Dingo verslininkė – dingo ir pinigai
Įkelta:
2012-08-27
Nuotrauka
Aprašymas
Palikusi sunkumų turintį verslą savo pavaldinėms, Aušra Terleckienė paliko Lietuvą. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
„Smaragdo Travel“ agentūros durys užrakintos. Karinos Sėrikovos nuotrauka

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

redaktore@taurageszinios.lt

Įspūdžiai, verti brangakmenių! – toks Tauragėje beveik dešimtį metų veikusios kelionių agentūros „Smaragdas Travel“ šūkis viliojo keliautojus pamatyti pasaulį. Deja, verslininkės ir politikės Aušros Terleckienės įkurtos agentūros veikla prieš keletą dienų sustabdyta, bendrovę administruojančios įmonės atstovas sako, kad didžiulė suma lėšų galėjo būti iššvaistyta, o buvusi „Smaragdo Travel“ vadovė tyliai paspruko ne tik iš Tauragės, bet ir iš Lietuvos. Agentūrai nebesugebant vykdyti savo finansinių įsipareigojimų ir įtariant bendrovės bei turistų įneštų pinigų pasisavinimą, verslininkės ketinama ieškoti su teisėsaugos pagalba.

Užgriuvo finansiniai sunkumai

Vytauto gatvėje veikusios kelionių agentūros durys užrakintos, internetinis puslapis, dar liepos pabaigoje siūlęs įsigyti keliones į tolimiausius pasaulio kraštelius, nebeveikia, susisiekti su bendrovės darbuotojomis neįmanoma jokiais telefonų numeriais. Nors jie veikia, tačiau jais niekas neatsiliepia.

Prieš keletą mėnesių „Smaragdui Travel“ buvo skirta didžiulė – 200 tūkstančių litų viršijanti Konkurencijos tarybos bauda. Teigiama, kad agentūra drauge su dar keliolika šio verslo atstovų galėjo susitarti dėl kelionėms taikomų nuolaidų dydžių. Tačiau šiuo metu didžiulių finansinių sunkumų turinčią bendrovę „Smaragdas Travel“ administruojantis agentūros akcijas perėmęs kaunietis Deimintas Rauluševičius sako, kad jos veikla sustabdyta ne dėl to.

– Bauda šiuo atveju įtakos neturėjo. Konkurencijos tarybos sprendimas dar neįsigaliojęs, jis apskųstas teismui. „Smaragdo Travel“ veikla sustabdyta dėl kitų, tačiau taip pat finansinių priežasčių, – „Tauragės žinioms“ sakė D. Rauluševičius.

Dingo beveik 800 tūkstančių litų?

Antradienį per kelionių agentūrą „Smaragdas Travel“ keliones pirkusiems, bet į jas kol kas dar neišvykusiems klientams buvo išsiųsti pranešimai apie kelionių pardavėjo veiklos sustabdymą. Keliautojams pranešama, kad atlikus preliminarų bendrovės veiklos tyrimą ir nustačius galimai neteisėtus ir neūkiškus veiksmus „Smaragdo Travel“ veikla stabdoma ir bus atliktas buhalterinės apskaitos auditas, todėl dėl susidariusių finansinių sunkumų „Smaragdas Travel“ negalės įvykdyti finansinių įsipareigojimų.

Bendrovės administratorius sako, kad bendrovėje „Smaragdas Travel“ galėjo būti iššvaistyta apie 800 tūkstančių litų.

– Be prokuratūros čia neapsieisime. Privalau kreiptis į teisėsaugos institucijas. Iš buhalterinių dokumentų matyti, kad „Smaragdas Travel“ kreditorinių įsiskolinimų turi už 775 tūkstančius litų. Keista, kad įmonė tokia maža, o įsiskolinimai didžiuliai. Už šiuos pinigus turėjo būti nupirktas koks nors turtas arba jie turėtų būti įmonės sąskaitoje. Tačiau realiai jų nėra. Vien bankrutavusiam „Snoro“ bankui kelionių agentūra skolinga beveik 100 tūkstančių litų. Paskola buvo paimta prieš pat banko bankrotą. Kiek žinau, buvusi bendrovės savininkė ir direktorė Aušra Terleckienė pardavė agentūros patalpas, girdėjau, kad atidavė skolas draugams, bendrovės akcijas perleido vienai agentūros darbuotojai ir išlėkė iš Lietuvos. Mano žiniomis, išvyko į JAV, vėliau pasiekė žinios, kad į Vokietiją. Būtų gerai, kad ji pati atsilieptų, nelaukdama, kol įsikiš teisėsauga, – „Tauragės žinioms“ sakė D. Rauluševičius.

Pasak administratoriaus, likusios agentūros darbuotojos dar bandė gelbėti padėtį, pardavinėjo keliones, nuo gegužės dirbo be atlyginimų, tačiau galutinai įklimpo liepos pabaigoje. D. Rauluševičius sako, kad dėl agentūros veiklos sustabdymo galėjo nukentėti apie 30 keliones pirkusių turistų – dauguma jų tauragiškiai, yra keletas šiauliečių ir Rusijos piliečių. Pasak administratoriaus, nukentėję klientai turi tikimybę prarastas lėšas atgauti, tačiau tik tada, kai bus surastas galimai iššvaistytas bendrovės turtas ir buvusi agentūros savininkė A. Terleckienė.

Siūlo mokėti tiesiogiai organizatoriui, ne agentūroms

Kaip „Tauragės žinias“ informavo kelionių organizatoriaus „Novaturas“, kurio keliones turistams pardavinėjo „Smaragdas Travel“, generalinis direktorius Linas Aldonis, situacijas, kai sustabdoma kelionės agentūros veikla, aiškiai apibrėžia Turizmo įstatymas.

– Visos kelionių agentūros, kaip ir kelionių organizatoriai, privalo savo veiklą drausti ir tokiu būdu apsaugoti klientą nuo galimų neigiamų pasekmių. Agentūra be draudimo poliso negali vykdyti veiklos. Deja, bet kelionių organizatoriuskelionių agentūrų, kaip atskirų ir savarankiškai veikiančių ūkio subjektų, veiklos, mokumo ar nemokumo kontroliuoti negali – šią situaciją prižiūri ir kontroliuoja Valstybinis turizmo departamentas. Paaiškėjus, kad nemoki ar bankrutavusi kelionių agentūra draudimo neturėjo ir kelionių organizatoriui nebuvo sumokėjusi už keliones, kelionių organizatorius, deja, negali prisiimti šių nuostolių ir į kelionę vežti turistus už savo lėšas, tai yra prisiimti kitos įmonės nemokumo ar bankroto pasekmes. Todėl nuolat raginame keliautojus prieš perkant keliones pasidomėti kelionių agentūros veikla arba rinktis tiesioginį mokėjimą kelionių organizatoriui – tai padėtų išvengti tokių atveju, kai bankrutuojanti kelionių agentūra pradangina už kelionę jau sumokėtus pinigus, – sakė L. Aldonis.

Pasak „Novaturo“ generalinio direktoriaus, „Smaragdo Travel“ veiklos sustabdymo atveju kelionių rezervacijų buvo atlikta nedaug, už daugumą klientų kelionių organizatoriui buvo sumokėta, todėl šių klientų „Smaragdo Travel“ finansiniai sunkumai neturėtų paliesti.

Tebėra partijos narė

Aušra Terleckienė – politinės partijos Liberalų ir centro sąjunga narė. Pernai kartu su šios partijos sąrašu ji bandė patekti į Tauragės rajono savivaldybės tarybą. Tačiau rinkimai politikei nebuvo sėkmingi.

Pasak partijos Tauragės skyriaus pirmininko Vido Bičkaus, A. Terleckienė tebepriklauso partijai.

– Prašymo, kad palieka partiją, ji nėra parašiusi. Kaip sužinojau prieš maždaug dvi savaites, ji išvyko į JAV. Susisiekti su ja kol kas nebandėme, – „Tauragės žinioms“ sakė V. Bičkus.

Nepatvirtintomis žiniomis, A. Terleckienė galėjo išvykti į Vokietiją, kur galimai šios šalies teisėsaugos institucijų buvo sulaikytas jos vyras Algis Terleckas. Sklinda kalbos, kad tauragiškis gali būti susijęs su didelio masto vagystėmis šioje šalyje.

Maždaug prieš metus A. Terleckienė buvo paskelbusi savo vyro paiešką. Tuomet Tauragės policijos pareigūnai teigė, kad jiems pranešta, neva A. Terleckas išvyko į užsienio valstybę ir dingo. Tačiau po keleto dienų oficialiai pranešta, kad tauragiškis atsirado, esąs gyvas ir sveikas.

Susisiekti su A. Terleckiene jokiais turimais telefonų numeriais „Tauragės žinioms“ nepavyko. Tauragiškė neatsiliepė ir per „Facebook“ socialinį tinklą, kuriame turi savo profilį.

Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-09
​​​​​​​Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Tauragėje duris atveria dar vienas restoranas – Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje įsikūrė „Jazz Pizza & Grill“, prie kurio įkūrimo ranką pridėjo ir italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Į iškilmingą restorano atidarymą tauragiškiai kviečiami šeštadienį, nuo 15 valandos.
Nuotrauka
sulčių spaudykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Pasak sulčių spaudimu užsiimančių verslininkų, šiemet skubančių spausti sultis mažiau nei ankstesniais metais. Kalta sausra. Kai kurie nesitiki, jog iš anksti nukritusių obuolių sultys bus skanios, tad tokiu derliaus realizavimu nesirūpina. Nors, kita vertus, dar nėra pats sulčių spaudimo įkarštis – kai kurie obuoliai dar noksta ir eilės prie sulčių spaudyklų, tikėtina, dar nusidrieks. „Tauragės žinios“ pakalbino vienus populiariausių sulčių spaudėjų Tauragės rajone: „Du obuoliukus“ ir Kęsčių bendruomenės atstovą Remigijų Šiaudvytį.
Nuotrauka
verslo liudijimas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Trečiadienį savivaldybės taryba nustatė, kiek kitąmet teks mokėti už verslo liudijimus. Politikai pritarė, kad jie kainuotų tiek pat, kiek ir užpernai, prieš pandemiją. 
Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.