Verslo sėkmė – šimto moterų rankose
Įkelta:
2012-03-14
Nuotrauka
Aprašymas
Nors darbas nelengvas, „Netmark“ moterys šypsosi. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Bendrovės generalinė direktorė Nomeda Volynko džiaugiasi, kad galėjo pagelbėti ir Tauragės futbolui – mezgė tinklą futbolo aikštės vartams. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Beveik 2 milijonus litų kainuojanti tinklų mezgimo mašina sveria 18 tonų. Tomo Raulinavičiaus nuotrauka

Tomas RAULINAVIČIUS

tomas@taurageszinios.lt

Prieš devynerius metus Danijos prekybininkai Tauragėje įkūrė tinklų pynimo įmonę, kuri jau tapo lydere Europos rinkoje. Patogus susisiekimas, pigi darbo jėga ir, anot verslininkų, pozityvus vietos žmonių mentalitetas tuomet nulėmė „Netmark“ bendrovės atsiradimą Lietuvoje. 2011 metais dukterinė Danijos bendrovės įmonė pasiekė 14 milijonų litų apyvartą ir buvo viena labiausiai augančių Tauragės apskrities bendrovių. Tokią sėkmę lėmė patikimi ir kokybiški gaminiai, kuriais rūpinasi beveik 100 Tauragės moterų komanda.

Milžiniški tinklai

Pramoninei žvejybai jūroje naudojami tinklai Tauragėje gaminami jau devynerius metus. Parduotuvėje tokių nerasite, tai specifiniai, itin aukštos kokybės, brangūs gaminiai, kuriuos Norvegijos, Danijos ir Švedijos žvejai įsigyja pagal užsakymą.

– Mes tinklų vietiniams žvejams negaminame. Tik dėl sportinio intereso ir paramos Tauragės miestui esame pagaminę tinklų futbolo vartams „Tauro“ komandai, miesto mokykloms. Taip pat teko gaminti virvių parašiutininkams, – apie „Netmark“ pinamus tinklus pokalbį pradėjo bendrovės generalinė direktorė Nomeda Volynko.

„Netmark“ – daniško kapitalo bendrovė. Šie užsienio verslininkai, iki tol tik prekiavę tinklais, nusprendė pradėti jų pynimo gamybą. Iš pradžių planuota įkurti įmonę Lenkijoje, tačiau verslininkams kur kas labiau patiko lietuviškas mentalitetas, buvo nuspręsta gamybą pradėti Tauragėje.

2003 metais į patalpas Sandėlių gatvėje atkeliavo pirmieji įrenginiai, skirti tinklų gamybai. Verslininkams kilo pirmųjų rūpesčių: specialistų, mokančių ir galinčių dirbti pagal sudėtingas technologijas, nebuvo. Vietinius darbuotojus teko supažindinti ne tik su įrenginiais, bet ir su sudėtinga gamybos technologija.

Kelių kilometrų žvejybiniai tinklai pasižymi itin aukšta kokybe. Vienas jų jūroje pagauna daugiau nei 100 tonų žuvies. Tokio tinklo „akys“ gali būti didesnės nei metro ilgio, pagal užsakovo reikalavimus. Kaip jie gaminami, „Netmark“ generalinė direktorė N. Volynko supažindino plačiuose bendrovės cechuose.

Dominuoja moterys

Tinklų mezgimo, formavimo, siūlų sukimo ir impregnavimo cechuose dominuoja moterys. Darbas reikalauja kruopštumo, atidumo ir atsakomybės. Iš plonyčių nailoninių siūlų bus nupinti tinklai, tarnausiantys ne vienerius metus. Visose gamybos grandyse svarbu nepadaryti klaidų, pasak N. Volynko, šiame versle itin svarbus pasitikėjimas. Mat dirbama su skandinavais, kurie vertina patikimus partnerius. Be to, suplyšęs tinklas gali būti itin finansiškai nuostolingas ir pačiam gamintojui. Centimetro tikslumu išmatuoti tinklai kelis kartus peržiūrimi darbuotojų. Greta ūžiančių mašinų įmonėje daug rankų darbo, kurį dažniausiai atlieka moterys. Kodėl?

– Turbūt tokia sritis. Juk automobilių servisuose daugiausiai dirba vyrai. Tačiau turime ir mes jų, daugiausiai techninio aptarnavimo skyriuje. Darbuotojai mums labai svarbūs, net negalėčiau išskirti, kuris svarbesnis. Dauguma čia jau dirba daugelį metų, – teigė N. Volynko, apytiksliai suskaičiavusi, kad iš 118 darbuotojų vyrų yra vos apie 20.

Darbas nelengvas, tačiau linksmai nusiteikusių darbuotojų akyse nuovargio nematėme. Moterys atidžiai prižiūrėjo siūlais persipynusias mašinas, tampė tinklus ir juokavo. Prie termiškai apdorojamų tinklų, šio proceso metu fiksuojami mazgai, triūsė vyrai. Nudažyti žaliai, baltai ar juodai, impregnuoti ir kvepiantys kai kurie tinklai jau laukė atvykstančių sunkvežimių, išgabensiančių produkciją į įvairias Europos šalis. Pasak N. Volynko, lietuviška etiketė jau tapo prekės garantu.

Planuoja plėtrą

Tinklų gamybos verslas sudėtingas dėl mažos paklausos. Naujais tinklai keičiami retai: visų pirma jie ilgaamžiai, brangūs, todėl dažniausiai tik restauruojami. Rasti naują rinką sunku, žvejai daugiausiai dirba tik su senais partneriais. Be to, tinklų gamintojai jaučia kiniškos produkcijos konkurenciją. Lietuvoje veikia tik dvi tokio tipo įmonės: Tauragėje ir Šiauliuose. Pasak N. Volynko, bendrovės sėkmę stipriai lėmė lankstumas.

– Mes, gamybininkai, nuolat laviruojame. Per dieną net kelis kartus gali keistis pirkėjo užsakymas, turime prisitaikyti. Nepagaminsime mes, pagamins kiti, – teigė bendrovės vadovė.

Bendrovės vystymosi tempą geriausiai atspindi metinė apyvarta. 2004 metais ji siekė 2,8 milijono litų, 2007-aisiais – 8,5 mln., 2011-aisiais – 14 milijonų litų. „Netmark“ daug investavo į įrangą, kuri į Tauragę atkeliavo iš Japonijos. Artimiausiu metu planuojama plėsti patalpas, daugiau lėšų skirti infrastruktūrai.

Netrukus bendrovė ketina pristatyti naujovę: ypač brangius, tačiau kur kas patvaresnius žvejybinius tinklus. N. Volynko sako, kad net šiame versle būtinos naujovės, kurios padės vis labiau stiprėjančiai „Netmark“ veiklai.

Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.