Metų įmonės statulėlė – „Valdymo apskaitai“
Įkelta:
2013-12-09
Nuotrauka
Aprašymas
Modesto Petraičio vadovaujamos įmonės "Valdymo apskaita" kolektyvas. Inesos Vaigauskienės nuotrauka

Tomas RAULINAVIČIUS

tomas@taurageszinios.lt

Tauragės apskrities verslininkų asociacija (TAVA) paskelbė geriausias įmones, kurioms įteiktos simbolinės, sėkmę nešančios krištolinės pasagos statulėlės. Iš 96 apskrities įmonių buvo apdovanotos dvylika. Pasak TAVA pirmininko, IĮ „Bremena“ vadovo Sigito Mičiulio, vertinimo kriterijuose figūravo apyvartos, darbuotojų skaičiaus, pelningumo, gautų apdovanojimų ir suteiktos paramos faktoriai. Pagėgių savivaldybėje šiais metais dominavo AB Vilkyškių pieninė, Šilalėje – konditeriai UAB „Pitlius“, Jurbarke – Stasio Vanago melioracijos darbų įmonė, Tauragėje – sparčiai ūgtelėjusi Modesto Petraičio vadovaujama „Valdymo apskaita“.

Anders Myklebust: „Kitais metais tikimės sumokėti daugiau“

Geriausios 2013 metų TAVA įmonės apdovanojimuose netrūko jaudulio. Po skelbiamų laureatų, bei nuoširdžių palinkėjimų apstulbusius įmonių vadovus tirpdė augančių talentų pasirodymai. Pasak renginio vedėjo Liudo Mikalausko, muzikinėje scenoje, kaip ir versle – sėkmę lemia sunkus darbas.

Arūnas Cibitas, vienas UAB „Molupis“ savininkų laikydamas rankose apdovanojimą už daugiausiai lėšų į Tauragės rajono biudžetą įnešusią įmonę pripažino, jog 2013 metais bendrovė plėtėsi, išaugo darbuotojų skaičius. Nuo 1993 metų veikiančios kepyklos produkciją puikiai pažįsta ne tik Tauragės, bet ir visos Žemaitijos gyventojai.

– Tikimės kitais metais sumokėti dar daugiau mokesčių, – juokavo Anders Myklebust, UAB „Egersund Net“ direktorius.

Norvegas A. Myklebust TAVA įmonių apdovanojimuose ant scenos lipo keletą kartų. „Egersund Net“ už didžiausią indėlį į savivaldybės biudžetą apdovanojo Tauragės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Laimutė Mačernienė. Tinklus gaminančiai bendrovei taip pat įteiktas apdovanojimas už nepriekaištingą Valstybinio socialinio draudimo įstatyme draudėjams nustatytų prievolių vykdymą.

„Egersund Net“ tapo ir didžiausia dešimtmečio investuotoja Tauragės apskrityje. Jie aplenkė tokias bendroves, kaip „Tauraplastas“ ir „Tauragės medis“. Anders Myklebust pasveikino VšĮ „Investuok Lietuvoje“ valdybos narys norvegas Kolbjorn Midttun.

2013 metų TAVA investuotoja tapo UAB „Tauraplastas“. Apdovanojimą įteikęs Kurt Sommer, danų firmos ELKA Rainwear A/S vadovas, susirinkusiems teigė, jog Lietuvoje jaučiasi kaip namuose. Jo vadovaujama įmonė jau 20 metų bendradarbiauja su UAB „Švytis“ vadovu, kitais Lietuvos ir Tauragės verslininkais.

Geriausiųjų ketveriukė

Tauragės teritorinės darbo biržos vadovas Mindaugas Macas už aktyvią socialinę partnerystę, skatinant asmenų verslumą ir jaunimo užimtumą apdovanojimą įteikė „Tauragės kredito unijai“ ir jos atstovui Vytautui Navickui.

Kauno kolegijos Tauragės skyriaus vadovė Diana Vaitiekienė TAVA tarybos pirmininkui Sigitui Mičiuliui įteikė padėką už verslo ir mokslo draugystę įvairiose srityse.

Geriausių apskrities įmonių ketveriukę pradėjo jurbarkiškiai. Stasio Vanago melioracijos darbų įmonė Jurbarko rajone išrinkta geriausia 2013 metų bendrove.

Tarp Pagėgių savivaldybės įmonių sėkmę nešanti pasaga įteikta AB „Vilkyškių pieninė“ generaliniam direktoriui Gintarui Bertašiui. Pieno perdirbimo bendrovė – viena stipriausių įmonių šiame krašte, o už tokią sėkmę G. Bertašius dėkojo savo darbuotojų komandai.

– Tikimės aplenkti „Molupį“, – šmaikštavo geriausios Šilalės įmonės UAB „Pitlius“ direktorius Eugenijus Gudauskas.

Šilalės rajono mero Jono Gudausko įteiktas apdovanojimas neabejotinai privers laureatus stengtis ir kitais metais.

Geriausia 2013 metų TAVA įmone šiemet tapo Modesto Petraičio įmonė „Valdymo apskaita“, tiekianti pilną buhalterinių paslaugų paketą, bei pagal kriterijus gerokai aplenkusi kitas įmones.

Šiemet apdovanojimas buvo įteiktas ir sėkmingiausiam investuotojui į turizmo vystymą. Nugalėtoju šioje srityje pripažintas „Taurų parko“ įkūrėjas, verslininkas Antanas Venckus.
Modestas Petraitis, UAB „Valdymo apskaita“ direktorius:

„Šiuo metu turime apie 140 nuolatinių klientų visoje Lietuvoje. 2013 metais daug investavome, su Darbo biržos pagalba priėmėme naujų darbuotojų, kurių šiuo metu „Valdymo apskaitoje“ yra 20. Lietuvoje tarp buhalterijos valdymo apskaitos įmonių pagal dydį esame 44-oje vietoje. Geriausios 2013 metų TAVA įmonės prizas džiugus. Ir 2014-ais planuojame plėtrą, atsidarysime filialą Kaune, bendrovė ketina priimti 10, o gal net ir daugiau darbuotojų.“

Sigitas Mičiulis, TAVA tarybos pirmininkas:

„Kaip ir prieš kiekvieną renginį, šiek tiek jaudinausi. Tačiau vos tik jis prasidėjo, nurimau. Nugalėjo šaunios įmonės, tiesa, galbūt vertinimo kriterijai yra labiau palankūs mažoms įmonėms. Reikia skatinti smulkų verslą. Labai noriu padėkoti Liudui Mikalauskui, Daivai Genienei, Kornelijui Pukinskiui, visų miestų meno vadovams. Žinoma, renginys nebūtų įvykęs be didžiųjų rėmėjų. Surinkti 5000 litų už bilietus bus paskirstyti meno kolektyvams, kurie, kaip ir verslininkai turi augti ir tobulėti.“

Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku.