Indėlius priėmė iki paskutinės darbo minutės (video)
Įkelta:
2013-02-15
Nuotrauka
Aprašymas
Skelbiama, kad Ūkio banko klientus pensininkus gelbsti Šiaulių bankas, nuo vakar išmokėdamas iki 300 litų pensijų avansą. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Daiva SITNIKIENĖ

daiva@taurageszinios.lt

Antradienį popiet Lietuvos bankas apribojo Ūkio banko veiklą. Duris užrakino ir iki antradienio vidurdienio indėlius iš gyventojų priėmęs šio banko Tauragės skyrius, veikęs Dariaus ir Girėno gatvėje. Apie 15.30 val. „Tauragės žinioms“ prie banko durų sutiktas vyras atskleidė, kad savo pinigus šiam bankui patikėjo likus vos kelioms valandoms iki jo uždarymo. Banko darbuotojos indėlininkui nė nešnipštelėjo apie gresiančius nemalonumus.

Išskubėjo nė nepersirengęs

Per radiją išgirdę šokiruojančią naujieną prie banko skyriaus antradienį iki pat 17 valandos skubėjo ir kiti tauragiškiai. Kai kurie jų tikėjosi, kad Ūkio banko Tauragės skyriaus durys atsivers ir darbuotojos bent jau paaiškins situaciją. Deja, neveikė nė greta esantis bankomatas.

Pakalbinti gyventojų kartu su Tauragės kabeline televizija prie banko durų nuvykusiai „Tauragės žinių“ korespondentei ilgai laukti pašnekovų neteko. Vienas po kito prie banko ėjo gyventojai.

– Išgirdęs per radiją, kas vyksta su Ūkio banku, nė nepersirengęs išskubėjau pasiimti savo pensijos. Šiandien turėjau gauti. Deja, nespėjau. Ir sąskaitoje turėjau šiek tiek pinigėlių. Tikiuosi, kad per šešias dienas, kaip viešai skelbiama, viskas išsispręs. Nebus taip, kad dabar nepasiėmęs pensijos neturėsiu iš ko maisto nusipirkti. Be to, turiu keturis šaunius vaikus. Padės, jei reikės, – kalbėjo Jonas.

Dėl „Snoro“ banko griūties Jono šeima jau patyrė nuostolių. Pardavęs žemę, technikos, į šį banką Jonas indėlį buvo padėjęs doleriais, tačiau po bankroto pinigai buvo grąžinti litais. Ūkio banką vyras pasirinko, nes jis siūlė didesnius procentus už indėlius.

Blogų naujienų nebuvo girdėjusi

Ponia Laima apie Ūkio banko veiklos sustabdymą sužinojo tik atėjusi pasikeisti pasibaigusio galiojimo banko kortelės.

– Norėjau pasiimti pinigų iš bankomato, bet pastebėjau, kad pasibaigęs kortelės galiojimo laikas. Atėjau į banką ir radau užrakintas duris bei pranešimą, kad veikla laikinai sustabdyta. Tokie dalykai žlugdo pasitikėjimą bankais, tačiau esu optimistė, – žurnalistams sakė Laima.

Kita prie banko atskubėjusi tauragiškė pasakojo dar penktadienį į Baltarusiją per Ūkio banką sūnui išsiuntusi pinigų, tačiau jis jų negavo.

– Dar rytą pasiėmiau 100 litų. Darbuotojos nieko apie banko situaciją nesakė. O kai atėjau pasiaiškinti dėl sūnui išsiųstų pinigų, bankas jau nebedirbo, – kalbėjo Nijolė.

Moteris į Ūkio banką neseniai perėjo iš kito dabar veikiančio banko ir labai gailisi dėl to.

Kalbomis netikėjo

– Metams Ūkio banke rudenį pasidėjau didelę sumą pinigų. Dar vakar girdėjau kalbant, kad šis bankas turi problemų, tačiau sėkmingai atsiskaitinėjau kortele, todėl nusiimti pinigų neskubėjau. Kiek tų kalbų būna. Bet kai per radiją išgirdau, kad ieškomas Ūkio banko akcininkas Romanovas, suskubau pasitikrinti internetinę bankininkystę. Nebebuvo įmanoma prisijungti internetu, tad atskubėjau į banką, kurio durys jau buvo užrakintos. Iš bankomato taip pat neįmanoma nusiimti pinigų. Turiu nedidelę sumą grynųjų. Jei po šešių dienų bankas tęs savo veiklą, taupydama išgyvensiu, – su nerimu dėl Ūkio bankui patikėto indėlio kalbėjo Livija.

Kol kas skambinti į banką jų skelbiamu nemokamu telefono numeriu Livija neketina, esą nieko naujo neišgirs. Kiti tauragiškiai jau skundėsi, kad prisiskambinti šiuo numeriu nepavyksta.

Guodžia indėlių draudimas

Šypseną moteris išspaudė tik tuomet, kai perskaitė ant banko durų prikabintą raštelį, kad indėlių Ūkio banke ir kitose kredito įstaigose saugumą garantuoja Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymas. Pagal jį juridinių ir fizinių asmenų indėliai bei grynieji pinigai (litais, JAV doleriais, eurais ir Europos Sąjungos valstybių narių bei Europos ekonominės erdvės valstybių nacionalinėmis valiutomis) sąskaitose iki 345 280 litų (100 000 eurų) yra apdrausti.

Tačiau buvo ir tokių, kurie jau prieš keletą dienų pasklidus negeroms kalboms suskubo į Ūkio banką pasiimti indėlių sumokėdami sutarties netesybas.

Sausį sąskaitą atidarė ir Mokesčių inspekcija

Ūkio banko griūtis sukėlė rūpesčių ir Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI), kuri sausį šiame banke atidarė biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą ir paragino visas VMI mokamas įmokas, mokesčius ir rinkliavas mokėti į šią sąskaitą. Ūkio bankui iškilus bėdų VMI informuoja, kad šio banko klientai – tiek gyventojai, tiek bendrovės, kurių piniginės operacijos apribotos ne dėl jų kaltės, galės būti atleisti nuo delspinigių. Jei mokesčių mokėtojas privalo sumokėti mokesčius, bet to negali padaryti dėl apribotų Ūkio banko operacijų, jis turi kreiptis į mokesčių administratorių su prašymu atleisti nuo delspinigių. VMI informuoja, kad laikinai apribojus Ūkio banko veiklą antradienį iki 13 val. į VMI biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą Ūkio banke mokesčių mokėtojų sumokėti mokesčiai, rinkliavos bus įskaityti. Po 13 val. iš kitų bankų į VMI biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą Ūkio banke mokesčių mokėtojų pervestos lėšos bus grąžintos į mokesčių mokėtojų sąskaitas, taigi nuostolių jie nepatirs.

VMI primena, kad mokesčius, rinkliavas ir kitas biudžeto įmokas, pavyzdžiui, paskirtas baudas už Kelių eismo taisyklių ar kitus pažeidimus galima sumokėti ne tik bankuose, bet ir Lietuvos pašto skyriuose, spaudos kioskuose, kai kurių prekybos centrų kasose, „Perlo“ terminaluose, interneto portale www.mokėjimai.lt.

Darbuotojams eiti į darbą nebereikia

Laikinasis Ūkio banko administratorius banko internetinėje svetainėje skelbia, kad banko darbuotojams nuo vasario 13 d. paskelbta prastova ne dėl darbuotojų kaltės, į darbo vietas atvykti nereikia.

Finansų analitikas Valdemaras Katkus viešai teigia, kad Ūkio banko bėdos prilygsta maždaug pusei „Snoro“ banko problemų, o visi indėliai sudaro apie 8 proc. visuose bankuose Lietuvoje laikomų indėlių sumos.

Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.