Tauragės skilandžių istorija skaičiuoja 80-metį
Įkelta:
2012-04-03
Nuotrauka
Aprašymas
„To dar nebuvo! Mėsa pigesnė už varškę“, – pasitikdamas „Tauragės maisto“ 80-metį su širdgėla kalba generalinis šios bendrovės direktorius Mečislovas Lenktaitis. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
„Tauragės maisto“ marketingo vadovo Rolando Grigaliaus teigimu, eksportuojami gaminiai specifiniai, o Lietuvos parduotuves jau pasiekė Velykoms skirti rūkyti gardėsiai. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Nors mėsos perdirbimo rinkoje išsikovoti vietą sunku, „Tauragės maistas“ vartotojams pasiūlo vis naujų gaminių. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Tomo Raulinavičiaus nuotrauka

Tomas RAULINAVIČIUS

tomas@taurageszinios.lt

Prieš 80 metų architektų planuose gimė Tauragės skerdykla, kurioje per pamainą buvo paskerdžiama iki 500 kiaulių. Sovietmečiu ši mėsos perdirbimo bendrovė išgarsėjo ne tik gigantiškais perdirbamos mėsos kiekiais, bet ir legendomis apipintomis istorijomis. „Tauragės maiste“ dirbo ne viena darbuotojų karta, o įmonės veiklos sustabdyti nesugebėjo nei ekonominės krizės, nei nepalankūs politiniai vėjai.

Seniausia mėsinė Lietuvoje

21-erius metus AB „Tauragės maistas“ vairą laikantis įmonės direktorius Mečislovas Lenktaitis tikina, kad mėsos perdirbimo rinkoje laviruoti ypač sunku. Mėsos perdirbėjai vis liūdniau vertina šio verslo perspektyvas Lietuvoje, nors viena seniausių mėsinių šalyje skaičiuoja 80-osios sukakties metines.

1931 metais architektų planuose nubraižyti Tauragės skerdyklos kontūrai ilgainiui keitėsi. Per pamainą į skerdyklą būdavo atvežama iki 500 kiaulių. Garą mėsinei gaminantis garvežys garsiai visame mieste šaukė apie sėkmingą „Tauragės maisto“ veiklą.

Socialistinis laikotarpis dar labiau išgarsino Tauragės mėsos kombinato veiklą. Sėkmingiausiu laikotarpiu šioje įmonėje dirbo beveik 1400 darbuotojų. Buvo paskerdžiama 22000–24000 kiaulių per savaitę. Legendos ir tikros istorijos apie gudriai iš įmonės teritorijos „eksportuojamas“ dešras sklido Tauragėje ir už jos ribų. Šis „Tauragės maisto“ aukso amžius jau pateko į šiuo metu renkamą bendrovės istorijos archyvą. 1989–1990 metais Lietuvoje veikė aštuonios didelės mėsos perdirbimo bendrovės, iš kurių apleistais griuvėsiais netapo vos dvi: Utenos ir Tauragės mėsinės.

– Perversmas paliko dideles žaizdas, po kurių bendrovė vos sugebėjo atsigauti, – naujausią bendrovės veiklos etapą prisimena M. Lenktaitis.

Ieško būdų išgyventi

Nepriklausomos Lietuvos gyvavimo laikotarpis įmonės veiklą pažymėjo darbuotojų atleidimais iš darbo ir milžiniškomis kompensacijomis. Skirtingai nei pienininkai, kurie sugebėjo susikoncentruoti, mėsininkai dirbo pavieniui ir nesukūrė stiprios bei konkurencingos mėsos pramonės. Anot M. Lenktaičio, griuvo mažiukai, vėliau – „sapardininkai“ („Rovisa“ , „Natanga“), vis sunkiau išgyventi ir dabartiniams mėsos perdirbėjams. Šiuo metu Lietuvos rinkoje dar kovoja 200 įmonių, veikia keturios didžiulės skerdyklos, kurios dėl žaliavos trūkumo neišnaudoja savo našumo ir galimybių.

„Tauragės maistas“ šiuo metu paskerdžia 100 kiaulių per dieną. Lietuviška tikro skonio produkcija ieško pirkėjų Lietuvos, Rusijos rinkose. Pastaroji greitai bus užpildyta Danijos verslininkų pastatytais kompleksais ir juose auginamomis kiaulėmis.

– Dirbame be pelno. Nustebsite, bet negauname nė pusės nuo parduotuvės lentynose skelbiamų kainų, – prekybos paslaptis žurnalistams atskleidė M. Lenktaitis.

Gimtadienis – su naujais gaminiais

„Tauragės maistas“ šiandien pirkėjams siūlo 140 rūšių gaminių. Ilgamečių gamybos tradicijų ir receptų mėsos gaminių asortimentas tiekiamas į firmines bendrovės parduotuves bei didžiuosius prekybos tinklus.

„Tauragės maisto“ komercijos direktoriaus Žilvino Lenktaičio teigimu, bendrovė žaliavą perka iš Lietuvos mėsos augintojų ir importuoja iš Vokietijos. Žalias faršas, vėdarai ir brangesni gaminiai keliauja į Rusiją. Mėsinė jau pradėjo sezonišką šašlykų gamybą. O gimtadienio ir Velykų proga pirkėjams pateiks aukščiausios kokybės natūralios mėsytės kaimišką rinkinuką. Parduotuvėse jau įsitvirtino „Tauragės maisto“ žvėrienos gaminiai, visai neseniai gardžių produktų liniją papildė vytintas kiaulienos kumpis be odos.

Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.