Mero kvietimas verslininkų nesudomino
Įkelta:
2010-02-22
Nuotrauka
Aprašymas
Vos dvylika verslininkų, atėjusių į susitikimą su meru, taip ir neišsakė, kas labiausiai juos neramina. Ramunės Ramansukienės nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius meta gelbėjimo ratą krašto verslui – sušauktas pirmasis jo ir verslo atstovų pasitarimas, skirtas išsiaiškinti, ko šiandien verslui labiausiai trūksta. Tačiau iš kviestų 400 verslininkų į susitikimą su rajono vadovu atvyko vos 12. Meras taip ir neišgirdo, kas labiausiai neramina didžiulius mokesčius į rajono biudžetą mokančių įmonių vadovus. Kai kurie jų taip ir nepratarė nė žodžio.

Sukvietė pasikalbėti

Tauragės verslo informacinio centro (VIC) vadovė Laura Stirbienė stebėjosi, kodėl į pokalbį su rajono vadovu jos kviesti dauguma verslininkų liko abejingi.

– Kvietimus išsiuntėme daugybei verslininkų, visiems, kuriuos turime savo duomenų bazėje. Gaila, kad jų tik tiek, – „Tauragės žinioms“ sakė L. Stirbienė.

Pokalbį su verslininkais pradėjęs Tauragės meras Pranas Petrošius gal pusvalandį dėstė šio susitikimo privalumus – esą jei su verslininkais rajono vadovai prie derybų stalo sėstų bent kartą per ketvirtį, galbūt būtų rasta išeitis, kaip pagelbėti verslui.

– Jei sutartume, kaip mums geriau vystyti Tauragėje verslą, tai ir finansinė situacija gerės, – kalbėjo meras.

Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) pirmininkas Darius Stankus atkreipė dėmesį, kad iki šiol savivaldybė neparuošė Tauragės rajono investicijų ir verslo aplinkos pristatymo, kvietė parengti investicinių sklypų ir patalpų sąrašą, skaidrinti viešuosius pirkimus.

– Priimdami svarbius sprendimus miestui politikai turėtų išklausyti ir verslininkų nuomones, – sakė TAVA pirmininkas.

Apsispręsti turi iki pavasario

Ginčai įsisiūbavo, tik ne dėl verslo ateities. Sunerimta dėl VIC ir jos vadovės L. Stirbienės likimo. Meras P. Petrošius išreiškė nuogąstavimą, kad iki pavasario savivaldybė turi apsispręsti dėl šio centro ateities – esą bus blogai, jei savivaldybė nebeliks centro dalininke.

Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkas Darius Stankus bandė merui paaiškinti, kad Ūkio ministerijos įsteigta viešoji įstaiga „Eksportuojanti Lietuva“ galėtų palengvinti VIC darbą ir garantuoti didesnį finansavimą.

– Nesvarbu, kas bus šios įstaigos dalininkai, svarbu, kad Tauragė turėtų regioninį verslo informavimo centrą, į kurį pagalbos galėtų kreiptis aplinkinių rajonų verslo atstovai. Jei paleisime iš rankų tokią galimybę, toks centras galbūt bus įkurtas Jurbarke, Tauragė nemažai prarastų, – kalbėjo D. Stankus.

Tačiau tuo suabejojo susitikime dalyvavę verslininkai. VIC gynybon – esą ši įstaiga dirba gerai ir nieko keisti nereikia, stojo „Alanto“ vadovas Juozas Kniukšta.

VIC vadovė L. Stirbienė susirinkusiuosius patikino, kad vykdo visas reikalingas verslui padėti funkcijas.

– Verčiamės per galvą, – sakė VIC vadovė.

Gerai, kad neįkūrė?

Vienintelis, susitikimo metu išsakęs kiek kritiškesnę nuomonę, „Bremenos“ savininkas Sigitas Mičiulis merui negailėjo aštrių žodžių.

– Norėtume, kad visi verslo klausimai, sprendžiami rajono Taryboje, prieš tai būtų aptariami Tauragės apskrities verslininkų asociacijoje. Ekonomikoje neturi likti politikos. Trūksta viešųjų pirkimų skaidrumo. Siūlyčiau biudžeto pinigus naudoti taupiai, nekelti konkursų kartelės į padebesius, kad juose negalėtų dalyvauti Tauragės įmonės, – kalbėjo verslininkas.

Pasak S. Mičiulio, Tauragėje žlugo ne vienas geras planas.

– Iš šalies toks jausmas, kad jūs paklausote 1–2 žmonių ir padarote savo išvadas, – sakė „Bremenos“ vadovas“.

S. Mičiulis priminė merui fiasko patyrusi bendrą Tauragės ir Danijos verslininkų projektą pastatyti Tauragėje pramogų parką.

– Ši verslo misija buvo sužlugdyta per Tauragės verslo informacinį centrą, – sakė S. Mičiulis.

Tačiau P. Petrošius į diskusijas nesileido.

– Niekuomet gyvenime nebus taip, kad verslininkai siūlo, o mes 100 procentų priimam, – meras neslėpė, kad žlugęs atostogų parko projektas jam jau nuo pat pradžių atrodė utopiškas.

Esą jam keista, kad kažkam buvo šovusi mintis Tauragėje už šimtus milijonų litų kurti „kažkokią“ turistinę bazę. Meras atmetė ir kadaise gyvavusią idėją Tauragėje kurti verslo inkubatorių. Jo teigimu, tam nepritarė prieš keletą metų Tauragėje viešėjęs tuometinis Ministrų kabinetas. Mero teigimu, premjeras Algirdas Brazauskas apie tauragiškių ketinimus savo mieste kurti verslo inkubatorių tuomet pasakęs: „Nesvaikit jūs Tauragėj“.

– Gerai, kad ir neįkūrėm verslo inkubatoriaus. O kiek jų sužlugo? – savo išvadą pateikė P. Petrošius.

Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.