Geriausia metų įmonė – Projektų rengimo grupė (nuotraukos)
Įkelta:
2011-12-02
Nuotrauka
Aprašymas
TAVA pirmininko Dariaus Stankaus sveikinimai Laurai Švickienei. Gedimino Tamulyno nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Gedimino Tamulyno nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Gedimino Tamulyno nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Apdovanojimas Sigitui Mičiuliui
,
Nuotrauka
Aprašymas
Gedimino Tamulyno nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Gedimino Tamulyno nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Renginį vedė Laimonas Rimkus. Gedimino Tamulyno nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Gedimino Tamulyno nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Aida Zigmantavičienė. Gedimino Tamulyno nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Gedimino Tamulyno nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Gedimino Tamulyno nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Gedimino Tamulyno nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Darbo biržos apdovanojimas Mečislovui Lenktaičiui. Gedimino Tamulyno nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Gedimino Tamulyno nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Vilkyškių pieninės direktorius Gintaras Bertašius. Gedimino Tamulyno nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Gedimino Tamulyno nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Gedimino Tamulyno nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Kauno kolegijos Tauragės skyriaus vadovė Diana Vaitiekienė. Gedimino Tamulyno nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Gedimino Tamulyno nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Dainuoja Evelina Sašenko. Gedimino Tamulyno nuotrauka

Vakar Tauragės kultūros rūmuose į kasmetinius geriausių apskrities verslo įmonių rinkimus verslininkus, valdžios atstovus, žurnalistus kvietė Tauragės apskrities verslininkų asociacija (TAVA). Geriausios TAVA įmonės titulas šiemet atiteko verslininkės Lauros Švickienės vadovaujamai individualiajai įmonei Projektų rengimo grupė.

Geriausių įmonių rinkimus TAVA rengia šeštus metus iš eilės. Tai jau tapo tradicija. Pagrindiniai konkurso vertinimo kriterijai – įmonių pardavimo pajamos, darbuotojų skaičius, investicijos, visi sumokėti mokesčiai ir gauti apdovanojimai. Lyginami praėjusių ir šių metų devynių mėnesių rezultatai.

Geriausia šių metų TAVA įmone pripažinta IĮ Projektų rengimo grupė. Šios įmonės pardavimo pajamos palyginti su ankstesniaisiais metais išaugo 507%.

– Esu nustebinta tokio įvertinimo, – pakviesta ant scenos atsiimti apdovanojimo, sakė Projektų rengimo grupės direktorė L. Švickienė. – Mūsų įmonė mažytė, dirbame penkiese. Nuoširdžiai dėkoju visiems mūsų klientams ir savo darbuotojoms. Jūs pačios geriausios.

Projektų rengimo grupė tauragiškiams padeda rengti projektus Europos Sąjungos paramai gauti ir tokioms lėšoms įsisavinti.

Į geriausiųjų penketuką, be Projektų rengimo grupės, pateko UAB „Valdymo apskaita“ (vadovas Modestas Petraitis), UAB „Tausauga“ (vadovas Žygimantas Zaleckas), Lietuvos ir Vokietijos UAB „Televizijos komunikacijos“ (vadovas Vilmantas Liorančas) irUAB „Tauragės vandenys“ (vadovas Rimantas Veisas).

Socialiai atsakingo verslo nominacija atiteko Sigito Mičiulio individualiajai įmonei „Bremena“. Į šią nominaciją, be „Bremenos“, pretendavo „Taunorva“, „Modernus miestas“, SDG, „Trelleborg engineered systems Lithuania“, „Valdymo apskaita“, "Tausauga“, „Švytis“. Nuspręsta, kad dosniausia socialiniams projektams šiemet buvo nuolat rajono sportininkus ir kultūros puoselėtojus remianti „Bremena“.

– Dievas davė, Dievas atėmė. O jeigu dar neatėmė, tai reikia pasidalint, – atsiimdamas apdovanojimą sakė „Bremenos“ vadovas S. Mičiulis.

Savo apdovanojimus įsteigė ir atskiros institucijos.

„Sodros“ apdovanojimas, skirtas TAVA įmonei, nepriekaištingai vykdančiai Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatyme draudėjams nustatytas pareigas ir 2011 m. sumokėjusiai daugiausiai valstybinio socialinio draudimo įmokų, atiteko UAB „Trelleborg engineered systems Lithuania“ (vadovė Aida Zigmantavičienė). „Sodros“ Tauragės skyriaus direktorius Žydrūnas Valančius įteikdamas apdovanojimą šios bendrovės vadovei palinkėjo „Trelleborg‘ui“ tapti geidžiamiausiu darbdaviu Tauragėje.

Tauragės rajono savivaldybės įsteigtas apdovanojimas taip pat atiteko šiai bendrovei – už daugiausiai į rajono biudžetą sumokėtų mokesčių. A. Zigmantavičienei ranką spausdamas rajono vicemeras Silverijus Statkus nusistebėjo, kad Tauragėje išliko dar tiek daug verslininkų.

– Ačiū, kad nešate šią naštą, – sakė S. Statkus.

Bendrovei „Trelleborg engineered systems Lithuania“ atiteko ir Kauno kolegijos Tauragės skyriaus padėka už įdomiausią šiemet surengtą paskaitą.

Darbo birža apdovanojo penkias įmones. Apdovanojimas už darbo vietų išsaugojimą ir darbuotojų užimtumo palaikymą atiteko AB „Tauragės maistas“ (vadovas Mečislovas Lenktaitis). Prizai už naujų darbo vietų kūrimą ir aktyvią partnerystę, skatinant užimtumą, skirti UAB „Tauraplastas“ (vadovas Irmantas Arlauskis) ir AB „Vilkyškių pieninė“ (vadovas Gintaras Bertašius). Už aktyvią partnerystę skatinant užimtumą ir sprendžiant nedarbo problemas apdovanotos AB „Modest“ (vadovas Kęstutis Keršys) ir Šilalės UAB „Pitlius“ (vadovas Eugenijus Gudauskas).

– Ačiū už bendradarbiavimą. Šiemet darbą rado 6000 Darbo biržos klientų, – sakė Tauragės teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Macas.

Tauragės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija apdovanojo įmonę, šiemet mokėjusią didžiausią vidutinį darbo užmokestį. Apdovanojimas įteiktas UAB „Tauraplastas“. Tauragės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Laimutė Mačernienė pabrėžė, kad didžiausias įmonių turtas – jų darbuotojai, mokėdami didesnius atlyginimus darbdaviai tik įrodo, kad juos gerbia ir saugo.

Geriausia Jurbarko rajono įmone tapo UAB „Savas medis“ (vadovas Česlovas Petraitis), Šilalės – Sigito Vaičiulio įmonė, Pagėgių – UAB „Senasis Rambynas“ (vadovas Ramūnas Čepas).

Bendrovė „Tele2“ apdovanojo TAVA įmonę, kuriai prizas atiteko burtų keliu. Planšetiniu kompiuteriu gali džiaugtis UAB „Akmenukas“.

Verslininkus pasveikino naujoji Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė.

– Man didelė garbė sveikinti jus, verslininkus, kurie dar gali taip save vadinti. Sėkmės ir tikėjimo tuo, ką darote, – sakė ji.

Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkas Darius Stankus pasidžiaugė, kad kasmet vis daugiau Tauragės apskrities įmonių nepabijo dalyvauti geriausios įmonės rinkimuose, nesibaimina atskleisti savo veiklos subtilybių, pajamingumo, ateities planų.

– Žvelgdami į šių metų duomenis, galime tik pasidžiaugti, kad apie 80% rinkimuose nusprendusių dalyvauti įmonių apyvarta augo arba nekito, darbo vietų didino apie pusę rinkimuose dalyvavusių įmonių, apie 80% jų skyrė lėšų investicijoms, – sveikindamas verslininkus kalbėjo TAVA pirmininkas Darius Stankus.

Verslininkams ir jų įmonių darbuotojams dainavo balsingoji Evelina Sašenko, jai akompanavo kolega Paulius Zdanavičius, šoko Gintarė ir Tomas Slausgalviai.

Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku.