Turgaus verslas: vienam dvokia, kitam skanu
Įkelta:
2012-08-21
Nuotrauka
Aprašymas
Romos Tylertienės tikinimu, silkės be ikrų viduriai visada tamsesni, bet mėsa – baltutėlė. Karinos Sėrikovos nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Karinos Sėrikovos nuotrauka

Karina SĖRIKOVA

karina@taurageszinios.lt

Istoriją, kurią dabar perskaitysite, galima pavadinti ne kaip kitaip – tik silkės kriminalu. Tauragiškė Regina tikina, kad turgelyje prie Tauragės rajono muzikos mokyklos, 10-ajame prekybos kioske, nusipirko sugedusios silkės, nors kiosko savininkė Roma Tylertienė kategoriškai teigia – pirkėjai parduota silkė buvo šviežia. Tą „Tauragės žinioms“ tvirtina ir Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai.

Išsigando, kad apnuodys „pusę Tauragės“

Į „Tauragės žinių“ redakciją užsuko laikraščio skaitytoja Regina (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinomi), norėdama išreikšti savo abejones dėl turgelyje prie Tauragės muzikos mokyklos žuvų kioske pardavinėjamos silkės kokybės.

Konfliktas tarp Reginos ir žuvų kiosko savininkės Romos Tylertienės kilo penktadienį. Regina iš pardavėjos nusipirko silkę, tačiau pradėjusi ją darinėti pastebėjo, kad ji sugedusi.

– Bandau pjauti, tačiau nereikia net spausti – žuvis pati yra. Pasižiūriu – viduj ruda, tamsu, smarvė baisi. Juk galima ir numirti tokios suvalgius. Nesu iš tų, kurie tylėtų, nes juk pusę Tauragės apnuodys. Pati esu dirbusi pardavėja – niekada nesukčiavau, nors bendradarbiai, būdavo, net įkalbinėdavo truputį pasukčiauti – ne mano charakteriui. Greitai įdėjau į maišelį žuvį ir nunešiau atgal, – pasakojo Regina.

Grįžusi į žuvų kioską, Regina ten rado vyrą ir moterį – buvo panašu, kad jie – tikrintojai.

– Padaviau silkę ir paklausiau, kaip pardavėjai ne gėda, tačiau ji pradėjo aiškinti, kad viskas gerai, pradėjo silkę ragauti. Vėliau jai pritarė ir kioske buvęs vyras, taip pat silkės paragavo. Žinokit, pamaniau, kad jie susitarę. Matyt, inspekcija ten buvo, nes kažkas irgi nusipirko tokios žuvies ir iškvietė inspektorius. Galiu daryti prielaidą, kad buvo duotas nemenkas kyšis, jei inspektoriai užtarė. Labai susipykom, pripažįstu, šaukiau, nes labai susijaudinau, net ir stūmė pardavėja mane, – savo teoriją išdėstė silkės pirkėja.

Vėliau moteris paskambino į Tauragės valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą ir užregistravo savo skundą. Dar vienas momentas, užkliuvęs Reginai, – kai ji sugalvojo grįžti į kioską ir pasiimti silkę tam, kad atneštų į redakciją parodyti, ji jau buvo išdarinėta, galva nupjauta.

Silkę pavadino normalia

Tačiau kiosko savininkei R. Tylertienei silkė, parduota pirkėjai, nepasirodė sugedusi.

– Jau maždaug septyniolika metų dirbu šiame versle ir pirmą kartą kilo toks konfliktas. Paėmiau tą silkę, pauosčiau, paragavau – viskas jai gerai. Buvo kaip tyčia veterinarijos inspektoriai užsukę – vienas jų taip pat paragavo, pripažino, kad silkė gera. Supraskit, silkės vidus nėra baltas kaip sniegas, viduriai ir turi būti rudi, ypač jei silkė be ikrų. Tai moteriai išėjus, su veterinarais prapjovėm ir daugiau silkių – visos buvo geros. Nuoširdžiai galiu prisipažinti – yra buvę, kad ir blogą pardaviau, juk su maistu dirbu, bet tik ne šį kartą. Aš jos ir atsiprašiau, ir pinigus grąžinau, bet mus apkaltino kyšininkavimu, kilo toks šaukimas, grasinimas, iki apsistumdymo, – konfliktą su pirkėja prisiminė silkių pardavėja.

Į pastabą, kad klientei grįžus jai buvo grąžinta tik dalis silkės, pardavėja atsakė, jog su veterinarais ir toliau darinėjo tą silkę, tikrino, ar viskas gerai, o likusias dalis išmetė į šiukšlinę.

Išvada – silkė gera

– Vartotoja skundėsi, kad nusipirko sūdytą neišdarinėtą silkę su galva, kuri, cituoju, „supuvusi, viduriuose kirmėlės“. Du mūsų inspektoriai atliko juslinį tyrimą. Silkė buvo išskrosta ir įvertinta: išvaizda, konsistencija, kvapas ir skonis. Atitinkamai buvo jusliškai įvertintas ir prekybiniame kioske rastas silkės likutis – 1,6 kilogramo. Nustatyta, kad silkė pagal išvaizdą, konsistenciją, kvapą ir skonį charakteringa sūdytai silkei, parazitų viduriuose nerasta. Pažymėtina, kad minėta silpnai sūdyta neišdarinėta Atlantinė silkė į prekybinį kioską gauta iš UAB „Lignesa“ pirkimo dieną, tinkamumo vartoti terminas – iki rugsėjo 9 dienos. Iš viso pirkta aštuoni kilogramai silkės, tikrinimo metu jau buvo parduota kiek daugiau nei šeši kilogramai. Daugiau skundų dėl šio produkto negauta. Vartotojai grąžinti pinigai. Skundas nepasitvirtino, – „Tauragės žinioms“ sakė Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotoja Ela Dovgienė.

Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-09
​​​​​​​Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Tauragėje duris atveria dar vienas restoranas – Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje įsikūrė „Jazz Pizza & Grill“, prie kurio įkūrimo ranką pridėjo ir italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Į iškilmingą restorano atidarymą tauragiškiai kviečiami šeštadienį, nuo 15 valandos.
Nuotrauka
sulčių spaudykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Pasak sulčių spaudimu užsiimančių verslininkų, šiemet skubančių spausti sultis mažiau nei ankstesniais metais. Kalta sausra. Kai kurie nesitiki, jog iš anksti nukritusių obuolių sultys bus skanios, tad tokiu derliaus realizavimu nesirūpina. Nors, kita vertus, dar nėra pats sulčių spaudimo įkarštis – kai kurie obuoliai dar noksta ir eilės prie sulčių spaudyklų, tikėtina, dar nusidrieks. „Tauragės žinios“ pakalbino vienus populiariausių sulčių spaudėjų Tauragės rajone: „Du obuoliukus“ ir Kęsčių bendruomenės atstovą Remigijų Šiaudvytį.
Nuotrauka
verslo liudijimas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Trečiadienį savivaldybės taryba nustatė, kiek kitąmet teks mokėti už verslo liudijimus. Politikai pritarė, kad jie kainuotų tiek pat, kiek ir užpernai, prieš pandemiją. 
Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.