Švedai traukiasi iš Tauragės
Įkelta:
2010-03-01
Nuotrauka
Aprašymas
"Note" šiuo metu rūpinasi ne tik savo darbuotojų, tačiau ir keturaukščio pastato likimu. Karinos Sėrikovos nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
"Note" darbuotojų gretos pamažu visai išretės, gamyklą ketinama uždaryti po pusmečio. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Sunki žinia tauragiškiams – iš Tauragės traukiasi Švedijos elektronikos gamybos koncerno „Note“ antrinė įmonė „Note Tauragė“. Bedarbiais liks 111 prieš 12 metų Tauragės mieste įkurto fabriko darbuotojų. Liūdną naujieną savo pavaldiniams pranešė specialiai iš Švedijos į Tauragę atvykę koncerno atstovai – gamyklinių vienetų direktoriaus pavaduotojas Mikael Ekholm ir generalinė direktorė Kerstin Åkerberg.

Uždarymo procesas truks pusmetį

Tauragėje viešėjusi Kerstin Åkerberg sutiko pasikalbėti su „Tauragės žiniomis“. Į „Tauragės žinių“ klausimą, ar tiesa, kad elektronikos gaminių gamykla „Note Tauragė“ užveria duris, gamyklos generalinė direktorė atsakė:

– Taip, tai tiesa. Koncernas „Note“ priėmė sprendimą uždaryti UAB „Note Tauragė“.

Pasak K. Åkerberg, įmonė uždaroma ne todėl, kad koncernui nepatinka Tauragėje arba kad fabriko darbuotojai blogai dirba. Direktorės teigimu, įmonė uždaroma, nes šiuo metu koncernas jaučia darbo jėgos perteklių. Tai susiję su ekonomine krize.

K. Åkerberg tikinimu, jai labai skausminga, kad įmonė turi užverti duris:

– Pamilau šį kraštą, įsimylėjau žmones, su kuriais dirbau. Tauragiškiai – lojalūs darbuotojai. Man labai patinka Lietuva. Skaudu dėl darbuotojų – jie labai nusiminę, – graudulio neslėpė K. Åkerberg.

Anot gamyklos direktorės, visi 120 įmonės darbuotojų bus atleidžiami palaipsniui. Tik nedaugeliui jų yra galimybė tęsti darbą kitose „Note“ gamyklose.

– Bendrovėje dirba apie 30 kvalifikuotų ir nepakeičiamų specialistų, ypatingai nusipelniusių įmonei. Kiekvienas jų valdo individualius gebėjimus ir žinias. Galbūt šiems darbuotojams atsivers galimybė išvažiuoti dirbti į kitus koncerno fabrikus, tačiau tai priklauso nuo jų, – sakė švedė.

Verslininkės žiniomis, įmonės uždarymo procesas truks apie pusmetį.

Valdžios pagalbos nesulaukė

Šiuo metu koncerno administracija sprendžia ne tik „Note Tauragė“ uždarymo, tačiau ir patalpų realizavimo klausimą. Keturaukštis bendrovės pastatas – koncerno nuosavybė.

– Koncernas norėtų pastatą parduoti arba išnuomoti. Taip pat viena vilčių – surasti investitorių, kuris norėtų perpirkti fabriką kartu su visais jame dirbančiais žmonėmis, kaip kad neseniai nutiko Švedijoje, kai vieną fabrikų su maždaug puse darbuotojų perpirko kita įmonė. Šiuo metu šiuo klausimu deramės su keletu Skandinavijos bei pora Anglijos kompanijų, – atskleidė generalinė direktorė.

K. Åkerberg tikinimu, kol bendrovė įsikūrusi Tauragėje, ji nė karto nebuvo susitikusi su Tauragės rajono valdžia. Valdžios atstovai, kaip bendrovei sekasi, nepasidomėjo nei tada, kai pernai vasarą „Note Tauragė“ atleido 70 savo darbuotojų, nei dabar, kaip fabriką nuspręsta uždaryti.

– Tiesą pasakius, miesto valdžios dėmesio ir nepasigendu. Mūsų bendrovė – kaip atskira respublika, ir mus tai tenkina, – sakė verslininkė.

Tačiau K. Åkerberg pripažino, kad savivaldybės pasiūlytą pagalbą, pavyzdžiui, mokestines lengvatas, įmonė būtų priėmusi ir tokį dėmesį sunkmečio ištiktam verslui įvertinusi. Deja, šiandien tai daryti per vėlu. Paklausta, kiek mokesčių „Note Tauragė“ sumoka į rajono biudžetą, koncerno vadovė tiksliai atsakyti negalėjo, tačiau patikino, kad labai daug.

K. Åkerberg apgailestavo, kad greičiausiai toks pat likimas, kaip „Note Tauragė“, laukia dar vieno arba dviejų koncerno fabrikų. Šiuo metu koncernui priklauso aštuonios gamyklos Europoje ir Azijoje: Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Estijoje, Kinijoje.

Anot švedų verslininkės, panašu, kad Švedijoje krizė jau pasiekė kulminaciją ir gali būti, jog jau šių metų pabaigoje šalies ekonomika pradės grįžti į vėžes. Tačiau Lietuvos padėtis jai atrodo kur kas prastesnė.

Informuos vietos verslą

UAB „Note Tauragė“ – Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) narė. TAVA pirmininkas Darius Stankus sako, kad sudėtingą situacijąaptarė su įmonės vadovais.

– Įmonės vadovybeipateikėme daugiau nei dešimties potencialių investuotojų iš Skandinavijosšalių, Didžiosios Britanijos kontaktų, su jaisderamasi dėl investavimo galimybiųir gamybos bei darbo vietų išsaugojimo. Artimiausiu metu apie potencialius kvalifikuotus darbuotojus planuojame informuoti Tauragės verslo atstovus, – „Tauragės žinioms“ sakė D. Stankus.

Rajono vadovai nekalbūs

Ar rajono valdžia žino apie „Note Tauragė“ nuosmukį, vasarą atleistus 70 darbuotojų ir sprendimą uždaryti gamyklą? Tauragės rajono vicemeras Silverijus Statkus, rajono savivaldybės Tarybos narys nuo 2003 metų, kalbinamas „Tauragės žinių“ buvo nekalbus. Lakoniškai atsakęs, kad Taryba domisi visomis rajono įmonėmis, nieko konkrečiau apie bendrovės „Note“ situaciją ir jos darbuotojų likimą pakomentuoti negalėjo.

Rajono meras Pranas Petrošius šią savaitę išvis nerado laiko pabendrauti su žurnalistais. Dvi dienas vengęs pokalbio, pranešė nuo šiol bendrausiantis tik per spaudos atstovę. Tačiau rengdami straipsnį atsakymų į redakcijos pateiktus klausimus negavome.

Bankrotų banga

Tauragės apskrityje dirbantis įmonių bankroto administratorius Juozas Žvirblis laikraščiui teigė, kad pastaruoju metu vos spėja susitvarkyti su pagausėjusiais darbais. Esą įmonių situacija blogėja tiesiog tragiškai.

– Jei pernai per mėnesį konsultuodavau apie 30 įmonių vadovų, šiuo metu per mėnesį į mane kreipiasi beveik 60 įmonių direktorių, – „Tauragės žinioms“ teigė J. Žvirblis.

Pasak įmonių bankroto administratoriaus, 2008-aisiais Tauragės rajone bankrotai buvo paskelbti šešioms įmonėms, apskrityje – devynioms. Pernai rajone bankrutavo 16 įmonių, apskrityje – 31. Šiemet, J. Žvirblio teigimu, rajone jau paskelbtos trys, apskrityje – keturios bankroto bylos. Iki kovo pradžios planuojamos iškelti dar aštuonios įmonių bankroto bylos.

Įmonių bankroto administratorius pastebėjo tendenciją, kad pastaruoju metu į jį kreipiasi ne tik valstybinių institucijų atstovai, tačiau ir patys įmonių savininkai bei akcininkai, prašydami paskelbti jų įmonę bankrutavusia. Anot J. Žvirblio, šiemet bankrutuos dvigubai, o gal net dar daugiau įmonių negu pernai.

Sunku ir kitiems

Iš sunkios padėties pastaraisiais mėnesiais vaduojasi ir kelių remontu bei priežiūra besiverčianti UAB „Taurakelis“. Prieš pat 2010-uosius ši bendrovė atleido 20 darbuotojų. Pasak „Taurakelio“ technikos direktoriaus Audriaus Rulio, bendrovėje šiuo metu vyksta reorganizacijos darbai:

– Sumažinti darbuotojų skaičių privertė susiklosčiusios aplinkybės. Kelių fondo lėšų sumažinimas pakoregavo darbų apimtis. Jos sumažėjo net tris kartus, todėl teko atleisti dalį darbuotojų, – aiškino A. Rulys.

Šiuo metu bendrovėje dirba 56 darbuotojai, 49 jų – darbininkai.

Pasak Tauragės darbo biržos Karjeros planavimo skyriaus vyresniosios specialistės Gintarės Stulgienės, šiemet apie savo darbuotojų atleidimą pranešė dvi Tauragės įmonės: bendrovės „Hefaisto kalvė“ ir „Grailis“. Keturis darbuotojus praėjusių metų pabaigoje atleidusi „Hefaisto kalvė“ šiemet atleido dar penkis. „Grailis“ šiemet atleido septynis darbuotojus. Abiem įmonėms paskelbtas bankrotas.

Iki vasario 19 dienos Tauragės darbo biržoje buvo užsiregistravę 5386 darbo ieškantys rajono gyventojai.

Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.