„Tauragės žinios“ klausia: ar verslui šiandien lengva?
Įkelta:
2010-08-09
Nuotrauka
Aprašymas
Lijana Zinkevičienė ir Valerija Klimienė. "Tauragės žinių" archyvo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Vidas Preikšaitis (kairėje). "Tauragės žinių" archyvo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Sigitas Mičiulis. "Tauragės žinių" archyvo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Mečislovas Lenktaitis. "Tauragės žinių" archyvo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus įsitikinęs, kad verslui šiandien nėra labai sunku. "Tauragės žinių" archyvo nuotrauka

info@taurageszinios.lt

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus „Tauragės žinioms“ pareiškė esąs įsitikinęs, kad Tauragėje šešėlinė ekonomika egzistuoja, o verslas mūsų krašte gyvena ne ką prasčiau nei valstybės tarnautojai. Valdininko teigimu, versle atlyginimai mažėjo tik teoriškai, esą dalį algų savo darbuotojams verslininkai moka „vokeliuose“. Ką apie tokį savivaldybės administracijos vadovo požiūrį mano Tauragės verslininkai, įmonių savininkai?

Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė:

– Labai keistas toks valdininko požiūris. Gal jis ne pas mus Tauragėje gyvena, o Mėnulyje? Kaip galima sakyti, kad verslui šiandien gerai, kad algas verslininkai mažina tik teoriškai? Nesuprantu, kaip galima taip kalbėti. Jokių „vokelių“ mūsų įmonėje nėra, dauguma darbuotojų uždirba minimalų atlyginimą, juos teko stipriai mažinti. Ir tai džiaugiamės, kad nereikia etatų mažinti, kad nereikia nemokamų atostogų žmonių leisti. Kaip bebūtų skaudu, rudenį turbūt teks atsisakyti dviejų darbuotojų. Ką čia kalbėti – jei anksčiau mes, vaikiškų prekių mažmenininkai, per dieną parduodavome po vežimėlį, o būdavo laikai (ir ne prieš dešimtmečius), kad ir po aštuonis per dieną parduodavome, tai dabar per du mėnesius tik vieną nuperka. Gyvename nuo mėnesio iki mėnesio – jei laiku sumokame mokesčius, atlyginimus, lengviau atsikvepiame. Jei krizė truks ilgai, tikrai verslas neatlaikys.

Vidas Preikšaitis, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos prezidiumo narys, Tauragės apskrities darbdavių sąjungos pirmininkas:

– Net nežinau, apie kokius „vokelius“ galima kalbėti, kai verslui uždėta tokia mokesčių našta. Akivaizdu, kad po vadinamųjų „naktinių reformų“ labiausiai kenčia smulkusis ir vidutinis verslas, oligarchų valdomos įmonės klesti. Apsidairykime – kiek įmonių bankrutavo, nes nepaneša mokesčių naštos. Darbuotojai sutinka dirbti už minimalų užmokestį, kad tik liktų darbo vietose. Manau, verslui kaip tik reikia valdžios pagalbos. Iš Tarybos narių galėtų išplaukti iniciatyva įkurti verslo rėmimo fondą. Kaimo rėmimo fondas tai yra. Beje, verslo rėmimo fondai įkurti beveik visuose Lietuvos regionuose. Taip pat siūlau dažniau dalyvauti bendrose programose rajono verslininkams, valdžiai, Tarybos nariams ir įvairioms su verslu susijusioms asociacijoms bei sąjungoms – manau, būtų rasta daug verslo gelbėjimo būdų.

Mečislovas Lenktaitis, AB „Tauragės maistas“ vadovas:

– Nežinau, kaip jie iš viršaus viską mato, tačiau mes gyvenam sunkiai. Visi dabar sunkiai gyvena, tiksliau, tikrasis verslas sunkiai. Reikia dirbti, išgyventi, parduoti. Skaičiuojam kiekvieną centą. O šešėlis dabar yra visur – kur jo nėra.

Lijana Zinkevičienė, UAB „Onija“ vadovė:

– Tiesą pasakius, paskutiniu metu stengiamės daug dirbti ir tokių pasakymų bandom negirdėti. Manau, žmogus tiesiog pasakė nepagalvojęs. Gal jis su verslu nesusijęs, nebuvęs versle. Savo verslą žinau. Mūsų bendrovė greičiausiai viena pirmųjų įsivedė apskaitos programą. O apie kitus negaliu kalbėti. Žinoma, visko būna.

Sigitas Mičiulis, IĮ „Bremena“ vadovas:

– Sunku pasakyti, kaip iš tiesų yra. Tiesa ta, kad verslumas Lietuvoje žymiai mažesnis negu Europos Sąjungoje. Oficialūs skaičiai, kuriuos pateikia Darbo birža apie nedirbančius asmenis, dažnai kaip tik ir slepia tą „šešėlį“. Kaip rodo užsienio patirtis, pavyzdžiui, Danijoje 55 procentai darbingo amžiaus gyventojų moka valstybei mokesčius, o Tauragės rajone – 29 procentai. Neaišku, kur ir ką dirba apie 22 tūkstančius darbingo amžiaus žmonių. Verslui našta užkrauta didžiulė, ekonominio sunkmečio presas labiausiai spaudžia smulkųjį ir vidutinį verslą. Bėda ta, kad valdžia nenori priimti būtinų sprendimų, o priima populistinius, kadangi artėja rinkimai ir politikai nenori kiršinti žmonių. Šiuo metu verslo sąlygos tikrai sudėtingos, biurokratija klesti.

Keletas kitų „Tauragės žinių“ kalbintų verslininkų sakė nenorį viešintis ir išsakyti savo nuomonės, nes kalbėti šia tema jiems sunku.

Kalbino Ramunė Ramanauskienė ir Karina Sėrikova

Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris.