Eterio žvaigždei gelbsti mamos masažai
Įkelta:
2010-04-23
Nuotrauka
Aprašymas
Gimtinėn grįžusį Liudą, jo sužadėtinę Sigitą Virginija palepina masažo procedūromis. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Su Liudu Mikalausku, jo mama Virginija ir sužadėtine Sigita kalbėjomės tuoj po Velykų. Daug laiko Liudas sakė neturįs, skubąs į Kauną, kurį jau laiko savo namais. Šįkart susitikome ne tik paklausti, kaip sekasi išgarsėjusiam tauragiškiui, bet ir pasmalsauti, kokio verslo ėmėsi jo mama. Virginija sako, kad geriausias jo patarėjas – Liudas. Gaila tik, kad susitinka jiedu labai retai.

Prarado darbą

Jaukioje mažytėje parduotuvėlėje Vytauto gatvėje gurkšnojame arbatą. Būtent čia, ne į namus „Tauragės žinių“ korespondentę pasikvietė Liudo mama Virginija. Sako, kad norėtų tauragiškiams ją pristatyti.

– Pats savo kailiu esu išbandęs visus mamos gydomuosius receptus. Mamos patarimas visada padeda, – sako Liudas.

Virginija sūnui antrina, kad naujo verslo nusprendė imtis nebenorėdama dirbti kitiems. Moteris įsitikinusi, kad nors ir krizė, dejuoti netekus darbo – apsileidimas. Esą visada yra galimybė imtis naujos veiklos, tam labiausiai prireikia ryžto, ne pinigų.

– Nebijau rizikuoti, nes tikiu tuo, ką darau, – sako ekonomistė Virginija, ne per seniausiai praradusi darbą draudimo bendrovėje.

Prekiauja netradiciniais produktais

Vytauto g. 63 V. Mikalauskienė atidarė mažutę sveikatos, higienos ir profilaktikos priemonių parduotuvėlę. Čia pat įkurdino ir masažinę lovą.

– Tai didžiausia mano investicija, – sako Virginija, o sūnus patvirtina, kad būtent mamos masažai jį gelbsti nuo nugaros skausmų.

Virginijos parduotuvėlėje galima sužinoti apie beveik šimtmetį visame pasaulyje gyvuojančios kompanijos „Tupperware“ indus, įsigyti šeimininkių jau spėtų pamėgti „Trend“ šluosčių, valymo priemonių, organizmą valančių japonų kompanijos „Kenriko“ pleistrų, šveicarų firmos „Vivasan“ higienos ir maisto papildų produkcijos.

Paklausta, kodėl pasirinko platinti būtent šių gamintojų produkciją, V. Mikalauskienė sako – todėl, kad ją išbandė pati.

– Niekada neturiu tikslo apgauti žmogaus. Apgauti galima vienintelį kartą. Visada patariu, kas mano klientui geriausia, nes pati išbandžiau visas priemones, kuriomis prekiauju, – sako Virginija.

Į Kauną vežėsi kočėlą

Mikalauskų šeima tikina nuo seno gyvenanti sveikai. Virginija sako, kad parduotuvėse neperka paukštienos.

– Esu dirbusi, mačiau, kaip paukštiena patenka vartotojui. Stengiamės valgyti kuo mažiau maisto iš pusfabrikačių. Picai tešlą gaminamės patys. Todėl ir Liudui į Kauną vežtis prireikė „Tupperware“ padėklo tešlai ruošti kočėlo, – juokiasi Virginija.

Namo grįžęs Liudas sako pasigendąs čia mažų vietos gamintojų maisto prekių parduotuvėlių, kurių daugybę regėjo užsienio šalyse.

– Belankant artimųjų kapus senosiose miesto kapinėse nosį pasiekė toks gardus kepinių kvapas, kad suskubome ieškoti, kas taip gardžiai kvepia. Manėme, kad gretimais įsikūrusi kepykla tikrai turi savo ką tik iš krosnies ištrauktų kepinių parduotuvėlę, tačiau nieko panašaus neradome, – nusivylęs pasakoja Liudas.

Atlikėjas sako bandantis prekybos centruose ieškoti produktų be konservantų ir kitokių priedų, tačiau jų sunkiai randantis. Gal todėl taip vertina mamos namuose išaugintas daržoves. O Virginija sako net majonezo parduotuvėje neperkanti – puikiai mokanti pasigaminti ir naminį. Jam tereikia kiaušinio, garstyčių, žiupsnelio cukraus, acto, gero aliejaus ir truputėlio meilės.

Išgarsino televizija

Mamos idėją praradus darbą nenuleisti rankų palaiko Liudas ir jo sužadėtinė Sigita. Liudo tėvų namuose Tauragėje jiedu nedažni svečiai. Tačiau kai atvažiuoja, pailsi, susitinka su pačiais artimiausiais žmonėmis, draugais. Liudas sako didžiuojąsis, kad gimė ir užaugo Tauragėje. Beveik visada kalbinamas žurnalistų pabrėžia, kad jo gimtinė – Tauragė.

– Pamenu, kai dalyvavau „Triumfo arkoje“, prasitariau, kad esu kaunietis. Tada sulaukiau atgarsių, kad tauragiškiai dėl to užpyko. Bet aš juk gyvenu Kaune. O iš Tauragės nepabėgau, visiems pasisakau, kad esu kilęs iš Tauragės. Myliu ir gerbiu tauragiškius. Smagu sugrįžus eiti gatve, smagu, kad gimtojo miesto žmonės mane atpažįsta, – sako Liudas.

Liudas neslepia, kad išgarsėti jam padėjo televizija. Jos galią esą reikia pripažinti. Dainininkas prisipažįsta, kad darbą teatre jam pasiūlė būtent po to, kai jis laimėjo „Auksinio balso“ titulą.

Gimtajam miestui žada dovaną

Liudas Mikalauskas sako, kad jam maloniausia dainuoti savo kraštiečiams. Suvirpa širdis, kai salę išvysta pilną žiūrovų. Tarp jų visada pamatysi jo buvusį muzikos mokytoją Romualdą Eičą ir tėvus.

– Tauragė – ne vienintelis, bet vienas iš tų miestų, kur dainuodamas jaučiu iš žiūrovų salės plūstančią šilumą, – prisimena paskutinį savo koncertą Tauragėje šių metų sausį Liudas.

Gal todėl Liudas atskleidžia savo ateities planus. Kitąmet kartu su Sigita į gimtąjį miestą jis žada atvežti kamerinės muzikos festivalį.

– Esu įsitikinęs, kad Tauragei reikia rimto kultūrinio renginio. Gal dar anksti skelbti, bet tikrai turiu planų pakviesti į Tauragę koncertuoti šventojo Kristoforo orkestrą, operos dainininkų, atvažiuotume ir mudu su Merūnu padainuoti, – Liudas tikisi, kad tokį koncertą įsileistų naujoji katalikų bažnyčios parapijos namų salė.

Pasak dainininko, lėšų tokiam renginiui reikėtų nemažai, tačiau jis neatmeta, kad koncertą paremtų savivaldybė, vietos verslas. Juolab, kad Tauragės kultūros padangė šiandien šviečia ne itin ryškiai.

Paklaustas, ką, be naujo televizijos projekto „Šeimų dainos“, veikia šiandien, Liudas išvardija daugybę savo pareigų: magistrantūroje mokosi dviejų specialybių – dainavimo ir pedagogikos, dainuoja Kauno muzikiniame, Panevėžio, Nacionaliniame operos ir baleto teatruose, rudenį planuoja pradėti dėstyti Muzikos ir teatro akademijoje. Daugybė darbų sutrukdys aplankyti mamą per Motinos dieną. Tačiau Virginija neliūdi, Liudas ją visada pakviečia atvažiuoti į Motinos dienai skirtą koncertą, kuris surengiamas vis kitame mieste.

– Tai būna man pati didžiausia šventė. Per visą bažnyčią stebint miniai klausytojų Liudas nešinas gėlėmis ateina manęs pasveikinti, – prisimena Virginija.

– Dažniausiai mamai skiriu Raudonikio „Švelnumą“, – sako Liudas Mikalauskas.

Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.