Laidojimo namų vedėja: „Mes apie lavonus nesigrabinėjam“
Įkelta:
2013-09-03
Nuotrauka
Aprašymas
Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

redaktore@taurageszinios.lt

Laidojimo verslas nuo senų senovės buvo pelningas ir garantuotas. Tačiau kad jame neretai pritrūksta paprasčiausio žmoniškumo ir užuojautos, taip pat jokia naujiena. Prieš tris savaites mamą palaidojusi tauragiškė Nijolė sako, kad to, kokią „užuojautą“ ir paslaugumą patyrė „Rimtijos“ laidojimo namuose, vis negali pamiršti. Nemažus pinigus laidojimo namams paklojusi vieniša moteris sako – nors „Rimtijos“ laidojimo namai skelbiasi teikiantys laidojimo paslaugas, iš tiesų tėra laidojimo reikmenų parduotuvė. Savo ruožtu šios įstaigos vedėja buvusiai klientei atkerta – apie lavonus laidojimo namų darbuotojai nesigrabinėja, o jei nepatinka tvarka, tegu apsišluoja apie karstą pati.

Sumokėjo 1800 litų

Kodėl mamą nusprendė šarvoti būtent „Rimtijos“ laidojimo namuose, Nijolė sako nežinanti, esą nelaimės valandą apie kitą panašias paslaugas teikiančią įmonę nė nepagalvojo. Karstą ir visus laidojimo reikmenis pirko ten pat. Problema kilo, kai moteris paprašė laidojimo namų darbuotojos padėti jai įkelti tuščią karstą į automobilį, kad iš morgo galėtų parsivežti mirusią mamą.

– Man atsakė – duok 100 litų, įkelsim. Nemokėjau, paprašiau vairuotojo, skambinau kaimynui, gerai, kad padėjo, – graudindamasi kalbėjo Nijolė.

Už 150 Lt parai moteris išsinuomojo mažąją šarvojimo salę iš kiemo pusės. Tačiau kai pašarvojo mamą, paaiškėjo, kad atsilaisvino kita, kiek didesnė salė iš paradinės pastato pusės. Nijolė ir vėl paprašė laidojimo namų darbuotojų pagalbos – kad šie padėtų karstą ir visus laidojimo reikmenis pernešti į kitą salę.

– Ta kita salė brangesnė – 200 litų. Už dvi paras sumokėjau 400 litų. Juk nežinojau, kad prašyti pagalbos negaliu, pinigai nemaži. Apskritai už viską „Rimtijai“ sumokėjau 1800 litų. Imdami tokius pinigus jie gali labiau atsižvelgti į nelaimės ištiktą žmogų. Dar niekada nieko nesu laidojusi, nežinojau, kad niekas man tokiose smulkmenose nepadės. Bent jau laidojimo namų darbuotojai ir nepadėjo – nei į kitą salę pernešti nepagelbėjo, nei kai paprašiau mamos kūną padėti karste šiek tiek aptvarkyti, nusijuokė, esą jie prie lavonų išvis rankų nekiša, – „Tauragės žinioms“ pasakojo moteris.

Nedavė čekio

Kai Nijolė laidojo mamą, buvo labai karšta. Moteris sako, kad „Rimtijos“ darbuotojai jai ne tik nepasakė, kad šarvojimo salėje yra kondicionierius, jį teko susirasti ir įsijungti pačiai, bet paliktą veikti per naktį išjungė.

– Jie turbūt elektrą labai taupo, nes atėję ryte kondicionierių radome išjungtą. Kai kitą rytą paprašiau salę pavalyti, kad laidotuvių dieną šalia karsto nebūtų žemių, man taip pat atsakė, kad tokios paslaugos neteikia, – pasakojo Nijolė.

Moters teigimu, atsiskaitė su „Rimtija“ ji sekmadienį, mat nebenorėjo to palikti kitai dienai.

– Jokio čekio niekas man nedavė, nors suma buvo nemaža. Pasakė, kad ateičiau jo kitą dieną, mat sekmadienį jie kasos aparato jungti negali. Tik ant paprasto lapelio surašė, kiek kas kainuoja. Žadėjau niekam apie visa tai nepasakoti, bet tegu žino žmonės, kokias paslaugas gaus. O „Rimtija“ skelbdamasi apie save tegu rašo aiškiai – kad ne laidojimo paslaugas teikia, o yra tik laidojimo reikmenų parduotuvė, – siūlo „Rimtijos“ klientė.

Yra šluota ir skuduras, patys gali apsivalyti

„Rimtijos“ laidojimo namų vedėja Jolita Sklenčienė „Tauragės žinioms“ patvirtino, kad karstų ir kūnų pervežimo paslaugų už ačiū neteikia.

– Tokia paslauga kainuoja 100 litų. Ji nenorėjo mokėti, kiti sutinka. Mes pačios, o esame tik dvi darbuotojos moterys ir vienintelis vairuotojas, to padaryti nepajėgtume. O šiaip tai mes apie lavonus nesigrabinėjam, aprengti ir sutvarkyti juos turi morge, – „Tauragės žinioms“ sakė laidojimo namų vadovė.

Pasak jos, ir „Rimtijos“ konkurentai nieko dykai nedaro, esą už kiekvieną papildomą paslaugą ir kitose panašiose įstaigose reikia mokėti.

– Apie karstą, kai salė išsinuomojama, mes nevalome. Yra šluota, šepetys su skuduru, kibirų, patys gali apsivalyti, – sakė J. Sklenčienė.

Paklausta, kodėl moteriai atsiskaitant už paslaugas nebuvo išrašytas joks dokumentas apie pinigų paėmimą, vedėja patikino, kad sekmadienį, kai klientė atsiskaitė, oficialiai laidojimo namai nedirba ir negali jungti kasos aparato.

Moteris patikino, kad laidojimo namuose šiemet liko labai mažai darbuotojų – vos trys. Tauragės rajono mero Prano Petrošiaus šeimai priklausantis verslas taupo, todėl apskritai nuo metų pradžios, kai „Rimtijos“ įmonėje dar dirbo 20 darbuotojų, atleisti buvo 13.

– Taip savininkai nusprendė, kažkas čia su mokesčiais buvo susiję, – sakė moteris.

Vedėja informavo, kad šiuo metu neveikia didžioji „Rimtijos“ laidojimo namų salė. Ji remontuojama. Iki Vėlinių turėtų pradėti veikti. Esą salė bus graži, o jos nuoma tikriausiai nebrangs.

„Konkurentai mus apkalbėjo“

„Tauragės žinios“ susisiekė su kitų Tauragėje veikiančių laidojimo namų savininke Vidute Lidžiene. Verslininkės teigimu, paros laidojimo paslaugų jos laidojimo namuose kaina vasarą – 250 litų, žiemą, kai nereikia kondicionieriaus, kaina mažesnė.

– Už jokias papildomas paslaugas neimame nė cento. Konkurentai mus be reikalo apkalbėjo. Ne tik tuščią karstą į morgą nuvežame, bet ir kūną parsivežame, salę papuošiame, pašarvojame, gedulingą muziką įjungiame, tada paskambiname artimiesiems, kad viskas sutvarkyta, kad gali ateiti. Jei reikia, ir naktį važiuojame ir nė cento daugiau neimame. O jei žmonės paprašo, tai dar ir užkandžių stalą paserviruojame, jie tik produktus mums atneša, o mes savo induose patiekiame. To prašoma retai, tačiau ir ši paslauga papildomai nekainuoja. Jei artimieji paprašo, bet kada ir grindis išvalome, ir popierinių rankšluosčių visada pas mus yra, ir tualetinio popieriaus. Dar nebuvau girdėjusi, kad mirusio žmogaus gedintis žmogus pats turi šalia karsto grindis plauti, – stebėjosi V. Lidžienė.

Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku.