„Švytis“ švenčia dvidešimtmetį
Įkelta:
2013-09-03
Nuotrauka
Aprašymas
Tauragės industrinis parkas iš paukščio skrydžio. Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Birutė ir Antanas Stankai su sūnumis Linu ir Dariumi. Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
„Švyčio“ darbuotojai Vienoje (Austrija, 2013 m. vasara). Asmeninio albumo nuotrauka

Tomas RAULINAVIČIUS

tomas@taurageszinios.lt

Prieš dvidešimtmetį Švyturio gatvėje įkurta UAB „Švytis“ šiemet švenčia 20 metų sukaktį. Nuo visiems Lietuvoje pažįstamų „Inkaro“ sportbačių ir trikotažinių drabužėlių vaikams „Švyčio“ produkcija atrado užsienio rinkas, išsibarsčiusias po visą Europą. Bendrovės generalinis direktorius Antanas Stankus prisimena, kad teko prisitaikyti prie vakarietiškų standartų, sunkiai dirbti, o užsakovus paversti verslo partneriais tam, kad„Švytis“ sėkmingai vystytų gamybos plėtrą. Šiandien šis šeimos verslas tapo ašimi, aplink kurią sukasi Tauragės industrinis parkas, vienijantis tarptautines kompanijas ir daugiau nei 600 darbuotojų būrį.

Istoriją kūrė žmonės

Rugsėjo 2 dieną UAB „Švytis“ minės 20-ąsias veiklos metines. Per du dešimtmečius bendrovė įgijo didelę tarptautinio verslo patirtį, kuri į Tauragę traukia užsienio kompanijas. Šiandien „Švyčio“ įmonė gali didžiuotis, kad aplink ją suformuotas sėkmingai besiplečiantis Tauragės industrinis parkas, traukiantis užsienio investuotojus.

Per du dešimtmečius bendrovė „Švytis“ į valstybės ir savivaldybės biudžetus sumokėjo per 30 milijonų litų mokesčių, renovavo ir atstatė 34 tūkst. kvadratinių metrų ploto gamybinių pastatų, kuriais šiandien naudojasi pasaulyje žinomos pramonės kompanijos „Trelleborg“, „Ansell“, „Egersund Net“, „Tauraplastas“. „Švytis“ yra tapusi Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų sėkmingai dirbančių įmonių konkurso nugalėtoja, apdovanota Lietuvos eksporto prizu ir daugeliu kitų apdovanojimų.

– Noriu padėkoti savo šeimai: žmonai Birutei, sūnums Dariui ir Linui, o labiausiai visiems „Švyčio“ darbuotojams, su kuriais kuriame bendrovės istoriją: gamybos vadovei Rimai Zeringienei, vyriausiajai technologei Angelijai Lauraitytei, ilgametei darbuotojai Linai Balčinienei ir visiems kitiems, dirbantiems ir dirbusiems kartu, – kalbėjo bendrovės generalinis direktorius Antanas Stankus.

Per 20 metų „Švytyje“ dirbo per 1000 darbuotojų, o kai kurie jų dirbti atvyko net iš kitų miestų, Jonas ir Irena Musneckai atvyko iš Šiaulių, o Daivutė Kriščiūnienė, Eugenija Ginčiauskienė ir Modesta Kavaliūnienė – iš Telšių.

Teko keisti požiūrį

Švyturio gatvėje esantį pastatą 1993 metais verslininkas A. Stankus pavertė siuvykla. Pradžioje buvo siuvami sportbačiai „Inkaro“ fabrikui, kiek vėliau su atrastu verslo partneriu iš Danijos pradėti siūti trikotažo gaminiai vaikams: kelnytės, bliuzonai, treningai.

– Dirbau vadinamajame buitiniame, todėl siuvyklos darbo niuansus išmaniau. Tačiau pradžia buvo itin sunki, pastatas buvo nepritaikytas gamybai. Žmonės neturėjo siuvimo patirties, o ypač moderniomis siuvimo mašinomis, todėl beveik visus teko mokyti. Vakarietiški standartai reikalavo ir kur kas aukštesnio darbo našumo, greitesnio tempo, teko keisti požiūrį į darbą, – pirmuosius žingsnius nuosavame versle prisimena A. Stankus.

Gamyba augo sparčiai, todėl 1994–1996 metais „Švytis“ pastatė 5,5 tūkst. kvadratinių metrų patalpas, kuriose dirbo 350 darbuotojų. Augančiam siuvėjų poreikiui bendrovė įkūrė mokyklą, kurioje šio amato mokėsi Tauragės moterys. Atkaklaus darbo rezultatai buvo akivaizdūs: 2006 m. Valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė „Švytį“ didžiausiu mokesčių mokėtoju Tauragės rajone.

Bendrovė artimai bendradarbiavo su šešiomis danų ir dviem britų kompanijomis, todėl eksporto apimtys atrodė įspūdingai. „Švytis“ per mėnesį pagamindavo po 200 tūkst. įvairių gaminių. Čia pat dukterinėse įmonėse buvo plečiamas gaminių sąrašas. Žmonos Birutės Stankienės vadovaujamoje UAB „Taurana“ 80 žmonių gamino žaislus, trikotažo gaminius, sūnaus Dariaus Stankaus vadovaujama UAB „Tauda“ gamino pramoginius katerius. Iš viso šiose bendrovėse dirbo per 500 darbuotojų. Dalis gamybos veikė Kaliningrado srityje įkurtoje „OOO Švytis“ bendrovėje, Sovetsko mieste.

Užsakovai tapo partneriais

– „Švytis“ visada buvo šeimos verslas. Po studijų grįžę, didelėse Lietuvos įmonėse patirties įgiję, sūnūs Darius ir Linas greitai atrado savo vietas šioje nišoje. Lig šiol jie energingai dirba su užsienio investuotojais, šioje rinkoje milžiniška konkurencija. Tačiau išaugusi gamyba reikalavo daug daugiau jėgų, todėl nusprendėme įkurti Tauragės industrinį parką ir ieškoti investuotojų, kurie perimtų ir plėstų kai kurias gamybines veiklas, – naują verslo plėtros etapą prisimena A. Stankus.

Įsigijus 25 tūkstančių kvadratinių metrų ploto buvusios „Keramikos“ pastatus, pradėta jų renovacija ir statybos. Į renovuotus pastatus persikėlė UAB „Tauda“, gaminanti katerius, prasidėjo derybos su pasauliniu švedų koncernu „Trelleborg“, kuris sutiko įkelti koją į Tauragę. Į klausimą, kodėl švedai, kurie dirba daugiau nei 40 pasaulio valstybių, pasirinko Tauragę, kai ne tik Lietuvos, bet ir kitų valstybių miestai medžioja investuotojus, A. Stankus atsako:

– Užsakovus pavertėme investuotojais. Įkūrėme jiems įmones, ten perkėlėme „Švyčio“ darbuotojus ir davėme nuo naujų patalpų durų raktus, – teigė A. Stankus, pripažinęs, kad kito būdo pritraukti užsieniečius nėra, o skandinavai ligi šiol sėkmingai dirba mūsų mieste.

Tauragės industrinis parkas patrauklus pasirodė ir danams, kurie „Taudos“ katerių gamybą išplėtė į vėjo jėgainių korpuso detalių gamybą. Danų „Tauraplasto“ įmonė kelerius metus Tauragės apskrityje demonstruoja didžiausią augimą.

Kultūros renginių ir projektų mecenatas

Šiandien „Švytyje“ gaminami neperšlampami kostiumai, drabužiai vaikams, apranga sportui, turizmui. Bendrovėje dirba daugiau nei 60 žmonių, kolektyvas bėgant metams tapo draugiškas ir šiltas. Įmonė kasmet darbuotojams organizuoja keliones į užsienį. Vykta į Lenkiją, Švediją, Suomiją, Daniją, šiemet – į Austriją.

Industrinio parko bendrovės šiandien Tauragėje sukūrė daugiau nei 600 darbo vietų ir nuolat prisideda prie regiono ekonominių rodiklių gerinimo. „Švytis“ yra Tauragės vokalinio muzikos festivalio, tremtinių, bažnyčios, fotografų, Trečiojo amžiaus universiteto, kultūros darbuotojų senjorų klubo „Atmintis“, taip pat sporto ir pramogų projektų, tokių kaip „Liberty Beach“, „Backto.lt“ ir kitų rėmėja.

– Kartais manęs klausia, kodėl dar dirbu, juk visko jau užtenka, metas ilsėtis. Tačiau galvoje nuolat kyla idėjų. Viena jų – įkurti Tauragės pramonės muziejų. Norisi, kad Tauragėje būtų sukurta kuo daugiau darbo vietų, – kalbėjo A. Stankus, kviesdamas esamus ir buvusius darbuotojus rugsėjo 6 dieną atvykti į „Švyčio“ 20-mečio šventę.

Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku.