Daugiabučių gyventojai sulaukė šviesolaidžio interneto
Įkelta:
2011-10-04
Nuotrauka
Aprašymas
Vytautas Ivanauskas: „Bendrovės investicijų dėka dar daugiau tauragiškių turi galimybę naudotis pažangiausiomis technologijomis“. Karinos Sėrikovos nuotrauka

Kasdien vis daugiau žmonių savo gyvenimo neįsivaizduoja be interneto. Dirbdami,mokydamiesi, bendraudami, leisdami laisvalaikį suvokiame, kaip svarbu turėti spartų internetą – jis taupo mūsų laiką ir pinigus. Telekomunikacijų bendrovės TEO tiekiamas šviesolaidžio internetas šiemet pasiekė dar daugiau tauragiškių. Apie šviesolaidį – kuriose Tauragės vietose šiuo metu plėtojamas tinklas, šviesolaidžio veikimo principus ir teikiamus privalumus – kalbamės su patyrusiu specialistu, TEO LT, AB Tauragės klientų aptarnavimo grupės vadovu Vytautu IVANAUSKU.

– Kur tauragiškiai jau gali naudotis šviesolaidžio paslaugomis?

– Šią vasarą galimybę naudotis šviesolaidiniu internetu įgijo tauragiškiai, gyvenantys Šlaito g. 11,Liepų tako 1, 3, 5, 8, 14, 15, 17, 19, Melioratorių g. 2, Tarailių g. 1, 3, 5. Jau anksčiau šviesolaidžio internetas nutiestas daugiabučių Dainavos, J. Tumo-Vaižganto, Miško gatvių, Moksleivių alėjos gyventojams. Sąlygas naudotis kokybiškiausiu internetu turi ir Ateities tako, Gedimino, K. Donelaičio, Dariaus ir Girėno, M. Mažvydo, Vytauto, Vasario 16-osios, Žemaitės, Bažnyčių gatvių daugiabučių gyventojai. TEO šviesolaidžio paslaugomis gali naudotis bene visų miesto daugiabučių gyventojai. TEO šviesolaidžio paslaugomis labai domisi privačių namų gyventojai, verslo įmonės. Šiemet šviesolaidį atvedėme į du verslo centrus. Kitąmet naujos kartos interneto paslaugos pasieks ir daugiau verslo įmonių. Privačiuose namuose gyvenantys tauragiškiai sparčiausio interneto turės šiek tiek palūkėti.

– Kaip gyventojai gali sužinoti, ar jie jau gali naudotis šviesolaidžio internetu?

– Norintys sužinoti, ar name jau įvestas šviesolaidis, gali tai padaryti interneto svetainėje http://internetas.zebra.lt/ arba paskambinę visą parą veikiančiu telefonu 1817. Tauragiškiai, pageidaujantys detalesnės informacijos apie TEO paslaugas, jų įdiegimo galimybes ir terminus, gali tiesiog užsukti į TEO Tauragės klientų aptarnavimo skyrių, adresu Dariaus ir Girėno g. 14A. Visais klausimais dėl TEO paslaugų įrengimo galima teirautis ir Tauragės apskrityje dirbančių inžinierių, kurie lengvai atpažįstami iš darbo drabužių ar tarnybinio transporto.

– Jūsų vadovaujama Klientų aptarnavimo grupė dirba ir Pagėgiuose. Ar ten irgi tiesiami šviesolaidžio tinklai?

– Taip, vadinamajame Benininkų kvartale atliekami tinklo modernizavimo darbai – nusidėvėję variniai kabeliai keičiami naujos kartos šviesolaidžio kabeliais. Baigus šiuos TEO finansuojamus darbus, galimybę naudotis kokybiškomis interneto paslaugomis turės ir šio kvartalo pagėgiškiai.

– Kuo skiriasi šviesolaidinis internetas nuo to, kuris teikiamas telefono linija arba kitais būdais?

– Šviesolaidinis internetas teikiamas specialiu optinio pluošto kabeliu. Ši technologija užtikrina labai greitą, stabilų ir patikimą interneto ryšį. Jis atkeliauja tiesiai iki kompiuterio – interneto spartos nereikia su niekuo dalytis. Pavyzdžiui, 1,2 Gb apimties failą (filmą) galite atsisiųsti vos per pusantros minutės, o į norimą interneto svetainę pateksite tiesiog akimirksniu. Šviesolaidinis ryšys užtikrina, kad nestrigs interneto žaidimai, nebus iškraipomi vaizdo pokalbiai internete. Šviesolaidis suteikia galimybę turėti ne tik spartų internetą, bet ir žiūrėti skaitmeninę televiziją „Interaktyvioji GALA“.

– Kokia įmanoma ZEBRA šviesolaidinio interneto sparta?

– TEO šviesolaidinio interneto ZEBRA sparta siekia 300 Mb/s. Iš Lietuvos ir užsienio serverių klientai gali siųstis informaciją tokia pačia sparta. Žinoma, greitis priklauso ir nuo vartotojo kompiuterio techninių parametrų. Senas kompiuteris didelių greičių „nepatrauks“.

– Ar galite pasiūlyti nuolaidų klientams?

– Žinoma, internetą įvesime nemokamai, be aktyvavimo mokesčio. Taip pat galime išnuomoti belaidį modemą šviesolaidžiui už 5 litus per mėnesį. Belaidis modemas leis naudotis internetu bet kurioje būsto vietoje ir suteiks galimybę prie interneto prijungti kelis kompiuterius. Dabar turime specialius pasiūlymus klientams, kurie nori mažiau mokėti už interneto paslaugas. Pavyzdžiui, užsisakę planą „Optimalus šviesolaidis“ 24 mėnesiams, klientai gaus net 300 Lt nuolaidą. Taip pat turime pasiūlymų klientams, kurie norėtų įsigyti vertingos įrangos už labai gerą kainą. Pavyzdžiui, užsisakantiems interneto planą „Optimalus šviesolaidis“ 24 mėnesiams 2000 GB talpos išorinis kietasis diskas kainuoja tik 1 Lt. Klientams, kurie norėtų matyti ir skaitmeninę televiziją, siūlome užsisakyti interneto planą „Optimalus šviesolaidis“ ir TV paslaugą „Interaktyvioji „GALA“, ir pildomai gauti planšetinį kompiuterį už 1 Lt arba multimedia centrą su 1000 GB išoriniu kietuoju disku už 1 Lt.

– Kuo ypatinga „Interaktyvioji GALA“ televizija?

– „Interaktyvioji GALA“ yra skaitmeninė televizija, teikiama interneto tinklais, ir jos galimybės žymiai didesnės negu kabelinės. Mūsų siūloma „Interaktyvioji GALA“ paslauga – tai visas pramogų centras namuose: filmų nuoma, papildomi kanalai, orų prognozės, elektroninis programų gidas, interneto svetainių naršymas. Beje, kartais pasigirsta nuomonių, kad skaitmeninę TV galima žiūrėti tik per vieną televizorių. Jeigu turite šviesolaidį, šis apribojimas jums negalioja – prie šviesolaidžio galite drąsiai jungti ir antrą, ir trečią televizorių. Tarp vartotojo ir televizijos teikėjo yra abipusis ryšys, todėl galima žiūrėti iki 80 skaitmeninės kokybės kanalų, pasirinkti norimą transliacijos kalbą. Su televizija „Interaktyvioji GALA“ mėgstamas laidas galima įsirašyti ir žiūrėti jas patogiu metu. Skaitmeninės TV priedėlius suteiksime nemokamai. Sudarę sutartį 36 mėnesiams, skaitmeninės televizijos privalumais nemokamai galėsite mėgautis ištisus metus.

Kalbėjosi Diana Adomaitienė

Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku.