Dvidešimties metų sukaktį nušvies lazerių šou
Įkelta:
2012-12-07
Nuotrauka
Aprašymas
TVK albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Vilmantas Liorančas. TVK albumo nuotrauka
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Karina SĖRIKOVA

karina@taurageszinios.lt

Šeimos verslą tauragiškiams gerai žinomas tauragiškis Vilmantas Liorančas pradėjo su šešiasdešimčia klientų. Šiandien Tauragės kabelinę televiziją (TVK) stebi apie 4,5 tūkstančio abonentų, bendrovėje dirba 21 darbuotojas. Su V. Lioranču kalbamės apie dvidešimtį metų skaičiuojantį verslą, kažkada buvusį tik nedrąsia svajone.

Pirmoji privati televizija šalyje

Mintys apie televizijos paslaugas TVK direktoriui Vilmantui Liorančui pradėjo suktis apie 1990-uosius Tauragės skaičiavimo mašinų elementų gamykloje, kur jaunas vyras dirbo inžinieriumi-elektroniku, gamykloje įvyko ekonominis nuosmukis, ji nebedirbo visu pajėgumu.

– Nutariau pasitraukti ir su bičiuliais Valentinu Griniumi, Valdu Šarakvasu ir Liudu Urbonu pradėjome mąstyti apie savo verslą. Minčių buvo įvairių, net nebepamenu, kas konkrečiai pasiūlė kurti televiziją. Tuo metu šalyje dar nebuvo reikalingos technikos, tad pirkti siųstuvo važiavau į Sankt Peterburgą, kur dirbo mano dėdė, – pasakojo verslininkas, Rotary klubo Tauragėje prezidentas.

V. Liorančas nebeprisimena, kada, 1990 ar 1991 metais, kartu su kolegomis įkūrė privačią televiziją. Tuo metu tai buvo pirmoji Lietuvoje privati televizija, o siųstuvų tinklas, kurį kolegos įkūrė, buvo antras privatus tinklas šalyje.

Populiariausia laida – sveikinimų koncertas

– Populiariausia laida tuo metu buvo sveikinimų koncertas. Jis trukdavo maždaug tris valandas. Sveikino visi, kas netingėjo. Laidos veidas buvo gerai tauragiškiams pažįstama Loreta Šarakvasienė. Daug laidų neturėjom. Daugiausiai uždirbdavome iš reklamos ir skelbimų. Rengėme ir tiesiogines laidas prieš rinkimus, – prisiminė pašnekovas.

Deja, greitai V. Liorančo ir jo kompanionų keliai išsiskyrė. 1992 metais kartu su bičiuliu Alvydu Augaičiu, kuris šiuo metu gyvena Kaune, V. Liorančas įkūrė kabelinę televiziją. Pirmoji šios televizijos studija buvo V. Liorančo uošvių butas. Tauragės kabelinė televizija retransliavo kitų kanalų laidas. Netrukus Tauragės kabelinėje televizijoje pradėjo dirbti iki šiol šioje įmonėje dirbantis Gintautas Bartušis.

– Pirmąsias laidas pradėjome rodyti, kai individualią įmonę reorganizavome į bendrovę „Televizijos komunikacijos“. Įsigijom naują retransliavimo stotį ir televizinę techniką. Televizijos įsikūrimo pradžioje transliavome aštuonis kanalus, o 1995 metais jau rodėme 20 kanalų, bendrovėje dirbo penki žmonės. Tuomet kartą per savaitę rodėme informacinę laidą apie įvykius Tauragėje „Septynios dienos“, – pasakojo tauragiškis.

Sėkme neabejojo

Nuo 1996 metų televizija pradėjo pirkti kino filmus – žiūrovai galėjo skambinti ir rinktis vieną iš trijų tą vakarą siūlomų filmų variantų, laida vadinosi „Pasirink filmą“. 1997-aisias pradėtas eksploatuoti kabelinės televizijos tinklas Šilalėje. 1998 metais savo kanalą TVK pradėjo transliuoti antžeminės televizijos siųstuvais, o 2000-aisiais bendrovėje jau dirbo dešimt darbuotojų.

V. Liorančas, paklaustas, ar kada abejojo, ar tikrai pasiseks toks verslas, atsakė, kad niekada nesibaimino dėl verslo perspektyvos, mat jei nebūtų pasitvirtinusi televizijos idėja, laidais buvo galima tiekti interneto, telefonijos paslaugas. Tačiau, anot pašnekovo, pirmasis verslo dešimtmetis buvo išties sunkus.

– Televizijos įranga ypač brangi, o gyventojų galimybė mokėti už paslaugą – ribota. Pirmosios kainos dar vadinamosiomis vagnorkėmis buvo 500 talonų už televizijos įvedimą ir 100 talonų – abonementinis mokestis. Pirmaisiais televizijos transliavimo metais rinka buvo labai nepalanki televizijai, nes investicijos atsipirkdavo po 10–15 metų. Be to, televizijos rinka nuolat besivystanti ir reikalauja investicijų. Per dvidešimtį metų tris kartus pasikeitė televizijos transliacijų įstatyminė bazė, todėl tiek pat kartų teko rekonstruoti televizijos tinklą. Kasmet tinklui tobulinti išleidžiame apie 300–500 tūkstančių litų, – tikino TVK direktorius.

Tarp pirmaujančiųjų

Šiemet TVK švenčia kabelinės televizijos dvidešimtmetį, o kitąmet TVK skaičiuos dešimtus metus, kai pradėjo teikti interneto paslaugas.

– Pamenu, eilėje įsivesti internetą tekdavo laukti maždaug mėnesį. Pirmasis mūsų klientas buvo Tauragės profesinio rengimo centras. Lietuvoje tuo metu telefoninėmis linijomis internetą teikė tik „Omnitel“, kuris naudojosi „Telekomo“ linijomis. Ir vėl tapome pirmieji – iš lokalių interneto tiekėjų, – džiaugėsi V. Liorančas.

1998 metais TVK pradėjo tiekti bevielį internetą, pradėtos transliuoti pirmosios tiesioginės laidos, o 2006 metais pradėtas statyti ir eksploatuoti šviesolaidinis tinklas internetui ir televizijai. Tuo metu net „Telekomas“ dar neturėjo šviesolaidinio interneto. Nuo 2008 metų transliacijos metu neprivalo dalyvauti žmogus – darbas tapo kompiuterizuotas. O 2012 metais TVK pirmieji Lietuvoje pradėjo raiškiosios televizijos transliacijas. Bendrovės pasiekimais jos direktorius džiaugiasi su visais darbuotojais, ypač seniausiai dirbančiais – Edmundu Bučinsku, Algimantu Keserausku, Arūnu Kailinkaičiu, Inesa Vaigauskiene, Saule Tušiene ir Dalia Šneideraitiene.

***

Šiandien, 16.30 val., visi tauragiškiai kviečiami į Kalėdų eglutės įžiebimo šventę centrinėje miesto aikštėje. Renginį vainikuos lazerių fiesta, kurią miestui dovanoja 20-metį šiandien švenčianti TVK.

 

Plaukelių šalinimas lazeriu 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.