Pristatyti 2023 metų Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato veiklos rezultatai
Įkelta:
2024-02-27
Nuotrauka
policija

2024 m. vasario 22 d. 14.00 val. Tauragės krašto muziejaus ,,Santaka“ pilies menėse vyko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) 2023 metų veiklos ataskaitos pristatymas.

Pasitarime dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narys R. Vaitkus, Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas M. Draudvila, policijos kapelionas R. Saunorius, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė G. Rakauskienė, Šilutės rajono savivaldybės meras V. Laurinaitis, Pagėgių savivaldybės vicemerė L. Kazlauskienė, Šilalės rajono savivaldybės meras T. Bartkus, Lietuvos Respublikos Seimo narės A. Norkienės padėjėja A. Kulikauskienė, Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiosios prokurorės pavaduotojas A. Stanislovaitis, Tauragės apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras G. Žebelys, Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas R. Matutis, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono atstovas, Lietuvos kariuomenės Karo policijos Klaipėdos įgulos vadas J. Derkintis, Lietuvos probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyriaus viršininkas D. Racevičius, Tauragės moters užimtumo ir informacijos centro vadovė N. Meilutienė.

Šiais metais pristatymas vyko kitokiu konceptu. Susipažinti su kriminogenine situacija, veiklos rezultatais, teisės pažeidimų prevencija, viešosios tvarkos užtikrinimu, nusikalstamų veikų atskleidimais ir tyrimu buvo galima žiūrint video įrašą.

Pristatymo metu, paminėta, kad Tauragės aps. VPK aptarnaujamojoje teritorijoje 2023 metais registruotos 1 462 nusikalstamos veikos, lyginant su 2022 metais aptarnaujamojoje teritorijoje buvo registruota 1 346, tai yra daugiau 116 nusikalstamų veikų negu 2022 metais. Dažniausiai registruojamos nusikalstamos veikos - fizinio skausmo sukėlimas ir nežymus sveikatos sutrikdymas, vagystės bei kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo pažeidimai.

Pasitarimo metu pasidžiaugta sėkmingais ikiteisminių tyrimų rezultatais, svarbiausiais 2023 m. įstaigos pokyčiais, aktyviu darbu su bendruomenėmis, pristatyti veiklos prioritetai 2024 metams.

Kalbėta ir apie eismo saugumo situaciją Tauragės aps. VPK aptarnaujamojoje teritorijoje. Per 2023 m. užregistruoti 96 įskaitiniai įvykiai (eismo įvykiai, kurių metu žuvo arba sužeistas eismo dalyvis). Eismo įvykių metu sužeista 105 eismo dalyviai, žuvo - 7.

Tauragės aps. VPK viršininkas Raimondas Vaitkevičius išskyrė problematiškiausias sritis, tokias kaip smurtas artimoje aplinkoje ir eismo saugumo stiprinimas. Akcentavo apie vykdomus bendrus patruliavimus su karo policija, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais ir kitomis institucijomis.

Diskusijos metu su savivaldos atstovais buvo plačiai diskutuota apie vaizdo kamerų įdiegimą ir jų atnaujinimą, pareigūnų pritraukimo finansavimo programą, atkreipė dėmesį į narkotinių medžiagų vartojimą, ypatingai mokyklose, kontrolės priemonių stiprinimą bei testų reikalingumą.

Generalinio komisaro pavaduotojas M. Draudvila kalbėjo apie šiuo metu policijos sistemoje vykstančius pokyčius – svarstoma pareigūnų valstybinių pensijų pertvarkos įstatymo projektą, pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo tvarką, pareigūnų darbo užmokesčio kėlimo klausimus.

Policijos pareigūnai akcentuoja, kad saugią aplinką galima kurti tik bendromis pastangomisDėkojame gyventojams už parodytą pasitikėjimą. Ir toliau esame pasiryžę Jus ginti, saugoti ir Jums padėti.

Nuotrauka
Policija
Įkelta:
2024-04-08
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. balandžio4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
policija
Policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-28
Kiekvienų metų pavasarį Lietuvos policijos įstaigos organizuoja atvirų durų dienas. Šio renginio tikslas – supažindinti abiturientus su policijos pareigūno profesija bei informuoti apie studijų, mokymosi ir karjeros galimybes.
Nuotrauka
narkotikai
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams įkliuvo narkotinių medžiagų platintojas ir pirkėjas. Kratų metu, jų namuose, rastos ir paimtos įvairios narkotinės bei psichotropinės medžiagos, įranga ir priemonės joms fasuoti, grynieji pinigai, galimai gauti iš nusikalstamos veikos.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-03-18
Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo buto savininkę įsileisti rangovą ir užbaigti daugiabučio namo modernizacijos darbus, o buto savininkei nevykdant įpareigojimo, leido rangovui patekti į būtą be jos leidimo bei atlikti buto langų pakeitimo, buto šildymo sistemos vamzdynų, radiatorių, vandentiekio ir kitus bendro naudojimo objektų modernizacijos darbus.  
Nuotrauka
auto
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-18
Policijos pareigūnai  kovo11-17 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
cigaretės
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-16
Kovo 13 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, turėdami informacijos, kad vyras, gimęs 1976 m., sodyboje, Šilutės r., Žemaičių Naumiestyje, laiko akcizais apmokestinamas prekes ir jomis disponuoja, atliko kratą.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-13
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. kovo 4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolę, kurios metu nustatė 16 pažeidimų (Tauragė – 8, Šilalė – 2, Šilutė - 6). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 420 str.
Nuotrauka
mantija
Įkelta:
2024-03-08
Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą su civiliniais ieškiniais dėl daugiau negu 33 tūkst. eurų, kaip nepagrįstai išmokėtų Šilutės rajono tarybos nariams Steponui Kazlauskui ir Algirdui Gečui, grąžinimo į Šilutės rajono savivaldybės biudžetą. Taip pat šią savaitę dėl galimai aplaidaus finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo bei piktnaudžiavimo pareikšti įtarimai Pagėgių savivaldybės tarybos nariui Remigijui Špečkauskui.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-03-07
2024 m. kovo 3 d. apie 9.30 val. iš namų, Tauragėje, K. Donelaičio g., baltos spalvos automobiliu ,,Peugeot 307“ išvyko Algirdas Dienas, gimęs 1986 m. ir iki šiol negrįžo.
Nuotrauka
mergaite
Įkelta:
2024-03-01
Šiandien, 2024 m. kovo 1 d., apie 9.00 val. iš namų, Šilutės r., Kukorų k., išėjo ir negrįžo 14- metė Emilija Kolberkytė.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-23
Vyriausioji rinkimų komisija rinkėjams nesiuntinėja SMS žinučių su nuorodomis ir kvietimu pasirašyti už Prezidento rinkimuose kandidatuojančius asmenis.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-22
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
dinges
Įkelta:
2024-02-19
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško į užsienį dirbti išvykusio ir be žinios dingusio Vaido Sitniko, gimusio 1993 m.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-14
Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-13
2024 m. sausio – vasario mėn. Šilutės rajone, Žemaičių Naumiesčio ir Katyčių seniūnijose, iš statybvietėse dirbusių ekskavatorių bei sunkvežimių, išlaužus kuro bakų spynas buvo pavogtas didelis kiekis dyzelinio kuro. Pasigesta ir įvairių statybos įrankių.
Nuotrauka
narkotikai
Įkelta:
2024-02-08
Policijos pareigūnai turėdami išankstinės informacijos, kad vyras, gimęs 1975 m., namuose, Tauragės r., Skaudvilės miestelyje, galimai laiko narkotines medžiagas, atliko patikrinimą.