Mėsa kebabams – iš garažų?
Įkelta:
2012-02-27
Nuotrauka
Aprašymas
Tauragiškių pamėgta Ahmet Ince kebabinė uždaryta – joje rasta pasenusių produktų. Daivos Sitnikienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Daivos Sitnikienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Tvirtinama, kad šiame garaže verslininkas Ahmet Ince laiko mėsą kebabams kepti, tačiau Veterinarijos tarnybai to nėra nurodęs. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Daiva SITNIKIENĖ

daiva@taurageszinios.lt

Garažų eksploatavimo bendrijos „Jovaras“ garažuose glaudžiasi ne tik automobiliai. „Tauragės žinias“ pasiekė informacija, kad garažuose sandėliuojamos turguje ant prekystalių nugulančios daržovės, vaisiai, kiaušiniai, aliejus ir kitos prekės, dar nemaloniau – ir mėsa kebabams. Tauragės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba patvirtino „Tauragės žinių“ gautą informaciją, kad viename šios bendrijos garažų išties laikomi maisto produktai, tačiau sanitarinių reikalavimų, pasak specialistų, laikomasi. Verslininkui Ahmet Ince tokia sėkmė nesišypsojo – nė nepatikrinus nuomojamo garažo, kuriame, kaip pranešta mūsų korespondentams, šis verslininkas laiko mėsą kebabams kepti, nuspręsta uždaryti jo vadovaujamą tauragiškių pamėgtą kebabinę Vytauto gatvėje. Pirkėjams galėjo būti pardavinėjama supelėjusi turkiška duona.

Gaisras paskleidė nemalonią žinią

Vasario 2 dieną viename bendrijos „Jovaras“ garažų kilus gaisrui, ugniagesiai ten aptiko sandėliuojamus maisto produktus: aliejų, miltus, kiaušinius, kavą. Iškart po gaisro buvo spėjama, kad nelaimę sukėlė šaldytuvas, kurio elektros instaliacija neatlaikė šalčio, mat lauke tądien temperatūra buvo nukritusi iki – 26 laipsnių.

Kiek vėliau garažo savininkai iškėlė padegimo versiją, tačiau Tauragės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba ikiteisminio tyrimo dėl padegimo nepradėjo. Tauragės rajono apylinkės prokuratūra nematė pagrindo šiam nutarimui naikinti.

Anot Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininko Tado Vosyliaus, nėra taisyklių, draudžiančių elektros prietaisus eksploatuoti garaže, tačiau privalu laikytis šių prietaisų instrukcijų.

J. Astrauskas: „Taip, ten laikomi maisto produktai“

– Perskaitęs spaudoje apie gaisrą viename „Jovaro“ bendrijos garažų buvau šokiruotas, kad tokiomis sąlygomis, kur tvyro išmetamųjų dujų tvaikas, kaimyniniuose garažuose remontuojami automobiliai, o galbūt aplink šmirinėja žiurkės ir kiti parazitai, laikomi maisto produktai, kurie vėliau parduodami mums, pirkėjams. Įdomu, ar Maisto ir veterinarijos tarnyba kontroliuoja, kokiomis sąlygomis laikomi maisto produktai? – piktinosi į redakciją paskambinęs vyras.

„Tauragės žinių“ gautą informaciją, kad kai kuriuose bendrijos garažuose laikomi maisto produktai, patvirtino garažų eksploatavimo bendrijos „Jovaras“ pirmininkas Juozas Astrauskas.

– Taip, ten laikomi maisto produktai, – rodydamas į garažus, patvirtino garažų eksploatavimo bendrijos pirmininkas.

Jo žiniomis, į garažą Nr. 456, kurį iš vienos tauragiškės nuomojasi verslininkas Ahmet Ince, paskutinį kartą mėsa buvo atvežta gruodžio mėnesį.

Pasitikima pirkėjų deklaracija

Anot Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) laikinai viršininko pareigas einančio Mato Kazlausko, specialistai kontroliuoja, kokiomis sąlygomis turgaus prekeiviai sandėliuoja maisto produktus. Prekiaujantieji maisto produktais tarnybai privalo nurodyti, ar maisto produktus sandėliuoja, o jei taip, kur sandėliuoja.

– Kai kurie turgaus prekeiviai nurodo, kad prekių nesandėliuoja. Išduodant maisto tvarkymo taisykles pasitikima deklaruojančiais asmenimis, tačiau vykdantieji tokią veiklą kontroliuojami, – tikino M. Kazlauskas.

Išduotas leidimas sandėliuoti garaže

Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotoja Ela Dovgienė patvirtino, kad patikrinimai, įskaitant ir sandėliavimo patalpas, atliekami pagal patvirtintą metinį maisto tvarkymo subjektų valstybinės veterinarinės kontrolės planą. Planinių patikrinimų dažnumas grindžiamas potencialia pažeidimų rizika. Kiekvienas subjektas priskiriamas mažai (planinė kontrolė atliekama kartą per dvejus metus), vidutinei (planinė kontrolė atliekama kartą per metus) ar padidintai (planinė kontrolė atliekama du kartus per metus) rizikos grupei.

Tauragės VMVT informuoja, kad prekeivė Zita Degutienė deklaravo, jog prekes sandėliuoja „Jovaro“ bendrijos garaže Nr. 243 (šiame garaže vasario 2-ąją kilo gaisras). Leidžiamas produktų grupių asortimentas – kiaušiniai, fasuoti negreitai gendantys maisto produktai. Paskutinį kartą subjektas tikrintas 2011 metų lapkričio 14 dieną, patikrinimo metu teisės aktų pažeidimų nenustatyta, sandėliavimo patalpos atitinka privalomuosius higienos reikalavimus.

Kebabinėje – gausybė pažeidimų

Pirmadienį Tauragės VMVT surengė patikrinimą UAB „AMED“ kebabinėje ir rado gausybę pažeidimų. Garažas, kurį, „Tauragės žinių“ duomenimis, nuomojasi verslininkas Ahmet Ince ir kur galimai laiko mėsą, skirtą kebabams gaminti, iki vakar ryto dar nebuvo patikrintas. Pasak E. Dovgienės, šis garažas nėra įteisintas kaip bendrovės AMED produktų sandėliavimo vieta.

Tikrindami kebabinę Vytauto gatvėje, specialistai nustatė, kad neatlikti privalomieji remonto darbai, nepakanka vietos ir šaldymo įrangos žaliavoms laikyti, trūksta švaros ir tvarkos, dalis inventoriaus, skirto maistui ruošti, nešvarus, neženklintas, nuotekų surinkimo sistema neveikia, kartu su maisto produktais laikomi asmeniniai daiktai, gamybinėse patalpose kaupiamos buitinės šiukšlės, nesilaikoma asmens higienos, viena darbuotoja dirbo nepasitikrinusi sveikatos, neišklausiusi higienos įgūdžių mokymo kurso. Nustatyta maisto produktų laikymo temperatūrinių režimų pažeidimų, netinkamai vykdyti savikontrolės reikalavimai, laiku neatliekami patiekalų ir geriamojo vandens laboratoriniai tyrimai. Rasta produktų, kurių vartojimo terminai pasibaigę, prekiauta produktais be jų įsigijimą patvirtinančių dokumentų. Turkiška duona, į kurią dedama mėsa ir daržovės, buvo ne tik be dokumentų, bet ir supelėjusi. Be dokumentų prekiauta lavašais, prieskoniais, agurkais, mėsa.

– Po planinio Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnų patikrinimo bendrovės AMED veikla sustabdyta, kol trūkumai bus pašalinti. Atsakingiems asmenims nurodyta suremontuoti patalpas, jas išvalyti, dezinfekuoti, sunaikinti maisto produktus, kurie yra be įsigijimą patvirtinančių dokumentų ir kurių tinkamumo vartoti terminai pasibaigę, – trečiadienį „Tauragės žinias“ informavo E. Dovgienė.

Susisiekti su bendrovės AMED vadovu A. Ince „Tauragės žinioms“ nepavyko. Ant tauragiškių pamėgtos kebabinės durų kaba lapelis su užrašu „Laikinai nedirbame“.

Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku.