Mėsos gaminių verslą nesąžiningai valdžiusiai šeimai skirtos piniginės baudos
Įkelta:
2024-01-19
Nuotrauka
dešra

Teismas tenkino Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorės pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir tris šeimos verslą valdžiusius asmenis pripažino kaltais dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo bei turto pasisavinimo. Priimtu baudžiamuoju įsakymu dviems broliams ir jų mamai, atlyginusiems valstybei padarytą žalą, paskirtos piniginės baudos.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jį kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.

Į teisėsaugos pareigūnų akiratį tauragiškių šeima, valdanti vieną Tauragės rajone registruotą mėsos gaminių gamyba bei jų prekyba užsiimančią įmonę, pateko dėl 2018-2019 metais vykdytos bendrovės ūkinės-finansinės veiklos.

Remiantis surinktų duomenų visuma, bendrininkų grupėje veikę giminaičiai neapskaitė dalies už įvairių mėsos gaminių pardavimą gautų lėšų. Skaičiuojama, kad nuo 2018 metų sausio iki 2019 metų liepos į įmonės apskaitą nebuvo įtraukta beveik 168 tūkst. eurų, gautų už minėtų gaminių pardavimą.

Turimais duomenimis, dalis bendrovės produkciją Klaipėdos, Kretingos, Tauragės, Šiaulių bei kitų Lietuvos miestų turguose, kioskuose ir paviljonuose pardavinėję asmenys oficialiai nebuvo įdarbinti tauragiškių įmonėje, o su jais buvo atsiskaitoma minėtomis neapskaitytomis lėšomis. Vienuolikos oficialiai neįdarbintų ir mėsos produkciją įvairiose šalies miestuose pardavinėjusių asmenų atžvilgiu buvo pradėti atskiri ikiteisminiai tyrimai dėl padėjimo apgaulingai organizuoti buhalterinę apskaitą. Visi minėti asmenys sulaukė teisinės atsakomybės.

Taip pat nustatyta, kad iš šių pinigų daliai įmonėje įdarbintų asmenų buvo mokamas atlyginimas vokeliuose. Be to, tyrimo metu gauta duomenų, kad dalį – daugiau nei 73 tūkst. eurų – už parduotus mėsos gaminius gautų pinigų asmenys pasisavino.

Tyrimo metu atlikus kratas iš verslininkų buvo paimta beveik 115 tūkst. eurų grynųjų pinigų. Kadangi byloje buvo surinkta pakankamai duomenų, pagrindžiančių kaltinimus, o bendrovės vadovai pripažino savo kaltę, šie pinigai buvo solidariai pervesti Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos pareikštiems civiliniams ieškiniams, kurių bendra suma beveik 105 tūkst. eurų – atlyginti. Visi trys šeimos nariai taip pat įsipareigojo per 24 mėnesius atlyginti bendrovei padarytą žalą.

Kadangi visi trys verslininkai kaltę dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų pripažino ir atlygino valstybei padarytą žalą, tyrimą kontroliuojanti Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Saulė Pučkienė kreipėsi į teismą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu. Juo teismo prašoma kiekvienam asmeniui skirti 10 tūkst. eurų baudą.

Prokurorės teigimu, tokie neteisėti verslininkų veiksmai daro žalą ne tik valstybei, bet ir tiems asmenims, kurie sutinka gauti neteisėtą užmokestį. „Nedeklaruotas darbas atsisuka prieš nelegaliai dirbantį asmenį. Taip dirbti nusprendę žmonės kenkia sau ilgalaikėje perspektyvoje, nes dažnu atveju praranda galimybę gauti pagalbą ligos atveju, o nemokant socialinių įmokų, tampa sudėtinga užtikrinti poreikius patenkinančios pensijos gavimą ateityje“, – teigė prokurorė S. Pučkienė.

Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
prieš 4 valandas
Vyriausioji rinkimų komisija rinkėjams nesiuntinėja SMS žinučių su nuorodomis ir kvietimu pasirašyti už Prezidento rinkimuose kandidatuojančius asmenis.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
dinges
Įkelta:
2024-02-19
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško į užsienį dirbti išvykusio ir be žinios dingusio Vaido Sitniko, gimusio 1993 m.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-14
Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-13
2024 m. sausio – vasario mėn. Šilutės rajone, Žemaičių Naumiesčio ir Katyčių seniūnijose, iš statybvietėse dirbusių ekskavatorių bei sunkvežimių, išlaužus kuro bakų spynas buvo pavogtas didelis kiekis dyzelinio kuro. Pasigesta ir įvairių statybos įrankių.
Nuotrauka
narkotikai
Įkelta:
2024-02-08
Policijos pareigūnai turėdami išankstinės informacijos, kad vyras, gimęs 1975 m., namuose, Tauragės r., Skaudvilės miestelyje, galimai laiko narkotines medžiagas, atliko patikrinimą.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-06
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. vasario 1 d. iki 4 d. vykdė prevencinę priemonę pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolei, kurios metu prioritetas matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas tamsiuoju paros metu.
Nuotrauka
narkotikai
Įkelta:
2024-02-06
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai 2024 m. vasario 3 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 2 d.
Nuotrauka
kontrabanda
Įkelta:
2024-02-05
2024 m. vasario 3 d. apie 17.57 val. Šilalės r., Prienų k., policijos pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Volkswagen Touran“, kurį vairavo 56-erių Klaipėdos rajono gyventojas. Patikrinimo metu vairuotojui buvo nustatytas 2,12 prom. neblaivumas.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-02-01
Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir mažindami eismo įvykių skaičių, vasario mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys šias prevencines priemones 
Nuotrauka
telefonas
Įkelta:
2024-01-29
Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje keturiems iš laisvės atėmimo vietų veikusiems vyrams ir dviem jų bendrininkams laisvėje pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo bei nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo.
Nuotrauka
kontrabanda
Įkelta:
2024-01-22
Į Lietuvos Respubliką iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities atvykstantys asmenys tabako gaminius ir vaistinius preparatus nesėkmingai bando nuslėpti nuo muitinės pareigūnų.  Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio poste dirbantys pareigūnai pastebi, kad nuo metų pradžios pagausėjo smulkių tabako gaminių ir vaistų kontrabandos atvejų. Per pirmas tris šių metų savaites fiksuoti ne tik du tabako gaminių, vienas vaistų kontrabandos, bet ir  trys vaistų gabenimo iš trečiųjų šalių taisyklių pažeidimo atvejai.
Nuotrauka
policijos
Įkelta:
2024-01-19
2024 m. sausio 18 d. apie 20.00 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, Šilalės r., Pajūrio miestelyje, sulaikė vyrą, gimusį 1999 m. Apžiūros metu, vyro striukės kišenėje, policijos pareigūnai aptiko folijos lankstinukų su galimai augalinės kilmės narkotine medžiaga – kanapėmis. Tuo pačiu metu, Šilalės mieste, Žemaitės gatvėje, buvo sulaikytas dar vienas vyras, gimęs 1985 m., kuris kairės striukės  kišenėje turėjo du folijos lankstinukus su galimai narkotinėmis medžiagomis – kanapėmis.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-01-18
Teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo kaltu dėl plėšimo panaudojus peilį pripažino 51-erių metų Tauragės rajone gyvenantį vyrą. Per porą mėnesių ištirto ir teisme išnagrinėto sunkaus nusikaltimo kaltininkui paskirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė su daliniu jos vykdymo atidėjimu.
Nuotrauka
fabrikėlis
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-01-17
Tauragės apskrities policijos pareigūnai 2024 m. sausio 14 d. apie 18.10 val. Šilutės rajone, Versmininkų kaime, esančiame ūkiniame pastate, aptiko naminės degtinės ,,fabrikėlį”.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-01-12
Kaip informuoja Tauragės apskrities policija, pareigūnai norėdami užkirsti kelią neblaiviems vairuotojams, keliantiems pavojų ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams, 2024 m. sausio 7- 9 d., vykdė neblaivių vairuotojų kontrolę.
Nuotrauka
teismas
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2024-01-08
Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl nepagarbos teismui (Baudžiamojo kodekso 232 straipsnis) ir nusprendė pakeisti pirmosios instancijos teismo nuosprendį, kuriuo nuteistajam už keturių Lietuvos teisėjų viešą užgaulų pažeminimą paskirta subendrinta 1 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 2 metams 6 mėnesiams. Apeliacinės instancijos teismas sugriežtino bausmę – skyrė subendrintą galutinę 2 metų 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir panaikino bausmės vykdymo atidėjimą.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-12-21
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo.