais atlyginimais daug ko sau negali leisti. Susidaro toks uždaras ratas – jie neuždirba, mes daug neuždirbam ir negalim mokėti didesnių atlyginimų.

Žvejybinio verslo sėkmę lemia ir sezoniškumas. Verslininkas „Tauragės žinioms“ pasakojo susidūręs ir su nepalankiu valstybinių įstaigų požiūriu, kai siekdamas sukurti daugiau darbo vietų norėjo įdarbinti žmones pusei etato ar neįgalius asmenis.

Vyras svarstė, kad gal tik maisto prekių parduotuvėms situacija palankesnė, nes pavalgyti žmonėms šiaip ar taip reikia, o visa kita tampa prabangos dalyku. Pašnekovas juokais užsiminė, kad šiais laikais gerai gyventi gali tik laidojimo namų atstovai, nes šitas verslas visuomet bus reikalingas.

Verslininkas stebisi, kad vakaruose atidarytos specializuotos parduotuvės atranda rinkoje savo vietą, tačiau Lietuvoje situacija kiek kitokia:

– Požiūris gal kitoks. Lietuviai – labai agresyvūs verslininkai. Viską daro, kad išstumtų, kad konkuruotų. Tai nėra blogai, tačiau mūsų kartos verslumo suvokimas kitoks.

Visgi pasiteiravus, kokia ta sėkmingo, daugiau nei dvidešimt metų gyvuojančio verslo paslaptis, tauragiškis svarstė, kad tam greičiausiai įtakos turėjo ne viena priežastis.

– Pradžioje daug kas juokėsi iš mūsų verslo – paukščiukai, žuvelės, žinot. Po truputį pradėjom plėstis – aišku, viską supirkom per bankus, paskolom. Gal ant laimingos bangos pataikėm? O gal kažkas iš aukščiau padėjo. Gal nebuvom blogi žmonės. Tikiu, kad yra kažkas aukščiau, kas parodo, ką daryti, kada geriau sustoti. Saugo kažkas, gal tai angelas sargas? – svarstė J. Kukanauskas.

Žvejyba – didžiausia aistra

J. Kukanauskas sako jau sukaupęs nemažą, bemaž 48-erių metų, žvejo stažą. Jo gyvenime viskas persipynę – dirbti vyriškiui vienas malonumas, nes tai, ką daro, puikiai išmano. Žvejybai jis taip pat skiria daug laiko. Jam vieninteliam Tauragėje suteiktas Garbės žvejo vardas.

– Žvejyba yra šiokia tokia narkomanijos forma, – sakė ilgametis žvejys.

J. Kukanauskas priklauso dviem žvejų klubams – 11 metų gyvuojančiam „Gramzdui“, kurį pats ir įkūrė, ir karpininkų klubui „Aukso žvynas“.

Vyras apgailestavo, kad jaunimas vis dėlto šiais laikais nelabai domisi žvejyba ir apskritai gamta:

– Mes dieną naktį, pamenu, žvejodavom. O dabar – kompiuteriai, išmanieji telefonai.

Vienas kitą papildo

Pasak Jono, santuokoje su žmona Daiva daugiau nei trisdešimt metų drauge gyvenantys jie puikiai papildo ir supranta vienas kitą.

– Aš žemaitiško charakterio, užsispyręs, žmona greitesnė, – atviravo vyriškis.

Paklaustas, ar sunku dviem verslo žmonėms gyventi drauge, J. Kukanauskas sakė, kad po darbo stengiasi nuo verslo reikalų atsiriboti. Kiekvienas turi ir savo pomėgių, kurie padeda atsipalaiduoti po darbo dienų.


Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku.