Teismas panaikino „pinigų mulu“ tapusiam vaikinui paskirtą baudą
Įkelta:
2023-10-03
Nuotrauka
nuotrauka

Tauragės apylinkės teismas panaikino policijos komisariato nutarimą, kuriuo vilnietis R. B. administracine  tvarka nubaustas 90 Eur bauda už neva apgaulės būdu pasisavintus 45 Eur bei buvo įpareigotas atlyginti nukentėjusiajam padarytą turtinę žalą.

Bylos duomenimis administracinio nusižengimo teisena vaikino atžvilgiu pradėta po to, kai į policijos komisariatą kreipėsi nukentėjęs asmuo, kuris nurodė, kad socialiniame tinkle pamatė skelbimą, jog pardavinėjamos automobilinės vaistinėlės. Jis su skelbimą paskelbusiu asmeniu, pasivadinusiu A. K., susitarė dėl vaistinėlės įsigijimo. Pardavėjas jam nurodė D. S. banko sąskaitos numerį. Nukentėjusysis nieko neįtardamas pervedė 48 Eur į pardavėjo nurodytą banko sąskaitą.

Kaip vėliau paaiškėjo, vaistinėlių pardavėjas buvo susitaręs su D. S., kad už kiekvieną į jo banko sąskaitą atliktą pavedimą šis galės pasilikti po 3 Eur, o likusias sumas perves kitam asmeniui, kuris prekiauja kriptovaliutomis. Tas kitas asmuo - pareiškėjas, kuris buvo pasiskelbęs Facebook socialiniame tinkle, jog prekiauja žaidimų kriptovaliutomis. Tariamas vaistinėlių pardavėjas iš anksto buvo susitaręs su pareiškėju, kad jis jam parduos kriptovaliutų, tik pinigus pareiškėjui už perkamas kriptovaliutas perves ne pats pardavėjas, o D. S. Galiausiai įvyko mainai. D. S. į savo banko sąskaitą gavo penkis pavedimus su įvairiomis sumomis. Nuo gautų pavedimų jis pasiliko po 3 eurus, o likusią 80 Eur sumą pervedė R. B., kuris už gautą sumą pagal A. K. atsiųstą nuorodą išsiuntė 72 virtualaus žaidimo pinigus. Visas nurodytas aplinkybes byloje patvirtino pareiškėjo ir D. S. pateikti susirašinėjimai su tariamu vaistinėlių pardavėju A. K. bei bankų sąskaitų išrašai.

Teismas įvertinęs byloje surinktus rašytinius įrodymus bei administracinėn atsakomybėn patraukto vaikino paaiškinus priėjo prie išvados, kad jis ir D. S.  galimai tapo sukčių naudojamos pinigų plovimo schemos dalimi – pinigų mulais - kai įtraukiamas ratas žmonių, kurie už atlygį (komisinius) sutinka panaudoti savo asmenines sąskaitas nelegaliai uždirbtų pinigų legalizavimui, pervedimui ar išgryninimui. Tiek pareiškėjas, tiek D. S. minimoje schemoje nieko nežinojo apie nukentėjusįjį ir jo susitarimą su pardavėju dėl automobilinių vaistinėlių įsigijimo.

Teismas nurodė, kad atliekant tyrimą nebuvo imtasi veiksmų siekiant nustatyti asmenį tariamai pardavinėjusį automobilines vaistinėles, kuris iš esmės ir panaudojo apgaulę prieš nukentėjusįjį bei  į savo sukčiavimo schemą įtraukė pareiškėją ir D. S., todėl priimtą nutarimą panaikino ir grąžino bylą institucijai, įgaliotai atlikti administracinio nusižengimo tyrimą, papildomam aplinkybių tyrimui ir tinkamam subjekto nustatymui.

Tauragės apylinkės teismas ragina žmones būti atidiems ir nesusivilioti lengvu ir greitu siūlomu papildomu „uždarbiu“ ar komisiniais mainais už „paskolinamą“ banko sąskaitą pinigų išsigryninimui ar pervedimui į kitą sąskaitą, nes taip net galite tapti sunkaus nusikaltimo bendrininkais. Plačiau kaip atpažinti, jog jūs esate verbuojamas tapti „pinigų mulu“ ir galimas pasekmes galite sužinoti Europolo parengtame lankstinuke.

Nutartis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Nuotrauka
Policija
Įkelta:
2024-04-08
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. balandžio4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
policija
Policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-28
Kiekvienų metų pavasarį Lietuvos policijos įstaigos organizuoja atvirų durų dienas. Šio renginio tikslas – supažindinti abiturientus su policijos pareigūno profesija bei informuoti apie studijų, mokymosi ir karjeros galimybes.
Nuotrauka
narkotikai
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams įkliuvo narkotinių medžiagų platintojas ir pirkėjas. Kratų metu, jų namuose, rastos ir paimtos įvairios narkotinės bei psichotropinės medžiagos, įranga ir priemonės joms fasuoti, grynieji pinigai, galimai gauti iš nusikalstamos veikos.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-03-18
Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo buto savininkę įsileisti rangovą ir užbaigti daugiabučio namo modernizacijos darbus, o buto savininkei nevykdant įpareigojimo, leido rangovui patekti į būtą be jos leidimo bei atlikti buto langų pakeitimo, buto šildymo sistemos vamzdynų, radiatorių, vandentiekio ir kitus bendro naudojimo objektų modernizacijos darbus.  
Nuotrauka
auto
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-18
Policijos pareigūnai  kovo11-17 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
cigaretės
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-16
Kovo 13 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, turėdami informacijos, kad vyras, gimęs 1976 m., sodyboje, Šilutės r., Žemaičių Naumiestyje, laiko akcizais apmokestinamas prekes ir jomis disponuoja, atliko kratą.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-13
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. kovo 4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolę, kurios metu nustatė 16 pažeidimų (Tauragė – 8, Šilalė – 2, Šilutė - 6). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 420 str.
Nuotrauka
mantija
Įkelta:
2024-03-08
Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą su civiliniais ieškiniais dėl daugiau negu 33 tūkst. eurų, kaip nepagrįstai išmokėtų Šilutės rajono tarybos nariams Steponui Kazlauskui ir Algirdui Gečui, grąžinimo į Šilutės rajono savivaldybės biudžetą. Taip pat šią savaitę dėl galimai aplaidaus finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo bei piktnaudžiavimo pareikšti įtarimai Pagėgių savivaldybės tarybos nariui Remigijui Špečkauskui.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-03-07
2024 m. kovo 3 d. apie 9.30 val. iš namų, Tauragėje, K. Donelaičio g., baltos spalvos automobiliu ,,Peugeot 307“ išvyko Algirdas Dienas, gimęs 1986 m. ir iki šiol negrįžo.
Nuotrauka
mergaite
Įkelta:
2024-03-01
Šiandien, 2024 m. kovo 1 d., apie 9.00 val. iš namų, Šilutės r., Kukorų k., išėjo ir negrįžo 14- metė Emilija Kolberkytė.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-23
Vyriausioji rinkimų komisija rinkėjams nesiuntinėja SMS žinučių su nuorodomis ir kvietimu pasirašyti už Prezidento rinkimuose kandidatuojančius asmenis.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-22
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
dinges
Įkelta:
2024-02-19
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško į užsienį dirbti išvykusio ir be žinios dingusio Vaido Sitniko, gimusio 1993 m.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-14
Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-13
2024 m. sausio – vasario mėn. Šilutės rajone, Žemaičių Naumiesčio ir Katyčių seniūnijose, iš statybvietėse dirbusių ekskavatorių bei sunkvežimių, išlaužus kuro bakų spynas buvo pavogtas didelis kiekis dyzelinio kuro. Pasigesta ir įvairių statybos įrankių.
Nuotrauka
narkotikai
Įkelta:
2024-02-08
Policijos pareigūnai turėdami išankstinės informacijos, kad vyras, gimęs 1975 m., namuose, Tauragės r., Skaudvilės miestelyje, galimai laiko narkotines medžiagas, atliko patikrinimą.