Tauragiškių tinklai pagauna viso pasaulio žuvis
Įkelta:
2014-01-16
Nuotrauka
Aprašymas
Tinklų pynimo bendrovėje daugiausiai dirba moterys, bendrovės vadovas džiaugiasi, kad tauragiškės darbščios. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka

Tomas RAULINAVIČIUS

tomas@taurageszinios.lt

Norvegiško kapitalo bendrovė „Egersund Net“ Tauragės industriniame parke (TIP) gamybą vykdo nuo 2003 metų. Pradėjusi veiklą vos su 12 žmonių komanda, 2013-aisiais tinklų gamybos ir perdirbimo bendrovė išaugo iki 150 darbuotojų kolektyvo. Per dešimtmetį „Egersund Net“ tapo didžiausia Tauragės rajono investuotoja, o pernai ši įmonė įnešė didžiausią indėlį į savivaldybės biudžetą. UAB „Egersund Net“ direktoriaus Anders Myklebust teigimu, Tauragėje ir toliau planuojama bendrovės plėtra, kuri aprėps ne tik naujų tinklų pynimo, bet ir senų renovavimo darbus.

Konkurentus aplenkė kokybe

Kalbėdamas apie dabartinę „Egersund Net“ situaciją rinkoje direktorius Anders Myklebust neslepia, kad tinklus gaminanti norvegiško kapitalo įmonė Tauragėje gerokai sustiprėjo. Pernai TIP teritorijoje išplėstos bendrovės patalpos, priimta naujų darbuotojų. Pramoninei žvejybai ir lašišų auginimo fermoms tinklus pinanti bendrovė priklauso „Egersund Group“ kompanijai, kuri užima apie 65 procentus plataus profilio žuvininkystės reikmenų Norvegijos rinkos.

– Tauragėje pagaminti tinklai pasaulio rinkoje konkuruoja su Kinijos produkcija, kuri gerokai pigesnė. Tačiau mes pranokstame aukštesne kokybe. Šiandien visi „Egersund Net“ darbuotojai žino, kad abejonių dėl galimai nekokybiškai pagaminto tinklo būti negali. Nekokybiškas tinklas sukeltų ne tik užsakovų nepasitikėjimą, bet ir atneštų milžiniškus nuostolius, – apie šio verslo specifiką pasakojo A. Myklebust.

Tauragės industrinio parko teritorijoje pinami tinklai keliauja ne tik į Norvegiją. Jie vyksta į Ispaniją, Škotiją, Islandiją ir net į Pietų Ameriką. Pagrindinė įmonės produkcija – žuvų auginimo pramonei skirti tinklai, kurie vandens telkiniuose virsta milžiniškais rezervuarais. Toks 200 metrų ilgio ir 65 metrų aukščio tinklinis rezervuaras turi būti itin kokybiškas, o ypač tvirtas.

Ketina perdirbti tinklus

Paklaustas, kodėl „Egersund Net“ vykdo ir plečia savo veiklą Tauragėje, o ne Kinijoje ar kitoje šalyje, A. Myklebust nedvejodamas atsako:

– Dėl „Egersund Net“ veiklos Tauragėje reikėtų padėkoti Tauragės industrinio parko savininkui Antanui Stankui. Jo dėka čia jaučiamės kaip namuose. Sunku būtų ir išvardyti, kiek pagalbos sprendžiant įvairius klausimus jis yra suteikęs. Veikiausiai, jei ne Antanas, Tauragę būtume palikę jau seniai. Plėsti verslą Tauragėje patogu dėl geros geografinės padėties. Po užsakymo tinklą pristatome per savaitę, Kinijoje pagamintas produktas vartotoją pasiekia tik po trijų mėnesių, – kalbėjo norvegas A. Myklebust.

Per dešimt metų bendrovėje susiformavo profesionalių darbuotojų komanda. Kasmet apie 15 žmonių komandiruojami į Norvegijos žuvų fermas pasisemti patirties. Netrukus tauragiškiai vyks stebėti tinklų rekonstrukcijos darbų pramoninės žvejybos laivuose. Nuolatos kelti darbuotojų kvalifikaciją – itin svarbus kompanijos darbo tikslas.

Nors tinklų gamybą lemia sezoniškumas, pernai išplėstame „Egersundo“ pastate šiuo metu verda darbas. Pasak A. Myklebust, užsakymų netrūksta, palyginti su 2012-aisiais gamyba išaugo keturis kartus ir, panašu, ateityje nemažės.

Bendrovė ketina imtis tinklų renovavimo darbų. Ilgai vandenyje trūniję, suplyšę ir „remonto“ prašantys tinklai bus taisomi Tauragėje. Iš Ispanijos, Norvegijos atvežami senų tinklų komponentai jau dabar remontuojami. Ilgainiui planuojama šią veiklą plėsti: atlikti valymo, karpymo, atskirų komponentų rekonstrukcijos darbus.

– Norvegijoje labai svarbios aplinkos apsaugos idėjos. „Egersund Group“ kompanija yra įdiegusi ISO 14001 gamtosaugos priemonių valdymo sistemą. Todėl tinklų taisymas, jų prikėlimas naujam gyvenimui – būdas prisidėti prie švaresnės, „žalesnės“ aplinkos, – skandinaviško verslo politiką dėstė A. Myklebust.

Parama Tauragei

Kas metus „Egersund Net“ planuoja 5–10 procentų augimą. Iššūkių netrūksta, „Egersundui“ tenka grumtis pasaulinėje rinkoje, ypač su agresyviai plintančiais plagijuojamais ir nekokybiškais kiniškais tinklais.

Žvelgdamas į gamybinėse patalpose dirbančias moteris, A. Myklebust prisipažino, kad konkurencija nebaisi, kai tinklus prižiūri patikima komanda. Norvegas sako, kad lietuviai darbštūs, o augančios ekonomikos grąžą pajus ne tik rajono biudžetas, bet ir gyventojai.

Norvegijos kompanijai priklausanti „Egersund Net“ – viena labiausiai socialiai atsakingų bendrovių Tauragėje. Įmonė kasmet atsiunčia dovanėlių vaikų globos namams. „Šaltinėliui“ padėjo įsigyti virtuvės patalpas, buitinės įrangos. Norvegai vaikų namams dovanojo penkis televizorius.

2013 metų Tauragės apskrities verslininkų asociacijos apdovanojimuose „Egersund Net“ apdovanota už nepriekaištingą Valstybinio socialinio draudimo įstatyme numatytų prievolių vykdymą. Valstybinė mokesčių inspekcija tinklų gamybos bendrovę apdovanojo už didžiausią indėlį į rajono biudžetą. „Egersund Net“ pripažinta ir didžiausia 2003–2013 metų užsienio investuotoja Tauragėje.

Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku.