„Tauragės radijas“ išaugo iš kūdikiško amžiaus – jam 2-eji
Įkelta:
2013-10-11
Nuotrauka
Aprašymas
Antrąjį gimtadienį pasitinkantis Tauragės radijo kolektyvas. Romualdo Vaitkaus nuotrauka

info@taurageszinios.lt

Spalio 14-ąją „Tauragės radijas“ švęs dvejų metų gimtadienį. Rodos, ką tik įsikūrė, o radijuje jau – dešimt aktyvių, entuziastingų, visuomet gebančių tauragiškius nustebinti žmonių, kurie nuolat klausytojus kviečia suklusti ir išgirsti kažką naujo. Išskirtinės laidos, originalios rubrikos, įdomūs pašnekovai ir neišsenkantis kūrybingumas – tokia radijo darbuotojų kasdienybė. Domimės, ką jiems, radijo stoties įkūrėjams, laidų vedėjams, reiškia dveji metai, praleisti radijo komandoje?

Lidija Tamošaitienė, radijo vadovė:

– Darbas radijuje kitoks nei įprastame biure, žinau, kad ryte atėjus į darbą tikrai nereiks atlikti rutiniškų darbų. Radijas tarsi procesas, kuris kūrybiškas ir nenuspėjamas, mes visada esame įvykių centre, todėl visada turime būti operatyvūs. Beje, darbas radijuje tai ne aštuonios darbo valandos per dieną, pasiruošęs turi būti visas 24 valandas, ir radijas visuomet įjungtas, nesvarbu, kur būčiau – namie, darbe ar mašinoje. Dabar mano gyvenime visuomet skamba „Tauragės radijas“, o įgyta patirtis ir nauji draugai neįkainojami.

Eugenijus Šaltis, žurnalistas, laidos „Mūsų savivalda“ vedėjas:

– Dveji metai prabėgo labai greitai. Pasikeitė gyvenimo ritmas – nuo ketvirtadienio iki ketvirtadienio, kai vyksta tiesioginė laida. O jų jau būta 67. Temos – kiek laidų, beveik tiek ir atskirų temų – pačios įvairiausios ir tai verčia domėtis absoliučiai viskuo – kultūra, švietimu, ekonomika, medicina, policija, pasieniu, savivaldybių, seniūnijų darbu, skalūnų problema... Laidoje „Mūsų savivalda“ žurnalistas privalo būti labai universalus, todėl visas laidas pravesti gerai, kad klausytojams būtų įdomu, nėra paprasta.

Darbas radijuje privertė vėl atkreipti dėmesį į kalbos kultūrą, kirčiavimą, dikciją, balso tembrą. Teko vėl prisiminti jaunystės dienas ir darbą Tauragės eterinėje televizijoje kartusu Antanu Naraškevičiumi. Visada smagu, kad laidos metu klausytojai skambina ir pateikia klausimus. Tai rodo, kad esi reikalingas, kad radijas reikalingas. Tai verčia pasitempti, neprarasti „formos“.

Vitalija Šimaitienė, laidos „Geras rytas“ vedėja:

– Greit švęsiu savo metų sukaktį „Tauragės radijuje“. Tai darbas, kuris nuolatos verčia tobulėti. Kiekvienas eteris tarsi pamoka su tikslais ir uždaviniais sau. Kiekvienas žodis ne kaip žvirblis (mano darbe patarlė: žodis ne žvirblis puikiai tinka). Aišku, pirmiausiai tai nauja, neįkainojamapatirtis, nauji iššūkiai, galimybė išbandyti save laidos vedėjos amplua. Mokausi ir skaityti, ir kalbėti, ir bendrauti įsivaizduodama savo klausytojus. Be abejo, dirbdamas tokį darbą visada privalai išlikti objektyvus, atsisakyti asmeninio požiūrio. Manau, visada turi išlikti nešališkas. Džiaugiuosi, kad mūsų radijas atviras visiems. Jaučiuosi puikiai „Tauragės radijo“ karietoje, nes jis – mano mylimiausias!

Meilė Parnarauskienė, laidos „Su Meile apie bliuzą“ vedėja:

– Laida „Su Meile apie bliuzą“ radijuje gyvuoja tik vienerius metus. Man tai išsipildžiusi svajonė, nes laidose pasakoju apie tai, kas man labiausiai patinka. Tikiuosi, kad tauragiškiai lavina savo muzikinį skonį, o aš tobulėju ir, ruošdamasi laidoms, pati daug sužinau.

Jonas Stažys, laidos „Futbolas – jėga!“ vedėjas:

– „Tauragės radijas“ ir visa jo komanda – šaunuoliai, dveji prabėgę metai radijuje buvo tikrai linksmi. Radijas Tauragei tikrai reikalingas, žmona mašinoje visada klausosi 98,2 FM. Man smagu, kad laidos „Futbolas – jėga!“ įrašų klausosi ne tik Lietuvoje, bet ir Anglijoje bei Amerikoje. Beje, turiu idėjų ir naujoms radijo laidoms, taigi radijo eteryje mane tikrai dar išgirsite.

Karolina Stažytė, laidos „Futbolas – jėga!“ vedėja:

– Darbas radijuje man suteikė daug gražių emocijų, naujų malonių pažinčių, smagiai praleistą laiką su vienu artimiausių šeimos narių – tėčiu, drąsos kalbėti masėms. Pasijutau bent iš dalies pripažinta vyriškame futbolo pasaulyje. Juk Lietuvos futbolo federacija ne veltui įteikė padėką už meilėsšiai sporto šakaisklaidą šalyje.

Gerda Anskaitytė, reklamos vadybininkė:

– Čia dirbu tik kelis mėnesius, tačiau per šį laiką man radijas davė labai daug: patirties, įvairių įspūdžių ir daug gerų draugų. Tikiuosi, kad taip darniai ir gražiai judėsim ir toliau.

Rima Bandzinaitė, laidų „Ant Rubežiaus“ ir „Aš moku augti“ vedėja:

– Tai galimybė atrasti save naujame amplua, vedant kultūros paveldo laidą „Ant Rubežiaus“, iššūkis sau įsigilinti į mūsų krašto kultūrinį paveldą, išbandymas rengti laidą vaikams ir jų tėveliams „Aš moku augti“.

Sigitas Kancevyčius, radijo įkūrėjas, laidų vedėjas:

– Tauragės radijo kūrimas man pirmiausiai davė naujos patirties, nes tai labai specifinė sritis, kurią reikėjo perprasti, ir suteikė drąsos įveikiant finansinės rizikos baimę. O jį įkūręs pajutau didžiulį pasitenkinimą – mes su Valdu padarėme tai, ko iki šiol Tauragėje nesiryžo padaryti kiti. Beje, Tauragės regionas Lietuvoje tikriausiai buvo vienintelis, kuris neturėjo savo radijo stoties. Šiandien tikrai gera, kai žinai, kad jau dvejus metus eteryje skamba „Tauragės radijo“ šaukiniai. Per šiuos metus sutikau įdomių žmonių, pavyko suburti kūrybingą kolektyvą, kuris tarsi viena šeima. Šiek tiek įgijau laidų vedėjo patirties, savo kailiu pajutau, kaip sudėtinga, tačiau įmanoma sukurti tai, kas kainuoja nemažus pinigus. Žinoma, to verslu nevadinčiau, tai greičiau didelę visuomeninę reikšmę turintis įvykis. Drąsiai teigiu, jau nei Tauragės, nei savęs neįsivaizduoju be „Tauragės radijo“.

Valdas Latoža, radijo įkūrėjas, laidų ir programų vadovas:

– Dveji metai, tai tiek laiko transliuoja „Tauragės radijas“, nors realiai, kol prasidėjo transliacijos – penkerius metus vyko paruošiamieji darbai... O tai jau ilgas laikas. Buvo rašomi prašymai, minami institucijų slenksčiai, rašomi projektai, dalyvauta konkursuose. Tai daugiau negu darbas ir veikla, tai ir pareiga, ir atsakomybė prieš klausytoją, prieš savo komandą. Dveji metai prabėgo nepastebimai ir davė daug – patirties ir iššūkių, kurie suformavo ir sustiprino komandą. Ačiū kolegoms už tai, ką jie daro, už jų tobulėjimą ir norą matyti „Tauragės radiją“ kaip vieną reikšmingiausių žiniasklaidos priemonių Tauragės regione. Džiaugiuosi su kiekviena diena didėjančiu klausytojų ir reklamos užsakovų ratu. O tai pagrindinis stimulas dar labiau tobulėti.

Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku.