Eterio žvaigždei gelbsti mamos masažai
Įkelta:
2010-04-23
Nuotrauka
Aprašymas
Gimtinėn grįžusį Liudą, jo sužadėtinę Sigitą Virginija palepina masažo procedūromis. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Su Liudu Mikalausku, jo mama Virginija ir sužadėtine Sigita kalbėjomės tuoj po Velykų. Daug laiko Liudas sakė neturįs, skubąs į Kauną, kurį jau laiko savo namais. Šįkart susitikome ne tik paklausti, kaip sekasi išgarsėjusiam tauragiškiui, bet ir pasmalsauti, kokio verslo ėmėsi jo mama. Virginija sako, kad geriausias jo patarėjas – Liudas. Gaila tik, kad susitinka jiedu labai retai.

Prarado darbą

Jaukioje mažytėje parduotuvėlėje Vytauto gatvėje gurkšnojame arbatą. Būtent čia, ne į namus „Tauragės žinių“ korespondentę pasikvietė Liudo mama Virginija. Sako, kad norėtų tauragiškiams ją pristatyti.

– Pats savo kailiu esu išbandęs visus mamos gydomuosius receptus. Mamos patarimas visada padeda, – sako Liudas.

Virginija sūnui antrina, kad naujo verslo nusprendė imtis nebenorėdama dirbti kitiems. Moteris įsitikinusi, kad nors ir krizė, dejuoti netekus darbo – apsileidimas. Esą visada yra galimybė imtis naujos veiklos, tam labiausiai prireikia ryžto, ne pinigų.

– Nebijau rizikuoti, nes tikiu tuo, ką darau, – sako ekonomistė Virginija, ne per seniausiai praradusi darbą draudimo bendrovėje.

Prekiauja netradiciniais produktais

Vytauto g. 63 V. Mikalauskienė atidarė mažutę sveikatos, higienos ir profilaktikos priemonių parduotuvėlę. Čia pat įkurdino ir masažinę lovą.

– Tai didžiausia mano investicija, – sako Virginija, o sūnus patvirtina, kad būtent mamos masažai jį gelbsti nuo nugaros skausmų.

Virginijos parduotuvėlėje galima sužinoti apie beveik šimtmetį visame pasaulyje gyvuojančios kompanijos „Tupperware“ indus, įsigyti šeimininkių jau spėtų pamėgti „Trend“ šluosčių, valymo priemonių, organizmą valančių japonų kompanijos „Kenriko“ pleistrų, šveicarų firmos „Vivasan“ higienos ir maisto papildų produkcijos.

Paklausta, kodėl pasirinko platinti būtent šių gamintojų produkciją, V. Mikalauskienė sako – todėl, kad ją išbandė pati.

– Niekada neturiu tikslo apgauti žmogaus. Apgauti galima vienintelį kartą. Visada patariu, kas mano klientui geriausia, nes pati išbandžiau visas priemones, kuriomis prekiauju, – sako Virginija.

Į Kauną vežėsi kočėlą

Mikalauskų šeima tikina nuo seno gyvenanti sveikai. Virginija sako, kad parduotuvėse neperka paukštienos.

– Esu dirbusi, mačiau, kaip paukštiena patenka vartotojui. Stengiamės valgyti kuo mažiau maisto iš pusfabrikačių. Picai tešlą gaminamės patys. Todėl ir Liudui į Kauną vežtis prireikė „Tupperware“ padėklo tešlai ruošti kočėlo, – juokiasi Virginija.

Namo grįžęs Liudas sako pasigendąs čia mažų vietos gamintojų maisto prekių parduotuvėlių, kurių daugybę regėjo užsienio šalyse.

– Belankant artimųjų kapus senosiose miesto kapinėse nosį pasiekė toks gardus kepinių kvapas, kad suskubome ieškoti, kas taip gardžiai kvepia. Manėme, kad gretimais įsikūrusi kepykla tikrai turi savo ką tik iš krosnies ištrauktų kepinių parduotuvėlę, tačiau nieko panašaus neradome, – nusivylęs pasakoja Liudas.

Atlikėjas sako bandantis prekybos centruose ieškoti produktų be konservantų ir kitokių priedų, tačiau jų sunkiai randantis. Gal todėl taip vertina mamos namuose išaugintas daržoves. O Virginija sako net majonezo parduotuvėje neperkanti – puikiai mokanti pasigaminti ir naminį. Jam tereikia kiaušinio, garstyčių, žiupsnelio cukraus, acto, gero aliejaus ir truputėlio meilės.

Išgarsino televizija

Mamos idėją praradus darbą nenuleisti rankų palaiko Liudas ir jo sužadėtinė Sigita. Liudo tėvų namuose Tauragėje jiedu nedažni svečiai. Tačiau kai atvažiuoja, pailsi, susitinka su pačiais artimiausiais žmonėmis, draugais. Liudas sako didžiuojąsis, kad gimė ir užaugo Tauragėje. Beveik visada kalbinamas žurnalistų pabrėžia, kad jo gimtinė – Tauragė.

– Pamenu, kai dalyvavau „Triumfo arkoje“, prasitariau, kad esu kaunietis. Tada sulaukiau atgarsių, kad tauragiškiai dėl to užpyko. Bet aš juk gyvenu Kaune. O iš Tauragės nepabėgau, visiems pasisakau, kad esu kilęs iš Tauragės. Myliu ir gerbiu tauragiškius. Smagu sugrįžus eiti gatve, smagu, kad gimtojo miesto žmonės mane atpažįsta, – sako Liudas.

Liudas neslepia, kad išgarsėti jam padėjo televizija. Jos galią esą reikia pripažinti. Dainininkas prisipažįsta, kad darbą teatre jam pasiūlė būtent po to, kai jis laimėjo „Auksinio balso“ titulą.

Gimtajam miestui žada dovaną

Liudas Mikalauskas sako, kad jam maloniausia dainuoti savo kraštiečiams. Suvirpa širdis, kai salę išvysta pilną žiūrovų. Tarp jų visada pamatysi jo buvusį muzikos mokytoją Romualdą Eičą ir tėvus.

– Tauragė – ne vienintelis, bet vienas iš tų miestų, kur dainuodamas jaučiu iš žiūrovų salės plūstančią šilumą, – prisimena paskutinį savo koncertą Tauragėje šių metų sausį Liudas.

Gal todėl Liudas atskleidžia savo ateities planus. Kitąmet kartu su Sigita į gimtąjį miestą jis žada atvežti kamerinės muzikos festivalį.

– Esu įsitikinęs, kad Tauragei reikia rimto kultūrinio renginio. Gal dar anksti skelbti, bet tikrai turiu planų pakviesti į Tauragę koncertuoti šventojo Kristoforo orkestrą, operos dainininkų, atvažiuotume ir mudu su Merūnu padainuoti, – Liudas tikisi, kad tokį koncertą įsileistų naujoji katalikų bažnyčios parapijos namų salė.

Pasak dainininko, lėšų tokiam renginiui reikėtų nemažai, tačiau jis neatmeta, kad koncertą paremtų savivaldybė, vietos verslas. Juolab, kad Tauragės kultūros padangė šiandien šviečia ne itin ryškiai.

Paklaustas, ką, be naujo televizijos projekto „Šeimų dainos“, veikia šiandien, Liudas išvardija daugybę savo pareigų: magistrantūroje mokosi dviejų specialybių – dainavimo ir pedagogikos, dainuoja Kauno muzikiniame, Panevėžio, Nacionaliniame operos ir baleto teatruose, rudenį planuoja pradėti dėstyti Muzikos ir teatro akademijoje. Daugybė darbų sutrukdys aplankyti mamą per Motinos dieną. Tačiau Virginija neliūdi, Liudas ją visada pakviečia atvažiuoti į Motinos dienai skirtą koncertą, kuris surengiamas vis kitame mieste.

– Tai būna man pati didžiausia šventė. Per visą bažnyčią stebint miniai klausytojų Liudas nešinas gėlėmis ateina manęs pasveikinti, – prisimena Virginija.

– Dažniausiai mamai skiriu Raudonikio „Švelnumą“, – sako Liudas Mikalauskas.

Nuotrauka
verlas
Įkelta:
2024-05-30
Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.