Vandens filtras: norėjo jo ar nenorėjo 92-ejų senolė?
Įkelta:
2013-04-08
Nuotrauka
Aprašymas
92-ejų senolė tikina jau nebenorinti filtro. Karinos Sėrikovos nuotrauka

Karina SĖRIKOVA

karina@taurageszinios.lt

„Tauragės žinios“ jau kartą rašė apie vienos vandens filtrais prekiaujančios bendrovės pakerėtą tauragiškę, kuri persigalvojusi dėl sandorio ir nusprendusi atsisakyti vandens valymo sistemos susidūrė su daugybe rūpesčių. Apsukrių prekybininkų liko apgauta, kaip teigia, ir Prezidento gatvės gyventoja 92-ejų Bronė Gajauskienė.

Įtikino, kad vanduo nešvarus

Kovo 14-ąją į svečius pas Bronę Gajauskienę įsiprašė bendrovės „Vandens filtravimo sistemos“ atstovė Tauragėje Laima Špiegienė. Senolei buvo pademonstruota, koks nešvarus ir nekokybiškas vanduo teka iš miesto vamzdžių, papasakota, kaip filtruotas vanduo padės jos sveikatai, ir senutė netruko susigundyti filtro teikiama nauda.

– Man pasakė, kad filtras kainuoja penkis tūkstančius litų. Atsakiau, kad tai labai dideli pinigai, bet man pritaikė dviejų tūkstančių litų nuolaidą ir nuramino, kad už filtrą galėsiu mokėti dalimis iki 2016 metų kovo. Taip ir susigundžiau, – nelabai rišliai žurnalistei pasakojo senolė.

Filtrą B. Gajauskienės namuose jau kitą dieną įtaisė iš Klaipėdos atvykęs darbininkas.

Atsipeikėjusi, kad įsigijo labai brangų daiktą, senutė žurnalistei guodėsi, kad jos pensija maža – 700 litų, ir sumokėti 3000 litų už vandenį valantį filtrą ji vargiai išgalės.

Teigia, kad sutartį pasirašė su neblaiviu asmeniu

Naują močiutės pirkinį netruko pastebėti jos anūkė ir globėja Vaida Pranskaitienė – ji kasdien lankosi senelės namuose. Tada išaiškėjo, kad vandens filtro lizingo dokumentus pasirašė net ne senolė, o jos sūnus Alfredas Gajauskas, kuris, anūkės teigimu, tą dieną buvo apsvaigęs.

– Močiutė linkusi susidomėti visokiomis tokiomis akcijomis, todėl esu paėmusi jos pasą. Tačiau tai nebuvo kliūtis pasirašyti sutarčiai. Sutartis pasirašyta laiduojant jos sūnui, kuris tą dieną buvo neblaivus. Kaip galima pasirašyti sutartį su neblaiviu žmogumi? – klausė jauna moteris.

Tą dieną, kai žurnalistė lankėsi močiutės namuose, A. Gajauskas miegojo. V. Pranskaitienė teigė, kad vyras neblaivus.

B. Gajauskienės anūkė tikino skambinusi į įmonę „Vandens filtravimo sistemos“. Jai buvę atsakyta, kad filtrą sumontavo kita įmonė ir už išmontavimą teks sumokėti 600 litų. Šeima teigė filtro nenaudojusi.

Senolė filtro norėjo

Įmonės „Vandens filtravimo sistemos“ atstovė Tauragėje L. Špiegienė „Tauragės žinioms“ teigė, kad vandens filtro jos klientė B. Gajauskienė nuoširdžiai norėjo, tačiau greičiausiai ją perkalbėjusi anūkė.

– Kai supažindinau su filtro privalumais, močiutė atsakė, kad jo labai norėtų, mat yra sena, beveik nieko nevalgo, tačiau geria daug vandens. Kadangi mačiau, kad moteris vyresnio amžiaus, paklausiau, ar filtro įsigijimui neprieštaraus jos giminaičiai. Moteris man atsakė, kad visus jos reikalus tvarko anūkė ir ji neprieštaraus dėl filtro. Aš paskambinau savo vadovybei, paprašiau nuolaidų, kad moteriai būtų suteiktos geriausios sąlygos. O lizingas buvo pasirašytas jos sūnaus vardu, kadangi vargu, ar tokio amžiaus moteriai kas būtų suteikę lizingą. Močiutės sūnus bendravo, klausinėjo manęs. Jis man nepasirodė girtas, bet bendraujant prasitarė, kad išgėrė butelį alaus. Jei žmogus būtų buvęs girtas, jis nebūtų sugebėjęs pasirašyti dokumentų, o jis pasirašė ant visų dokumentų, – pasakojo L. Špiegienė.

Moteris teigė, nors ji to ir neprivalo daryti, paprašiusi anūkės numerio ir paskambinusi V. Pranskaitienei atsiklausti, ar ji tikrai neprieštaraus dėl filtro, tačiau ši neatsiliepusi. Konsultantė teigia kitą dieną dar kartą nuvažiavusi pas senolę paklausti, ar tikrai niekas iš giminių neprieštaraus dėl sandorio, senolė patikinusi, kad anūkė neprieštarauja. Tą dieną filtras ir buvo sumontuotas.

Neparašė prašymo sutarčiai nutraukti

Įmonės „Vandens filtravimo sistemos“ direktorius Virgilijus Jancevičius teigė, kad žmonės, su kuriais sudaryta sutartis dėl filtro įsigijimo, neparašė prašymo sutarčiai nutraukti, jo nuomone, jie eina lengviausiu keliu – per žiniasklaidą.

– Visų pirma sutartis sudaryta ne su močiute ir ne su anūke, o su 68-erių metų vyriškiu. Ta moteris, kuri reiškia priekaištus tiek man, tiek mano kolegei Tauragėje, šioje istorijoje yra tik trečias asmuo ir įtakos neturi. Žmogus, kurio vardu sudaryta sutartis, nesikreipė raštiškai nei į mus, nei į įmonę, kuri sumontavo vandens filtrą, nei į banką, kuriame sudaryta kredito sutartis, nei į vartotojų teises, nei į ne maisto tarnybą. Jeigu tik jis norėtų, aš net kontaktus duočiau. Tačiau einama lengviausiu keliu – per žiniasklaidą. Kaip ten bebūtų, mes savo filtrą galime pasiimti, tačiau jį montavo specialistas, kuris atvyko iš Klaipėdos, todėl kainuoja ir šio žmogaus kelionė, ir darbo valandos, kainuos ir išmontavimas. Mes privalom atsiskaityti su montuotojais, kitaip įmonė patirs nuostolių. Tačiau ta šeima nesutinka sumokėti net 600 litų sumontavimo ir išmontavimo mokesčio, jau nekalbu apie tai, kad jokio pelno mūsų įmonė iš tokio sandorio neturėjo, vien tik rūpesčių. Tokie žmonės yra aferistai. Pasinaudoja daiktais, po to juos nori grąžinti. Piktnaudžiaujama mūsų įmonės reputacija, – teigė V. Jancevičius.

Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.