Teismas, gindamas viešąjį interesą, leido rangovui skubiai patekti į buto savininkės butą ir užbaigti daugiabučio modernizacijos darbus
Įkelta:
2024-03-18
Nuotrauka
teismas
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo buto savininkę įsileisti rangovą ir užbaigti daugiabučio namo modernizacijos darbus, o buto savininkei nevykdant įpareigojimo, leido rangovui patekti į būtą be jos leidimo bei atlikti buto langų pakeitimo, buto šildymo sistemos vamzdynų, radiatorių, vandentiekio ir kitus bendro naudojimo objektų modernizacijos darbus.  

Bylos duomenimis ieškovė UAB „Tauragės šilumos tinklai“, pritarus daugumai daugiabučio namo gyventojų, organizuoja daugiabučio namo renovacijos darbus. Ieškovė atlikdama darbus ne kartą kreipėsi į atsakovę dėl galimybės patekti į butą ir atlikti būtinus darbus, tačiau ji vis nereagavo į ieškovės ir daugiabučio namo gyventojų prašymus.

Bylą nagrinėjusiai teisėjai, teko spręsti klausimus susijusius su Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintomis teisėmis į nuosavybę bei būsto neliečiamumą ir viešojo intereso gynimu. Šiuo atveju buvo svarbu, jog proceso šalys būtų tinkamai informuotos apie vykstantį teisminį procesą, jog nebūtų pažeistos asmenų konstitucinės teisės. Atsakovei tinkamai neįteikus procesinių dokumentų, teismas nustatė, jog ji turi dukrą, kuriai į darbovietę išsiuntė dokumentus, tačiau iš pastarosios darbdavio gavo atsakymą, kad ji atsisakė priimti dokumentus. Visgi, tai leido teismui padaryti išvadą, kad atsakovei ir jos dukrai yra žinoma apie pareikštą ieškinį ir esamą situaciją bei civilinę bylą išnagrinėti atsakovei nedalyvaujant.

Teismas nustatė, kad buto savininkė ignoruoja daugiabučio namo bendrasavininkų daugumos sprendimą vykdyti namo atnaujinimo (modernizacijos) projektą, trukdo minėtų darbų vykdymui, neįsileisdama į jai nuosavybės teise priklausantį butą. Dėl atsakovės kaltės, pakeitus tik dalį šildymo sistemos vamzdynų, trijuose virš jos esančiuose butuose nėra galimybės tiekti šilumos energiją, o tai kelia tiesioginę grėsmę sveikatai minėtuose butuose gyvenantiems asmenims. Dėl moters neveikimo taip pat iškilo grėsmė prarasti valstybės paramą, kuri siekia beveik 400 tūkst. daugiabučio modernizavimui, nes modernizavimo darbai nėra atlikti iki nustatyto termino. Be to, toliau neleidžiant atlikti statybos rangos darbų, kyla grėsmė viso namo energiniams sutaupymams, to pasekmėje kiti bendrasavininkai gali patirti turtinę žalą.

Atsakovė, turėdama prievolę įsileisti namo bendrųjų objektų atnaujinimui (modernizacijai) darbus atliekančius asmenis – šių asmenų neįsileidžia nesant jokio pagrindo ir taip pažeidžia kitų bendraturčių interesus. Teismas, konstatavo, kad šiuo atveju konstitucinės atsakovės teisės į nuosavybę ir būsto neliečiamumą nebus pažeidžiamos, o taikomi apribojimai proporcingi siekiamiems tikslams - užtikrinti viešąjį interesą tinkamai eksploatuoti, išsaugoti ir atnaujinti daugiabučius namus, kitų daugiabučio namo patalpų savininkų teisių ir teisėtų interesų apsaugą.

Atsižvelgdamas į nustatytas ypatingas aplinkybes, į tai, kad teismo sprendimo įvykdymo delsimas kelia daugiabučio gyvenamojo namo gyventojams neigiamus padarinius, dėl ko jie gali patirti turtinių nuostolių, leido teismo sprendimą vykdyti skubiai.

Tauragės apylinkės teismo informacija.

Nuotrauka
Policija
Įkelta:
2024-04-08
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. balandžio4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
policija
Policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-28
Kiekvienų metų pavasarį Lietuvos policijos įstaigos organizuoja atvirų durų dienas. Šio renginio tikslas – supažindinti abiturientus su policijos pareigūno profesija bei informuoti apie studijų, mokymosi ir karjeros galimybes.
Nuotrauka
narkotikai
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams įkliuvo narkotinių medžiagų platintojas ir pirkėjas. Kratų metu, jų namuose, rastos ir paimtos įvairios narkotinės bei psichotropinės medžiagos, įranga ir priemonės joms fasuoti, grynieji pinigai, galimai gauti iš nusikalstamos veikos.
Nuotrauka
auto
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-18
Policijos pareigūnai  kovo11-17 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
cigaretės
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-16
Kovo 13 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, turėdami informacijos, kad vyras, gimęs 1976 m., sodyboje, Šilutės r., Žemaičių Naumiestyje, laiko akcizais apmokestinamas prekes ir jomis disponuoja, atliko kratą.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-13
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. kovo 4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolę, kurios metu nustatė 16 pažeidimų (Tauragė – 8, Šilalė – 2, Šilutė - 6). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 420 str.
Nuotrauka
mantija
Įkelta:
2024-03-08
Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą su civiliniais ieškiniais dėl daugiau negu 33 tūkst. eurų, kaip nepagrįstai išmokėtų Šilutės rajono tarybos nariams Steponui Kazlauskui ir Algirdui Gečui, grąžinimo į Šilutės rajono savivaldybės biudžetą. Taip pat šią savaitę dėl galimai aplaidaus finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo bei piktnaudžiavimo pareikšti įtarimai Pagėgių savivaldybės tarybos nariui Remigijui Špečkauskui.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-03-07
2024 m. kovo 3 d. apie 9.30 val. iš namų, Tauragėje, K. Donelaičio g., baltos spalvos automobiliu ,,Peugeot 307“ išvyko Algirdas Dienas, gimęs 1986 m. ir iki šiol negrįžo.
Nuotrauka
mergaite
Įkelta:
2024-03-01
Šiandien, 2024 m. kovo 1 d., apie 9.00 val. iš namų, Šilutės r., Kukorų k., išėjo ir negrįžo 14- metė Emilija Kolberkytė.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-23
Vyriausioji rinkimų komisija rinkėjams nesiuntinėja SMS žinučių su nuorodomis ir kvietimu pasirašyti už Prezidento rinkimuose kandidatuojančius asmenis.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-22
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
dinges
Įkelta:
2024-02-19
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško į užsienį dirbti išvykusio ir be žinios dingusio Vaido Sitniko, gimusio 1993 m.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-14
Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-13
2024 m. sausio – vasario mėn. Šilutės rajone, Žemaičių Naumiesčio ir Katyčių seniūnijose, iš statybvietėse dirbusių ekskavatorių bei sunkvežimių, išlaužus kuro bakų spynas buvo pavogtas didelis kiekis dyzelinio kuro. Pasigesta ir įvairių statybos įrankių.
Nuotrauka
narkotikai
Įkelta:
2024-02-08
Policijos pareigūnai turėdami išankstinės informacijos, kad vyras, gimęs 1975 m., namuose, Tauragės r., Skaudvilės miestelyje, galimai laiko narkotines medžiagas, atliko patikrinimą.