Dvidešimties metų sukaktį nušvies lazerių šou
Įkelta:
2012-12-07
Nuotrauka
Aprašymas
TVK albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Vilmantas Liorančas. TVK albumo nuotrauka

Karina SĖRIKOVA

karina@taurageszinios.lt

Šeimos verslą tauragiškiams gerai žinomas tauragiškis Vilmantas Liorančas pradėjo su šešiasdešimčia klientų. Šiandien Tauragės kabelinę televiziją (TVK) stebi apie 4,5 tūkstančio abonentų, bendrovėje dirba 21 darbuotojas. Su V. Lioranču kalbamės apie dvidešimtį metų skaičiuojantį verslą, kažkada buvusį tik nedrąsia svajone.

Pirmoji privati televizija šalyje

Mintys apie televizijos paslaugas TVK direktoriui Vilmantui Liorančui pradėjo suktis apie 1990-uosius Tauragės skaičiavimo mašinų elementų gamykloje, kur jaunas vyras dirbo inžinieriumi-elektroniku, gamykloje įvyko ekonominis nuosmukis, ji nebedirbo visu pajėgumu.

– Nutariau pasitraukti ir su bičiuliais Valentinu Griniumi, Valdu Šarakvasu ir Liudu Urbonu pradėjome mąstyti apie savo verslą. Minčių buvo įvairių, net nebepamenu, kas konkrečiai pasiūlė kurti televiziją. Tuo metu šalyje dar nebuvo reikalingos technikos, tad pirkti siųstuvo važiavau į Sankt Peterburgą, kur dirbo mano dėdė, – pasakojo verslininkas, Rotary klubo Tauragėje prezidentas.

V. Liorančas nebeprisimena, kada, 1990 ar 1991 metais, kartu su kolegomis įkūrė privačią televiziją. Tuo metu tai buvo pirmoji Lietuvoje privati televizija, o siųstuvų tinklas, kurį kolegos įkūrė, buvo antras privatus tinklas šalyje.

Populiariausia laida – sveikinimų koncertas

– Populiariausia laida tuo metu buvo sveikinimų koncertas. Jis trukdavo maždaug tris valandas. Sveikino visi, kas netingėjo. Laidos veidas buvo gerai tauragiškiams pažįstama Loreta Šarakvasienė. Daug laidų neturėjom. Daugiausiai uždirbdavome iš reklamos ir skelbimų. Rengėme ir tiesiogines laidas prieš rinkimus, – prisiminė pašnekovas.

Deja, greitai V. Liorančo ir jo kompanionų keliai išsiskyrė. 1992 metais kartu su bičiuliu Alvydu Augaičiu, kuris šiuo metu gyvena Kaune, V. Liorančas įkūrė kabelinę televiziją. Pirmoji šios televizijos studija buvo V. Liorančo uošvių butas. Tauragės kabelinė televizija retransliavo kitų kanalų laidas. Netrukus Tauragės kabelinėje televizijoje pradėjo dirbti iki šiol šioje įmonėje dirbantis Gintautas Bartušis.

– Pirmąsias laidas pradėjome rodyti, kai individualią įmonę reorganizavome į bendrovę „Televizijos komunikacijos“. Įsigijom naują retransliavimo stotį ir televizinę techniką. Televizijos įsikūrimo pradžioje transliavome aštuonis kanalus, o 1995 metais jau rodėme 20 kanalų, bendrovėje dirbo penki žmonės. Tuomet kartą per savaitę rodėme informacinę laidą apie įvykius Tauragėje „Septynios dienos“, – pasakojo tauragiškis.

Sėkme neabejojo

Nuo 1996 metų televizija pradėjo pirkti kino filmus – žiūrovai galėjo skambinti ir rinktis vieną iš trijų tą vakarą siūlomų filmų variantų, laida vadinosi „Pasirink filmą“. 1997-aisias pradėtas eksploatuoti kabelinės televizijos tinklas Šilalėje. 1998 metais savo kanalą TVK pradėjo transliuoti antžeminės televizijos siųstuvais, o 2000-aisiais bendrovėje jau dirbo dešimt darbuotojų.

V. Liorančas, paklaustas, ar kada abejojo, ar tikrai pasiseks toks verslas, atsakė, kad niekada nesibaimino dėl verslo perspektyvos, mat jei nebūtų pasitvirtinusi televizijos idėja, laidais buvo galima tiekti interneto, telefonijos paslaugas. Tačiau, anot pašnekovo, pirmasis verslo dešimtmetis buvo išties sunkus.

– Televizijos įranga ypač brangi, o gyventojų galimybė mokėti už paslaugą – ribota. Pirmosios kainos dar vadinamosiomis vagnorkėmis buvo 500 talonų už televizijos įvedimą ir 100 talonų – abonementinis mokestis. Pirmaisiais televizijos transliavimo metais rinka buvo labai nepalanki televizijai, nes investicijos atsipirkdavo po 10–15 metų. Be to, televizijos rinka nuolat besivystanti ir reikalauja investicijų. Per dvidešimtį metų tris kartus pasikeitė televizijos transliacijų įstatyminė bazė, todėl tiek pat kartų teko rekonstruoti televizijos tinklą. Kasmet tinklui tobulinti išleidžiame apie 300–500 tūkstančių litų, – tikino TVK direktorius.

Tarp pirmaujančiųjų

Šiemet TVK švenčia kabelinės televizijos dvidešimtmetį, o kitąmet TVK skaičiuos dešimtus metus, kai pradėjo teikti interneto paslaugas.

– Pamenu, eilėje įsivesti internetą tekdavo laukti maždaug mėnesį. Pirmasis mūsų klientas buvo Tauragės profesinio rengimo centras. Lietuvoje tuo metu telefoninėmis linijomis internetą teikė tik „Omnitel“, kuris naudojosi „Telekomo“ linijomis. Ir vėl tapome pirmieji – iš lokalių interneto tiekėjų, – džiaugėsi V. Liorančas.

1998 metais TVK pradėjo tiekti bevielį internetą, pradėtos transliuoti pirmosios tiesioginės laidos, o 2006 metais pradėtas statyti ir eksploatuoti šviesolaidinis tinklas internetui ir televizijai. Tuo metu net „Telekomas“ dar neturėjo šviesolaidinio interneto. Nuo 2008 metų transliacijos metu neprivalo dalyvauti žmogus – darbas tapo kompiuterizuotas. O 2012 metais TVK pirmieji Lietuvoje pradėjo raiškiosios televizijos transliacijas. Bendrovės pasiekimais jos direktorius džiaugiasi su visais darbuotojais, ypač seniausiai dirbančiais – Edmundu Bučinsku, Algimantu Keserausku, Arūnu Kailinkaičiu, Inesa Vaigauskiene, Saule Tušiene ir Dalia Šneideraitiene.

***

Šiandien, 16.30 val., visi tauragiškiai kviečiami į Kalėdų eglutės įžiebimo šventę centrinėje miesto aikštėje. Renginį vainikuos lazerių fiesta, kurią miestui dovanoja 20-metį šiandien švenčianti TVK.

Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.