Tauragės skilandžių istorija skaičiuoja 80-metį
Įkelta:
2012-04-03
Nuotrauka
Aprašymas
„To dar nebuvo! Mėsa pigesnė už varškę“, – pasitikdamas „Tauragės maisto“ 80-metį su širdgėla kalba generalinis šios bendrovės direktorius Mečislovas Lenktaitis. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
„Tauragės maisto“ marketingo vadovo Rolando Grigaliaus teigimu, eksportuojami gaminiai specifiniai, o Lietuvos parduotuves jau pasiekė Velykoms skirti rūkyti gardėsiai. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Nors mėsos perdirbimo rinkoje išsikovoti vietą sunku, „Tauragės maistas“ vartotojams pasiūlo vis naujų gaminių. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Tomo Raulinavičiaus nuotrauka

Tomas RAULINAVIČIUS

tomas@taurageszinios.lt

Prieš 80 metų architektų planuose gimė Tauragės skerdykla, kurioje per pamainą buvo paskerdžiama iki 500 kiaulių. Sovietmečiu ši mėsos perdirbimo bendrovė išgarsėjo ne tik gigantiškais perdirbamos mėsos kiekiais, bet ir legendomis apipintomis istorijomis. „Tauragės maiste“ dirbo ne viena darbuotojų karta, o įmonės veiklos sustabdyti nesugebėjo nei ekonominės krizės, nei nepalankūs politiniai vėjai.

Seniausia mėsinė Lietuvoje

21-erius metus AB „Tauragės maistas“ vairą laikantis įmonės direktorius Mečislovas Lenktaitis tikina, kad mėsos perdirbimo rinkoje laviruoti ypač sunku. Mėsos perdirbėjai vis liūdniau vertina šio verslo perspektyvas Lietuvoje, nors viena seniausių mėsinių šalyje skaičiuoja 80-osios sukakties metines.

1931 metais architektų planuose nubraižyti Tauragės skerdyklos kontūrai ilgainiui keitėsi. Per pamainą į skerdyklą būdavo atvežama iki 500 kiaulių. Garą mėsinei gaminantis garvežys garsiai visame mieste šaukė apie sėkmingą „Tauragės maisto“ veiklą.

Socialistinis laikotarpis dar labiau išgarsino Tauragės mėsos kombinato veiklą. Sėkmingiausiu laikotarpiu šioje įmonėje dirbo beveik 1400 darbuotojų. Buvo paskerdžiama 22000–24000 kiaulių per savaitę. Legendos ir tikros istorijos apie gudriai iš įmonės teritorijos „eksportuojamas“ dešras sklido Tauragėje ir už jos ribų. Šis „Tauragės maisto“ aukso amžius jau pateko į šiuo metu renkamą bendrovės istorijos archyvą. 1989–1990 metais Lietuvoje veikė aštuonios didelės mėsos perdirbimo bendrovės, iš kurių apleistais griuvėsiais netapo vos dvi: Utenos ir Tauragės mėsinės.

– Perversmas paliko dideles žaizdas, po kurių bendrovė vos sugebėjo atsigauti, – naujausią bendrovės veiklos etapą prisimena M. Lenktaitis.

Ieško būdų išgyventi

Nepriklausomos Lietuvos gyvavimo laikotarpis įmonės veiklą pažymėjo darbuotojų atleidimais iš darbo ir milžiniškomis kompensacijomis. Skirtingai nei pienininkai, kurie sugebėjo susikoncentruoti, mėsininkai dirbo pavieniui ir nesukūrė stiprios bei konkurencingos mėsos pramonės. Anot M. Lenktaičio, griuvo mažiukai, vėliau – „sapardininkai“ („Rovisa“ , „Natanga“), vis sunkiau išgyventi ir dabartiniams mėsos perdirbėjams. Šiuo metu Lietuvos rinkoje dar kovoja 200 įmonių, veikia keturios didžiulės skerdyklos, kurios dėl žaliavos trūkumo neišnaudoja savo našumo ir galimybių.

„Tauragės maistas“ šiuo metu paskerdžia 100 kiaulių per dieną. Lietuviška tikro skonio produkcija ieško pirkėjų Lietuvos, Rusijos rinkose. Pastaroji greitai bus užpildyta Danijos verslininkų pastatytais kompleksais ir juose auginamomis kiaulėmis.

– Dirbame be pelno. Nustebsite, bet negauname nė pusės nuo parduotuvės lentynose skelbiamų kainų, – prekybos paslaptis žurnalistams atskleidė M. Lenktaitis.

Gimtadienis – su naujais gaminiais

„Tauragės maistas“ šiandien pirkėjams siūlo 140 rūšių gaminių. Ilgamečių gamybos tradicijų ir receptų mėsos gaminių asortimentas tiekiamas į firmines bendrovės parduotuves bei didžiuosius prekybos tinklus.

„Tauragės maisto“ komercijos direktoriaus Žilvino Lenktaičio teigimu, bendrovė žaliavą perka iš Lietuvos mėsos augintojų ir importuoja iš Vokietijos. Žalias faršas, vėdarai ir brangesni gaminiai keliauja į Rusiją. Mėsinė jau pradėjo sezonišką šašlykų gamybą. O gimtadienio ir Velykų proga pirkėjams pateiks aukščiausios kokybės natūralios mėsytės kaimišką rinkinuką. Parduotuvėse jau įsitvirtino „Tauragės maisto“ žvėrienos gaminiai, visai neseniai gardžių produktų liniją papildė vytintas kiaulienos kumpis be odos.

Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.