Mero kvietimas verslininkų nesudomino
Įkelta:
2010-02-22
Nuotrauka
Aprašymas
Vos dvylika verslininkų, atėjusių į susitikimą su meru, taip ir neišsakė, kas labiausiai juos neramina. Ramunės Ramansukienės nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius meta gelbėjimo ratą krašto verslui – sušauktas pirmasis jo ir verslo atstovų pasitarimas, skirtas išsiaiškinti, ko šiandien verslui labiausiai trūksta. Tačiau iš kviestų 400 verslininkų į susitikimą su rajono vadovu atvyko vos 12. Meras taip ir neišgirdo, kas labiausiai neramina didžiulius mokesčius į rajono biudžetą mokančių įmonių vadovus. Kai kurie jų taip ir nepratarė nė žodžio.

Sukvietė pasikalbėti

Tauragės verslo informacinio centro (VIC) vadovė Laura Stirbienė stebėjosi, kodėl į pokalbį su rajono vadovu jos kviesti dauguma verslininkų liko abejingi.

– Kvietimus išsiuntėme daugybei verslininkų, visiems, kuriuos turime savo duomenų bazėje. Gaila, kad jų tik tiek, – „Tauragės žinioms“ sakė L. Stirbienė.

Pokalbį su verslininkais pradėjęs Tauragės meras Pranas Petrošius gal pusvalandį dėstė šio susitikimo privalumus – esą jei su verslininkais rajono vadovai prie derybų stalo sėstų bent kartą per ketvirtį, galbūt būtų rasta išeitis, kaip pagelbėti verslui.

– Jei sutartume, kaip mums geriau vystyti Tauragėje verslą, tai ir finansinė situacija gerės, – kalbėjo meras.

Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) pirmininkas Darius Stankus atkreipė dėmesį, kad iki šiol savivaldybė neparuošė Tauragės rajono investicijų ir verslo aplinkos pristatymo, kvietė parengti investicinių sklypų ir patalpų sąrašą, skaidrinti viešuosius pirkimus.

– Priimdami svarbius sprendimus miestui politikai turėtų išklausyti ir verslininkų nuomones, – sakė TAVA pirmininkas.

Apsispręsti turi iki pavasario

Ginčai įsisiūbavo, tik ne dėl verslo ateities. Sunerimta dėl VIC ir jos vadovės L. Stirbienės likimo. Meras P. Petrošius išreiškė nuogąstavimą, kad iki pavasario savivaldybė turi apsispręsti dėl šio centro ateities – esą bus blogai, jei savivaldybė nebeliks centro dalininke.

Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkas Darius Stankus bandė merui paaiškinti, kad Ūkio ministerijos įsteigta viešoji įstaiga „Eksportuojanti Lietuva“ galėtų palengvinti VIC darbą ir garantuoti didesnį finansavimą.

– Nesvarbu, kas bus šios įstaigos dalininkai, svarbu, kad Tauragė turėtų regioninį verslo informavimo centrą, į kurį pagalbos galėtų kreiptis aplinkinių rajonų verslo atstovai. Jei paleisime iš rankų tokią galimybę, toks centras galbūt bus įkurtas Jurbarke, Tauragė nemažai prarastų, – kalbėjo D. Stankus.

Tačiau tuo suabejojo susitikime dalyvavę verslininkai. VIC gynybon – esą ši įstaiga dirba gerai ir nieko keisti nereikia, stojo „Alanto“ vadovas Juozas Kniukšta.

VIC vadovė L. Stirbienė susirinkusiuosius patikino, kad vykdo visas reikalingas verslui padėti funkcijas.

– Verčiamės per galvą, – sakė VIC vadovė.

Gerai, kad neįkūrė?

Vienintelis, susitikimo metu išsakęs kiek kritiškesnę nuomonę, „Bremenos“ savininkas Sigitas Mičiulis merui negailėjo aštrių žodžių.

– Norėtume, kad visi verslo klausimai, sprendžiami rajono Taryboje, prieš tai būtų aptariami Tauragės apskrities verslininkų asociacijoje. Ekonomikoje neturi likti politikos. Trūksta viešųjų pirkimų skaidrumo. Siūlyčiau biudžeto pinigus naudoti taupiai, nekelti konkursų kartelės į padebesius, kad juose negalėtų dalyvauti Tauragės įmonės, – kalbėjo verslininkas.

Pasak S. Mičiulio, Tauragėje žlugo ne vienas geras planas.

– Iš šalies toks jausmas, kad jūs paklausote 1–2 žmonių ir padarote savo išvadas, – sakė „Bremenos“ vadovas“.

S. Mičiulis priminė merui fiasko patyrusi bendrą Tauragės ir Danijos verslininkų projektą pastatyti Tauragėje pramogų parką.

– Ši verslo misija buvo sužlugdyta per Tauragės verslo informacinį centrą, – sakė S. Mičiulis.

Tačiau P. Petrošius į diskusijas nesileido.

– Niekuomet gyvenime nebus taip, kad verslininkai siūlo, o mes 100 procentų priimam, – meras neslėpė, kad žlugęs atostogų parko projektas jam jau nuo pat pradžių atrodė utopiškas.

Esą jam keista, kad kažkam buvo šovusi mintis Tauragėje už šimtus milijonų litų kurti „kažkokią“ turistinę bazę. Meras atmetė ir kadaise gyvavusią idėją Tauragėje kurti verslo inkubatorių. Jo teigimu, tam nepritarė prieš keletą metų Tauragėje viešėjęs tuometinis Ministrų kabinetas. Mero teigimu, premjeras Algirdas Brazauskas apie tauragiškių ketinimus savo mieste kurti verslo inkubatorių tuomet pasakęs: „Nesvaikit jūs Tauragėj“.

– Gerai, kad ir neįkūrėm verslo inkubatoriaus. O kiek jų sužlugo? – savo išvadą pateikė P. Petrošius.

Nuotrauka
verlas
Įkelta:
2024-05-30
Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.