Švedai traukiasi iš Tauragės
Įkelta:
2010-03-01
Nuotrauka
Aprašymas
"Note" šiuo metu rūpinasi ne tik savo darbuotojų, tačiau ir keturaukščio pastato likimu. Karinos Sėrikovos nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
"Note" darbuotojų gretos pamažu visai išretės, gamyklą ketinama uždaryti po pusmečio. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Sunki žinia tauragiškiams – iš Tauragės traukiasi Švedijos elektronikos gamybos koncerno „Note“ antrinė įmonė „Note Tauragė“. Bedarbiais liks 111 prieš 12 metų Tauragės mieste įkurto fabriko darbuotojų. Liūdną naujieną savo pavaldiniams pranešė specialiai iš Švedijos į Tauragę atvykę koncerno atstovai – gamyklinių vienetų direktoriaus pavaduotojas Mikael Ekholm ir generalinė direktorė Kerstin Åkerberg.

Uždarymo procesas truks pusmetį

Tauragėje viešėjusi Kerstin Åkerberg sutiko pasikalbėti su „Tauragės žiniomis“. Į „Tauragės žinių“ klausimą, ar tiesa, kad elektronikos gaminių gamykla „Note Tauragė“ užveria duris, gamyklos generalinė direktorė atsakė:

– Taip, tai tiesa. Koncernas „Note“ priėmė sprendimą uždaryti UAB „Note Tauragė“.

Pasak K. Åkerberg, įmonė uždaroma ne todėl, kad koncernui nepatinka Tauragėje arba kad fabriko darbuotojai blogai dirba. Direktorės teigimu, įmonė uždaroma, nes šiuo metu koncernas jaučia darbo jėgos perteklių. Tai susiję su ekonomine krize.

K. Åkerberg tikinimu, jai labai skausminga, kad įmonė turi užverti duris:

– Pamilau šį kraštą, įsimylėjau žmones, su kuriais dirbau. Tauragiškiai – lojalūs darbuotojai. Man labai patinka Lietuva. Skaudu dėl darbuotojų – jie labai nusiminę, – graudulio neslėpė K. Åkerberg.

Anot gamyklos direktorės, visi 120 įmonės darbuotojų bus atleidžiami palaipsniui. Tik nedaugeliui jų yra galimybė tęsti darbą kitose „Note“ gamyklose.

– Bendrovėje dirba apie 30 kvalifikuotų ir nepakeičiamų specialistų, ypatingai nusipelniusių įmonei. Kiekvienas jų valdo individualius gebėjimus ir žinias. Galbūt šiems darbuotojams atsivers galimybė išvažiuoti dirbti į kitus koncerno fabrikus, tačiau tai priklauso nuo jų, – sakė švedė.

Verslininkės žiniomis, įmonės uždarymo procesas truks apie pusmetį.

Valdžios pagalbos nesulaukė

Šiuo metu koncerno administracija sprendžia ne tik „Note Tauragė“ uždarymo, tačiau ir patalpų realizavimo klausimą. Keturaukštis bendrovės pastatas – koncerno nuosavybė.

– Koncernas norėtų pastatą parduoti arba išnuomoti. Taip pat viena vilčių – surasti investitorių, kuris norėtų perpirkti fabriką kartu su visais jame dirbančiais žmonėmis, kaip kad neseniai nutiko Švedijoje, kai vieną fabrikų su maždaug puse darbuotojų perpirko kita įmonė. Šiuo metu šiuo klausimu deramės su keletu Skandinavijos bei pora Anglijos kompanijų, – atskleidė generalinė direktorė.

K. Åkerberg tikinimu, kol bendrovė įsikūrusi Tauragėje, ji nė karto nebuvo susitikusi su Tauragės rajono valdžia. Valdžios atstovai, kaip bendrovei sekasi, nepasidomėjo nei tada, kai pernai vasarą „Note Tauragė“ atleido 70 savo darbuotojų, nei dabar, kaip fabriką nuspręsta uždaryti.

– Tiesą pasakius, miesto valdžios dėmesio ir nepasigendu. Mūsų bendrovė – kaip atskira respublika, ir mus tai tenkina, – sakė verslininkė.

Tačiau K. Åkerberg pripažino, kad savivaldybės pasiūlytą pagalbą, pavyzdžiui, mokestines lengvatas, įmonė būtų priėmusi ir tokį dėmesį sunkmečio ištiktam verslui įvertinusi. Deja, šiandien tai daryti per vėlu. Paklausta, kiek mokesčių „Note Tauragė“ sumoka į rajono biudžetą, koncerno vadovė tiksliai atsakyti negalėjo, tačiau patikino, kad labai daug.

K. Åkerberg apgailestavo, kad greičiausiai toks pat likimas, kaip „Note Tauragė“, laukia dar vieno arba dviejų koncerno fabrikų. Šiuo metu koncernui priklauso aštuonios gamyklos Europoje ir Azijoje: Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Estijoje, Kinijoje.

Anot švedų verslininkės, panašu, kad Švedijoje krizė jau pasiekė kulminaciją ir gali būti, jog jau šių metų pabaigoje šalies ekonomika pradės grįžti į vėžes. Tačiau Lietuvos padėtis jai atrodo kur kas prastesnė.

Informuos vietos verslą

UAB „Note Tauragė“ – Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) narė. TAVA pirmininkas Darius Stankus sako, kad sudėtingą situacijąaptarė su įmonės vadovais.

– Įmonės vadovybeipateikėme daugiau nei dešimties potencialių investuotojų iš Skandinavijosšalių, Didžiosios Britanijos kontaktų, su jaisderamasi dėl investavimo galimybiųir gamybos bei darbo vietų išsaugojimo. Artimiausiu metu apie potencialius kvalifikuotus darbuotojus planuojame informuoti Tauragės verslo atstovus, – „Tauragės žinioms“ sakė D. Stankus.

Rajono vadovai nekalbūs

Ar rajono valdžia žino apie „Note Tauragė“ nuosmukį, vasarą atleistus 70 darbuotojų ir sprendimą uždaryti gamyklą? Tauragės rajono vicemeras Silverijus Statkus, rajono savivaldybės Tarybos narys nuo 2003 metų, kalbinamas „Tauragės žinių“ buvo nekalbus. Lakoniškai atsakęs, kad Taryba domisi visomis rajono įmonėmis, nieko konkrečiau apie bendrovės „Note“ situaciją ir jos darbuotojų likimą pakomentuoti negalėjo.

Rajono meras Pranas Petrošius šią savaitę išvis nerado laiko pabendrauti su žurnalistais. Dvi dienas vengęs pokalbio, pranešė nuo šiol bendrausiantis tik per spaudos atstovę. Tačiau rengdami straipsnį atsakymų į redakcijos pateiktus klausimus negavome.

Bankrotų banga

Tauragės apskrityje dirbantis įmonių bankroto administratorius Juozas Žvirblis laikraščiui teigė, kad pastaruoju metu vos spėja susitvarkyti su pagausėjusiais darbais. Esą įmonių situacija blogėja tiesiog tragiškai.

– Jei pernai per mėnesį konsultuodavau apie 30 įmonių vadovų, šiuo metu per mėnesį į mane kreipiasi beveik 60 įmonių direktorių, – „Tauragės žinioms“ teigė J. Žvirblis.

Pasak įmonių bankroto administratoriaus, 2008-aisiais Tauragės rajone bankrotai buvo paskelbti šešioms įmonėms, apskrityje – devynioms. Pernai rajone bankrutavo 16 įmonių, apskrityje – 31. Šiemet, J. Žvirblio teigimu, rajone jau paskelbtos trys, apskrityje – keturios bankroto bylos. Iki kovo pradžios planuojamos iškelti dar aštuonios įmonių bankroto bylos.

Įmonių bankroto administratorius pastebėjo tendenciją, kad pastaruoju metu į jį kreipiasi ne tik valstybinių institucijų atstovai, tačiau ir patys įmonių savininkai bei akcininkai, prašydami paskelbti jų įmonę bankrutavusia. Anot J. Žvirblio, šiemet bankrutuos dvigubai, o gal net dar daugiau įmonių negu pernai.

Sunku ir kitiems

Iš sunkios padėties pastaraisiais mėnesiais vaduojasi ir kelių remontu bei priežiūra besiverčianti UAB „Taurakelis“. Prieš pat 2010-uosius ši bendrovė atleido 20 darbuotojų. Pasak „Taurakelio“ technikos direktoriaus Audriaus Rulio, bendrovėje šiuo metu vyksta reorganizacijos darbai:

– Sumažinti darbuotojų skaičių privertė susiklosčiusios aplinkybės. Kelių fondo lėšų sumažinimas pakoregavo darbų apimtis. Jos sumažėjo net tris kartus, todėl teko atleisti dalį darbuotojų, – aiškino A. Rulys.

Šiuo metu bendrovėje dirba 56 darbuotojai, 49 jų – darbininkai.

Pasak Tauragės darbo biržos Karjeros planavimo skyriaus vyresniosios specialistės Gintarės Stulgienės, šiemet apie savo darbuotojų atleidimą pranešė dvi Tauragės įmonės: bendrovės „Hefaisto kalvė“ ir „Grailis“. Keturis darbuotojus praėjusių metų pabaigoje atleidusi „Hefaisto kalvė“ šiemet atleido dar penkis. „Grailis“ šiemet atleido septynis darbuotojus. Abiem įmonėms paskelbtas bankrotas.

Iki vasario 19 dienos Tauragės darbo biržoje buvo užsiregistravę 5386 darbo ieškantys rajono gyventojai.

Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata.